Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:04:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ödül kampanyalarına katılan arkadaşlara nacizane önerilerim :)  (Read 482 times)
legaltrk (OP)
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
May 15, 2018, 09:54:02 PM
Last edit: May 19, 2018, 05:35:42 PM by legaltrk
Merited by Altcoin Agent (1), Cashcash (1)

Merit İçin Teşekkürler  Smiley
CashcashAltcoin Agent

Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamdaki sebep şudur;
Birçok ödül kampanyasına katılan arkadaş var aramızda hatta birçoğumuz katılıyoruz.
Ancak dikkatimi çeken bir konuda öneride bulunmak istiyorum.
Şimdi aramızdan bazıları mutlaka biz biliyoruz ne anlatıyon felan diye yorum yapacak olursa diye belirteyim (BİLMEYENLER) için söylüyorum.
Ödül kampanyaları kazandırır evet güzel kazançlar elde edebilirsiniz.
Ancak katılacağınız kampanyayı iyi seçmelisiniz. Yatırım yapmak da aynı şeydir bir şeye yatırım yaparken ince eleyip sık dokuyoruz iyice araştırıyoruz.
Ödül konusunda da iyice araştırmalıyız dikkat etmeliyiz. "Yatırım yapmıyorum kaybedicek bir şeyim yok" dediğinizi duyar gibiyim
En büyük kayıp zamandır. Zaman hem kazandırır hem kaybettirir zamanınızı boşa harcamayın.
Emek verip bir kazanç elde etmek için uğraşıyoruz emeğinizin karşılığını almak için birkaç önerim var.
Neye dikkat etmeliyiz? Neyi incelemeliyiz? ;

1. Duyuru konusunu okuyun inceleyin güzelce
2. Web sitesini inceleyin görsellik ve profestonellik içeriyor mu?
3. Takımı ve Danışmanlarını inceleyin. Takımsız bir proje çöptür kimse yatırım yapmaz.
4. Toplam coin miktarı nedir bunu inceleyin.
5. Whitepaper'i inceleyin adamların amacı ne ne yapmak istiyorlar istedikleri şey mantıklı mı yatırım alır mı?
6. Yol haritasını inceleyin neyi ne zaman yapacaklar.
7. Sosyal medya kanallarını takip edin herhangi bir güncelleme veya çalışma yapıyor mu? yapmıyorsa ayrılabilirsiniz boşa zaman harcamayın.

Zaman hayattaki en büyük kazançtır. Zaman olmadan ne para ne sağlık kazanırsınız..
Buraya kadar okuyup beni dinleyen arkadaşlara teşekkür ederim.
Üst kısmı okumayıp yazının sonunu okuyan arkadaşlara da teşekkür ederim Smiley
Eklemek istediğiniz veya hatalı gördüğünüz şeyler varsa sizde eklerseniz öğrenmek isteyen arkadaşlar için faydalı olur.

Usakli64 arkadaşımızın eklemelerini de ilave ettim gayet bilgilendirici. Benim aklıma gelmeyenleri eklemiş.

Ödül kampanyasına katılırken söylediklerinizin hepsi doğru birkaç ekleme yapayım.

Katılan kişi sayısı önemli
Ne zaman biteceği önemli
Hangi ülkenin projesi olduğu önemli
İcobench skorları önemli
Takımdaki insanların yaş grubu ve meslekleri önemli
Takimdaki kişilerin iş tecrübeleri önemli
Sizin kampanyaya ne zaman katıldığınızda önemli (Sonunda mı başında mı katıldığınız)
Yöneticisi önemli (Belli başlı yöneticiler veya projenin kendi yöneticisi)
Topluluk (twitter, telegram, discord, ve benzeri) büyüklüyü önemli
Kampanyanın ödül miktarı önemli
Kampanyanın katılım şartları önemli (Haftada 30 mesaj veya hergün bir twit)
Bunlardan ziyade projenin emsal projesi var mı, ne derece başarılı olmuş önemli
Proje bir noktaya gelmiş mi yoksa sıfırdan vaat mi satıyor önemli

Kısacası bu iş emek ve çok büyük tecrübe işi. Hiçbir şey bilmiyorsanız şunu yapın diyebilirim ama demiyorum, toplum olarak tembelliğe alışmış olsanız da, sizi motive etmesi için tüm bu saydığım bileşenler bir araya geldiğinde 1 yılda kazanacağınız parayı 2 ayda kazanabilirsiniz.  

Saygılar ...

1715490283
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715490283
Reply with quote  #2

1715490283
Report to moderator
1715490283
Hero Member
*

Ignore
1715490283
Reply with quote  #2

1715490283
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715490283
Hero Member
*

Ignore
1715490283
Reply with quote  #2

1715490283
Report to moderator
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 15, 2018, 10:06:15 PM

Konuyu açman güzel olmuş gerekli bilgiler sade şekilde verilmiş az çok bu konularda bilgi sahibi olan için okuması güzel bir yazı olmuş,emeğine sağlık.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
May 15, 2018, 10:10:26 PM

Güzel anlatım kardeşim faydalı olacaktır yeni katılanlara. Bounty den gelen kazançları doğru zamanda satmak yada hodl yapmak da en az katılmak kadar önemli.
legaltrk (OP)
Member
**

View Profile
May 15, 2018, 10:14:41 PM

Konuyu açman güzel olmuş gerekli bilgiler sade şekilde verilmiş az çok bu konularda bilgi sahibi olan için okuması güzel bir yazı olmuş,emeğine sağlık.

Güzel anlatım kardeşim faydalı olacaktır yeni katılanlara. Bounty den gelen kazançları doğru zamanda satmak yada hodl yapmak da en az katılmak kadar önemli.

Rica ederim beğendiyseniz ne mutlu. Hodl eklemeniz de iyi oldu. hemen elden çıkartmaya çalışmamak lazım.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
May 15, 2018, 10:14:56 PM

Konuda dediğiniz gibi zaman gerçekten çok önemli ve boşa harcamamak gerekiyor ama birçok arkadaşımız bunu dikkate almıyor.bir kere imzaya veya başka kampanyaya katıldığı zaman konu takibini bırakıyor.adamlar kampanyayı bitiriyor hala imza taşıyıp twitter raporlayanlar oluyor.veya kampanya iptal oluyor ama ona rağmen imza taşımayı sürdürüyorlar.zor değil bounty konusunu sık kullanılanlara ekleyip arada bakın sadece
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
May 15, 2018, 10:17:26 PM

Böyle toparlayıp yazman iyi olmus konu acılıp altına yorumlar yazılınca kafalar da karısıyordu böyle derli toplu göze de hitap ediyor okuyup anlama ihtimali daha da yükseliyor tebrikler
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
May 15, 2018, 10:21:03 PM

Keşke konularda ilk mesajı okuyup ona göre yorum yapsalar. Adam bir üstündeki adam ne yazdıysa onu biraz kırpıp manasız bir cümle oluşturuyor. Konuylada hiç alakası olmuyor

legaltrk (OP)
Member
**

View Profile
May 15, 2018, 10:27:25 PM

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Beğendiyseniz ne mutlu.
Zamanın önemini anlatmaya çalıştım en çok. Çünkü aynı şeyleri bende yaptım diğer birçok insan gibi.
Saçma sapan kampanyalara bir dünya zaman harcadım.
Sonra farkettim ki hiç değeri bile olmayan kampanyalara aileme eşime ayırmadığım zamanı ayırmışım.
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
May 15, 2018, 10:28:32 PM

Kesinlikle haklısınız . Zamanınızı harçıyorsunuz yatırım yapmasanızda . Takımı inceleyip hardcap yapacak ve ödül proğramıda iyi olan bountylere girmek lazım .

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
legaltrk (OP)
Member
**

View Profile
May 15, 2018, 10:30:07 PM

Kesinlikle haklısınız . Zamanınızı harçıyorsunuz yatırım yapmasanızda . Takımı inceleyip hardcap yapacak ve ödül proğramıda iyi olan bountylere girmek lazım .

Beğenininiz ve merit için teşekkür ederim Smiley
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
May 15, 2018, 10:52:53 PM

Ön satışları ve yol haritalarına sadakatleri benim için çok önemli. Bazı sağlam projeler yol haritalarını güncelleyebiliyorlar ancak yine de vaadettiklerini gerçekleştiriyorlar iyi takip etmek lazım.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
May 15, 2018, 11:36:53 PM

Ödül kampanyalarının imza listelerini iyi takip etmek lazım stake ler in sayılıp sayılmadığı yada imzanın değişip değişmediğini yakından takip etmek lazım 3 defa imza değiştiren kampaya biliyorum.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 15, 2018, 11:43:00 PM

evdeki hesap bazen çarşıya uymuyor. İyi projeler az dağıtıken scam görünenlerin daha fazla token dağıttığı oldu. scam diyip geçtiğim bir proje her bounty katılımcısına 1000usdye yakın para atmıştı.

Ben katılımcı sayısının az olmasına dikkat ediyorum. Yani çok az değil ama çokta yığılma olmasın. yığılma olunca hiç bir şey düşmüyor.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
May 16, 2018, 12:45:58 AM

Zaman gerçekten çok önemli ben iyice araştırmadan bı imzaya girdim umutluydum o kadar uğraştım haftalarim boşa gitti sadece Zaman kaybı oldu benim için bı imzaya girmeden önce mutlaka ve mutlaka iyice araştırmalıyiz acele etmemeliyiz  bu islerde en önemli etken sabır herkese kolaylıklar  dilerim

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
May 16, 2018, 01:21:16 AM

güzel öneriler, çok deneyimli sayılmam bu konularda ama fazla rağbet görmeyen projeler de iyi bir kar bırakabilir. sayı azsa ödül daha az sayıya bölünür, gönderilen token miktarı artar gönderilirse tabii, biraz da nasip kısmet işi...bir de bakmışsın biraz da hold ile iyi bir gelir elde edilebilinir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
May 16, 2018, 01:23:32 AM

güzel öneriler, çok deneyimli sayılmam bu konularda ama fazla rağbet görmeyen projeler de iyi bir kar bırakabilir. sayı azsa ödül daha az sayıya bölünür, gönderilen token miktarı artar gönderilirse tabii, biraz da nasip kısmet işi...bir de bakmışsın biraz da hold ile iyi bir gelir elde edilebilinir.

Proje ve takıma göre değişiyor esasında . Bazılarını direk satacaksın , iyi gördüklerinide ( binance umudu olanları da diyebiliriz ) tutacaksın .
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
May 16, 2018, 02:00:04 AM

Güzel bir konu olmuş elinize sağlık. Bazen gözden kaçan en ufak bir detay bile 1-2 ay boyunca kalıp didindiğiniz bounty i alamamanıza sebep olabilir. Zaten vermemek için atmadıkları takla yok! Bir de üstüne es geçtiğimiz bir yer olursa eyvah ki ne eyvah. Bunun yanında bahsettiğiniz gibi girilen bounty ler bazen çöp çıkabiliyor boşuna uğraşılmış oluyor resmen. Bu yüzden iyice araştırılıp öyle girilmeli, boş projelerle 1 2 ay harcanmamalı. Sonuçta bu kadar zamanı destek olarak harcıyoruz bunun yanında 1 günü bounty sine gireceğimiz projeyi araştırmakla geçirsek gerçekten harika olur.

Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
May 16, 2018, 08:05:13 AM

Bahsettiklerinizin tamamı doğru hocam. Ellerinize sağlık. Önemli noktalar değindikleriniz özellikle yatırım yapmıyorum bişey olmaz kısmı. Burası çok önemli çünkü boşa harcanan bir zaman var ve yatırım yapmış oluyorsun zamanını harcayarak. Millet cebindeki parası ile yatırım yaparken bizler akıl zaman ve mantığımızı kullanmak zorundayız. Bu sebeple iyi araştırmalı ve buna göre doğru bounty kampanyalarına katılmalıyız.

cangxang
Member
**

Activity: 114

View Profile
May 16, 2018, 08:59:22 AM

Güzel bir konu olmuş. Karasız kalan arkadaşlar bu konuyu gözden geçirip tekrar katılacakları ödül kampanyalarını tekrar gözden geçirdiği vakit hangisnin daha mantıklı olduğuna karar verebilecek düzeyde olacaktır.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
elithamal
Member
**

Activity: 210

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
May 16, 2018, 09:32:15 AM

benim tek sıkıntı çektiğim konu whitepaper. İngilizcem olmadığı için malesef tam olarak ne dediğini anlamakta güçlük çekiyorum ama , evet dediğiniz birçok noktaya katılıyorum.

Eklemek istediğim bir konu ise japonlar Smiley))) japonlar(çin  yada kore de olabilir Cheesy ) varsa girin arkadaşlar ^^

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: