Bitcoin Forum
June 22, 2024, 04:13:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: AliBaba' nın Kurucusundan Yeni Bir Bitcoin Yorumu  (Read 521 times)
Bugraaydin (OP)
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
May 18, 2018, 12:11:07 AM

16 Mayıs tarihinde Tianjin bölgesindeki 2nd World Intelligence Conference etkinliğinde konuşan Çinli E-ticaret devi Alibaba şirketinin kurucusu Jack Ma, blockchain teknolojisinin değil, Bitcoin’in bir balon olduğunu ifade etti.

Ma, yıllardır blockchain teknolojisini araştırmakta olduğunu ve ”büyük veri çağı” döneminde blockchain’in toplum için veri gizliliği ve güvenliği konusunda bütün düzeylerdeki – hükumetler, kurumlar ve bireyler – sorunları çözebilme potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi. Jack, en son yayınladığı dördüncü çeyrek mali bilanço tablosunda 39.9 milyar dolar kar elde ettiğini belirttiği ve ”trilyonlarca işlemlik”ticari hacmi olan Alibaba firması için güvenliğin en üst öneme sahip bir unsur olduğunu da vurguladı.

Ma, maalesef ki, ortaya çıkan blockchain endüstrisinin aldığı ilginin çoğunun, blockchain’i “devasa altın madeni” olarak gören spekülatörlerden geldiğini de sözlerine ekledi. Ma, Bitcoin konusunda kripto paranın gelmiş geçmiş en iyi dönemini yaşadığı 2017 Aralık ayında bile temkinliydi:

”Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Birazcık kafam karıştı. Cidden işe yarasa bile küresel ticaret kuralları ve finansal sistemleri tamamen değişmek zorunda kalacak. Buna hazır olduğumuzu zannetmiyorum. Bu sebeple hala Alipay’e, ABD dolarına ve Avro’ya dikkat ediyorum. Blockchain üzerine çalışmalar yapan bir takımımız var ancak Bitcoin peşinden gitmek istediğim bir şey değil. Bitcoin umurumuzda değil.”

Bloomberg’in haberine göre, geçen sene Jack Ma, 41.8 milyar dolar net serveti ile  Asya bölgesindeki en zengin adam unvanını elde etmişti. Alibaba üyesi Ant Financial tarafından yürütülen ve çok yoğun bir popülariteye sahip mobil ödeme uygulaması Alipay, tahmini olarak 450 milyon kullanıcıya sahip.

2016 yazı gibi erken bir tarihte, Ant Financial, Çinli hayır kurumu endüstrisi ile olan işinin izlenebilirliğini ve güvenilirliğini arttırmak amacıyla blockchain teknolojisi kullanmaya başlamıştı. Bu duyurunun ertesi yılında firma, blockchain uzmanları işe almaya başlamıştı.

Bununla birlikte, Ma’nın pozisyonuna paralel olarak, Alibaba Group, bünyesinde bulunan Alibaba Cloud’un yeni piyasaya sürdüğü ”P2p Düğümleri” ağının bir kripto para madencilik platformu olduğu iddialarını yalanlaması gibi örneklerle bir bakıma kripto paralara olan hoşgörüsünü kaybetti ve bunlara cephe aldı diyebiliriz. Bundan hemen sonra Nisan ayında ise Alibaba alt kuruluşu olan Taobao kendi platformundan bütün ICO ile ilgili reklamları yasaklama kararı almıştı.

Kaynak:  Coin Telegraph

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 18, 2018, 01:15:02 AM

Büyük veri çağı evet ama biz olaya tamamen kazandığımız paralarla bakıyoruz. Nitekim bu yüzden birçok insan zararda.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 18, 2018, 06:37:48 AM

Kaygılarından ötürü Bitcoin'i büyük bir balon olarak nitelendirmekte haksız sayılmaz, blockchainin kapasitesinin de farkında ama bir de piyasada olan ilgi ve gerçeklik var. Bitcoin şu an kripto paraların lideri, belki gelecekte başkası olacak. Ben burada açtığı yola ve ortaya çıkış nedenine bakarım.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 18, 2018, 06:44:02 AM

şu çok zengin kişilerden bir kişi de bitcoini övmüyor hepsi gömmeye çalışıyor anlamadım gitti . bu görüşünden piyasa etkilenmiş olabilirmi düşüş yaşar mı bitcoin ? hiç sanmam o balon bir gün heryeri kendine bağlayacak ali babayı bile..
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 18, 2018, 06:51:03 AM

Şu anda aslında bizler blockchain teknolojisini test eden kobay kişileriyiz Smiley . Teknolojinin zayıf, eksik ve onarılması gereken yerlerini tespit ediyoruz. Tabi herkesin de bildiği gibi bu kimsenin umrunda değil para kazanmak için burdayız. Ama gün gelir para kazandığımız koinler birer birer piyasadan çekilirse elimizde bu teknoloji kalacak bunu da unutmamak lazım.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 18, 2018, 07:03:03 AM

Noldu şimdi yeni dump sebebi bumu yani, pazar yine ayının etkisine girdi lanet olsun tam düzelecek derken üst üste kötü haberler ve tekrar aşagı gösteriyor oklar
ohmannomma
Member
**

Activity: 144
Merit: 10

View Profile
May 18, 2018, 08:40:17 AM

Zaten tam kazanacağız deriz tekrar düşürürler piyasayı. Küçük yatırımcının çok zor bu piyasada güzel kar elde etmesi artık para para çeker lafının doğruluğunu bir kere daha anladım.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 18, 2018, 11:53:58 AM

Büyük şirketlerin bazıların da nedense bitcoin e karşı çok olumsuz ve önyargılı bir bakış açısı var, ve bu sadece bitcoin değil tüm kripto paralara karşı, zamanında yerlerini alamadıklarından olabilir diye düşünmeye sevk ediyor.

nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 18, 2018, 11:55:52 AM

Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyorum diye başlayıp, bir ton fikir beyan etmiş. Tamam bitcoin kötü Alipay iyi duymak istediği bu herhalde.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 18, 2018, 12:13:32 PM

Bu adamın söylediklerine arada bir haberlerde rastlıyorum. Ya kötülüyor ya da nötr kalıyor. Tam olarak çözemedim kripto piyasası hakkındaki bakışını. Bu kriptolar ne etti bu adama:)
Teknolojiyle bu kadar içiçe olan bir yöneticinin "Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyorum" tarzı açıklamaları inandırıcılıktan fazlasıyla uzak. Böyle çıkışlarla ne yapmak, nereye varmak istemektedir:)
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
May 18, 2018, 01:17:53 PM

Geçen ayda diğer büyük firmalara uyup kendi platformlarında ico reklamlarını yasaklamıştı. Enteresan şekilde kriptoya karşı olan bir cephe var. Jack Ma da bunlardan biri.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
May 18, 2018, 01:34:18 PM

Tabiki bitcoini övmez adamın zaten kendine ait ödeme sistemi var ha eğer bu sistemi blockcaine entegre edipde çıkardığı coine alipay derse onu ballandıra ballandıra anlatır tabi
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
May 18, 2018, 01:37:34 PM

Muhtemelen kendisini bitcoin fırsatını kaçırmış birisi olarak görüyor. Kendi sistemleri kripto para ya benzetilince bile tepki gösteren bir adam.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
May 18, 2018, 01:45:00 PM

çıkıp çıkıp konuşuyor bu adam kötü olan piyasa zerre kadar bu adamdan etkilenmiyor zaten konuşması boş konuşmaktan öteye gitmiyor
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
May 18, 2018, 01:51:10 PM

Bitcoin'i açık söylüyüm ben kazandırdığı paradan dolayı seviyorum fakat yanlış yapıyoruz, önemli olan blockchain ve bitcoinin getirdiği yeni çözümler ve teknolojisi.
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
May 18, 2018, 01:54:46 PM

Bitcoin balon olamaz bu piyasanın babasıdır bitcoin olmadan hıcbır coın olamaz hepsi ona bağlı zateen ama daha ıyı projeler de var tabıkı bitcoinden.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
May 18, 2018, 01:58:56 PM

”Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Birazcık kafam karıştı. Cidden işe yarasa bile küresel ticaret kuralları ve finansal sistemleri tamamen değişmek zorunda kalacak. Buna hazır olduğumuzu zannetmiyorum. Bu sebeple hala Alipay’e, ABD dolarına ve Avro’ya dikkat ediyorum. Blockchain üzerine çalışmalar yapan bir takımımız var ancak Bitcoin peşinden gitmek istediğim bir şey değil. Bitcoin umurumuzda değil.”

Adam önce hiçbir şey bilmiyorum demiş ardından getireceği yeniliklerin zor olacağından bahsetmiş. Bitcoin zaten bu finansal sistemi tamamen değiştirmek için ortaya çıktı. Biraz bir şey bilseydi bu kadar saçma bir yorum yapmazdı. Neyse biz kendisine Alipay'i ile başarılar dileyelim. Zira kurdan dolayı artık sitesini kullanmıyoruz. Wink

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 18, 2018, 02:05:27 PM

Blok zinciri teknolojisine zaten sallayamazlar ama Bitcoin için ettikleri sözlerden Amazon'un çok çok gerisinde kalacakları gün pişman olacaklar. Göz göre göre görünen tam da bu  Smiley

Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
May 18, 2018, 02:23:09 PM

Çok ilginçtir ki kripto paralara karşı olumsuz bir tavrı var. ama bir yandan da blockchain teknolojisini övüyor. ve ne iştir ki teknolojiyle bu kadar iç içe olan bir adamın bitcoin ile ilgili bilgisiz olması bana çok saçma geliyor açıkcası.
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
May 18, 2018, 03:10:04 PM

Bitcoini balon olarak görüp bunu dile getirmiş olabilir bu bitcoine zarar vermez blockchainin önemini vurgulaması çok iyi bir şey ama btc zaten bunu kullanıyor bununda farkında olmak lazım bu piyasa bitmez.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: