Bitcoin Forum
May 23, 2024, 03:27:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ne olacak bu airdropların hali?  (Read 690 times)
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
May 17, 2018, 10:44:30 AM

En son hatırladığım ebtc güzel kazandırmıştı. Son dönemde ise hydro güzel kazandırdı. Tabi kimler girebildi onu bilmiyoruz. Arada böyle airdroplar çıkıyor sabırlı olmak lazım

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 17, 2018, 11:13:09 AM

Ben son 4 aydır falan katılıyorum airdroplara. Tüm katıldıklarımı da bir excel dosyasına kaydediyorum. Ne istemişler, ne vermişim, hangi görevleri yapmışım, ne zaman bitecek, vs...
Arada bir Telegram'dan takip ediyorum gelişmeleri. Şimdiye kadar birkaç tanesinden ufak miktarlarda token geldi. Çoğunda ya erteleme var ya da türlü bahanelerle göndermediler.
Eskidenmiş o ihya eden airdroplar. Şimdilerde çok ufak miktarlar gelirse geliyor ya da hiç gelmiyor. 100 tane airdropa girmektense, yılda 5 tane imza kampanyasına girmek bana daha mantıklı geliyor artık.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 17, 2018, 11:20:12 AM

Ben son 4 aydır falan katılıyorum airdroplara. Tüm katıldıklarımı da bir excel dosyasına kaydediyorum. Ne istemişler, ne vermişim, hangi görevleri yapmışım, ne zaman bitecek, vs...
Arada bir Telegram'dan takip ediyorum gelişmeleri. Şimdiye kadar birkaç tanesinden ufak miktarlarda token geldi. Çoğunda ya erteleme var ya da türlü bahanelerle göndermediler.
Eskidenmiş o ihya eden airdroplar. Şimdilerde çok ufak miktarlar gelirse geliyor ya da hiç gelmiyor. 100 tane airdropa girmektense, yılda 5 tane imza kampanyasına girmek bana daha mantıklı geliyor artık.

Ya arkadaşım bu kadar zamanın ve ilgin var sa bunlar ile ugraşma bountyleri kovala ora da da çok bir şey yok ama airdroplar dan daha iyi bırakır. Airdroplara da girmek istiyorsan projesi olan airdroplara gir yoksa diğerleri nden bir şey gelmesini bekleme.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
May 17, 2018, 03:08:59 PM

Hocam airdroplar hep böyle idi, ama sadece yeni katılanlar pump dönemine denk geldiği için çok ama çok karlı sandılar bu işleri ki aslında hiç de öyle değil,   tamamen kısa dönem bir ilüzyondan ibaret sadece,  bana kalırsa bu koin işlerinden çok fazla büyük zengin edecek gelirler beklemeyin diye düşünüyorum
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
May 17, 2018, 03:24:54 PM

Airdropların hali kalmadı daha ne olsun airdroplara bel bağlamayın uğraşmayında uğraşmanızıda değmez airdroplar artık.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 17, 2018, 07:35:53 PM

Airdropların hali kalmadı daha ne olsun airdroplara bel bağlamayın uğraşmayında uğraşmanızıda değmez airdroplar artık.

bana da öyle geliyor hocam, yani bu kadar insan bel bağlıyor bu işlere, bulaşıyor  uğraşıyor ediyor ama sonuç ?  sonuç hüsran oluyor uğraştığı ile kalıyorlar yani
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
May 17, 2018, 07:57:28 PM

Referans sistemi kalkmadığı sürece airdroplar fazla kazandırmaz diye düşünüyorum. Referans olarak reklam yapmaya zorladıkları için adeti çok düşük tutuyorlar. 1milyarlık token 3 adet bazen 50 adet dağıtıyor bunun tek sebebi referans. belki kalkıp kişi başı 50 yerine 100 200 300 adetler dağıtılırsa güzel olur. en son medical token geldi 200 adet 15 dolar değerinde bu şekilde olsa haftada 3-5 güzel kazandırabilir.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
May 17, 2018, 09:01:40 PM

Ne olacak bu airdropların hali? ben cevaplayayım hocam, çöp olacak, evet evet bildiğimiz çöp olacak, öyle çok şey bekleyenler var ki bu airdroplardan , bana kalırsa çok saçma bir beklenti içine giriyor bizim milletimiz, bu airdropların sağa sola saçılıp çöp olmasının bir nedeni de ref linkçi tayfa, bunlar forumları interneti çöplük haline getirdiler, ref atacağım diye
sashazima (OP)
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
May 20, 2018, 09:36:12 AM

Referans sistemi kalkmadığı sürece airdroplar fazla kazandırmaz diye düşünüyorum. Referans olarak reklam yapmaya zorladıkları için adeti çok düşük tutuyorlar. 1milyarlık token 3 adet bazen 50 adet dağıtıyor bunun tek sebebi referans. belki kalkıp kişi başı 50 yerine 100 200 300 adetler dağıtılırsa güzel olur. en son medical token geldi 200 adet 15 dolar değerinde bu şekilde olsa haftada 3-5 güzel kazandırabilir.

Kesinlikle katılıyorum üstüne imzamı basarım. Geçen seneki airdropların %90'ı refsizdi bir katılım sınırı vardı 3 bin 5 bin kişi katılınca formu kapatıyorlardı hızlıca dağıtılıyordu atıyorum 1 2 hafta içinde. Şuanki airdroplara 60-70k kişi katılıyor sınır koymuyorlar bazıları 3 ay sonra yolluyor o da 5-10 tane. Tamamen referans modeline geçti airdroplar yani çoğu saadet zincirinden farkları kalmadı maalesef. Bu sene airdroplardan hiçbir umudum yoktu ama hydro şaşırttı herkesi. Bir başka hydro daha çıkacak mı bakalım inşallah katıldıklarımızdan çıkar herkesin
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206

View Profile
May 20, 2018, 10:04:34 AM

Airdroplardan zaten bişiy beklememek lazım yani form dolduruyorsun onu yazmanda zaten 1 dakika eğer token gönderirlerse oda süpriz oluyor cok takılmamak lazım airdroplara o yüzden bence

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
The Management
Full Member

Activity: 630

View Profile
May 20, 2018, 10:17:25 AM

Kimlik vs isteyen airdropları zaten direk kapatmanızı öneririm. Tamamen bilgi kaçakçılığı olarak görüyorum. Diğer bir konu evet geçen sene ne güzel öylesine girdiğimiz airdroplar bile 25-30 dolar getiriyordu. Bu devirde para etmiyorlar ama airdrop sayısı da katlanarak arttı. Geçenlerde 200ncash gelmiş cüzdanıma 7-8dolar ediyor. Böyle ayda 10 tane airdroptan gelse benim gibi bir öğrenci için kira parası demek bu. Düşük ama ihtiyacımız var yani Smiley
start
Member
**

Activity: 141

View Profile
May 21, 2018, 07:51:56 AM

Airdropların hali gayet ortada klasık cumle olacak fakat eskısı gıbı kazandırmıyor bu bariz belli.Saglam proje olmadıgı surece bu iş artık umutsuz bir hale büründü.Şuana kadar totalde 50 tane gelmıstır degerlenmıyorda hep yerınde sayıyor
sashazima (OP)
Newbie
*

View Profile
July 07, 2018, 07:37:57 PM

Konu güncel arkadaşlar 7 temmuz 2018 tarihiyle son dönemlerde airdroplardan dişe dokunur bir para kazanabilen oldu mu merak ediyorum..
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
July 07, 2018, 07:44:48 PM

Airdrop furyası bir ara öyle populerdiki yoldan geçen adam coin çıakrıp airdrop yapıyordu ve bazı projeler saçma sapan fiyatlandı benim merak ettiğim etherdelta da adı dahi olamayn (başlarda) bu coinleri kim neden aldı!
nascasto
Full Member

Activity: 504

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
July 07, 2018, 07:49:43 PM

Airdropların çoğu gerçekçi olmuyor. Artık bountyler de öyle bir hal aldı. İnsanları kandırıyorlar bir çok ico da scam çıkmaya başladı. Eskiden bir imzada 130 140 kişi varsa girmezdik bile şuan bir imza kampanyasında 700 800 1000 kişi olduğu görülüyor. Bu işlerden artık para çıkmıyor

chillchelee
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
July 07, 2018, 09:01:47 PM

airdroplardan artık ben bir şey beklemiyorum
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
July 07, 2018, 09:08:04 PM

Kimlik isteyen airdroplara kesinlikle katılmıyorum, saçma sapan görev isteyen airdroplara katılmıyorum, adeti yüksek ve proje düzgün gibiyse katılıyorum, son yılda para getiren bir airdrop ben görmedim.
babayeni
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
July 07, 2018, 09:52:39 PM

bunu başka bir konuyada yazdım bence airdroplar günü kurtarma coinleridir çok bir şeyler kazanmayı beklemeyin airdroplardan gelen coinlerde , bence geldiği anda da satın çünkü bedava olduğu genelde eline gelen satar buda düşüşe sebep olur benim düşüncem bu .
sashazima (OP)
Newbie
*

View Profile
July 07, 2018, 09:53:42 PM

Airdropların çoğu gerçekçi olmuyor. Artık bountyler de öyle bir hal aldı. İnsanları kandırıyorlar bir çok ico da scam çıkmaya başladı. Eskiden bir imzada 130 140 kişi varsa girmezdik bile şuan bir imza kampanyasında 700 800 1000 kişi olduğu görülüyor. Bu işlerden artık para çıkmıyor

En büyük sorun bu sanırım eskiden airdroplarda 2-3k kişi sınırı olurdu sağlam miktarda coin düşerdi kişi başı. Şimdi 30-40k kişi katılıyor en aşağı hatta 90 bin kişi katılmış airdrop görebiliyoruz hangi birine ne kadar düşecek ki. Bounty olaylarını hiç kovalamadım ama çok da farklı olduğunu düşünmüyorum olumlu şeyler konuşulmuyor
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
July 07, 2018, 10:56:36 PM

Valla ne olacağı kalmadı,  hepsi çöp oldu hocam, bir çoğundan 1 dolar bile kazanılmıyor, çok kötü durumlar
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: