Bitcoin Forum
May 11, 2024, 03:25:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ripple Bilgilendirme  (Read 6085 times)
burinata (OP)
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
December 15, 2013, 11:39:47 PM

Merhaba, forumdakileri Ripple hakkında bilgilendirmek için bu topici açtım.
Ripple, bitcoin ve diğer tüm altcoinlerle beraber reel currencyler için de bir değişim platformu olarak tasarlanmıştır. Bununla beraber içerisinde kendi crypto currencysini(XRP) de içermektedir. Opensource olarak geliştirilmekte ve şu an RippleLabs tarafından beta süreci çalışmaları devam ettiriliyor.

Bitcoinde olduğu gibi decentralize bir yapıya sahip, double spending için de minerların onayı yerine, ripple server çalıştıran bilgisayarların consensusuna dayalı bir yöntem izliyor ve saniyeler mertebesinde transfelerin gerçekleşmesi olanaklı hale geliyor.

Sisteme para giriş ve çıkışı için gatewayler konumlandırılmış durumda, şu an en bilindik ripple gatewayi BitStamp, ileri de bankaların ve finans kurumlarının da gateway olarak hizmet vermesi düşünülüyor. Bitcoin ve altcoinlere rakipten ziyade tamamlayıcı bir platform. Tüm coinler arası çok hızlı çevirim ve gönderim yapılmasını sağlayabiliyor.

XRP'nin bitcoinden bir farkı da premined olması, sistem başlatılırken 100 milyar XRP yaratılmış durumda, bunun yarısı zaman içerisinde dağıtılacak. Şu anda güncel dağıtım WCG. WorldCommunityGrid projesi bilimsel projelere destek amacıyla oluşturulmuş bir grid yapısı, siz de bilgisayarınızı kanser ve aids araştırmları için çalıştıtırken XRP kazanabiliyorsunuz. Şu an günde 1 milyon XRP bu şekilde dağıtılıyor. Sadece kendi bilgisayarınız ile yapmak zorunda da değilsiniz, amazon ve azure'da da çalıştırıp XRP alabiliriniz. Amazon 100 dolarlık, Microsoft da 200 dolarlık deneme için bedava çek veriyor. Bunları kullanarak para harcamadan epey miktar XRP kazanmak mümkün.

https://ripple.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=4382  -- Bu linkten amazondan nasıl kupon alıp deneyebileceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
www.ripple.com
www.ripple.com/forum
www.ripplecharts.com
www.computingforgood.org
www.worldcommunitygrid.org

http://www.windowsazure.com/en-us/pricing/free-trial/  -- Azure daha fazla kupon veriyor ve başlatması çok daha kolay

Sadece amazon ve microsoftun ücretsiz kuponları ile bile bir ay beklemeden 100 dolar civarı XRP alabilirsiniz.

Güncel kur 1 USD = 33 XRP seviyesinde, özellikle bitcoin trenini kaçırdım diye üzülenlere tavsiye ediyorum. 

Sorusu olan veya destek isteyene yardımcı olabilrim, kolay gelsin.
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715441110
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715441110
Reply with quote  #2

1715441110
Report to moderator
1715441110
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715441110
Reply with quote  #2

1715441110
Report to moderator
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
December 15, 2013, 11:52:07 PM

Ikinci paragrafı okudum ve ripple'ı takas sitesi ""cryptsy exchange" gibi ve XRP'yi de "cryptsy points" gibi anladım. Tek farkı adamların tek tuşa basarak 100 milyar XRP üretip insanlara tanesini .03 dolardan kakalaması. Önceden araştırmıştım ama verdiğiniz bilgilerle kafam daha da karıştı.  Huh

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
cellat87
Sr. Member

Activity: 294
Merit: 250

View Profile
December 15, 2013, 11:58:35 PM

Merhaba, forumdakileri Ripple hakkında bilgilendirmek için bu topici açtım.
Ripple, bitcoin ve diğer tüm altcoinlerle beraber reel currencyler için de bir değişim platformu olarak tasarlanmıştır. Bununla beraber içerisinde kendi crypto currencysini(XRP) de içermektedir. Opensource olarak geliştirilmekte ve şu an RippleLabs tarafından beta süreci çalışmaları devam ettiriliyor.

Bitcoinde olduğu gibi decentralize bir yapıya sahip, double spending için de minerların onayı yerine, ripple server çalıştıran bilgisayarların consensusuna dayalı bir yöntem izliyor ve saniyeler mertebesinde transfelerin gerçekleşmesi olanaklı hale geliyor.

Sisteme para giriş ve çıkışı için gatewayler konumlandırılmış durumda, şu an en bilindik ripple gatewayi BitStamp, ileri de bankaların ve finans kurumlarının da gateway olarak hizmet vermesi düşünülüyor. Bitcoin ve altcoinlere rakipten ziyade tamamlayıcı bir platform. Tüm coinler arası çok hızlı çevirim ve gönderim yapılmasını sağlayabiliyor.

XRP'nin bitcoinden bir farkı da premined olması, sistem başlatılırken 100 milyar XRP yaratılmış durumda, bunun yarısı zaman içerisinde dağıtılacak. Şu anda güncel dağıtım WCG. WorldCommunityGrid projesi bilimsel projelere destek amacıyla oluşturulmuş bir grid yapısı, siz de bilgisayarınızı kanser ve aids araştırmları için çalıştıtırken XRP kazanabiliyorsunuz. Şu an günde 1 milyon XRP bu şekilde dağıtılıyor. Sadece kendi bilgisayarınız ile yapmak zorunda da değilsiniz, amazon ve azure'da da çalıştırıp XRP alabiliriniz. Amazon 100 dolarlık, Microsoft da 200 dolarlık deneme için bedava çek veriyor. Bunları kullanarak para harcamadan epey miktar XRP kazanmak mümkün.

https://ripple.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=4382  -- Bu linkten amazondan nasıl kupon alıp deneyebileceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
www.ripple.com
www.ripple.com/forum
www.ripplecharts.com
www.computingforgood.org
www.worldcommunitygrid.org

http://www.windowsazure.com/en-us/pricing/free-trial/  -- Azure daha fazla kupon veriyor ve başlatması çok daha kolay

Sadece amazon ve microsoftun ücretsiz kuponları ile bile bir ay beklemeden 100 dolar civarı XRP alabilirsiniz.

Güncel kur 1 USD = 33 XRP seviyesinde, özellikle bitcoin trenini kaçırdım diye üzülenlere tavsiye ediyorum. 

Sorusu olan veya destek isteyene yardımcı olabilrim, kolay gelsin.

hmmm bakalım bakalım ne ayakmış....
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 16, 2013, 05:29:01 PM

sistemi anlamadım tam olarak şuan boinc ile kazmaya başladım puanda birikiyor fakat puanlar ne işe yarıyor xrp ler nasıl gelecek
burinata (OP)
Newbie
*

View Profile
December 16, 2013, 07:05:41 PM

sistemi anlamadım tam olarak şuan boinc ile kazmaya başladım puanda birikiyor fakat puanlar ne işe yarıyor xrp ler nasıl gelecek

Computingforgood sitesinden ripple cüzdanını ve boinc referans numaranı ilişkilendirdin değil mi?
Türkiye saatine göre 02:00-03:00 AM gibi boinc istatistikleri güncelliyor ve günlük ripple takımındaki herkesin ne kadar puan topladığını RippleLabs'a bildiriyor.
Sonrasında batch bir işlem ile toplanan puandaki oranına göre herkesin hesabına otomatik olarak geçiyor XRPler. O gün hakedilen puan cüzdanın active olması için yeterli XRP'ye ulaşmaz ise sonraki günlerde toplanarak topluca hesabına geçer (şu an rezerve 20 XRP seviyesinde sanırım.)

Bu arada kendi bilgisayarın dışında azure'u kesinlikle tavsiye ederim, toplamda 10 dk içinde 200 USD'lik kupon(free trial) ile yeni bir instance başlatabilirsin. 8 CPUlu makine 1 ay boyunca boinc çalıltırabilir bu kupon ile. Amazon EC2 100 USD veriyor o da fena değil ama cloud computinge yabancıysan bir saat kadar uğraştırabilir.
burinata (OP)
Newbie
*

View Profile
December 16, 2013, 07:16:15 PM

Ikinci paragrafı okudum ve ripple'ı takas sitesi ""cryptsy exchange" gibi ve XRP'yi de "cryptsy points" gibi anladım. Tek farkı adamların tek tuşa basarak 100 milyar XRP üretip insanlara tanesini .03 dolardan kakalaması. Önceden araştırmıştım ama verdiğiniz bilgilerle kafam daha da karıştı.  Huh

Kafa karışıklığı normal aslında, Ripple biraz complex bir sistem, hala insanlar merkezi olduğunu ver ripple'ın serverı gidince sistemin duracağını zannediyor. Oysa ki yapı bitcoine çok benzer, zaten Bitcoinin açtığı yoldan ilerliyor herkes. Ripple aslında bir protokol ve platform sunuyor, sadece bitcoin ve XRP değil USD, EUR ve TRY'yi de 5 sn içinde dünyanın herhangi bir noktasına iletebilmeyi olanaklı hale getirecek dağıtık mimaride bir protokol aslında.

Şu an 30 kişinin üstünde mühendis kadrosuna sahip ve iki hafta önce aralarında Google Venture'un da olduğu VClerden 3.5 milyon USD yatırım aldı. Ekibi hızlı bir şekilde büyütüyorlar, toplamda 100 milyarlık XRP'nin 20 milyarını kendilerine ayırdılar, seneler içerisinde Rippla Labs'ın giderlerine harcanacak. 50 milyar XRP bu gibi giveawayler ile dağıtılacak ki uzun senelere yayılması muhtemel. 30 milyar XRP ise şu ana kadar ripple protokolünü tasarlayan ve yazan developerlar ile founderara dağıtıldı diye biliyorum, VCler buradan pay alıyor mu bilmiyorum ama sistemin yumuşak karnı burası. 

RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
December 16, 2013, 07:20:57 PM

Ikinci paragrafı okudum ve ripple'ı takas sitesi ""cryptsy exchange" gibi ve XRP'yi de "cryptsy points" gibi anladım. Tek farkı adamların tek tuşa basarak 100 milyar XRP üretip insanlara tanesini .03 dolardan kakalaması. Önceden araştırmıştım ama verdiğiniz bilgilerle kafam daha da karıştı.  Huh

Kafa karışıklığı normal aslında, Ripple biraz complex bir sistem, hala insanlar merkezi olduğunu ver ripple'ın serverı gidince sistemin duracağını zannediyor. Oysa ki yapı bitcoine çok benzer, zaten Bitcoinin açtığı yoldan ilerliyor herkes. Ripple aslında bir protokol ve platform sunuyor, sadece bitcoin ve XRP değil USD, EUR ve TRY'yi de 5 sn içinde dünyanın herhangi bir noktasına iletebilmeyi olanaklı hale getirecek dağıtık mimaride bir protokol aslında.

Şu an 30 kişinin üstünde mühendis kadrosuna sahip ve iki hafta önce aralarında Google Venture'un da olduğu VClerden 3.5 milyon USD yatırım aldı. Ekibi hızlı bir şekilde büyütüyorlar, toplamda 100 milyarlık XRP'nin 20 milyarını kendilerine ayırdılar, seneler içerisinde Rippla Labs'ın giderlerine harcanacak. 50 milyar XRP bu gibi giveawayler ile dağıtılacak ki uzun senelere yayılması muhtemel. 30 milyar XRP ise şu ana kadar ripple protokolünü tasarlayan ve yazan developerlar ile founderara dağıtıldı diye biliyorum, VCler buradan pay alıyor mu bilmiyorum ama sistemin yumuşak karnı burası.  

Teşekkürler detaylı açıklama için.Araştırmaya biraz daha devam edeceğim. Ekibi gerçekten çok iyi gözüküyor.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 16, 2013, 08:19:16 PM

Computingforgood sitesinden ripple cüzdanını ve boinc referans numaranı ilişkilendirdin değil mi?
Türkiye saatine göre 02:00-03:00 AM gibi boinc istatistikleri güncelliyor ve günlük ripple takımındaki herkesin ne kadar puan topladığını RippleLabs'a bildiriyor.
Sonrasında batch bir işlem ile toplanan puandaki oranına göre herkesin hesabına otomatik olarak geçiyor XRPler. O gün hakedilen puan cüzdanın active olması için yeterli XRP'ye ulaşmaz ise sonraki günlerde toplanarak topluca hesabına geçer (şu an rezerve 20 XRP seviyesinde sanırım.)

Bu arada kendi bilgisayarın dışında azure'u kesinlikle tavsiye ederim, toplamda 10 dk içinde 200 USD'lik kupon(free trial) ile yeni bir instance başlatabilirsin. 8 CPUlu makine 1 ay boyunca boinc çalıltırabilir bu kupon ile. Amazon EC2 100 USD veriyor o da fena değil ama cloud computinge yabancıysan bir saat kadar uğraştırabilir.
evet ilişkilendirmeleri filan ingilizce forumlarından anlayabildğim kadarıyla yapmıştım bugun yatar heralde bugun 450 civarı puan toplamış
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 16, 2013, 09:18:49 PM

Bi ara grid moda olmuştu yok kansere çare buluyoruz yok iklim modellemelerine yardımcı oluyoruz küresel ısınmayı önliycez falan filan (hatta bazı komplo teorilerine göre farketmeden yeni silahların geliştirilmesine yardımcı oluyorduk kandırılarak). Hatta grid takımları kurulurdu bunlar puan kazanır sıralama falan olurdu ama kuru kuru sıralama. O zamanlar aslında evimizden birilerinin  bişey yapmasına yardımcı oluyorsak (iyi ya da kötü amaçlı olsun) bunu para ile yaptırmak isteyenler niye olmasın diye düşünürdüm. Şimdi birileri çıkmış bunu yapmış ama niye cebimizden dolar çıksın ki kendi paramızı da kendimiz uyduralım millete dayayalım demişler. Ve 100 milyar parayı basıp koymuşlar. Eee bunun merkez bankasının para basıp piyasaya sürmesinden ne farkı kaldı? Merkez bankası bir para basarsa bunun değerini garanti eder ama coinde bunun gerekliliği yoktur. Yani adamlar merkez bankasının gücünü ve coinlerin sorumsuzluğunu birleştirip süpersaçmasalak (kendileri için mükemmel tabi) bi sistem yapmışlar bence. Bunlar diyor ki her gün bi miktar para vericem (nasılsa 1 günde bastınız sıkıntı yok) belli bi iş var bu işin yüzde kaçını yaparsanız paradan da o kadar alıcaksınız. Şimdi bu grid çalışmaları insanlara yardımlarından ötürü niçin dolar vermiyor acaba? İnsanlar bunu sırf kalplerindeki iyilikten yapıyorsa da para almasın o zaman. İnsanlar artık evlerindeki işlem gücünü grid takımlarına vermektense coin basıyolar. Bunlar da bu trendden umutsuzca yararlanmaya çalışıyolar bence. Yani siz gelin bana çalışın ben de size coin verim diyor. ama btc ltc falan değil. Bakın ben kendim yaptım oldu çok da güzel oldu valla bak iki gözüm önüme aksın ki ..... diyolar.

burinata (OP)
Newbie
*

View Profile
December 16, 2013, 09:20:52 PM

evet ilişkilendirmeleri filan ingilizce forumlarından anlayabildğim kadarıyla yapmıştım bugun yatar heralde bugun 450 civarı puan toplamış

Kaç saatte birikti? Bu arada bahsettiğin puan sanırım WCG puanı. RippleLabs, günde 1 milyon XRP veriyor ve WCG'de günlük toplam 200 milyon civarı puan üretiliyor (geçen hafta 70 milyon civarıydı, millet cloud üzerinden kasıyor), yani kabaca her 200 WCG puanına 1 XRP şeklinde düşünebilirsin. Ben dün 150bin puan için 700 XRP civarı aldım.
mentalpanda
Legendary
*

View Profile WWW
December 17, 2013, 09:31:01 PM

Kaç saatte birikti? Bu arada bahsettiğin puan sanırım WCG puanı. RippleLabs, günde 1 milyon XRP veriyor ve WCG'de günlük toplam 200 milyon civarı puan üretiliyor (geçen hafta 70 milyon civarıydı, millet cloud üzerinden kasıyor), yani kabaca her 200 WCG puanına 1 XRP şeklinde düşünebilirsin. Ben dün 150bin puan için 700 XRP civarı aldım.
boincdeki krediden bahsediyorum  bugun 950 kredi olmuş puana tam olarak nerden bakıyoruz ve 150bin puanı nasıl bir sistemle çıkarıyorsunuz.
burinata (OP)
Newbie
*

View Profile
December 25, 2013, 09:19:17 PM

boincdeki krediden bahsediyorum  bugun 950 kredi olmuş puana tam olarak nerden bakıyoruz ve 150bin puanı nasıl bir sistemle çıkarıyorsunuz.

Windows Azure ücretsiz bir ay deneme fırsatı sunuyor. windowsazure.com sitesinden free trial diyerek aktive edebiliyorsunuz. Ben bir kaç ayrı hesap açmıştım ve 8 cpulu bilgisayarlarda çalıştırıyordum. 150bini o şekilde yaptım ama şu an çok daha fazlasını yapıyorum.

Amazonda 32 cpuluk spot instance kiralıyorum, onlar üzerinden yapıyorum (cc2 serisi üzerine ubuntu). Evde 3 laptop daha var ama asıl puanı amazon getiriyor şu an. Günlük 15$ veriyorum, 40$ değerinde XRP getirisi var.
tazmannia
Full Member

Activity: 308
Merit: 102

View Profile
December 25, 2013, 09:48:46 PM

para bağlamak çok akıllıca gelmedi şuan bana hele günde 15-20$ ama trial ile başlasak ordan kazandığımız xrp ile amazondan xrp karşılığı sunucu kiralıyabiliyormuyuz? varsa öyle bişey girelim

edit: siz de bilgisayarınızı kanser ve aids araştırmları için çalıştıtırken burası kafamı karıştırdı daha önce bu şekilde çıkıpta patlayan çok sistem oldu
muratdur
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 26, 2013, 05:21:28 PM

azure üye olurken kredi kartı istiyor ? nxt aynı mantıkla çalışmıyor mu bu sistem de ?

NOIZ
⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒
○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK ○ ○ ○
romeozoom
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 26, 2013, 09:15:21 PM

Windows Azure ücretsiz bir ay deneme fırsatı sunuyor. windowsazure.com sitesinden free trial diyerek aktive edebiliyorsunuz. Ben bir kaç ayrı hesap açmıştım ve 8 cpulu bilgisayarlarda çalıştırıyordum. 150bini o şekilde yaptım ama şu an çok daha fazlasını yapıyorum.

Amazonda 32 cpuluk spot instance kiralıyorum, onlar üzerinden yapıyorum (cc2 serisi üzerine ubuntu). Evde 3 laptop daha var ama asıl puanı amazon getiriyor şu an. Günlük 15$ veriyorum, 40$ değerinde XRP getirisi var.

şu günlük 15$ lık 32cpu lu makinanın linkini verirmisin ?
burinata (OP)
Newbie
*

View Profile
December 26, 2013, 10:12:54 PM

şu günlük 15$ lık 32cpu lu makinanın linkini verirmisin ?

aws.amazon.com/ec2 Buradan server kirayalabiliyorsunuz. Farklı bölgeler var, inceleyip en ucuzunu seçebilirsiniz, ben genelde Oregon'da çalıştırıyorum. Saatlik ücretlendirme var. Bir örnek veriyim, mesela en son Oregon bölgesinde 32 cpuluk cc2.8xlarge tipindeki serverlerın on-demand saatlik fiyatı 1.5 dolar seviyesindeydi, bu fiyat aslında yüksek ama amazonda spot yöntemi de var, şöyle ki: O anda boş olan kaynaklar için fiyat teklifi verip isteyebiliyorsunuz, eğer o fiyata uygun bulursa size geçici olarak veriyor (fiyat yükselirse geri alırım diyor, bu yüzden ucuz zaten). Ben saatliği 0.23 dolar seviyesinden çalıştırıyordum, neredeyse on-demandın 6 kat ucuzuna, bugün 0.3 seviyeleri çıktı ama hala uygun. Bir makineden maliyeti günlük 6 dolardan daha aza geliyor ve şu andaki kurdan 10 dolarlık XRP üretebiliyorsunuz.

Amazon üzerinden deneyecekseniz, öncelikle free tier opsiyonunu seçip ücretsiz deneme makinasında ayarlarla oynayarak linux ortamına ve amazon konsoluna alışmanızı öneririm. Cloud sistemini ve ayarları iyi öğrenmeden ücretli server kesinlikle denemeyin, on-demand de aynı şekilde uzak durun, spot olduğunda ancak mantıklı hale geliyor. Ben çözene kadar biraz zaman ve para harcadım ama amazonun bu konuda iyi olduğunu söyleyebilrim. Bu arada azure'dan pek fazla verim alamıyorsunuz ama 200$ değerindeki ücretsiz kuponu kullanabilirseniz ücretsiz güzel deneme yapmış olursunuz.
eergunay
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
December 27, 2013, 08:47:27 AM

Arkadaşlar yeni bir sanal paramız var Ripple diye birşey. Tanesi 25krs. Market Kapasitesi: 99,999,998,252  Grin Piyasası:2,538,546,509$ ilgilenenler olabilir. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sadece haberiniz olsun istedim.

http://coinmarketcap.com/ dan takip edebilirsiniz.

İşte Bunlar hep Bitcoin.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2081

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 27, 2013, 10:44:16 AM

Ripple konusu zaten vardı. Biraz dikkat edelim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
yvzmngc
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
December 31, 2013, 11:18:30 AM

ya bu ripple cüzdanın ile boinc referans numarasını nasıl eşleştiriyoruz bir anlatsanız boinc referans numarasını nasıl bulucaz
halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
December 31, 2013, 11:37:16 AM

https://secure.worldcommunitygrid.org/ms/viewMyProfile.do

burda nickinin altında Verification Code: var.

https://www.computingforgood.org/register

bu siteye giriş yapıyorsun yani ilişkilendiriyorsun.

Ripple Public Address (ripple adresin)
WCG Username (WGC üye adın)
WCG Verification Code (WGC üye adının altındaki kod)
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: