Bitcoin Forum
May 12, 2024, 12:53:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bütün altcoinler scamdır  (Read 3166 times)
ballot (OP)
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
December 30, 2013, 09:38:06 PM

Hadi bitcoin neyse bitpay vs. bazı siteler kabul ediyor transfer için belki uygun belki daha gelişecek yapımcısının daha iyi öngörüleri vardı daha önce yapılmayan bir şeydi ya altcoinler nedir? hadi litecoin çıktı scrypt vs. ile kasılıyor asici yok gpu ile kasılabilen daha eşit komunist bir sistem vs. primecoin keza asalsayılar vs. protoshares da gpu ile kasabilene ödül var sadece cpu cular gelsin diyor öyle ya ötekiler ?

ben bunca insanın birbirine bakıp aynı yalanı söyleyip birbirini inandırdığı başka platorm görmedim  Cheesy

kandırmayalım birbirimizi altcoinler sadece litecoinden mining bakımından daha kârlı olması borsacıların ilk günden alayım 2. gün cryptsy e eklensin %100 kârla satayım diye yapılmış küçük piyasası olan sonradan gelenleri dolandırmak için oluşturulmuş birer scamdır

düşünsene 2 gün önce earthcoin 350 satoshi di o gün 10 btc lik depolayıp 850 den satanın 14 btc karı var bu para nereden geliyor arkadaş  Grin 14 btc üretmek kolay işmi bu para hangi garibanın cebinden çıkıyor o adam onu ne amaçla ödüyor  Smiley yarın 950 ye çıksın bana vurdukları gibi yeni gelen çömezlere de bi de ben vuriym mi  Grin ya o gelen ne yapacak   Grin
1715475236
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715475236
Reply with quote  #2

1715475236
Report to moderator
1715475236
Hero Member
*

Ignore
1715475236
Reply with quote  #2

1715475236
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715475236
Hero Member
*

Ignore
1715475236
Reply with quote  #2

1715475236
Report to moderator
1715475236
Hero Member
*

Ignore
1715475236
Reply with quote  #2

1715475236
Report to moderator
1715475236
Hero Member
*

Ignore
1715475236
Reply with quote  #2

1715475236
Report to moderator
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
December 30, 2013, 09:50:29 PM

ona bakarsan btc yi 600$'dan 1bin$'dan alan adamın ne sucu var. aynı şey.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
December 30, 2013, 09:55:45 PM

Normal paralar ne peki? 5 tl nin 200 tl den ne farkı var?İkiside kağıt parçası sadece üzerine bastıkları rakamlar değişik . Bir malın ederi ona biçilen değer kadardır.
avarnet
Sr. Member

Activity: 840

View Profile
December 30, 2013, 10:10:06 PM

litecoin dışında hiçbir altcoine benimde güvenim yok... bknz:dogecoin... şaka olarak başlayan bir coin türevi

eğer günün birinde bitcoin biterse bunun tek sorumlusu bana göre hergün yenisi çıkan altcoinlerdir ! sırf minig yapmak için üretilen saçmalıktan ibaret kolonlar...

bitcoin'in bir her ülkede bir ağırlığı varken altcoinler bu ağırlığı küçük düşürüyor bana göre... yok dogecoin, yok catcoin yok sexcoin... minig yapmak bir sanatsa eğer bitcoin minig yapın, litecoin minig yapın...
ballot (OP)
Hero Member

Activity: 969

View Profile
December 30, 2013, 10:28:08 PM

Normal paralar ne peki? 5 tl nin 200 tl den ne farkı var?İkiside kağıt parçası sadece üzerine bastıkları rakamlar değişik . Bir malın ederi ona biçilen değer kadardır.

şuan bulunduğumuz zamanda insanlar takası bırakıp paraya geçmiş para nedir ne işe yarar ne demektir şimdi gene takasa mı dönecez  Smiley
benim demek istediğim kodlara 3-5 rütuş uygulayıp 3-5 gün uğraşıp premine yapıp insanların kendini devlet yerine koyup

"ben bir para yarattım şuan için hiç bir değeri yok hiç bir salak gidip buna btc yatırmadı ama ilk sen yatırırsan senden sonra gelene daha pahalıya satarsın bu riski almak istemez misin delikanlı ? hiç olmazsa 3-5 bir şey al o da olmadı gel mine yap bişiler yap"

diyip birbirlerine tedirgince bakıp çaktırmadan hızlıca girişen 2-3 safın başlattığı bir saadet zinciri çoğu altcoinin en ciddi trade volume u ilk 1 ayda gerçekleşiyor sonra ya ölüyor ya da öylece en düşük fiyattan bi sonraki kerizini bekliyor

ona bakarsan btc yi 600$'dan 1bin$'dan alan adamın ne sucu var. aynı şey.

geçen amcam internet şubesinden bakınıyodu naktiyle kaç altı geliyor vs. diye bakarken bir şeyler oldu çalıştığı yerde alel acele çıkarken 85 liradan aldı 24000 tl lik sonra 78 lere kadar düştü geçen 83.8 civarındayken sattı
altın insanların kullandığı bir maden piyasasını biz belirlemiyoruz ama düştü deseler elmizdeki dğeer kaybediyor yükseldi deseler kazanıyor  Smiley

suçu yok btc gene diğerlerine göre sağlam ama altcoinler tamamiylen scam
sen kendini bitcoinin yani ilk dijital para nın yaratıcısı satoshi ile bir mi tutuyorsun
onun kodlarının %99 benzerini kullanıp nasıl ona rakip olabiliyorsun
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 30, 2013, 11:09:46 PM

ltc nin yükselmesinin önündeki en büyük engel de zaten bu altcoinler. İlk 1 haftada vurgun yapma umuduyla insanlar abanıyor. Öyle ki madenciliğinde ltc kazmaya göre kat kat daha fazla kazandırdığı anlar oluyor. Tabi bu fırsat penceresi çok kısa süre açık kalıyor. Daha sonra network gücü artıyor üretim zorlaşıyor vs... Sonra bir sonraki coin bekleniyor. Karlılık tablolarına bakın ltc kaçıncı sıralarda. en sağlam altcoin ama diğerleri kadar verimli değil madencilikte. Ltc ye gelene kadar belki 20 tane coin vardır daha verimli ama sadece birkaçgün. Hiç bir kontrol mekanizmasının ve kurallarının olmaması kontrolsüz büyme ve kaosu getiriyor. Fakat bu böyle gidemez bir kırılma noktasıyla paranın çok büyük kısmı aynı anda sistemden çıkarsa. Bu deney de burada biter.

CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219

View Profile
December 31, 2013, 07:41:33 AM

ltc nin yükselmesinin önündeki en büyük engel de zaten bu altcoinler. İlk 1 haftada vurgun yapma umuduyla insanlar abanıyor. Öyle ki madenciliğinde ltc kazmaya göre kat kat daha fazla kazandırdığı anlar oluyor. Tabi bu fırsat penceresi çok kısa süre açık kalıyor. Daha sonra network gücü artıyor üretim zorlaşıyor vs... Sonra bir sonraki coin bekleniyor. Karlılık tablolarına bakın ltc kaçıncı sıralarda. en sağlam altcoin ama diğerleri kadar verimli değil madencilikte. Ltc ye gelene kadar belki 20 tane coin vardır daha verimli ama sadece birkaçgün. Hiç bir kontrol mekanizmasının ve kurallarının olmaması kontrolsüz büyme ve kaosu getiriyor. Fakat bu böyle gidemez bir kırılma noktasıyla paranın çok büyük kısmı aynı anda sistemden çıkarsa. Bu deney de burada biter.

komplo teorisyenleri gibi konuştun dostum yinede böyle fikirlerin her zaman bize katkısı var sonuçta yatırım yapıyoruz en kötü seneryolara bıle alışık olmak lazım
labtek38
Full Member

View Profile
December 31, 2013, 08:22:48 AM

Trade sitelerinin bazı şartlar koyması lazım mesela en az %30 mine edilmiş olmalı vb gibi. Ama onlar da bu durumdan memnun sonuçta her işlem komisyon demek. Min mine sınırı getirilirse insanların değer biçilmemiş bir coini mine etmek için ikna edilmesi gerekecek. satışa çıktıktan sonra ise büyük miktar zaten mine edildiği için yeni gelecekler de balıklama atlamayıp düşünerek mine etmeye başlar. en azından haftada 5 yeni coin değil de ayda 1 coin çıkar piyasaya.

calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
December 31, 2013, 11:20:04 AM

bu furyanın başından beri dediğim tek şey buydu.

bitcoin ve litecoin de dahil tüm bu sistemin çok dahiyane yanları olsa da en büyük dezavantajı bu zaten, bitcoin ve litecoin limitli olabilir, deflasyonel olabilir, gayet güzel bir protokol olabilir fakat alternatif coinler için bir sayı veya hacim sınırı yoktur. sisteme şu an faydası göz ardı edilemez. çünkü bu olay üzerinden minerlar daha fazla para kazanıyor bu yeni gelen yatırımcıyı miner olmaya itiyor, miner sayısı arttıkça popülarite de artıyor ve şirketsel yatırımcının dikkatini çekmeye başlıyor, mesela amd nin falan bu olaya seyirci kalması imkansız.

buraya kadar bir sorun yok aslında. asıl sorun nerede biliyor musunuz?

bundan 1 ay öncesine kadar "yoooh abi yaa o scam salak mısınız" "off dolandırılıyorsunuz girmeyin bu coinlere:(" diyenlerin şimdi çatır çatır sistemin ekmeğini yemesidir. insanların fırsatlardan yararlanması eleştirmiyorum ama bitcoinin, litecoinin sadık kitlesi yozlaşmaya başlarsa(ki bahsettiğim yatırımcılar bunlar) bu sistemin sonunu getirir işte.

dün mooncoinde de yaşandı aynı şey, 10 dakika içinde zorluk seviyesi 20ye ulaştı. bu ne demek? önceden sadık bir litecoin kazıcısı olan adamın fırsattan istifade etmek için mooncoine abanması demek. kısa vadedeki "yeni yatırımcının güvenini kaybetme" ihtimalini geçiyorum, eski kullanıcıların yoldan çıkması bitcoini de litecoini de bitirir.

selamlar olsun.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2083

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 31, 2013, 11:42:42 AM

Açık kaynak kodları değiştirilerek yeni coinlerin çıkması Bitcoin ve Litecoin'e uzun vadede zarar vermez. Bu yeni çıkan kopya coinlerin getirdiği hiçbir yenilik yok, bunlar tamamen spekülasyon üzerine kurulu kısa vade vurkaç için oluşturulan piramit sistemleridir. Bir coinin başarılı olması için öncelikle toplum tarafından benimsenmesi gerekir, ki bu durum instamine ve premine olan coinlerin en kısa sürede öleceğinin göstergesidir.
Yeni çıkan bir coine girilirken tüm riskler göz önünde bulundurulmalıdır. Satmakta geç kalırsanız elinizdeki coin tamamen çöp olabilir. Ayrıca yeni çıkan bir coini denerken bilgisayarınıza farkında olmadan trojan da kurabilirsiniz. (Mooncoin, YAcoin vb.) Gerekli kontrolleri yapmayı unutmayın.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
calligrapher
Sr. Member

View Profile
December 31, 2013, 12:29:20 PM

zaten yeni coinlerin çıkması değil zarar verecek olan, eski sadık yatırımcıların bu yeni coinler üzerinden keriz silkelemesi, bir anlamda saflığını kaybetmesi. ben de inanıyorum bitcoinin astronomik rakamları göreceğine bu anlamda bir bitme değil bahsettiğim, bunun gerçek bir değer olabilmesi için sınırlarının çizilmesi gerek ve şu anonimlik ve anarşi dolu ortamda bu imkansız durumda. hatta o kadar anarşist bir ortam ki; 1 ay önce kuzu gibi olan litecoin yatırımcıları azılı birer kapitalist olarak kendi dediklerininin aksine scam coinler üzerinden para kazanır hale gelmişler.

hangi toplumdan bahsediyoruz burada? insanların veya toplumların bir şeyi benimsemesi için sadece komik olması veya isminin shitcoin olması bile yetebilir. bunun bir önemi yok yani. hatta yazılım bilgim olsa sırf dangalaklığın boyutunu göstermek için şu an shitcoin diye bir şey çıkarırdım. peynir ekmek gibi de satardı.

bir de merak ediyorum litecoin'in bitcoin'e görece getirdiği yenilikler nelerdi, nelerdir? gerçekten bilmiyorum araştırmaya zaman bile ayırmadım çünkü "pazarlama" dışında hiçbir üstün özelliğin zerre kadar önemi yok.

benim bildiğim tek üstün özelliği developerinin btcchina ceo'su bobby lee'nin kardeşi olması. sanırım bu etken dışında çok daha önemli bir sürü özellik onlarca altcoinde vardır ama kimse gidip de "aa 10 saniye aktarım hızı" deyip almaz bir coini.

neyse sonuçta yeni gelenler bunları okuyup bilinçlenir, para kazanacaksa da bunları bilerek kazanır, bu işe kumar gibi giren çok bilinçsiz bir kitle var ortada.

selamlar olsun.
calligrapher
Sr. Member

View Profile
December 31, 2013, 12:45:26 PM

bir malın ederi ona biçilen değer kadar değildir aslında. yani öyledir ama tam tersini de gösterebilirler ve çok büyük bir kitle bu duruma uyanamaz.

daha önce başka bi forumda 1-2 arkadaş tartışırken acaba yapabilir miyiz demiştik bunun için.

bir coin üreteceğiz, ufak miktarda kazılacak kadar popülaritesi düşük olacak başta ve elimizde bir miktar olacak, sonra bu coini kimseye belli etmeden küçük bir markette kendi paramızla alıp kendimize satıcaz, sahte bir değer yaratıcaz dedik. kendimize o kadar fazla ve tekrar tekrar satıp alıcaz ki değeri aşırı yükselecek dedik.

uygulamaya koyacak altyapımız yoktu, altyapımız olsa da bu kadar aleni bir dolandırıcılık vicdanımıza siner miydi(umrumda olmazdı açıkçası pek) bilmiyorum ama nextcoin yaptı bunu. bir sürü insan nextcoin'in dgex gibi 1995den kalma web sitesinden bunu alıp satarak değerini hiç hak etmediği yerlere getirdi.

diyeceğim o ki; bitcoinde de benzer durumlar var aslında düşünürsen. 12 milyon tane coin'in 200,000 tanesi piyasada. 2 ihtimal var; büyük ölçekli bir NXT yaklaşımı da olabilir, işini bilen erken adaptörlerin fiyatın doğal yollardan artmasını beklemesi de olabilir.

umarım 2. seçeneği düşünüyorlardır.

selamlar olsun.
labtek38
Full Member

View Profile
December 31, 2013, 12:51:12 PM

Eski yatırımcı zaten btc veya ltc de duruyor bakıyor biyerlerde hareketlilik var alıyor birkaç saatte % 30-40-50 hatta 100 e varan oranda parasını katlıyor kaçıyor. Çünkü en fazla 3 gün içinde yere yapışacağını biliyor. Yeni gelenler ise geçmiş grafiğe bakıyor 1 günde % 70 artmış diyor basıyor parayı ama bilmediği şey artık düşüşe geçtiği ve çok geç kaldığı. Yeniler böyle akıllanıyor. silkelenenler silkelemeye çalışıyor bundan sonra. Ama olan crypto currency denilen sistemin itibarına oluyor. Hangi ekonomist, şirket,kurum , fon yöneticisi ciddiye alıp yatırım yapar ki? Her gün milyon dolarlarla oynayan fon yöneticileri salak bir biz mi akıllıyız. btc nin tekrar 1000 doları görmesi için 3 milyar dolara yakın para girişi olması lazım. Bunu kim yapacak? Yeni kullanıcı. ama onlar da scam coinlerden başları dönüp sıfırı tükettikleri için u dönüşüyle sistemi terk ediyor.

calligrapher
Sr. Member

View Profile
December 31, 2013, 12:59:02 PM

Eski yatırımcı zaten btc veya ltc de duruyor bakıyor biyerlerde hareketlilik var alıyor birkaç saatte % 30-40-50 hatta 100 e varan oranda parasını katlıyor kaçıyor. Çünkü en fazla 3 gün içinde yere yapışacağını biliyor. Yeni gelenler ise geçmiş grafiğe bakıyor 1 günde % 70 artmış diyor basıyor parayı ama bilmediği şey artık düşüşe geçtiği ve çok geç kaldığı. Yeniler böyle akıllanıyor. silkelenenler silkelemeye çalışıyor bundan sonra. Ama olan crypto currency denilen sistemin itibarına oluyor. Hangi ekonomist, şirket,kurum , fon yöneticisi ciddiye alıp yatırım yapar ki? Her gün milyon dolarlarla oynayan fon yöneticileri salak bir biz mi akıllıyız. btc nin tekrar 1000 doları görmesi için 3 milyar dolara yakın para girişi olması lazım. Bunu kim yapacak? Yeni kullanıcı. ama onlar da scam coinlerden başları dönüp sıfırı tükettikleri için u dönüşüyle sistemi terk ediyor.

aynen işte o itibar uzun vadede sıkıntıya düşecek olan şey zaten. yoksa 3 milyar dolar bir şekilde gelir bu sisteme o dert değil ki 3 milyar dolar para bile değil bitcoin için.
şirketsel yatırımcılar yani değeri artıracak asıl kitle. düşünsenize amd'nin gelecek yıl üreteceğim ekran kartlarını kripto para şifrelemesi için optimize edeceğim gibi bir açıklama yaptığını. yanar yıkılır ortalık.

ama şu ortamda reklam amacı dışında hiçbir akıllı şirket yatırım için bitcoin'in yanından geçmez.

selamlar olsun.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 01, 2014, 10:18:06 AM

kısa vadeli vur kaç lar dışında ki bunlarda aslında yetenek ön görü vs değil büyük ölçüde şansla alakalıdır, orta ve uzun vadede btc ve ltc dışında kimseye başka coin e yatırım tavsiye etmem.
btc bu piyasanın altını, ltc gümüşüdür. gerisi hikaye.
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
January 06, 2014, 11:27:13 AM

Alt coinler BTC ile alınıp satıldığı için para sistemde kalıyor coin batıp gitse bile BTC ler sisteme geri dönüyor altcoinleri bir çeşit founder olorak düşünün bedavaya dağıtılan BTC ler gibi herkezin cebinde 5 -10k dolar olmadığı için madencilik tekelde kalmasın diye yapılan bir uygulama.

Alt coinlerin hepsi scamdır haksız kazançtır filan derseniz tabiki buna doğru diyebiliriz kodu kopyala yapıştır sonra kitle topla sallla gitsin bunu yapabilirseniz ne ala dolandırıcılık filanda sayılmaz bir çeşit kumar gibi düşünün ya çıkarsa umuduyla piyango bileti almaktan daha fazla şansınız var.

Dolandırıcılık olayı MTGox da 1 BTC 1000$ iken btc-e de 900$ olmasıdır bu iki fiyat birbirine yaklaştığı zaman anlarsınız ki BTC fiyatı düşecek bundan ala dolandırıcılıkmı olur ? MTGox'un sahipleri 900 dolardan BTC leri toplayıp 20 dak. sonra kendi sitelerinde satmıyormu sanıyorsunuz her çıkışta inişte cebe atılan milyonlarca dolar.

wadili89
Legendary
*

Activity: 1106

View Profile
January 07, 2014, 12:44:16 PM

scamın önde gidenidir.

1 buçuk aydır 24 saat takip ettikten sonra bunu diyorum...

calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 08, 2014, 02:36:04 AM

kısa vadeli vur kaç lar dışında ki bunlarda aslında yetenek ön görü vs değil büyük ölçüde şansla alakalıdır, orta ve uzun vadede btc ve ltc dışında kimseye başka coin e yatırım tavsiye etmem.

buna şans demek bence bu tip fırsatlardan para kazananlara hakaret/bu işe yeni gireceklere ise yanlış bir tanıtım olur. bu bir şans meselesi değil. içinde yüzlerce parametre olan gözlemleyebileceğin şeyler hepsi ufak ölçekte iyi gözlerin varsa.

atıyorum doge, dogeyi farkedip erkenden giren insanlara çok imrendim, kendim yüklü giremedim cesaret edip. onlara şanslısınız demek tamamen kendi öngörüsüzlüğümüzü örtmeye çalışmak olur. adam fırsatı görmüş vurgunu yapmış, helal olsun yetenekli, öngörülü ne dersen de ama şanslı deme bence. şans bu işin gerçekten çok ufak bir parçası.

selamlar olsun.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
January 11, 2014, 10:52:12 AM

Alcoinleri yeni kurulmuş şirketler gibi görüyorum.
Kimisi kısa zamanda yok oluyor piyasada, kimi çok cüzzi bir değer yakalıyor, kimide değerleniyor.
Onun için her çıkan yeni coinden biraz stok etmekte fayda var diye düşünüyorum.
Şuan fck kasıyorum ben, az daha kasıp onuda diğerleri gibi cüzdanda bekleteceğim.
Hayırlısı bakalım.

Burada ana konusunu bulabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=407447.0

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 11, 2014, 01:26:49 PM

buna şans demek bence bu tip fırsatlardan para kazananlara hakaret/bu işe yeni gireceklere ise yanlış bir tanıtım olur. bu bir şans meselesi değil. içinde yüzlerce parametre olan gözlemleyebileceğin şeyler hepsi ufak ölçekte iyi gözlerin varsa.

atıyorum doge, dogeyi farkedip erkenden giren insanlara çok imrendim, kendim yüklü giremedim cesaret edip. onlara şanslısınız demek tamamen kendi öngörüsüzlüğümüzü örtmeye çalışmak olur. adam fırsatı görmüş vurgunu yapmış, helal olsun yetenekli, öngörülü ne dersen de ama şanslı deme bence. şans bu işin gerçekten çok ufak bir parçası.

katılmıyorum ve aksine sizin bu yazdıklarınızın yeni başlayanları felakete götüreceğini düşünüyorum.
bitcoin piyasası bile rahatlıkla manuple edilebilmekteyden çok daha sığ piyasası olan alt coinler çok daha az sermayeyle manuple edilebilmektedir.
siz kılı kırk yarar 10 larca farklı parametre üzerinden gayet mantıklı yatırım yaparsınız ince planınız tek bir sermaye sahibinin ufak bir pump&dump işlemiyle uçar gider.
aynı şekilde çok yanlış yatırmımınız yine bir pump a denk gelir ve büyük para kazandırır.

bu tehlikeler bitcoin de de mevcuttur ama piyasa alt coinlere göre çok daha derin olduğu için hem denk gelme ihtimali düşük hemde denk gelsende edeceğin zarar yüzdesi azdır.
yeni giren arkadaşlara tek tavsiyem altcoinleri çok kurcalamayın. bir pump%dumb da uçar bütün sermayeniz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: