Bitcoin Forum
June 25, 2024, 08:05:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: MTGox'un Piyasalarda Yarattığı Dalgalanmalar  (Read 663 times)
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
May 13, 2018, 12:41:05 PM

Bence MTGox elindeki bitcoinleri hergün ufak ufak piyasaya sürsün. Bunu 1-2 yıla yaysın. Aksi taktirde birden çıkararak bizlere olan olur. Tabi toplu olarak piyasaya çıkaracaksa bunu önceden haber alanlar fırsata dönüştürebilir.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 13, 2018, 03:42:06 PM

Bu mtgox bence 2018 in içine etmeye devam edecek.şubattan beri bi rahat yüzü göstermedi adamlar nerdeyse ve her yükselişte mtgox satıyormuş denmesi bile dump yemesine yetiyor btc ve altcoinlerin.herkes satar alttan alırım kafasıyla veriyor dumpu.bi süre daha böyle devam edecek bi durum bence
Calligiato
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile WWW
May 13, 2018, 07:54:10 PM

Bu iş çok can sıktı artık. Tam başımızı kaldırıyoruz kayyum btc satıyor haberi geliyor...
nogoodcoin
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 250

View Profile
May 13, 2018, 08:51:10 PM

mtgoxtan baska o zamanlarda dogru durust borsa olmadigi icin o zamanlar buyuk sikintilar olusmus artik eskisi gibi degil piyasalar allah korusun suan binance hacklense bile yine de piyasaya hicbir sey olacagini zannetmiyorum

▄█
            ██  ██
           ██  ████
          ██  ██  ██
         ██  ██    ██
        ██  ██  ██  ██
       ██  ██    ██  ██
      ██  ██  ██  ██  ██
     ██  ██  ████  ██  ██
    ██  ██  ██  ██  ██  ██
   ██  ██  ██    ██  ██  ██
  ██  ██  ██████████  ██  ██
 ██                    ██  ██
█████████████████████▄  ██  █
                         ██
▀███████████████████████████

█████ █   █ █████      ███          █████████████▄▄    ████            ████     ▄▄██████████      ▄▄██████████
  █   █   █ █         █████         ████████████████    ████          ████     █████████████     █████████████
  █   █████ █████    ███████        ███         ▀███     ████        ████     ███▀              ███▀
  █   █   █ █        ███ ███        ███          ███      ████      ████      ███               ███
  █   █   █ █████   ███   ███       ███          ███       ████    ████       ███               ███
                    ███   ███       ███         ▄███        ████  ████        ███▄              ███▄
                   ███     ███      ██████████████▀          ████████          ██████████▄▄      ██████████▄▄
                   ███     ███      ██████████████▄           ██████            ▀▀██████████      ▀▀██████████
                  ███       ███     ███         ▀███           ████                      ▀███              ▀███
                  █████████████     ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███████████████    ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███         ███    ███         ▄███           ████                      ▄███              ▄███
                ███           ███   ████████████████           ████           ██████████████    ██████████████
                ███           ███   █████████████▀▀            ████           ███████████▀▀     ███████████▀▀

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
TOKEN-SALE : Apr 16 2018
     DAICO :       May 16 2018

ANN Thread  ■  Whitepaper
■  Twitter
■  Telegram
■  Facebook
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
May 13, 2018, 08:54:43 PM

Tam piyasanın hızlanmaya başladığı dönemde bunların yaptığı çok kötü oldu. Kötü niyetli insanlar her zaman her yerde zarar verebilme yeteneğine sahip maalesef. Ben bu adamları anlamıyorum. Borsayı dolandırmak yerine işletmeye çalışsalar hem sürekli bir gelir kaynakları olacak hem de böyle bir sürü insanın ahını almayacaklar. Kolay para bu kadar mı tatlı geliyor. Binance her gün milyon dolar kazanıyor bu adamlar salak mı isteseler bugün dünya kadar parayı kapatıp giderler. Ama adam zaten bu yolla her gün bu milyonları kazanacak. Ve her gün çalışmaya da devam ediyorlar. Ben böyle bir sorumsuzluk görmedim. Sadece parasını çaldıkları insanları değil, hiç oraya bulaşmamış bizleri de mağdur ettiler. Nasıl hesaplaşıcaz bilmiyorum...

crimsongoth (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 13, 2018, 09:21:16 PM

mtgoxtan baska o zamanlarda dogru durust borsa olmadigi icin o zamanlar buyuk sikintilar olusmus artik eskisi gibi degil piyasalar allah korusun suan binance hacklense bile yine de piyasaya hicbir sey olacagini zannetmiyorum

Bu tarz olumsuz haberlerin etkisinin eskiye nazaran çok daha az olduğunu hepimiz görüyoruz. Piyasa giderek güçlenip daha bilinçli hareket etmeyi öğrenmeye başladı. Bence 2-3 MTGox satışı sonrasından bu satışların piyasaya etkisi minimuma inecek.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 13, 2018, 09:36:39 PM

Kayyum kafasına göre satıyor sanki geçiniz bu işleri bi güzel piyasayı kontrol ediyorlar
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
May 13, 2018, 10:38:04 PM

Saçma sapan iş yapıyorlar. Bu denli miktarları açık arttırma ile satarsın değerini bulduracağım ve mağdurlar parasını alacak diye tüm piyasa 6 aydır kangren oldu arkadaş. Bir nevi hepimize ödetiyorlar bedelini.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 13, 2018, 11:41:24 PM

Tahminimce ellerindekiler yarilaninca satmayi birakirlar bir sure yada piyasa artik buna da alisir eskisi gibi etkilenmez.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
May 13, 2018, 11:49:46 PM
Last edit: May 14, 2018, 12:33:07 AM by dogaatac

mtgox'dan calınan bitcoinlerin karsılıgının inatla usd yada başka kurlar üzerinden ödenmeye calısılması tamamıyla büyük rezalet. ben eğer telefonumu caldırdıysam polis bana telefonumu bulup getirir. telefonumun karşılıgı eden parayı bulup getirmesini ben istemem
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 14, 2018, 04:53:28 AM

Açıkçası Mt gox'un yaptığı satışlar cold wallettan şu kadar çıktı söylentileri gerçekten insanları bıktırdı. Aslolan bana göre artık Gox'un satışları değil bu haberle insanların satış yapması domine etkisi yapıyor.
crimsongoth (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 14, 2018, 09:03:54 AM

mtgox'dan calınan bitcoinlerin karsılıgının inatla usd yada başka kurlar üzerinden ödenmeye calısılması tamamıyla büyük rezalet. ben eğer telefonumu caldırdıysam polis bana telefonumu bulup getirir. telefonumun karşılıgı eden parayı bulup getirmesini ben istemem

Aynen ama bence bunda mağdurlarında hakkını aramaması ve buna razı olmasının payı büyük. Okuduklarımda ABD hükümeti ve mağdurlar arasında yapılan anlaşmadan kaynaklı bi durum bu. O günkü Bitcoin değeri olan 400 USD civarı bir tutarın geri ödenmesi karşılığında kabul edilen antlaşma sonucu ortaya çıkan bu durumun mağdurlara verilecek tutar elde edilinceye kadar devam edeceğini ve satışların oradan sonra bitirileceğini düşünüyorum. Kalan tutar için ne yapacaklarıysa tamamen muamma.
crimsongoth (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 14, 2018, 09:05:49 AM

Açıkçası Mt gox'un yaptığı satışlar cold wallettan şu kadar çıktı söylentileri gerçekten insanları bıktırdı. Aslolan bana göre artık Gox'un satışları değil bu haberle insanların satış yapması domine etkisi yapıyor.

Bende satılan Bitcoin miktarından çok bunun yatırımcılar üzerinde yarattığı olumsuz algının piyasayı sürekli bir düşüş trendine soktuğuna inanıyorum. Bence bu MTGox satışlarının etkisi yakında tamamen kaybolacak. Uzun dönem piyasayı meşgul edeceğini düşünmüyorum.
NakitCoins
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 6

NakitCoins.com ⭐ Instant Exchanger

View Profile WWW
May 18, 2018, 09:42:41 AM

Satışı aslında çok önemli değil! Nasıl sattığı daha önemli. Şimdi bunu herkes biliyor ama yinede buraya yazayım.

(Örn)
Platformda Alıcı
x     8111 USD 2 BTC
x1   8000 USD 1 BTC
x2   7800 USD 9 BTC
x3   7500 USD 4 BTC
x4   7300 USD 0,4 BTC
x5   7000 USD 1,7 BTC
vs...

MtGox un BTC Satış adedi 26000 BTC ve bitene kadar (satılana kadar düşecek)

Durmadan pazar fiyatını düşürüyor.

OTC den satsa tek fiyata anlaşıp cüzdan dan cüzdana geçiş olur ve piyasayı etkileme ve manipüle etme durumu söz konusu olmaz. Piyasayı etkilemesinin sebebi de bu.

⚡️⚡️⚡ NakitCoins.com ⚡️ NO ACCOUNT ⚡️ INSTANT EXCHANGER ⚡ OTC ⚡⚡ ✅ BTC->XMR ✅ BTC->ZEC ✅ BTC->Bank Card ✅
- Instant CRYPTO Exchanger "Non-Custodial & Decentralized" High Privacy Guaranteed ⭐⭐⭐⭐⭐
- Crypto <-> Cash physical Exchanger Located in Istanbul / Ankara / Antalya / Izmir ⭐⭐⭐⭐⭐
seslimesaj
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
May 19, 2018, 10:09:58 AM

bitiremediler sata sata arkadaş. adamlar satışa başladığı dakika erimeye başlıyor piyasa. adamler eğer dipden tekrar topluyorlarsa işte ozaman bittik.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
May 19, 2018, 10:37:45 AM

Herif parçaladı piyasayı anasını ağlattı ya bu kadar çok bitcoin bulundurması bizim açımızdan hiç iyi değil adam bi basıyor bitcoin dip bi basıyor bitcoin dip yanı sıra bütün altcoinlerde bitcoinle birlikte hoop dip
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
May 19, 2018, 02:42:58 PM

MTGox elinde bu coinleri tuttukça Bitcoin ve Bitcoin Cash üzerinde her zaman ciddi bir baskı olacaktır. Bu nedenle Ethereum, LTC, XMR, DASH ve ZEC gibi önemli coinler MTGox'ın elindeki coinler nedeniyle biraz daha öne çıkabilir.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 19, 2018, 04:23:03 PM

https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/ daha satılmayı bekleyen bissürü bitcoin var bitmedi gitti buradaki duruma bakılırsa 10 000 doları pek gececeğini sanmıyorum piyasa durdu sanki

crimsongoth (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:41:06 PM

Bu dalgalanmaların etkisinin her satış sonrasında düşeceğini düşünüyorum. Önemli olan bu süreçte hamlelerimizi çok dikkatli bir şekilde planlamak zorunda olduğumuzu kafamızın bir kenarında tutmamız gerektiği.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
May 20, 2018, 10:05:54 PM

şimdi piyasaya coinmarketcap'e göre yüzde 5-6 yükselişte . bugun yarın kesin mtgox cold walletından para cıkartır da piyasanın dumplanmasını sağlar .bakalım merak ediyorum bu çarşambaya kadar bir satıs yapacaklar mı
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: