Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:20:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Private Key'mi çaldırdım.  (Read 712 times)
complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
May 28, 2018, 09:37:48 PM

airdroplarda da kimlik avcıları çok fazla dikkat etmek lazım tüm bilgilerimizi veriyoruz işallah birşey olmaz açıkca artık tedirginim bu işin iyi olmasıda var kötüye kullananda çok var dikkatli olmak lazım

Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714825243
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714825243
Reply with quote  #2

1714825243
Report to moderator
kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220

View Profile
May 29, 2018, 08:56:53 AM

malesef priv gitti ise yapılacak birşey kalmamıştır demektir. taşınacak miktarı yollayın o tokenı oradan çekin hemen hocam

rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 29, 2018, 09:20:50 AM

Valla hocam geçmiş olsun ya öyle bir dönemdeyiz ki, mew'e sadece yeni cüzdan açmak için girebiliyoruz. Açıkçası ben korkuyorum giriş yapmaya. Metamask kullanın falan diyorlar ama ben daha o kadar öğrenemedim bu işi Smiley
fatihguven
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
May 29, 2018, 09:22:39 AM

geçmiş olsun hocam. bu private key i sadece mew cüzdanına girerken mi kullanıyoruz. başka yerlerde gerekmiyor değil mi? Not: bende çok yeniyim Smiley
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
May 29, 2018, 09:36:40 AM

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Şunu bilin ki hiç bir yönlendirme buttonları ile MEW'e giriş yapmamalısınız. Gerçekten adamlar birebir siteyi yapıp private key çalıyorlar. Kalan tokenlarınız sizin için değerliyse başka bir cüzdana aktarmanızı öneririm.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 29, 2018, 06:27:07 PM

Geçmiş olsun, aslında büyük şanssızlık ya da katıldığın bountynin içinden biri de bu işin içinde olabilir. O projeye katıldığını nasıl anlamış olabilirler.
Matalon
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
May 30, 2018, 08:56:31 PM

Umarım en az kayıpla atlatırsın bu olayı, üzüldüm gerçekten. Genel olarak çok kullanılan cüzdan, borsa, vb. sayfaları sık kullanılanlara eklemek daha doğru, bu tip phishing denemeleri genellikle hep bir karakteri veya uzantıları farklı adreslerden gerçekleşiyor.

öyle mi dersin hocam? çok iyi fikirmiş teşekkürler.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 31, 2018, 05:12:03 AM

Geçmiş olsun çok zor bir şey, miktarı az yada çok olsun insan emek verip kaybedince kahroluyor. Daha dikkatli olmak gerekiyor
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
May 31, 2018, 01:32:27 PM

Gecmis olsun. Gercekten zor bir durum. Private keyi gercekten guvenli ve kendimizin bile kolay ulasamayacagi bir ortamda tutmak gerekiyor. Baskasiyla paylasmamak da bu isin puf noktasi.
cakmabokgot
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
May 31, 2018, 05:59:27 PM

Gecmis olsun keske boyle bir durum basiniza gelmeseydi.
Ben MEW private key imi asla hic bir browser uzerinden girmiyorum.
Super guvenli olmasa da su sekilde kullaniyorum: Brave browser uzerinden Metamask extension kullaniyorum. IDEX girisi ve order larimda dahi mutlaka metamask uzerinden imza ile order veriyorum. Tavsiye ederim ha bu demek degil ki yarin obur gun kaptirmayacagim.

Mail uzerinde de cok cok dikkatli olun mutlaka tiklayacaginiz link adresine bakin gerekirse inspect element uzerinden cikan adresi inceleyin. Gorunmeyen ve supheli bir maile ise asla ve asla tiklamayin. Onun icin de Wot extension kullaniyorum ama ne kadar etkilidir bilmem. Phishing email servisleri konusunda da mutlaka haberleri takip etmek lazim.

Borsanin birinde sifresini caldirmis ve sansina sadece 30 dolar caldirarak kurtulmus bir insanin nacizane onerileridir.
Bonheur
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile WWW
May 31, 2018, 06:20:11 PM

Geçmiş olsun.ben hiçbir zaman bu tip maillere vs private key yazmıyorum.bazı airdroplarda da insanların acemiliğinden faydalanmak için bu tip şeyleri deniyorlar.
sizin için çok geç olsa da artık gelenleri transfer etmekten başka yol yok görünüyor.
emrah0406
Jr. Member
*

Activity: 239
Merit: 1

View Profile
June 01, 2018, 10:02:27 AM

Umarım en az kayıpla atlatırsın benim de başıma geldi ama pek kaybım olmadı ,çok dikkatli olmak gerekiyor herkes her linke direk tıklıyor sonuç kötü oluyor okumadan bi yerlere tıklamamak lazım hele key fln isteyen eth isteyen direk scam net .
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 01, 2018, 02:34:16 PM

Kötü olmuş demeyeceğim hatta ve hatta iyi olmuş en başında tecrübe edinmişsin cüzdanı biriktirseydin büyük yatırımların çalınabilirdi 80 doları çok rahat tekrar kazanırsın. Dikkatli olman gerektiğini anlamışsın her saniye dikkat etmelisin. Sana ledger almanı öneririm fiyatı ucuz değil ancak güvenliği bu şekilde sağlayabilirsin.
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 02, 2018, 10:09:51 AM

Aslinda buna caldirmak diyemeyiz. İnsanlar senin bir zaafindan faydalanarak private keyini almis. Aslinda yeteri kadar dikkatli olarak bu dolandiricilara karsi firsat vermeyebiliriz. Yapmamiz gereken tek sey sadece dikkat etmek
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
June 02, 2018, 02:12:56 PM

Adi ustunde zaten private key yani kisiye ozel. Bu bakimdan hicbir sekilde ve hic bir kisi ile paylasilmamali. Hatta My ether wallet ta Metamask veya benzeri sitelere kayit yaptirirken bile private key den ziyade json belgesini kullanmak daha mantikli olur. Private key ile sizin hesabinizi baska bir sifre olmadan alabilirler ancak json belgesi yine bir sifre gerektirecektir.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 02, 2018, 04:18:56 PM

Geçmiş olsun dikkat etmek lazım gelen maile de girilen siteye de.
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
July 15, 2018, 08:45:46 PM

evet Allah korusun dikkatli olmak lazım. zaten borsalar hackleniyor ve piyasa paso fud yiyor.
behramyaman
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 16, 2018, 12:32:59 PM

Benimde aynı durum başıma geldi, mail ile veya sitenin airdrop bölümünden eth wallete bağlanıp redeem etmemiistiyordu, ama güvenip bu işlemi 2-3 kez yapmadım, ne kadar güvenilir olursa olsun bu işlemi yapmayacağım. Teşekkürler ve geçmiş olsun.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 16, 2018, 06:01:41 PM

pishing yapmışlar yani sahte site ile bilgilerini çaldılar. mail adreslerini bence kontrol etme artık. bir güncelleme olduğunda forumdaki bounty konusu veya telagramda yazılıyor bu ikisini kolaçan et.
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
July 23, 2018, 08:26:35 AM

Geçmiş olsun bunu çoğu kişi yapıyor zaten private key en önemli şey burda bi yazdınmı biryere anında gidiyor neyin var neyin yok
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: