Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:52:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yüzlerce coin inceleyip puanlıyoruz  (Read 1877 times)
demiculus (OP)
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 6

View Profile
May 22, 2018, 04:13:38 AM
Last edit: July 03, 2018, 02:40:09 PM by demiculus
Merited by teramit (2), Zz (1), jamesawyer (1)

Merhaba,

Bildiğiniz üzere sürekli yeni coin çıkıyor, bunların da hepsini 1-2 kişi adam akıllı incelemek imkansız. O yüzden biz, ekip olarak çalışıyor, güzel coinleri belirliyor ve puanlıyoruz. Aşağıdaki liste yaptığımız araştırma sonuçlarının bir kısmı.

Bütün çalışmamızı şu aşamada açık kaynak haline getirmeyi planlamıyoruz. Ama gelecekte böyle bir şey yapma ihtimalimiz var.

https://github.com/demiculus/public/blob/master/some_cryptocurrency_research_results.md

Öte yandan az çok nasıl çalıştığımızı merak ederseniz bu vidyodan inceleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=rOXFg1QqJRU

Dolandırılmamanız umuduyla Smiley

Edit:

- Siteye koyduk araştırmaları http://bitses.org/ (daha fazlası da gelecek)
- Türkçe kısım da oluşturduk, fakat çeviri konusunda yardım gerekecek. Yardım etmek isteyen bana ulaşabilir.
1715043175
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715043175
Reply with quote  #2

1715043175
Report to moderator
1715043175
Hero Member
*

Ignore
1715043175
Reply with quote  #2

1715043175
Report to moderator
1715043175
Hero Member
*

Ignore
1715043175
Reply with quote  #2

1715043175
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715043175
Hero Member
*

Ignore
1715043175
Reply with quote  #2

1715043175
Report to moderator
1715043175
Hero Member
*

Ignore
1715043175
Reply with quote  #2

1715043175
Report to moderator
1715043175
Hero Member
*

Ignore
1715043175
Reply with quote  #2

1715043175
Report to moderator
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
May 22, 2018, 06:13:31 AM
Merited by demiculus (1)

elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş .Scam ıcolar çok insanın canını yakıyor. Bu devirde dikkatli olmak lazım

cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
May 22, 2018, 06:54:07 AM

Başarilar dilerim. Umarım tum emellerinize ulasirsiniz ve twitterda fenomenlerden carpilan kucuk yatirimciya bir umut olursunuz. En cok ihtiyacimiz olan sey ico ve coinleri ince arastirma yapan hesaplar veya gruplardir.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 22, 2018, 07:45:24 AM

Elinize emeğinize sağlık. Herkesin ihtiyacı olan bir liste. Bana göre iki eksiği var. 1- İngilizce bilmeyenler için Türkçe dili. 2- Ekibiniz hakkında kısaca bilgi (okuyanlara güven vermesi açısından.
Başarılar dilerim
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
May 22, 2018, 08:08:14 AM

Çalışma neden İngilizce? Türkçe olarak yapsaydınız bizim için daha iyi olurdu. Sonuçta herkes İngilizce bilmiyor. Yine de başarılar.

dustinfroe
Member
**

Activity: 135
Merit: 10

View Profile
May 22, 2018, 08:18:51 AM

Öncelikle böyle bir duruma öncü oldugunuz ıcın ve bu alanda ınsanlara bılgı vermek ıstedıgınız ıcın teşekkür ederim fakat şöyle bir durum var ekibin nereden nasıl birleştigi de söz konusu ve global olarak dusunmedıgınızın farkındayım vıdeo neden ıngılızce dogal olarak ınsanın aklına bu tür çelişkili sorular geliyor.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 22, 2018, 08:19:03 AM

Kardeş eline sağlık öncelikle. Benim tek takıldığını nokta şu, videoya daha bakma fırsatım olmadı. Telefon ile bağlandığım için.  Mesela kötü niyetli birisi elinde olan coine iyi puan verir. Bir nevi coini shillemis olur. Tek kafama takılan kısım burası. Twitter'da ki elemanlarda elinde olan coini beğendiği için alıyor sonuçta. Ve bunu paylaşınca ister istemez bir %15 gibi pump oluyor. Böyle bir şey in olma durumu burada da var
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
May 22, 2018, 08:27:04 AM

Güzel çalışma olmuş, elinize sağlık. Videoyu da izledim github dan de baktım. Detaylı çalışma oluyor. Daha da detaylandırılabilr

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 22, 2018, 08:52:11 AM

İngilizce ile birlikte Türkçe de olsaydı daha iyi olmazmıydı herkesin ingilizcesi yok ben bu noktaya takıldım açıkcası  Undecided (emeğinize sağlık)
demiculus (OP)
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 6

View Profile
May 22, 2018, 01:21:45 PM

Elinize emeğinize sağlık. Herkesin ihtiyacı olan bir liste. Bana göre iki eksiği var. 1- İngilizce bilmeyenler için Türkçe dili. 2- Ekibiniz hakkında kısaca bilgi (okuyanlara güven vermesi açısından.
Başarılar dilerim

1. Türkçe + İngilizce şu anda yavaşlatır bizi. Daha bakmamız gereken 100lerce coin var. (her gün yenileri çıkıyor) Marketi yakaladıktan sonra çevirilere başlayabiliriz.
2. Bizler ODTÜ mezunu yazılımcılar olarak kripto yatırımlarına başladık, başta 2 kişiydik sonra 3, 4 derken sayımız 8 oldu ve arttırmaya devam ediyoruz. Yeni araştırmacı alıyoruz, dil, din, ırk farketmeden.

Çalışma neden İngilizce? Türkçe olarak yapsaydınız bizim için daha iyi olurdu. Sonuçta herkes İngilizce bilmiyor. Yine de başarılar.

Öncelikle böyle bir duruma öncü oldugunuz ıcın ve bu alanda ınsanlara bılgı vermek ıstedıgınız ıcın teşekkür ederim fakat şöyle bir durum var ekibin nereden nasıl birleştigi de söz konusu ve global olarak dusunmedıgınızın farkındayım vıdeo neden ıngılızce dogal olarak ınsanın aklına bu tür çelişkili sorular geliyor.

İngilizce ile birlikte Türkçe de olsaydı daha iyi olmazmıydı herkesin ingilizcesi yok ben bu noktaya takıldım açıkcası  Undecided (emeğinize sağlık)

Ekibimiz çok uluslu olduğu için İngilizce.

Kardeş eline sağlık öncelikle. Benim tek takıldığını nokta şu, videoya daha bakma fırsatım olmadı. Telefon ile bağlandığım için.  Mesela kötü niyetli birisi elinde olan coine iyi puan verir. Bir nevi coini shillemis olur. Tek kafama takılan kısım burası. Twitter'da ki elemanlarda elinde olan coini beğendiği için alıyor sonuçta. Ve bunu paylaşınca ister istemez bir %15 gibi pump oluyor. Böyle bir şey in olma durumu burada da var

Aslında sistemi kendimiz için yaptık, açık kaynak değil. Yani dışardakiler, baktığımız tüm coinleri göremiyor. Diğer bir deyişle önüne gelen puanlama yapamıyor. Fakat yorumlarda gördüğüm kadarıyla beğenilmiş sistem. Belki de bunu daha açık kaynak şeklinde yapmamız lazım. Insanların shit coinler tarafından dolandırılması çok rahatsız edici bir şey.

Güzel çalışma olmuş, elinize sağlık. Videoyu da izledim github dan de baktım. Detaylı çalışma oluyor. Daha da detaylandırılabilr

Doğru daha da detaylandırabiliriz çalışmaları. Bazı coinlerin (mesela ETH, Cardano) bir kaç sayfa raporları var fakat hepsinin yok. Yapmaya da gerek yok, bir çoğu scam zaten. Zamanla daha da gelişecek inceleme şeklimiz.

karates
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
May 22, 2018, 01:44:12 PM

Güzel bir çalışma, paylaşım için teşekkürler.

Sanırım listede bir güncelleme ihtiyacı var. Holo ve aeternity iki kere listelenmiş, değerlendirme puanları da farklı.

not: ingilizce yapılması daha geniş kitlelere ulaşması için güzel. Olur da türkçe çevirilerini de yayınlamak isterseniz yardımcı olabilirim.

Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 22, 2018, 02:06:04 PM

Detaylı inceleyemedim ama ilk bakışta çok iyi bir iş çıkarmışsın. Tebrik ederim. Tüm incelemeler altına notlar düşülmüş.
ckaran
Newbie
*

Activity: 16

View Profile WWW
May 22, 2018, 02:50:16 PM

Başarılar dilerim. İngilizce ile birlikte Türkçe de olsaydı daha iyi olmaz mı? En çok ihtiyacımız olan şey Türkçe içerik.
Elinize sağlık. Videoyu da izledim github'a da baktım. Ellerinize sağlık, emeğiniz için çok teşekkürler.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 22, 2018, 03:27:20 PM

Detaylı ve emek verilmiş bir çalışmalar bütünü oluşturacak gibi görünüyorsunuz. Dolandırıcı ICO süreçlerine karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor ve iyi bilgilendirilmek adına bu konu bize seviye atlatabilir..

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 22, 2018, 03:41:07 PM

Emeğin her türlüsüne saygımız var, inceledim çalışmanızı, şuan için amatör olsa bile işi profesyonelliğe dökmenizi tavsiye ederim dahaca ülkemizde profesyonel bir şekilde ico inceleyen ekip yada web sitesi olmadığı için, tutabilecek bir proje.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
May 22, 2018, 04:04:59 PM

Bu ICO seçme konusunda kendime tam anlamıyla bir güven beslediğim için yanlış projeye gönül veririm diye çok korkuyorum açıkçası.
Yönlendirilmeye ve sağlam bilgiler almaya ihtiyacım vardı ve bu konu başlığı benim için biçilmiş kaftan olabilir  Undecided

sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
May 22, 2018, 05:53:45 PM

Emeğinize sağlık çok başarılı duruyor. Fakat bende türkçe desteğinin olması konusuna katılıyorum. İngilizce kaynak bulmak çok zor değilken Türkçe kaynak bulmak baya sıkıntılı. Umarım ilerle türkçe olarak da görürüz. Başarılarınızın devamını dilerim

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
May 22, 2018, 05:56:05 PM

Güzel bir düşünce ve open source olması harika, yalnız hemen bir ayrıntı dikkatimi çekti, bazı coinler hakkında birden fazla entry ve skor var,

kafasına göre isteyen entry mi giriyor ?

sizin bir ekip olup konsensusa vararak doldurmanız daha iyi olmaz mı ? diğer türlü tavsiyeyi yapanın da kim olduğunu bilmemiz gerekir.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
May 22, 2018, 06:02:02 PM

çok güzel bir çalışma olmuş . benden size nacizane bir tavsiye . ekibin bir kısmını da icolar için dedike etseniz çok büyük işler başarabilir ve aynı zamanda bir çok kişiye faydanız dokunabilir.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
May 22, 2018, 06:02:24 PM

Umarım ilerleyen dönemlerde türkçe dil seçeneğiyle yola devam edersiniz şayet ingilizce ne kadar evrensel dil de olsa hala bilmeyenlerin sayısı fazla, onun dısında güzel bir site ama biraz sade en azından projelerden görsellerle süsleyebilirsiniz basarılar
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: