Bitcoin Forum
June 26, 2024, 04:19:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: İngiltere’de Bir Camii, Zekat Olarak Kripto Para Kabul Edecek  (Read 411 times)
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
May 26, 2018, 10:52:02 PM

Müslüman dünya banka sistemleri konusunda malesef dünyaya entegre değil yani paralar avrupalı yada amerikalı bankalarının fon yöneticilerin elinde islama uygun bir düzen yok yalnızca benzer sistemler olabilir. Bitocin ve blockchain şeffaflığı ve güvenliği bu alanda da bir çözüm sunabilir. İlk temaslar başlamış
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
May 26, 2018, 11:45:10 PM

Zekatı hangi kurdan veriyorlar yada ne bileyim ne zaman bozduracak bu zekatı alan cami ve kime ulaşıracak enterasan bir yaklaşım olmuş ancak denenecek ki bunlar bir yol bulunsun iş reelize olsun.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
May 26, 2018, 11:56:36 PM

Para toplamak için mantıklı bir hareket olduğu kesin. Bizimkiler helal haram tartışması yapmaya devam etsin, adamlar ciddi şekilde entegre ediyorlar. Ondan sonra neden geride kalıyoruz diye sorar dururuz.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
May 27, 2018, 12:16:33 AM

Bizim anladığımız İslam anlayışı budur. İlla doğrudur yanlıştır demeden önce öğrenmek ve öğretmek kararları insanlara bırakmak gerekiyor. Ama genelde gördüğümüz anlayıs ben biliyorum bu doğrudur yada yanlıştır sizin öğrenmenize gerek yok yanarsınız haaa
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
May 27, 2018, 10:15:15 AM

ben haber diye buna derim. pakistanda, afganistan da haram derken türkiye de zaten haram  haberleri çıkmaya başlamıştı. Ama batıya doğru gidince hava değişiyor. bir toplantı vesilesi ile hollandadayken din ateşesi hepimizi cumaya davet etti. cuma vaazında hoca, aman eşinizin doğum gününü unutmayın, haftada bir eve çiçekle gidin, tek taş alın, çamaşıra bulaşığa yardım edin yoksa diğer tarafda yandınız deyince din ateşine buraların vaazı bile değişik oluyor dediğimi hatırladım bu haberi okuyunca bir an.

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 27, 2018, 06:45:41 PM

İlk başta İngilterede krito paralar kabul edilecek şeklinde okudum. Çünkü müslümanlar o kadar çok karşı çıkıyor ki kripto paralara orayı okuduysam bile beynim kabul etmemiş. Tekrar okuduğumda çok mutlu oldum. Sonunda bazı tabular yıkılıyor dedim.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
May 27, 2018, 07:18:45 PM

bu sisteme haram deseler dahi sonuçta ödeme olarak bir yöntem olarak tercih edilebilir hatta hayır yapanın bilinmemesi anlamında diğer ödeme şekillerinden daha etkili bir yol

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
May 27, 2018, 07:45:14 PM

hal buraya kadar gelmişken ödeme sistemlerine büyük bir önem göstermeliyiz aslında bu ödeme sistemini oturtabilirsek sağlam işler çıkarabiliriz.
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224

View Profile
May 27, 2018, 08:22:16 PM

Hayırın gizlisi makbuldur hadisi şerifine de uygun hareket ıban da bile kimin verdiği bilinirken btc de bunu gizleyebiliyorsun 10 numara hareket bence akıllıymış görevliler.
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
May 27, 2018, 08:34:24 PM

bana kalırsa mantıklı bir yaklaşım çünkü, bu tip teknoloji ile artık barışması gerekiyor cemaatlerin
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 27, 2018, 08:58:59 PM

Sonunda müslüman bir grup kripto para ile ilgili olumlu yönde bir hamle yaptı. Özellikle bazı ülkeler ve diyanetin yaptığı hamleler ile müslümanlar önyargı ile yaklaşmaya başlamıştı.
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
May 27, 2018, 10:02:12 PM

camiiler bu işe girmiş hem de ingilterede. bizim ülkemizde haram maram muhabbetleri dönerken yurtdışındaki çakallar iş başında demek ki. yazık ya ne diyebiliri. her şeyi yurt dışında yapın kendi ülkenizde salağı oynayın yazık.
Karides
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
May 27, 2018, 11:24:30 PM

Avrupa’nın camisi bile ilerici bir düşüncede desenize
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 28, 2018, 04:01:50 PM

alan razı satan razı. asıl şaşılması gereken benim çocukluğumda atari vardı ve disketli pc ler satılırdı ve pahalıydı gerçekte bilgisayarlar. 20-30 senedir evde olan pc ler 2008 krizinden sonra nasıl hayatımızda çığır açtı.   

google ın yapay zekalı asistanının demosunu izlediniz mi? yapay zekaya şunu yap komutu veriliyor. çok az espiri de katarak kuaför salonundan randevu alıyor. karşıdaki kişinin konuşmalarını anlayarak mantıklı cümleler kuruyor. yapay zekaya ilerde insan hayatının kontrolünde önemli görevler verildiğinde bence çok zararını göreceğiz.

yani böyle durumlar varken dijital paraların zekata dönüştürülmesi beni şaşırtmıyor.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
May 28, 2018, 04:05:18 PM

Müslümanların özellikle ülkemizde ki kripto para konusunda şüpheleri olanlara karşı sevindirici bir haber ve gelişme olduğunu düşünüyorum , her ne kadar bu konuda kripto  para konusunda diyanetin cevaz vermemesine karşı ingilitereden gelen haber ile tekrar değerlendirmeye almalılar bu konuyu.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
May 28, 2018, 04:22:04 PM

Bir konuda hüküm vermeden önce iyice araştırmak lazım, aynı dine inan kişiler iki  farklı yorum yapıyorlar, Birisi caiz değil diyor diğeri zekat parası olarak alınır diyor. Kime inanacağız?

[/center]
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
May 28, 2018, 04:25:25 PM

Umuyoruz ki herkese için yararlı bir yöntem olur bu zamana kadar denenmedi ama belki bir ilk olur ve güzel yatırım toplayabilerler bakarsınız yahudilerde bitcoin ile yardım toplarlar Cheesy

benzinkokusu
Member
**

Activity: 280

View Profile
May 28, 2018, 04:33:43 PM

camiilerde bu tip şeylerin olmasını mantıklı buluyorum, hem mümin insanlarda bu işlerden geri kalmazlar
beynimtok
Member
**

View Profile
May 28, 2018, 06:09:54 PM

camiler müslümanlar için çok uğranılan mekanlar bu mekanlarda kripto paraların tanıtılması çok doğru
Farkimifarket
Newbie
*

View Profile
May 28, 2018, 08:53:19 PM

güzel bir uygulama şu avrupadaki teknolojiye uyum sağlama kültürüne bayılıyorum ben bayılıyorum
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: