Bitcoin Forum
June 28, 2024, 11:30:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İşte Çin hükümetine göre en iyi kripto paralar  (Read 411 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 18, 2018, 04:50:53 AM

Çin hükümeti geçtiğimiz hafta düzenlenen Pekin konferansında aylık olarak bağımsız kripto para analizleri yayınlayacağını duyurmuştu.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID); Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, NEO, QTUM, Ripple ve Zcash gibi 28 kripto parayı analiz edecekti.  Bu analizlerin ilki yayınlandı.

Kripto paralar; temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık üzerinden değerlendirildi ve puanlar buna göre verildi.

Listenin ilk sırasında Ethereum yer aldı. 2. ve 3. sırayı sırasıyla Steem ve Lisk oluştururken Bitcoin, Verge ile birlikte kendisine 13. sırada yer buldu.

Sıralamanın tamamı şu şekilde:

CCID, bu endeksin yapılma amacını, kripto varlıkları ve Blockchain projeleri için tamamen bağımsız bir değerlendirme eksikliğinin olması şeklinde belirtiyor.

Haber linki : https://uzmancoin.com/bitcoin-cin-analiz/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 18, 2018, 06:34:01 AM

Bitcoinin inovation'ı nasıl 35.6 puan oluyor, direkt 100 olması gerekiyordu bence. Bitcoin olmasa Ethereum, Steem falan hiç olmazdı.
Steem'in bu kadar yüksek bir sırada olması da şaşırtıcı. Sitenin aktif çalışıyor olması dışında Steemle ilgili vay be denecek bir şey göremiyorum (:

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 18, 2018, 07:51:27 AM

Ethereumun ilk sırada olmasına sevindim ama biraz değişik bir liste olmuş. Listeyi hangi pozisyonda olanlar hazırladı bilmiyorum ama bu işlerin içinde olanların listesi biraz daha farklı olurdu sanırım.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
May 18, 2018, 08:01:52 AM

Aslında yukarıdaki coinlerden bir sepet yapılıp uzun yıllar saklanabilir. Bu şekilde güzel kazançlar sağlayabiliriz. Benim de dikkatimi çeken Lisk oldu. 3. sırada yer alıyor Lisk. Nasıl 3. sırada yer edinebilmiş kendine hayret. Bu Lisk, Ethereum Tokeni değil miydi?

aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
May 18, 2018, 12:16:06 PM

gördüğüm kadarıyla bu listeye hepimiz onay vermiyoruz.zaten listeyi vede sıralamayı hazırlayan çin hükümeti.bakış açıları bizim göremedeğimiz bir sürü istatiski verileri görüyo olabilirler.hepimiz bu para niye 3. diğeri bu para niye 10. diyebilir.ama ben bu listeyi olumlu buldum .ama olumlu deyince yanlış anlaşılmasın olumlu ama bana göre tutarlı değil...

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
May 18, 2018, 12:25:40 PM

Çin hükümeti kendi kafasına göre liste yapmış , çokta kaale alınacak bir liste olduğunu düşünmüyorum ,neye dayanarak hangi verileri ele alıp bu listeyi yapmışlar kriterleri ve sıralama esasları ne o bile belli değil.

FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
May 18, 2018, 12:26:01 PM

Çin hükümeti de ethereuma çalışmış, en azından neoyu birinci yapmamışlar yanlı davranmadıklarının bir göstergesidir.
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
May 18, 2018, 12:47:07 PM

ÇİN hükümeti halt etmiş , ne bir gerekçe ne bir açıklama var doğru dürüst kendi aklına göre bir liste hazırlamış ,verdikleri bu puanları hangi esaslara göre verdiklerini anlamak gerçekten çok güç , gülüp geçmek lazım bunlara.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 18, 2018, 12:53:59 PM

yayınladıkları grafiğe bakın. bitcoinin teknolojisi 100 üzerinden 39 puan. bu nasıl olabiliyor. hızlı işlem, düşük fee gibi beklenileni karşıladılar. Ethereum 80 teknoloji puanı. resmen bitcoin son 3'e atmışlar. hani eleştiri var iyi güzel en azından onların gözünden kim daha değerli onu görüyoruz.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 18, 2018, 01:30:58 PM

Eminim somut verilere dayanarak böyle bir liste oluşturmuşlardır. Ethereum'un birinci sırayı alması gayet doğal karşılanabilir ama Steem'in ikinciliğine bir hayli şaşırdım  Smiley

virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 18, 2018, 02:35:50 PM

Çinlilerin kafası güzelmiş  Smiley
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
May 18, 2018, 04:35:15 PM

Birçoğumuz bu listeyi beğenmemişiz ama Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nı Çinli bilişimciler göz önüne alındığında es geçmemek gerekir.
Eminim özenle hazırlanmış bir listedir ve belli bazı sonuçlar çıkarmamız gerekiyordur..

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
May 18, 2018, 04:48:44 PM

Çokta mantıksız veya saçma değil.Çini fazla hafife almayalım. Btc çok eski teknoloji kaldi. Güncelleme yapılması şart. Şuan için gayet makul bir sıralama.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
May 18, 2018, 05:37:20 PM

listeyi kimler hazırladı onu merak ettim açıkcası. ben bu listeden çinin gözünde bitcoinin fazla bir değerinin olmadığını çıkardım. technology ve innovation puanları oldukça düşük verilmiş. sonralara atmışlar resmen.
hakanke
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
May 18, 2018, 05:42:10 PM

Aslında yukarıdaki coinlerden bir sepet yapılıp uzun yıllar saklanabilir. Bu şekilde güzel kazançlar sağlayabiliriz. Benim de dikkatimi çeken Lisk oldu. 3. sırada yer alıyor Lisk. Nasıl 3. sırada yer edinebilmiş kendine hayret. Bu Lisk, Ethereum Tokeni değil miydi?

değil. değişik, orjinal bişey. java tabanlı falan filan. google ile dans ettikleri dedikodusu var.tam bir sürpriz attır kendisi.
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 18, 2018, 09:58:37 PM

Bu listeyi neye göre hazırladıkları çok net değil, sanki kendilerince birilerine yatırım yapmaları için bir liste hazırlamışlar. Bunu yayarak insanlarında bu koinlere yatırım yapmalarını istiyorlar.
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 18, 2018, 10:26:39 PM

Bu listeyi yayınlayarak çindeki yatırımcılara yol göstermeye çalışmışlar bence de. Çok doğru bir değerlendirme yapılmadığı listeye bakınca hemen anlaşılıyor. Çok ciddiye almayın derim.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 20, 2018, 01:03:43 PM

Biraz taraflı gibi geldi bana ama göreceğiz.
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
May 20, 2018, 02:42:12 PM

Çin hükümetinin şahsi görüşüdür.sadece teknoloji ve inovasyon olarak bir puanlama yapmışlar.yatırım tavsiyesi gibi görmemek gerek diye düşünüyorum.tabi çin hükümetinin bu tarz istatistiksel çalışmalar yapıp paylaşıyor olması piyasa üzerinde olumlu etki de yaratacaktır diye düşünüyorum.ama dediğim gibi yatırım anlamında dikkate alınmaması gerek.
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
May 20, 2018, 03:55:20 PM

bence güzel ve yerinde bir analiz olmuş. en azından kripto paralara değer veriyor ve gelecek vaat ettiğini kabul ediyor. etherium'um birincilik tahtına oturması yerinde olmuş ve tesadüf değil. Bitcoin ikinci ya da üçüncü olmalıydı. steem ise gerçekten gelecek vaat ediyor ve yükselen yeni değer olacak..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: