Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:13:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Hrvatska dobila svoju prvu fizičku mjenjačnicu kriptovaluta  (Read 22124 times)
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
May 10, 2018, 11:28:54 AM
 #21

Pa od kad postoji mjenjačnica u Zagrebu gdje možeš popričati s osobom prije prodaje/kupnje bitcoina ili neke druge valute!!! Sigurno 3 godine šta ja znam a vjerovatno i puno prije toga. Također te nitko ništa ne pita, nikakva identifikacija. Nažalost nisam još prodavao za iznose veće od 15 000kn ali siguran sam da nema problema anonimno to odraditi i za veće iznose. A da, najbitnije provizije nema, direktno po tečaju sa Bitstampa mislim.

U svakom slučaju super što se to otvorilo jer kako je netko rekao upotpunjuje turističku ponudu i olakšava novim investitorima sigurniju i osobniju uslugu. Ipak ne vidim to kao nekakav novitet, pa čak ni na području Hrvatske a kamoli u svijetu.

Pa ti onda imaš informaciju koju nitko drugi s foruma nema ili ju svi taje. Smiley
Kako doći do te mjenjačnice u Zagrebu gdje ću moći prodati kriptovalutu po tečaju sa Bitstampa za gotovinu i da se ne moram identificirati?

A izgleda da imam! Smiley
Daj 2% provizije i razmjenim ti iznose veće od 15 000kn.  Grin Zajebavam se, ali merit bi mi dobro došao.

Šalu na stranu! Znači ovako, lik je trejder ali pravi trejder i prije bitcoin ere. Pa mislim čovjek ima mjenjačnicu i slučajno sam naletio na nju jer je na vratima bilo puno naljepnica ovdje možete mjenjati bitcoine i ušao sam naravno. Takvu jednostavnost u cryptosvijetu još nisam doživio. Malo smo popričali i pošto nisam imao wallet na mobu morao sam doći drugi dan. Došao sam rekao za koliko kuna želim prodati on je otvorio mycellium wallet i koliko je pisalo da je tečaj toliko me je tražio da pošaljem. Naravno mogao sam i fee odrediti pa sam uzeo full mali jer sam imao posla po gradu i vremena za transakciju. Posalo sam mu i otišao svojim putem, kad sam vidio da mu je sjelo došao sam do njega i čovjek mi je isplatio. Da ne bude zabune sljedeći put je sve trajalo 15 minuta jer mi se žurilo i odabrao sam veći fee.
E sad ima jedna caka, a to je kako sam već rekao lik je trejder i kad sam došao kupiti bitcoine sredinom prošle godine za par tisuća (taman prije naglog rasta) čovjek me je odbio s obrazloženjem da nije lud da sad prodaje jer svakog časa može skočiti cijena i ne želi propustiti to ni za par tisuća kuna. Činilo mi se smješno da će biti baš toliki skok, ali svi znamo šta je bilo, a on je znao šta će biti.

Mjenjačnica ti se nalazi u Kaptol centru u prizemlju kad ideš od Tkalče pa na onaj prvi ulaz desno (ne na glavni ulaz).
Još jedna stvar sa njim je da očito ima love kolko mu treba pa se baš ne drži radnog vremena nego ako mu se taj dan neda raditi jednostavno ne otvori mjenjačnicu ali traži ga broj kad ga uhvatiš i stvar rješena. Broj ti ipak ne dam, čak sam razmišljao da li ovo da napišem ali logično je da nije tajna kad po cjeloj mjenjačnici ima natpise o kupnji i prodaji BTC-a
 

Zanimljiva informacija, znam o kojoj mjenjačnici pričaš, kako sam često u Kaptol centru baš ću se prošetati do mjenjačnice da vidim da li još kupuje/prodaje kriptovalute.
1715026410
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715026410

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715026410
Reply with quote  #2

1715026410
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715026410
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715026410

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715026410
Reply with quote  #2

1715026410
Report to moderator
1715026410
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715026410

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715026410
Reply with quote  #2

1715026410
Report to moderator
1715026410
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715026410

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715026410
Reply with quote  #2

1715026410
Report to moderator
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
May 11, 2018, 04:17:39 AM
 #22


Zanimljiva informacija, znam o kojoj mjenjačnici pričaš, kako sam često u Kaptol centru baš ću se prošetati do mjenjačnice da vidim da li još kupuje/prodaje kriptovalute.

Pa kako nisi vidio naljepnice da prima bitcoine!!!
Svakako javi kakva je situacija jer sam par puta bio u blizini i htjeo sam ući ali nisam našao parking a nije mi se dalo ići u garažu.

tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
May 11, 2018, 10:26:10 AM
Last edit: May 11, 2018, 10:37:07 AM by tooday
 #23

Očito mu se više ne radi, znam da nema potrebe za tim.
Probati ću iskopati broj njegov, neznam gdje sam ga zapisao a zadnji mob sam izgubio. Pa ću ga zvrcnuti i javiti ako je i dalje zainteresiran za kupovinu ili prodaju

EustaceBagge
Member
**
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 54


View Profile WWW
May 11, 2018, 10:41:15 AM
 #24


Zanimljiva informacija, znam o kojoj mjenjačnici pričaš, kako sam često u Kaptol centru baš ću se prošetati do mjenjačnice da vidim da li još kupuje/prodaje kriptovalute.

Pa kako nisi vidio naljepnice da prima bitcoine!!!
Svakako javi kakva je situacija jer sam par puta bio u blizini i htjeo sam ući ali nisam našao parking a nije mi se dalo ići u garažu.

Ta mjenjačnica je zatvorena.
Baš šteta. Sad

dannysavage
Member
**
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 15

I do marketing and im good at it


View Profile WWW
May 20, 2018, 01:50:29 AM
 #25

Blockchain takeover!  Grin Grin

▲▼▲▼ZICHAIN ▲▼▲▼ JOIN OUR PRIVATE SALE NOW! ZICHAIN.IO
▲▼ BLOCKCHAIN ASSET MANAGEMENT ECOSYSTEM ▲▼
bujtar
Member
**
Offline Offline

Activity: 108
Merit: 11


View Profile
May 20, 2018, 09:16:44 AM
 #26

dobra stvar...kad dodem na more, ima da vas posjetim anonimno jedno 15-20 puta na dan i super  Grin

https://deltabalances.github.io/
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
May 20, 2018, 10:08:53 AM
 #27

dobra stvar...kad dodem na more, ima da vas posjetim anonimno jedno 15-20 puta na dan i super  Grin


@bujtar to bi onda mogle biti sumnjive transakcije pa će morati prijaviti poreznoj upravi zbog sumnje na pranje novca ili financiranje terorizma. Ali ako dođeš s petnaest prijatelja i svaki digne 15k kuna to onda nije sumnjivo.  Grin

Pa zar u Splitu još nitko od forumaša nije digao novac da napiše recenziju?
korni74
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 506


View Profile
May 21, 2018, 07:07:21 PM
 #28

dobra stvar...kad dodem na more, ima da vas posjetim anonimno jedno 15-20 puta na dan i super  Grin


@bujtar to bi onda mogle biti sumnjive transakcije pa će morati prijaviti poreznoj upravi zbog sumnje na pranje novca ili financiranje terorizma. Ali ako dođeš s petnaest prijatelja i svaki digne 15k kuna to onda nije sumnjivo.  Grin

Pa zar u Splitu još nitko od forumaša nije digao novac da napiše recenziju?


Izgleda da se nikome u Splitu barem sa foruma ne žuri mjenjati bitcoin po ovim cijenama, valjda se čeka da ode barem do 12k$(barem bi ja čekao) Grin
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215



View Profile
May 22, 2018, 07:12:52 AM
 #29

dobra stvar...kad dodem na more, ima da vas posjetim anonimno jedno 15-20 puta na dan i super  Grin


@bujtar to bi onda mogle biti sumnjive transakcije pa će morati prijaviti poreznoj upravi zbog sumnje na pranje novca ili financiranje terorizma. Ali ako dođeš s petnaest prijatelja i svaki digne 15k kuna to onda nije sumnjivo.  Grin

Pa zar u Splitu još nitko od forumaša nije digao novac da napiše recenziju?


Izgleda da se nikome u Splitu barem sa foruma ne žuri mjenjati bitcoin po ovim cijenama, valjda se čeka da ode barem do 12k$(barem bi ja čekao) Grin

Pa zar je u Splitu struja besplatna? Siguran sam da ima ekipe sa velikom količinom grafičkih i koji onda svaki mjesec prodaju dio izrudarenog za platiti račun za struju. Ili svi rudare s "besplatnom strujom"?

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
█████████████████████████
████████████████████████
█████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀











▀▄▄▄


███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄











▄▄▄▀
▄▀▀▀











▀▄▄▄


▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄











▄▄▄▀
Ferki
Member
**
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 25


View Profile
May 27, 2018, 05:16:09 PM
 #30

Ideja sigurno nije loša,ali 5% provizije?Mislim da je to previše u odnosu na to da etablirane mjenjačnice ne traze ni 1%. Ali dobar biznis plan.
Nadam se da ce bar netko od korisnika te mjenjačnice napisati svoja iskustva ovde
RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
May 27, 2018, 07:58:49 PM
 #31

Ideja sigurno nije loša,ali 5% provizije?Mislim da je to previše u odnosu na to da etablirane mjenjačnice ne traze ni 1%. Ali dobar biznis plan.
Nadam se da ce bar netko od korisnika te mjenjačnice napisati svoja iskustva ovde

Pa meni se tih 5% ne čini tako puno za ono što dobiješ. Mogućnost anonimne zamjene kriptovaluta za gotovinu.
Do sa nitko nije ponudio bolje a da radi i još k tome da radi kontinuirano.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
May 28, 2018, 07:15:17 AM
 #32

Dali se otvorila poslovnica u Zagrebu ?
Ako netko zna gdje se u Zagrebu može prodati BTC za gotovinu može info na PM ili ovdje.


Jesi probao local bitcoins?



tako je. poslujemo kao i svaka obicna mjenjacnica ..samo sto iskljucivo mjenjamo kriptovalute

poslovnica u zg ce biti do kraja ovog mjeseca sigurno , a ova u rijeci ..nadamo se do kraja lipnja.



Evo mjesec je pri kraju, mozemo dobit neke nove informacije? Lokacija? Blizina trga, neki shopping centar?




Pa od kad postoji mjenjačnica u Zagrebu gdje možeš popričati s osobom prije prodaje/kupnje bitcoina ili neke druge valute!!! Sigurno 3 godine šta ja znam a vjerovatno i puno prije toga. Također te nitko ništa ne pita, nikakva identifikacija. Nažalost nisam još prodavao za iznose veće od 15 000kn ali siguran sam da nema problema anonimno to odraditi i za veće iznose. A da, najbitnije provizije nema, direktno po tečaju sa Bitstampa mislim.

U svakom slučaju super što se to otvorilo jer kako je netko rekao upotpunjuje turističku ponudu i olakšava novim investitorima sigurniju i osobniju uslugu. Ipak ne vidim to kao nekakav novitet, pa čak ni na području Hrvatske a kamoli u svijetu.

Pa ti onda imaš informaciju koju nitko drugi s foruma nema ili ju svi taje. Smiley
Kako doći do te mjenjačnice u Zagrebu gdje ću moći prodati kriptovalutu po tečaju sa Bitstampa za gotovinu i da se ne moram identificirati?

A izgleda da imam! Smiley
Daj 2% provizije i razmjenim ti iznose veće od 15 000kn.  Grin Zajebavam se!

Šalu na stranu! Znači ovako, lik je trejder ali pravi trejder i prije bitcoin ere. Pa mislim čovjek ima mjenjačnicu i slučajno sam naletio na nju jer je na vratima bilo puno naljepnica ovdje možete mjenjati bitcoine i ušao sam naravno. Takvu jednostavnost u cryptosvijetu još nisam doživio. Malo smo popričali i pošto nisam imao wallet na mobu morao sam doći drugi dan. Došao sam rekao za koliko kuna želim prodati on je otvorio mycellium wallet i koliko je pisalo da je tečaj toliko me je tražio da pošaljem. Naravno mogao sam i fee odrediti pa sam uzeo full mali jer sam imao posla po gradu i vremena za transakciju. Posalo sam mu i otišao svojim putem, kad sam vidio da mu je sjelo došao sam do njega i čovjek mi je isplatio. Da ne bude zabune sljedeći put je sve trajalo 15 minuta jer mi se žurilo i odabrao sam veći fee.
E sad ima jedna caka, a to je kako sam već rekao lik je trejder i kad sam došao kupiti bitcoine sredinom prošle godine za par tisuća (taman prije naglog rasta) čovjek me je odbio s obrazloženjem da nije lud da sad prodaje jer svakog časa može skočiti cijena i ne želi propustiti to ni za par tisuća kuna. Činilo mi se smješno da će biti baš toliki skok, ali svi znamo šta je bilo, a on je znao šta će biti.

Mjenjačnica ti se nalazi u Kaptol centru u prizemlju kad ideš od Tkalče pa na onaj prvi ulaz desno (ne na glavni ulaz).
Još jedna stvar sa njim je da očito ima love kolko mu treba pa se baš ne drži radnog vremena nego ako mu se taj dan neda raditi jednostavno ne otvori mjenjačnicu ali traži ga broj kad ga uhvatiš i stvar rješena. Broj ti ipak ne dam, čak sam razmišljao da li ovo da napišem ali logično je da nije tajna kad po cjeloj mjenjačnici ima natpise o kupnji i prodaji BTC-a
 

Cool story, U kaptol centru velis,bas bi mogo na kavu do tamo al se prica da ga bas nema vise tamo u zadnje vrijeme.
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
May 28, 2018, 08:27:11 AM
 #33

@tuvok007 Nema više tamo mjenjačnice, zapravo svi dućani osim jednog su zatvoreni. Čak sam i pitao u tom dućanu jel zatvorio ili se preselio, ali ništa mi nije znala reći. Zna samo da se krajem godine treba renovirati cijeli kat i da je većina zbog toga zatvorena.

RegulusHr (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
May 28, 2018, 09:36:13 AM
 #34

Dali se otvorila poslovnica u Zagrebu ?
Ako netko zna gdje se u Zagrebu može prodati BTC za gotovinu može info na PM ili ovdje.


Htio sam ti preporučiti da se raspitaš na ovoj stranici https://www.cryptoflow.info/
Donedavno je minimalni iznos bio 500€ a sad su ga podigli na 3000€ što mi se čini ludo visoko.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215



View Profile
May 28, 2018, 09:51:27 AM
 #35

Dali se otvorila poslovnica u Zagrebu ?
Ako netko zna gdje se u Zagrebu može prodati BTC za gotovinu može info na PM ili ovdje.


Htio sam ti preporučiti da se raspitaš na ovoj stranici https://www.cryptoflow.info/
Donedavno je minimalni iznos bio 500€ a sad su ga podigli na 3000€ što mi se čini ludo visoko.

Stvarno! Nisam znao da su podigli iznos. Ne razumijem što planiraju postići s time. Možda da ih manje ekipe traži za trgovanje "malim" iznosima? Ali mislim da minimalni iznos od 500€ koji su imali nikako ne može biti mali iznos. OK, možda nekome je ali većini nije... Zato nitko s ovog foruma do sad niti nije koristio njihove usluge. Sad pogotovo neće... Ajde da su oni neka poznata mjenjačnica za koju svi mogu "dati ruku u vatru" da neće prevariti, ali sigurno neću nikome poslati kripta u vrijednosti 3.000€ bez da mi netko potvrdi da su OK. A do sad nigdje nisam pročitao da je netko poslovao s njima...

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
█████████████████████████
████████████████████████
█████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀











▀▄▄▄


███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄











▄▄▄▀
▄▀▀▀











▀▄▄▄


▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄











▄▄▄▀
cryptojebac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
June 06, 2018, 11:27:58 AM
 #36

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?
tooday
Member
**
Offline Offline

Activity: 332
Merit: 47


View Profile WWW
June 08, 2018, 07:03:59 AM
Merited by BTCHadzija (2)
 #37

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

Ima!

Bio sam jučer u Splitu pa sam navratio da vidim kako izgleda, kakva je procedura i sl.

Sve odlično izgleda, dečko što radi tamo je ljubazan i dopustio mi je da uslikam. Nažalost imao sam samo 100kn keša pa nisam kupio ništa, a glupo mi je bilo prodavati po toj cijeni. Plus nisam ni imao na mobitelu ništa osim ETH pa nisam.
Uglavnom, provizija je 5% a limit 15.000kn bez osobne kao što već vjerovatno znate.

Ono šta ne znate da se otvara u Zagrebu na lokaciji City centar East za 7 dana.

Evo i par slika (nažalost loš mobitel, loše slike)






fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 08, 2018, 12:43:34 PM
 #38

Pročitao sam o ovome u novinama, čini mi se odlično, jer sam čuo, ali ne znam da li je istina, da bankomati više ne rade isplate, jel je to istina?

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
June 08, 2018, 02:09:00 PM
 #39

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

evo info iz prve ruke  Grin
Zagrebacka poslovnica se otvara u Ponedjeljak 11.06.
radno vrijeme ce biti 10 do 20 sati 

sto se tice feea on je  :
5% za gotovinske transakcije u poslovnici
3% ako uplatite u obliznjoj RBA banci ili ako zatrazite isplatu na tekuci racun
takodjer sve se to moze obaviti i online  Smiley

za transakcije do 15K kuna nije potrebna identifikacija

btw. traze se simpa, racunalno pismeni kripto entuziatsti za rad u Zg storeu - stalni radni odnos Smiley
ako znate koga neka se javi na pm








btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 08, 2018, 02:18:00 PM
 #40

I jel ima kakvih novosti vezano za poslovnicu u Zagrebu?

evo info iz prve ruke  Grin
Zagrebacka poslovnica se otvara u Ponedjeljak 11.06.
radno vrijeme ce biti 10 do 20 sati 

sto se tice feea on je  :
5% za gotovinske transakcije u poslovnici
3% ako uplatite u obliznjoj RBA banci ili ako zatrazite isplatu na tekuci racun
takodjer sve se to moze obaviti i online  Smiley

za transakcije do 15K kuna nije potrebna identifikacija

btw. traze se simpa, racunalno pismeni kripto entuziatsti za rad u Zg storeu - stalni radni odnos Smiley
ako znate koga neka se javi na pm


Super vijest.
Da li postoji minimalni iznos za koji se može obaviti kupnja, odnosno prodaja kripto valuta?
Na koji način određujete tečaj kripto valute u odnosu na kunu?
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!