Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:13:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: DAOstack İncelemesi  (Read 171 times)
Kbasali (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
May 17, 2018, 09:55:24 AM

DaoStack ICO fiyatının altına düşünce Telegram kanalında epey bir ver yansın yapmaya başladılar. Aslında hemen hemen her ICO'nuın başına gelen bir süreç ama DaoStack da yatırımcıların beklentisi çok daha yüksekti sanırım.
Birde hala adam akıllı bir borsaya giriş yapamamaları olabilir. ICO fiyatının altında veya üstünde satılması bir ICO iyi veya kötü yapmaz ama yatırım yapanlar elbette en kısa sürede yatırımın karşılığı almayı bekliyorlar haklı olarak.

Forumda hali hazırda bir tane daha DAOStak incelemesi var, Niye ikinciyi yazdın diye soracak olursanız benim niyetim biraz daha basit anlatım ile anlatmaya çalışmak.

Daostack fiyat tartışma alanı
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3641729.0

[ANN] DAOstack: Büyük Ölçekli ve Merkezi Olmayan İşbirlikleri için Araçlar konusu
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3361137.0

Merkezsiz kuruluşlar aslında Otomat makineleri gibidir kısmen… Kurallar baştan oluşturulmuştur ve bunun dışına çıkamazlar. Siz otomata belirlenen bozuk paraları atarsanız size ürün verir.
Eğer Türkiye’deki bir otomat makinasına 1€ atarsanız ürün alamazsınız veya Otomat makinasına yuvarlak demir parçası atarsanız ve ürün alırsanız sistemi hacklemiş olursunuz.  Eğer Türkiye € kullanmaya başlar ise bu sefer bu otomatların hepsinin üreticisi tarafından yeniden programlanması gerekir, Üretici yuvarlak demir parçası için yeni bir güncelleme ile bunun önüne geçebilir.

Merkezsiz kuruluşlarda bunu yapabilecek birisi veya bir otorite yoktur. İşte DAOstack burada devreye giriyor, Merkezsiz kuruluşlar için.

DAOstack ve WordPress benzetmesi
WordPress (içerik yönetim sistemi) herhangi bir tema veya eklenti olmadan düşünün, pek estetik ve başarılı değildir. Fakat diğer yazılımcılar, tasarımcılar ve farklı branşlardaki uzmanların sisteme katkısı sayesinde ortaya çok elverişli, çok estetik ve hızlı bir sistem ortaya çıkıyor.

DAOstack bunun gibi, farklı geliştiricilerin katkısı ile ortaya çok daha başarılı bir yapı çıkması arzulanıyor. Arzulanıyor diyorum çünkü henüz nihai ürün yok piyasada. 2018’in 3. çeyreğinde Alchemy in Public Beta ve 2018’in 4. çeyreğinde ise Genesis DAO public pilot yayınlanacak.

DAOstack’un katmanlı bir yapısı vardır bunlar

Ajanslar

Ajansların görevleri; Token dağıtımı, Fon tahsisi, İtibar atama (Koruma), toplu veri iyileştirme (Kürasyon), Şirket dışı aktiviteler ve Yönetişim yükseltmesi.

Arc.js
Javascript ile Dapp geliştirilmesi için geliştirilmiş bir katman, Geliştiricilerin kolaylıkla Dapp geliştirmesi ve ara yüz tasarlanması için tasarlanmış katman.

Arc
Arc, Ethereum’dan geliyor ve uzun zaman yapılan araştırmalar üzerine inşa edilmiş Akıllı sözleşmelerin kütüphanesidir.  Bilim insanlarının birkaç yıllık araştırmasının ürünüdür.

The Application Layer

Dapp veya blokchain üzerine taşınmış proje sayısı ne kadar hızlı artmaya devam etse de aslında blokchain üzerine geçmesi gereken çok fazla proje var. Bu projelerin hayata geçmemesinin belli başlı sebepleri var ama en önemlilerinden bir tanesi bu konuda uzman kişilerin bulunması ve projelerin sağlıklı bir biçimde hayata geçirilmesi. DAOStack da Application Layer ile bu konuda uzman ve yazılım geliştirilmesi konusunda kolaylık sağlıyor.
*Whitepaper ve kendi sitesinden tercümedir.

Gen Nedir?

Daostack projesini fonlamak için satışa çıkarılmış bir Token’dır.  DAOStack eko sistemindeki temel faaliyetleri için harcanacak veya kullanılacaktır.

10M Gen Takım, danışmanlar ve servis sağlayıcılar için ayrıldı (2 yıl kilitli)
10M Gen Gelecekti katkı sağlayıcılar için
40M  Gen Satışa Toplam satışa sunulacak miktar
40M  Gen Genesis DAO Komünite tarafından yönetilen bir fonda tutulacak.

DaoStack’ın bir rakibi var o da Aragon. Aragon da her ne kadar aynı şeyleri hedeflemese de yinede bu iki projenin benzerlikleri var denebilir. Bu tip projelere yatırım yapmayı düşünüyorsanız Aragonu da araştırmalısınız.

DAOStack Nasıl Satın Alabilirim?
  • Idex
  • Ddex
  • EtherDelta (ForkDelta)

Şu an için yukarıdaki borsalarda satılıyor ama yakın zaman içinde diğer büyük borsalarada listenmeye başlayacaklardır. ICO Sürecinden sonra fiyatının düşmesi muhtemelen Bounty kampanyasında dağıtılan bonuslar olabilir. Sonuçta çok yeni bir proje ve zamanla piyasada adından bahsettirecek tir. Bu proje blokchain ve merkezsiz uygulama geliştiricilerine epey bir katma değer kazandıracaktır.

Kaynaklar
https://medium.com/daostack/an-explanation-of-daostack-in-fairly-simple-terms-d0e034739c5a
https://www.uzmankripto.com/ico/daostack-gen-incelemesi-daostack-sade-anlatim/

Websitesi: https://daostack.io
Whitepaper: https://daostack.io/wp/DAOstack-White-Paper-en.pdf
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCX4GNxoP4GdGQk7pUp0j6JA/videos
Telegram: https://t.me/daostackcommunity
Twitter: https://twitter.com/daostack
1714716822
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714716822
Reply with quote  #2

1714716822
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714716822
Hero Member
*

Ignore
1714716822
Reply with quote  #2

1714716822
Report to moderator
1714716822
Hero Member
*

Ignore
1714716822
Reply with quote  #2

1714716822
Report to moderator
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 17, 2018, 10:14:17 AM

Daostack perişan etti bizi ico yatırımcısı olarak idexte bile altına düşmesi gerçekten beni hayrete düşürdü
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
May 17, 2018, 10:19:41 AM

Bende ico yatırımcısıyım aslında satmak için fırsat verdi ama değerlendiremedik malesef daha fazla kar beklediğimiz için.Fiyatı sanki bilerek dumplıyor balinalar çünkü başka mantıklı bir açıklaması yok.pre-icoda herkes fazla alabilmek için yüzlerce ethereum yolladı.ICO 2 dakika bile sürmedi bitti.idexe çıktığı günden beri birileri fena oynuyor.bekleme taraftarıyım satmayacağım

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
prdn
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 10:33:51 AM

Bende icoya katılmıştım daha doğrusu preicodan almıştım ve ben sattım, birisi çok uzun süre satış yapmaya başladığı farkedince sattım ve ufakta olsa bir kar aldım. Şimdi 7 ye falan gelirse tekrar almayı düşünüyorum
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 17, 2018, 11:34:00 AM

malesef tokenler ico sonrası hiç bekletmeden salınan ico lar flip çilerin gazabına uğrayabiliyor. daostack ın başına gelende bu şu an. en az 1 ay lock olmalı coin yada tokenler ico sonrası. oda en az. yinede kısa vadede flipçiler def edildikten sonra güzel şeyler olabilir dao da. tabi uzun vade tavsiye etmem kimseye gen hodl.
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191

View Profile
May 17, 2018, 11:47:30 AM

malesef tokenler ico sonrası hiç bekletmeden salınan ico lar flip çilerin gazabına uğrayabiliyor. daostack ın başına gelende bu şu an. en az 1 ay lock olmalı coin yada tokenler ico sonrası. oda en az. yinede kısa vadede flipçiler def edildikten sonra güzel şeyler olabilir dao da. tabi uzun vade tavsiye etmem kimseye gen hodl.

Yani uzun vadeli düşünerek almayın diyorsunuz.Bende ico fiyatını ve token sayısını görünce akşam biraz araştırıp kafama yatarsa almaya niyetlenmiştim .
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 17, 2018, 12:20:27 PM

hodl lanıcak uzun vadeli çok fazla şey var. wan, icx, bnb, zil, zrx, neo gibi. gen uzun vadeli çok riskli olur, üstelik hodl için çok özel durumlar hariç(zrx gibi) token yerine kendi blok zinciri olan yada kendi blok zincirine geçecek projelere ve borsa tokenlerine öncelik verin.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
May 17, 2018, 02:08:34 PM

DAOstack blog kampanyasına katılım gösteren arkadaşlarım vardı. Hepsi ICO sürecini memnuniyetle karşılamıştı ama beklenmedik durumlar yaşandı sanıırm.
DAOstack, fikir olarak geleceğe göz kırpıyor dolayısıyla acele adım atmamak gerekir bence bu proje konusunda.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
May 17, 2018, 02:19:45 PM

daostack yatırımcısı olarak 2 ay daha sabredip ondan sonra en az x3 bekliyorum diyebilirim. Normal karşılıyorum ben. Umarım tahminlerimi ve beklentilerimi boşa çıkarmaz.

bu arada başlığımı paylaştığınız için teşekkürler.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
May 17, 2018, 02:59:32 PM

daostack yatırımcısı olarak 2 ay daha sabredip ondan sonra en az x3 bekliyorum diyebilirim. Normal karşılıyorum ben. Umarım tahminlerimi ve beklentilerimi boşa çıkarmaz.

bu arada başlığımı paylaştığınız için teşekkürler.

2 ay uzun bir süre önümüz de engebeli araziler var, Ancak en ufak bir kıpırdanma da tekrar bir ath beklenebilir zira yatırımcısına güven veren bir proje. Bu kadar düşmesini beklemiyordum.Kısa sürede telafi eder umarım.
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
May 17, 2018, 03:36:12 PM

ICO fiyatının altına düşmesi kötü oldu proje güzel ama fiyat yükleişi konusu kötü ico girenler beklemek zorundalar malesef
the_others
Newbie
*

Activity: 78

View Profile
May 17, 2018, 06:20:33 PM

ICO da kapış kapış giden tokenlar nasıl oluyorda bu kadar satışa gelip değer kaybediyor.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
May 17, 2018, 06:36:35 PM

vadettiklerini gerçekleştirebilirse çok büyük değer kazanabilir ama bu zamanda hiç bir proje söylediklerini yapamıyor. ama yinede uzun vade için tutulabilecek bir token sanırım.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
May 17, 2018, 07:09:43 PM

Normalde icosu saniyeler içinde bittiği için şu fiyata düşmesi saçmalık ama balinalar güzel çalıştı. Belirli aralıklarla seri seri sattılar, panikletip düşükten topladılar. Halen de devam ediyorlar bunu yapmaya. Bu yüzden aman elinizdekileri kaptırmayın. Sağlam bir borsaya girmesiyle yükselişe geçmesi çok olası.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
May 17, 2018, 07:40:50 PM

valla bana kalırsa sağlam bir proje olacak gibi, ben imzasına girmedim ama gene de girenlerin iyi kazanmasını istiyorum, bence çok fazla geleceğe yönelik bir proje, adeta ileri görüşlülük sergileyen bir ico diye düşünüyorum ben
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
May 21, 2018, 01:08:52 PM

Bu projeye katılmak istiyordum ama onun yerine başkasına girdim. İco fiyatının altına da düştü. Piyasa durgun olduğundan dolayı yükseliş biraz zor gibi görünüyor.
vipmert7
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
May 21, 2018, 01:09:43 PM

Net balina manipülasyonu var, crowdsale yatırımcısıyım ama malesef lanet okuyorum. bununla beraber olan icolar minimum 2x yaptı, Libra Credit, Skrumble Network, Unibright, Bezant vs vs.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: