Bitcoin Forum
August 08, 2024, 06:26:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hrvatska dobila svoju prvu fizičku mjenjačnicu kriptovaluta  (Read 22157 times)
cryptolidus
Member
**
Offline Offline

Activity: 406
Merit: 10


View Profile
June 08, 2018, 03:11:37 PM
 #41



Super vijest.
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
[/quote]

SVAKAKO DOBRA VEST!
Dolazi letnja sezona i vlasnici BTC  lakše doći do kuna.
BTC vlasnici će preplaviti hrvatsko primorje i Zagreb.

Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 08, 2018, 07:41:57 PM
 #42

I mene interesuje po kom kursu se menjaju crypto valute ali i da li se mogu dobiti neke druge valute a ne samo kune, za nas koji nismo iz HR ali dolazimo povremeno u ZG?
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
June 09, 2018, 12:33:38 PM
 #43

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

evo info iz prve ruke  Grin
Zagrebacka poslovnica se otvara u Ponedjeljak 11.06.
radno vrijeme ce biti 10 do 20 sati  

sto se tice feea on je  :
5% za gotovinske transakcije u poslovnici
3% ako uplatite u obliznjoj RBA banci ili ako zatrazite isplatu na tekuci racun
takodjer sve se to moze obaviti i online  Smiley

za transakcije do 15K kuna nije potrebna identifikacija
Duplo manja provizija nego na svim bitcoin bankomatima, konkurencija je dobra i sad bi vlasnici bankomata po nekoj logici trebali spustiti fee  Cheesy
Što se tiče bankovnih uplata/isplata zar nije jednostavnije koristiti bitkonan?

~
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
Aj pa nećeš valjda po 100 kuna u mjenjačnicu  Grin
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 09, 2018, 01:57:31 PM
 #44

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

evo info iz prve ruke  Grin
Zagrebacka poslovnica se otvara u Ponedjeljak 11.06.
radno vrijeme ce biti 10 do 20 sati  

sto se tice feea on je  :
5% za gotovinske transakcije u poslovnici
3% ako uplatite u obliznjoj RBA banci ili ako zatrazite isplatu na tekuci racun
takodjer sve se to moze obaviti i online  Smiley

za transakcije do 15K kuna nije potrebna identifikacija
Duplo manja provizija nego na svim bitcoin bankomatima, konkurencija je dobra i sad bi vlasnici bankomata po nekoj logici trebali spustiti fee  Cheesy
Što se tiče bankovnih uplata/isplata zar nije jednostavnije koristiti bitkonan?

~
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
Aj pa nećeš valjda po 100 kuna u mjenjačnicu  Grin

Pa neću ići baš po 100Kn ali po petstotinak kuna bih već otišao pogotovo kad mi treba novac a cijena nije takva da je opravdano prodavati velike količine.

Gledao sam malo na njihovom stranicama imaju kalkulator. I prema njemu je provizija za uplatu na tekući račun 3%, kad sam bacio računicu, trenutna cijenu na coinmarketcapu, srednji tečaj HNBa, dobio sam da je provizija točno 3%.
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1493
Merit: 333


🐪


View Profile WWW
June 09, 2018, 02:10:05 PM
 #45

Da li se trguje samo sa BTC ili se prima još koja valuta?

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 09, 2018, 10:00:12 PM
 #46

Da li se trguje samo sa BTC ili se prima još koja valuta?

Koliko vidim na njihovim stranicama trguje se s 12 valuta.
Možeš i sam provjeriti čime sve trguju https://www.bitcoin-store.hr/#/
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 13, 2018, 09:30:16 AM
 #47

Sviđa mi se što u Hrvatskoj ima više mjenjacnica, samo informacija ako netko zna, da li je moguce još uvijek na bankomatima prodavat bitcoine?

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 104
Merit: 20


View Profile
June 14, 2018, 04:45:41 AM
 #48

I ljudovi, jel bio tko u zagrebačkoj mjenjačnici?  Da čujemo dojmove..   Grin
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 14, 2018, 02:19:42 PM
 #49

I ljudovi, jel bio tko u zagrebačkoj mjenjačnici?  Da čujemo dojmove..   Grin

Dok Coinmarket stoji ovako loše u mjenjačnicu idu samo oni kojima je velika frka za novac i oni koji u ovome vide priliku za jeftinu kupovinu.
A izgleda da trenutno nikome nije tako velika frka i nitko nije ludo hrabar da sad kupuje. Smiley

Mjenjačnica se otvorila baš u krivo vrijeme što se tiče stanja marketa, nadam se da to neće poljuljati vlasnika pa da brzo odustane.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
June 14, 2018, 03:35:13 PM
 #50

[...] Dok Coinmarket stoji ovako loše u mjenjačnicu idu samo oni kojima je velika frka za novac i oni koji u ovome vide priliku za jeftinu kupovinu.
A izgleda da trenutno nikome nije tako velika frka i nitko nije ludo hrabar da sad kupuje. Smiley

Mjenjačnica se otvorila baš u krivo vrijeme što se tiče stanja marketa, nadam se da to neće poljuljati vlasnika pa da brzo odustane.

Dovoljno ljudi koriste BTC upravo zato zasto je namenjen; jednostavan, relativno brz, siguran i poprilicno anoniman nacin transportiranje vrijednosti... Ti ce uvijek biti dobra musterija za mjenjacnice.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 14, 2018, 11:35:11 PM
 #51

a kod tih mjenjačnica, mora se ostaviti neki osobni podatak ili se jednostavno razmjeni do određenog iznosa bez davanja osobnih dokumentata?

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2520
Merit: 1230



View Profile
June 15, 2018, 06:15:05 AM
 #52

a kod tih mjenjačnica, mora se ostaviti neki osobni podatak ili se jednostavno razmjeni do određenog iznosa bez davanja osobnih dokumentata?

Ako sam dobro zapamtio, ova mjenjačnica u ZG mijenja do 15.000 kuna bez ikakvih dokumenata. Ustvari, prema ovom postu, u pravu sam :-)

█████████████████████████
████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
█████████████████████████
█████████████████████████
█████████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████
█████████████████████████
 
 BitList 
█▀▀▀▀











█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█











▄▄▄▄█
 
  List #kycfree Websites   
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
June 15, 2018, 07:13:09 AM
 #53

a kod tih mjenjačnica, mora se ostaviti neki osobni podatak ili se jednostavno razmjeni do određenog iznosa bez davanja osobnih dokumentata?

Ako sam dobro zapamtio, ova mjenjačnica u ZG mijenja do 15.000 kuna bez ikakvih dokumenata. Ustvari, prema ovom postu, u pravu sam :-)

Da, to je istina. Tako su mi rekli u bitcoin storu u Splitu kad sam bio.
Provizija na to ti je 5%

iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
June 15, 2018, 08:08:54 AM
 #54

Čovječe, ovo je prejebeno! Cheesy
Još samo da BTC dođe opet na 20k i evo me svaki vikend u Rijeci  Cheesy

Looking for a signature campaign.
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
June 15, 2018, 08:16:04 AM
 #55

Čovječe, ovo je prejebeno! Cheesy
Još samo da BTC dođe opet na 20k i evo me svaki vikend u Rijeci  Cheesy


Otkud sad Rijeka?

Jedan store je u Splitu na adresi Ulica Hrvatske mornarice 1, a drugi u Zagrebu u City centar East na Slavonskoj

slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2520
Merit: 1230



View Profile
June 15, 2018, 11:08:03 AM
 #56

Čovječe, ovo je prejebeno! Cheesy
Još samo da BTC dođe opet na 20k i evo me svaki vikend u Rijeci  Cheesy


Otkud sad Rijeka?

Jedan store je u Splitu na adresi Ulica Hrvatske mornarice 1, a drugi u Zagrebu u City centar East na Slavonskoj

U ovom postu je netko (možda vlasnik mjenjačnice) napisao da do kraja lipnja planiraju otvoriti poslovnicu u Rijeci.

█████████████████████████
████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
█████████████████████████
█████████████████████████
█████████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████
█████████████████████████
 
 BitList 
█▀▀▀▀











█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█











▄▄▄▄█
 
  List #kycfree Websites   
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 19, 2018, 11:50:19 PM
 #57

Na tvu, u nekom prilogu je bila ekipa iz Splita koja drži mjenjačnicu i koliko sam vidio iz priloga biznis s ovime cvjeta, al za par godina će btc mjenjačnice vjerojatno biti normalna pojava

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Zvjezdani
Member
**
Offline Offline

Activity: 176
Merit: 17


View Profile
June 20, 2018, 06:59:12 PM
 #58

Na tvu, u nekom prilogu je bila ekipa iz Splita koja drži mjenjačnicu i koliko sam vidio iz priloga biznis s ovime cvjeta, al za par godina će btc mjenjačnice vjerojatno biti normalna pojava

Zanimljivo je da još nitko s ovog foruma nije bio u mjenjačnici i podijelio svoja iskustva s ostalim forumašima. Ili ovi koji su u lovi ne pišu po forumu. Smiley

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY ($PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Bounty]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1493
Merit: 333


🐪


View Profile WWW
June 20, 2018, 07:20:14 PM
 #59

Bio sam ja, išao sam iskoristiti ovaj dip i vidjeti kakva je mjenjačnica. Sve je prošlo ok, ali je isplata BTC-a iz nekog razloga malo kasnila (nije se vidjela na blockchain.info jedno 2 sata?) Zaposlenici su bili ljubazni i od pomoći. Račun dobiješ paprinati i pošalju ti kopiju na mail. Ako te još nešto zanima da nisam spomenuo slobodno pitaj.

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 21, 2018, 07:48:52 AM
 #60

Bio sam ja, išao sam iskoristiti ovaj dip i vidjeti kakva je mjenjačnica. Sve je prošlo ok, ali je isplata BTC-a iz nekog razloga malo kasnila (nije se vidjela na blockchain.info jedno 2 sata?) Zaposlenici su bili ljubazni i od pomoći. Račun dobiješ paprinati i pošalju ti kopiju na mail. Ako te još nešto zanima da nisam spomenuo slobodno pitaj.

Da li si možda gledao koliki je odnos između cijene BTCa koju si ti platio i one na Coinmarketcapu?

Vjest o otvaranju mjenjačnice se probila u mainstream medie, vidio sam članak u Večernjem listu. https://www.vecernji.hr/zagreb/otvorena-prva-mjenjacnica-kriptovaluta-1253262
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!