Bitcoin Forum
June 19, 2024, 10:25:23 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: MT. Gox Bitcoinlerini Satıyor Düşüş Sebebi  (Read 560 times)
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
May 11, 2018, 10:48:57 AM

Düşüşün asıl sebebi bu oldugunu düşünüyorum yaklasık 16bin btc ve 16bin bch satmıs tabi haberlerede yansıyınca piyasayı yine asıgıya çekti. Yaklasık 144milyon$ satıs ve 22milyon$ lıkda bch satısı olmus durumda.

https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

walletini incelediğimizde 8 parcanın satıldıgını ve 68 parcanın kaldıgınıda görüyoruz 8 parca satıp piyasayı 1000$ çekiyorsa yaklasık 20-30 parca daha satsa eski günlerimize 6/7k$ bandına geri dönebiliriz. YTD.

Ek olarak bot twitter acmışlar ve hergecen gün takipçisi artıyor demekki piyasadaki ana etken.

https://twitter.com/DumpMt
Renovatioo
Member
**

Activity: 159
Merit: 10

View Profile
May 11, 2018, 11:15:31 AM

benim şahsi görüşüm kripto piyasasondan bu yıl hiç bir şey beklenmemesidir. Mt.gox elindeklileri satmaya devam edecek. 146k btc kaldığından bahsediliyor.Benim anlamadığım bunu neden exchangelerde satıyorlar elden pek ala da satabilirler.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
May 11, 2018, 11:49:14 AM

Birilerinin zararını karşılayabilmek için başkalarını zarara sokmak ahlaksızlığın nirvanasıdır. Eğer bu durum büyüklerin işine gelmeseydi şimdiye çoktan birileri el atar, borsalarda satmalarına izin vermez ve kendileri elden alırlardı. Diyelim ki BTC stabil haline döndü ve yükselişine başladı. X bir borsa hacklense ve gene aynı türde bir karar çıksa gene sil baştan Mt.Gox olayı yeniden yaşanacak. Asıl amaç bu tarz "ALENİ, GÖZ GÖRE GÖRE YAPILAN BU DUMP HAREKETLERİNE BİR ÇARE BULMAK" olmalı..
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 11, 2018, 11:57:14 AM

Bu işler yasal boyutlara taşınıp inmediği sürece sürekli şekilde sıkıntılar çekeceğimiz net bir şekilde ortada gerçekten artık bıktı insanlar ne yapacaklarını da şaşırdılar.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 11, 2018, 12:02:08 PM

maşallah bu mt gox 2014 müydü neydi battı ceo su kaçtı piyasayı mahvetti, aradan 4 yıl geçti hala kurtalamıyor piyasa mt gox lanetinden. işin ilginci onunda tosun bir ceo su vardı.
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
May 11, 2018, 12:03:54 PM

Satislar bitene kadar beklemekten baska caremiz yok.  Her ne kadar durum sikintili gorunsede ilerleyen donemde toplu satislar olacagina kucuk kucuk bu satislarin olmasini tercih ederim.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
https://t.me/rsfofficial
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
May 11, 2018, 12:47:20 PM

Simdi kontrol ettim toplam 80tane cuzdan var her birinde 2000 btc var ortalama.  26 nisanda satis yapilmis bir miktar ve btc fiyati yaklasik 850 dolar asagi dusmus bu tarihte. Ardindan toparlanmasi sadece 8 gun surmus.  Simdi ise yaklasik 800 dolar gibi bir dusus olacagini dusunuyorum.  9250 dolar seviyesinden 8450 dip nokta gibi duruyor. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
https://t.me/rsfofficial
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
May 11, 2018, 12:59:19 PM

4 parça daha satıldı
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 11, 2018, 01:05:28 PM

Satış olarak tamamını yapacağını düşünmesem de satarsa eğer elimizde avcumuzda ne varsa bay bay diyebiliriz. Bu bir çılgınlık olmalı. Çok büyük zararlar kaçınılmaz olacak diye düşünmeye ve endişelenmeye başladım.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 11, 2018, 01:06:19 PM

Piyasa bu kadar kırılgan olsun kimse istemez ama ne yazık ki durum böyle.
Birileri keyfine göre rakam belirliyor ve servetlerine servet katarken biz de öyle izliyoruz

Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110

View Profile
May 11, 2018, 01:07:31 PM

Kripto dünyasının en rahatsız edici konularından biri, bitmedi adamlar bir türlü senelerdir. 6000 seviyelerini tekrar test etme yönünde tetikledi bence bu satışlar.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
May 11, 2018, 01:17:02 PM

yani  450 milyar dolardan 380'e 70 milyar dolarlık düşüşün nedeni 144 milyon dolarlık satım mı?! sadece BTC'nin günlük volume'u 8.5 milyar dolar, toplam 24 saatlik volume  30 milyara yakın, bunun içinde 144 milyon dolar ne ola ki acep? adamlar bildiğin al-sat yapıyor, piyasanın gidişatına hakimler, bu düşüşe kılıf uydurmak için daha makul gerekçeler üretiniz please! mesela "canları öyle istedi" gibi ya da ne bileyim silkeleme hareketi falan...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
May 11, 2018, 01:24:52 PM

yani  450 milyar dolardan 380'e 70 milyar dolarlık düşüşün nedeni 144 milyon dolarlık satım mı?! sadece BTC'nin günlük volume'u 8.5 milyar dolar, toplam 24 saatlik volume  30 milyara yakın, bunun içinde 144 milyon dolar ne ola ki acep? adamlar bildiğin al-sat yapıyor, piyasanın gidişatına hakimler, bu düşüşe kılıf uydurmak için daha makul gerekçeler üretiniz please! mesela "canları öyle istedi" gibi ya da ne bileyim silkeleme hareketi falan...

volume bir sey ifade etmez o volume içinde alıp hold yapan miktar cok azdır misal adamda 100btc var alıyor %2 karla tekrar satıyor düşünce tekrar alıyor bunun binlerce kişi yapınca volume cok fazla artıyor ama alıp hold yapan nerede ? cok az şimdi böyle bir adamda gelince direk piyasa düşüyor çünki o miktarlık alım yok.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
May 11, 2018, 01:38:10 PM
Last edit: May 11, 2018, 01:56:08 PM by wolwoo

yani  450 milyar dolardan 380'e 70 milyar dolarlık düşüşün nedeni 144 milyon dolarlık satım mı?! sadece BTC'nin günlük volume'u 8.5 milyar dolar, toplam 24 saatlik volume  30 milyara yakın, bunun içinde 144 milyon dolar ne ola ki acep? adamlar bildiğin al-sat yapıyor, piyasanın gidişatına hakimler, bu düşüşe kılıf uydurmak için daha makul gerekçeler üretiniz please! mesela "canları öyle istedi" gibi ya da ne bileyim silkeleme hareketi falan...

volume bir sey ifade etmez o volume içinde alıp hold yapan miktar cok azdır misal adamda 100btc var alıyor %2 karla tekrar satıyor düşünce tekrar alıyor bunun binlerce kişi yapınca volume cok fazla artıyor ama alıp hold yapan nerede ? cok az şimdi böyle bir adamda gelince direk piyasa düşüyor çünki o miktarlık alım yok.
sadece bittrex'te 500 dolarlık farkla 3 milyon dolarlık btc tek kalemde satabilirsiniz şu an hem de güven eksikliği olan bir dönemde, binace'ta 70 dolar farkla 100 btc ve bunun gibi çok daha hacimli kaç tane borsa var, daha geçenlerde 9600 dolardı, maksat satmak olsaydı 1 dakikada 144 milyon doları eritebilirsiniz onlarca büyük borsada üstelik bu kadar düşüş yaşanmadan...btc düşünce altcoinler de düşüyor makro bir etkiye neden oluyor, sizce birileri buna göz yummasa bu kadar büyük manipülasyona izin verilir mi? bunun arkasında ya alttan toplamak isteyenler var ya da bir şekilde bu piyasayı bitirmeye kararlı eski kafalı adamlar...piyasa değeri 150-200 milyar dolar olan bir şey 144 milyon dolarlık derinliğe (1/1000) sahip değilse zaten tükkanı kapatıp gidelim, en dandik coinlerde bile %10 farkla elinizdekileri kolayca boşaltabilirsiniz.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
May 11, 2018, 02:57:44 PM

Mtgox, bitcoinin arkasındaki gücün belli bir süre bitcoin'in fiyatının ani hızlı düşmesine kılıf uydurulmuş bir safsatadır. Mtgox satmıyor. Piyasaya yön verenler, arkasında ki güç yatırımcıya korku salmak için satıyor. İnsanların elindekini ucuza almak için uyarlanmış bir senaryodur. Bir süre böyle kullanırlar bunu. amerika bitcoin'i devletler arası ödeme yöntemi olarak kullanmaya başladığında tüm sorun bitecek Smiley Bunlar kendi şahsi fikrimdir. ytd
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
May 11, 2018, 03:12:19 PM

Düşüşte buda bir etken tabi ama sonuna kadar HODL lamaya devam böyle dalgalanmalar olacaktır.
elithamal
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
May 11, 2018, 03:43:32 PM

arkadaşlar yapıcak bişey var mı ? adamın elinde o kadar btc var. Borsa elbette bu doğanın da kanunu büyük balık küçük balığı yer. Nasıl olsaydı ? Hiç satmasa mıydı ? Kim olsa aynısını yapar bence.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
May 11, 2018, 04:39:38 PM

Bu marketcap konusu kafada oturmadan piyasayı anlamaya çalışmak zor oluyo. Başlıkta yorumlara bakıyorum 70 milyar dolar çıkmış 100 girmiş vs böyle bi para yok arkadaşlar bunu bi anlayın önce o soyut bir değerdir coin değeri ve supply çarpımı sonucu oluşur.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
May 11, 2018, 05:00:16 PM

Mt gox ve upbit başkınının aynı güne denk geliş piyasanın içine etmesi biraz ilginç geldi bana .
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 11, 2018, 05:54:27 PM

tam belini doğrultmuş iken. her zaman bi ibnelik çıkıyor. ya arkadaş 3-5 kuruş kazanma hedefimiz var. al sat ta yapmıyorum alıp bekliyorum ama elimde değil illaki düşünce insanın morali bozuluyor. geçen yıllarda çin çıktı bu işleri manipüle etti şimdi de bu. umarım çabuk toplar. benim derdim altcoinlerin ciddi bir sıçrama yapması. şu sırlar bile yüzümü tek güldüren PUNDİX bu durumlarda bile çakı gibi duruyor. almamda vesile olan arkadaşlara duacıyım...
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: