Bitcoin Forum
May 29, 2024, 08:17:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: [ASR] Astrocoin Türkiye  (Read 19124 times)
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
January 22, 2014, 08:18:53 AM

Daha önce de şurada https://bitcointalk.org/index.php?topic=425526.0 yaptığım analizde bahsettiğim gibi gidiyor süreç. cüzdanın belirtilen saatten önce release edilmesi karşısında Globalde tepkiler çok sert oldu ancak bu tepkiler çoğunlukla coini spam olarak itham etme yönünde değil daha çok söz verilen saatten önce çıkarak kazıya katılamayan kullanıcıların sert tepkisiydi. Buradan şöyle bir sonuç çıkartıyorum ben tabi bu benim düşüncem eski deneyimlere dayanarak.

1. Astro'dan beklenti gerçekten çok yüksek ve kazıya giremeyenler büyük bir şeyler kaybettiğinin farkında bu nedenle isyan ediyorlar.
2. Developerlardan gelen açıklama her ne kadar doyurucu olmasa da projenin çocuk oyuncağı olmadığının bir göstergesi şeklinde açıklama yapıldı yani iş zamanı harcanıyor proje üzerinde.
3. Şu andaki Netork Hash seviyesine bakılırsa bir iki gün içerisinde üretimi Litecoin'den daha zor hale gelecek gibi duruyor, coinin üretim miktarını da göz önüne alırsak fiyatının ilk pazara çıktıktan sonra bir iki hafta içerisinde Litecoinden çok daha yüksek olacağını düşünüyorum. Bitcoin ile bile yarışabilir.
4. Şu anki ilgiye bakılırsa zamanında kazmaya başlayamayanlar coin pazara çıktığı an talep görecek gibi.

Sonuç olarak Eğer şu anda scrypt tabanlı bir coin kazıyorsanız bir süre ara verip Astro kazmanızın daha doğru bir karar olacağı kanısındayım, her ne kadar zorluk yükseliyor olsa ve blok başına ödül küçük olsa da ilerde gelebileceği fiyat pozisyonu düşünüldüğünde buna değer diye düşünüyorum en fazla bir iki gün elektrik yakarsınız fazladan ve alternatif bir coini kazmamış olursunuz ama ya tutarsa diyorum hala.

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, zaten bana güvenip yatırım yapacak adamın aklından şüphe ederim. Sadece deneyimlerime dayanarak yazıyorum bunları.
Ekip güçlü gibi gözüküyor. Ben de aynı düşüncedeyim. Biraz kaybımız var çıkışı yakalayamadık ama bir iki haftaya kalmaz litecoini geçer diye tahmin ediyorum. Sonrası ise pazara bağlı Bitcoini yakalar mı yakalamaz mı orası exchange servislerine bağlı gibi. Exchange a açılırsa 3-4 haftaya 0.3-0.5 bitcoini bulabilir.

eviltamer
Full Member

Activity: 378

View Profile
January 22, 2014, 08:20:15 AM

http://coin-base.info/astrocoin/index.php?page=statistics&action=pool

BU POOL DOLANDIRICI ARKADAŞLAR SAKIN BULAŞMAYIN..!!
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 22, 2014, 08:25:04 AM

duramadım bir adet gpu ile bu coini kazmaya başladım. fakat 1 saattir http://asr.cryptopools.com http://coin-base.info  2 poola da bakıyorum blok bulamıyorlar. siz nerede kazıyorsunuz?
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 22, 2014, 08:26:15 AM

http://coin-base.info/astrocoin/index.php?page=statistics&action=pool

BU POOL DOLANDIRICI ARKADAŞLAR SAKIN BULAŞMAYIN..!!

Sanırım şu anda en stabil pool hashhunt ancak o da yeni kayıtları kapattı ilk girenler olarak şanslıyız galiba şu anda 300 miner var networkde ve hash gücünün neredeyse tamamına yakını burası.
fixmod
Full Member

View Profile
January 22, 2014, 08:30:03 AM

hashunt davetiyesi verilir. ufak bi bahşiş atarsınız artık Smiley

aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 08:30:42 AM

Daha önce de şurada https://bitcointalk.org/index.php?topic=425526.0 yaptığım analizde bahsettiğim gibi gidiyor süreç. cüzdanın belirtilen saatten önce release edilmesi karşısında Globalde tepkiler çok sert oldu ancak bu tepkiler çoğunlukla coini spam olarak itham etme yönünde değil daha çok söz verilen saatten önce çıkarak kazıya katılamayan kullanıcıların sert tepkisiydi. Buradan şöyle bir sonuç çıkartıyorum ben tabi bu benim düşüncem eski deneyimlere dayanarak.

1. Astro'dan beklenti gerçekten çok yüksek ve kazıya giremeyenler büyük bir şeyler kaybettiğinin farkında bu nedenle isyan ediyorlar.
2. Developerlardan gelen açıklama her ne kadar doyurucu olmasa da projenin çocuk oyuncağı olmadığının bir göstergesi şeklinde açıklama yapıldı yani iş zamanı harcanıyor proje üzerinde.
3. Şu andaki Netork Hash seviyesine bakılırsa bir iki gün içerisinde üretimi Litecoin'den daha zor hale gelecek gibi duruyor, coinin üretim miktarını da göz önüne alırsak fiyatının ilk pazara çıktıktan sonra bir iki hafta içerisinde Litecoinden çok daha yüksek olacağını düşünüyorum. Bitcoin ile bile yarışabilir.
4. Şu anki ilgiye bakılırsa zamanında kazmaya başlayamayanlar coin pazara çıktığı an talep görecek gibi.

Sonuç olarak Eğer şu anda scrypt tabanlı bir coin kazıyorsanız bir süre ara verip Astro kazmanızın daha doğru bir karar olacağı kanısındayım, her ne kadar zorluk yükseliyor olsa ve blok başına ödül küçük olsa da ilerde gelebileceği fiyat pozisyonu düşünüldüğünde buna değer diye düşünüyorum en fazla bir iki gün elektrik yakarsınız fazladan ve alternatif bir coini kazmamış olursunuz ama ya tutarsa diyorum hala.

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, zaten bana güvenip yatırım yapacak adamın aklından şüphe ederim. Sadece deneyimlerime dayanarak yazıyorum bunları.
Ekip güçlü gibi gözüküyor. Ben de aynı düşüncedeyim. Biraz kaybımız var çıkışı yakalayamadık ama bir iki haftaya kalmaz litecoini geçer diye tahmin ediyorum. Sonrası ise pazara bağlı Bitcoini yakalar mı yakalamaz mı orası exchange servislerine bağlı gibi. Exchange a açılırsa 3-4 haftaya 0.3-0.5 bitcoini bulabilir.

Zaten şu haliyle 0,01 BTC'nin üstünde satış niyetinde olanlar var kesinlikle altında teklifler içeren PM'ler atmayın diye yazıyorlar. Kaldı ki ben 0,01 BTC'nin bile komik kalacağı düşüncesindeyim. muhtemelen bu fiyatı verenler günlük kazanç peşinde koşanlar DOGE'de bu hatayı yaptık ucuza sattık malum nerelere geldi. Benim önerim kazdıklarınızı hemen satmaya girişmeyin bırakın kalsın cüzdanda ben 3 - 4 hafta veriyorum maksimum sonrasında Crypstsy ve CoinedUp hemen el atacaktır olaya sonrası malum. Bu arada adamların Servisler adında bir çalışması var tahminim kendi Exchange servislerini açmayı planlıyorlar. İlk açılan Exchange servisindeki fiyatlara aldanmayın.
aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 08:32:23 AM

hashunt davetiyesi verilir. ufak bi bahşiş atarsınız artık Smiley

Aynı şekilde davetiye isteyen mail adresini PM'den göndersin Türk kazansın el değil Smiley Bahşiş gerekmez bir hayır duası yeter.
fixmod
Full Member

View Profile
January 22, 2014, 08:36:19 AM

Difficulty   18.25455685  hayırlı olsun

aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 08:42:10 AM

Difficulty   18.25455685  hayırlı olsun

An itibari ile 4 MHs ile günde sadece 4 ASR kazılabiliyor ki bunun da mümkün olmayacağını düşünürsek LTC'yi solladı bile öğleden sonra günde 1 ASR kazmak bile zor hale gelecek vay anam vay
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 22, 2014, 08:44:04 AM

hashhunt'a bende üyeyim davetiye ile açılabiliyorsa PM atın göndereyim.
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 22, 2014, 08:44:43 AM

kesinlikle 1 btc nin üzerinde bir değere ulaşacağını tahmin ediyorum. Ama ne kadar üzerinde derseniz 5 i geçmez diye tahmin ediyorum ama ilk satışa çıkmasının ateşiyle 15-20 görüp geri gelir bence. 15-20 tane kazabilsek satışa çıkmadan bütün mining rig masrafları çıkar ama bakalım hayırlısı. zorluk çok hızlı artıyor 3600 khs ile 7 den beri 2 coin kazabildim. Aksilik evde değilim eğer rig kapanırsa bittim ben Smiley.

aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 08:50:51 AM

kesinlikle 1 btc nin üzerinde bir değere ulaşacağını tahmin ediyorum. Ama ne kadar üzerinde derseniz 5 i geçmez diye tahmin ediyorum ama ilk satışa çıkmasının ateşiyle 15-20 görüp geri gelir bence. 15-20 tane kazabilsek satışa çıkmadan bütün mining rig masrafları çıkar ama bakalım hayırlısı. zorluk çok hızlı artıyor 3600 khs ile 7 den beri 2 coin kazabildim. Aksilik evde değilim eğer rig kapanırsa bittim ben Smiley.

15 - 20 Tane kazabilip değeri en çok 5 BTC olsa Mining Rig değil 3 yıllık geçim derdini ortadan kaldırır laptek Mining rig diye çiftlik mi kurdun serverlardan oluşan hayırdır Smiley
labtek38
Full Member

View Profile
January 22, 2014, 08:52:48 AM

15 - 20 Tane kazabilip değeri en çok 5 BTC olsa Mining Rig değil 3 yıllık geçim derdini ortadan kaldırır laptek Mining rig diye çiftlik mi kurdun serverlardan oluşan hayırdır Smiley

Belki burdan kazandıklarımızla bi çiftlik kurarız Smiley

eviltamer
Full Member

Activity: 378

View Profile
January 22, 2014, 08:53:05 AM

haha Smiley

bende 1.6 mhash ile kazıyorum sabah 7de kalktım normalde dandik pool yüzünden hiç birşey alamadım aliser arkadaş sağolsun kayıt oldum şimdi bakalım kazanabilecekmiyiz.. dün gecen beri bekliyordum :S denk gelmedi
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
January 22, 2014, 08:53:10 AM

Dostum parçaları nerden aldın sen öyle Smiley
aliser
Hero Member

View Profile
January 22, 2014, 08:53:41 AM

Bak o olur da yalnız ben kazdım zaten o dediğin rakamı Smiley sanırım şanslı gruptayım ben Smiley
armadora
Sr. Member

Activity: 413

View Profile
January 22, 2014, 09:01:55 AM
Last edit: January 22, 2014, 09:52:36 AM by armadora

http://asr.cryptopools.com

burası arada blok buluyor fakat yeterli değil.

blokları hashhunt havuz sitesi buluyor genellikle.
labtek38
Full Member

View Profile
January 22, 2014, 09:06:02 AM

Bak o olur da yalnız ben kazdım zaten o dediğin rakamı Smiley sanırım şanslı gruptayım ben Smiley

Yav 12 de dediler bekledik. sonra 7 de dediler inandık. Kader utansın ne diyim. Kıskandım ama şimdi seni.

sabadur (OP)
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
January 22, 2014, 09:12:03 AM

konuyu başlatan olarak mining yapamamak çok acı  Grin napalım biz de satın alıp birşeyler kazanmaya çalışırız. ağalar, beyler satmak isteyen var mı? pm.
acedia
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
January 22, 2014, 09:13:26 AM

şimdi kazma işine girmeyecem 1-2 güne herkes sıkılıp kaçar. o zaman yardırmaya başlarım.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: