Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:20:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: overstock.com bitcoin ile alışverişe başladı.  (Read 3395 times)
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 10, 2014, 09:12:00 AM

14 ünde ne olacak ki?
ilyasozde
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 10, 2014, 09:14:05 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=403619.0
eergunay
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
January 10, 2014, 09:59:12 AM

Bu haber sadece Türkiye piyasasini etkiledi isin garibi Smiley oysa kullandigimiz bir alis-veris sitesi bile degil

Aslında bu site Türkiye'ye kargo olayınıda başlatmış siteye girince sol üstte görebilirsin. Çok etkiler mi diye sorarsan. Orasını bilemiyorum.

İşte Bunlar hep Bitcoin.
eergunay
Member
**

View Profile
January 10, 2014, 10:09:24 AM

Arkadaşlar bu site hangi ülkeye ait? İspanya?

İşte Bunlar hep Bitcoin.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 10, 2014, 11:19:20 AM

bitcoin ödeme kabul ediyor diyorsunuz ama yok öyle bir ödeme şekli sitede.
https://help.overstock.com/app/answers/detail/a_id/5753/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzg5MzUyNjg3L3NpZC9Rd1FZbipKbA%3D%3D
murthy (OP)
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
January 10, 2014, 11:35:04 AM

ayın 14 ünde ki olay daha etkili desene o zaman. Hafta sonu kıyamet kopar o zaman pump dump gelir yine

Taobao haberi etki edecektir ama bu haber zaten yeterince satıldı hatırlarsanız bu fiyatlara düşmemiz bu haber sonrasında oldu.O yüzden daha fazla hasar vereceğini sanmıyorum.

Ama yinede hazırlıklı olmak gerek.

https://help.overstock.com/app/answers/detail/a_id/5753/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzg5MzUyNjg3L3NpZC9Rd1FZbipKbA%3D%3D

Şu an sadece Amerika için başlatmışlar sonradan tüm ülkelere hizmet verecek diyorlar.
ilyasozde
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
January 10, 2014, 12:48:34 PM

ayın 14 ünde ki olay daha etkili desene o zaman. Hafta sonu kıyamet kopar o zaman pump dump gelir yine

Taobao haberi etki edecektir ama bu haber zaten yeterince satıldı hatırlarsanız bu fiyatlara düşmemiz bu haber sonrasında oldu.O yüzden daha fazla hasar vereceğini sanmıyorum.

Şu an sadece Amerika için başlatmışlar sonradan tüm ülkelere hizmet verecek diyorlar.

Hocam bir söylenti çıktığında etkiler birde fiziksel olarak başladığında etkiler diye düşünüyorum. tabi hangisi fazla etkiler kısmet göreceğiz
murthy (OP)
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
January 10, 2014, 12:59:37 PM

Hocam bir söylenti çıktığında etkiler birde fiziksel olarak başladığında etkiler diye düşünüyorum. tabi hangisi fazla etkiler kısmet göreceğiz

Evet etkileyecektir ama ben az etkiler diye tahmin ediyorum bakalım, bizim her duruma karşı hazırlık olmamız gerek tabi, yükselişlere ve düşüşlere gerekli tepkiler verildiği sürece her olaydan karlı çıkmak mümkündür.

eergunay
Member
**

View Profile
January 10, 2014, 01:26:08 PM

Bitcoin konusunda verilen her kararda, yapılan her haberde; daha çok insan bitcoinle tanışıyor ve yasak teşvik edicidir. Fiyatlara etki etmese bile parça parça bitcoin kullanımı yaygınlaşıyor.

İşte Bunlar hep Bitcoin.
tolga
Member
**

Activity: 103

View Profile
January 10, 2014, 02:59:12 PM

14 ü etkisi yaşandı ama o gün haberin tekrar ısıtılması, taobao dan btc ile alışveriş yapanlar ve 14 ünde düşeceğinden korkanların satış yapması yine düşürebilir.
14 ü ve çevresine dikkat etmek lazım.

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 11, 2014, 07:10:51 AM

bu işte bence akıllı adımlarla hareket eden abd, overstock, facebook, hatta jp morgan...

çin agresif hareketler yapıp dump, pump yapıyor ama kendisi de bence abd nin bu yerleşik çıkışlarına karşılık kapılarını açmak zorunda kalacaktır. ne de olsa artık çin de  dışa açık bir ülke ve abd ile yarışabilmek için ondan geri kalmaması gerekiyor.

bu şubat itibari ile  alımlar artar ve  bitcoin btce de 1000$ üzerinde ve litecoin $50 dolar üzerinde görürüz bence.

fiyatlar bi gün gelecek yerleşecek ve oturcaktır, o zaman ne zaman derseniz  başta abd eve çinde alışverişe kabul görükleri zaman, o zaman  btc 4-5 bin dolar ve ltc de 300-400 dolar arasında dengeye gelir bence, buna max. 5 yıl süre veriyorum belki çok daha kısa.

calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
January 11, 2014, 09:16:23 AM

bu işte bence akıllı adımlarla hareket eden abd, overstock, facebook, hatta jp morgan...

çin agresif hareketler yapıp dump, pump yapıyor ama kendisi de bence abd nin bu yerleşik çıkışlarına karşılık kapılarını açmak zorunda kalacaktır. ne de olsa artık çin de  dışa açık bir ülke ve abd ile yarışabilmek için ondan geri kalmaması gerekiyor.

bu şubat itibari ile  alımlar artar ve  bitcoin btce de 1000$ üzerinde ve litecoin $50 dolar üzerinde görürüz bence.

fiyatlar bi gün gelecek yerleşecek ve oturcaktır, o zaman ne zaman derseniz  başta abd eve çinde alışverişe kabul görükleri zaman, o zaman  btc 4-5 bin dolar ve ltc de 300-400 dolar arasında dengeye gelir bence, buna max. 5 yıl süre veriyorum belki çok daha kısa.

yeter ki dengeye otursun yeter ki biraz kabul görsün. ben fiyatının 100 dolara inmesine bile razıyım eğer kabul görecekse. zaten kabul görürse 100bin dolar bile olur ileride ama asıl mesele bu. ve kısa-orta vadede kabul görmesi için en önemli etken şu andaki şişirme fiyatının düşmesi. gerçekçi olalım bitcoin'in şu an 1000 dolar olmasında ne bir kabul görmüşlük ne de bir inanılmaz talep var. saçmalık var ortada, inmesi lazım bu fiyatların kabul görmesi için.

çünkü halktan bir adamın bitcoin'e yaklaşması için daha çok zaman var ve şu an siz bitcoin'i sıradan birine anlattığınızda fiyatını otomatik olarak karşılaştıracağı şey altın, gümüş gibi elde tutulur emtialar olunca adam vazgeçiyor böyle şey olmaz diyerek. dolayısıyla bu saçma fiyatlar hiç güven vermiyor. şu an bu kadar yüksek sebebin en büyük mümessili bitcoine kumar olarak bakıp kısa vadede zengin olma hayali kuranlardır. ki buna zannedersem kasımdan sonra girmiş insanlar olarak bizler de dahiliz. kazın ayağının öyle olmadığını gören gidecek, fiyatlar inecek ve kalan sağlar bir sonraki balon için yatırımlarını yapacak. en azından benim görüşüm bu yönde.

fiyatların 1000 dolar seviyesinde olmasının arkasındaki tek sebep kasımda giriş yapanlar, ekimde ve öncesinde giriş yapanların üzerinden para kazandığı insanlar yani. difficulty miş, ülkelermiş, firmalarmış bunların hepsi fasa fiso. kolay gelen adamlar kolay gidecek. nasıl hızlı çıktıysa bir o kadar hızla inebilir yani bitcoin değeri. ben beklemedeyim o yüzden 1-2 günlük day tradeler dışında.

bu arada overstock ceo'sunun bitcoine yaklaşımı yatırım yönünden bir yaklaşım değil. bu adam tek bir bitcoine bile sahip olmadığını söyledi, muhtemelen bitcoin üzerinden yapılan alışveriş tutarları otomatik olarak coinbase üzerinden dolara çevriliyor ve overstock kasasına giriyor. mutualist, iki tarafın da reklam/getiri aldığı bir ortam olsa da bir şirketin bitcoin'e yatırım yapmasıyla onu kullanması arasında da çok büyük fark var.

selamlar olsun.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: