Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:37:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Poloniex kyc istiyor  (Read 418 times)
huseyin15 (OP)
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 28, 2018, 10:05:45 PM

Dün den bu yana poloniex te hesabı olanlardan kimlik doğrulama adres bilgisi vs istemiş. Ama bir sitede kyc yaptığı halde hesapların hala açılmadığı yazıyordu. Daha önce bir çok defa kimlik yüklemek istedim ama olmadı. Goldman sachs poloniexi satın alınca belki gerek olmaz derken tekrar bu iş çıktı. Detaylı bilgisi olup ta paylaşan olursa sevinirim... Belki ne yapacağıni bilmeyenler buradan öğrenir.
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
May 28, 2018, 10:09:41 PM

her borsa böyle kyc falan yapacaksa işimiz iş anasını satayım sözde bitcoin anonimlik üzerine kimlik tespitinin olmaması üzerine ama bu borsalar yüzünden kimin elinde ne kadar coin var bir nevi fişlenmiş olunuyor
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
May 28, 2018, 10:14:47 PM

Dün den bu yana poloniex te hesabı olanlardan kimlik doğrulama adres bilgisi vs istemiş. Ama bir sitede kyc yaptığı halde hesapların hala açılmadığı yazıyordu. Daha önce bir çok defa kimlik yüklemek istedim ama olmadı. Goldman sachs poloniexi satın alınca belki gerek olmaz derken tekrar bu iş çıktı. Detaylı bilgisi olup ta paylaşan olursa sevinirim... Belki ne yapacağıni bilmeyenler buradan öğrenir.

Twitter hesaplarından paylaşmışlardı. Başvuruların %35 sistem üzerinden anında onaylanıyormuş. Geri kalanlar rutin kontrol süreci.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 28, 2018, 10:28:50 PM

Polo coktan bitti. Eski hacmini kaybetti. İlk bittrex tokatladi, o da kyc isteyince herkes binance kaçti. Poli çok kıl bir borsa, en populer en kaliteli coinleri bile almak için direndiklerinde beni kaybetmislerdi.

omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 28, 2018, 10:35:32 PM

Eskidende genelde 24 saatin içinde  1 btc üzerinde çekim yapabilmek için istiyorlardı KYC. Demekki hükümetler baskı yapıyor piyasayı daha cok kontrol edebilmek için. Adamlarda baskı altında kalmamak için topluyorlar yatırımcıların kimliklerini demekki. Her türlü çevrim için borsaya mahkumuz nede olsa birşey satacak olsak
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 28, 2018, 11:01:33 PM

ben ilk başlarda bu işe girdiğimde hemen onaylatmıştım. biraz öncede bir arkadaşımın işini halletmek istedim. gereken adres iletişim bilgilerini girdikten sonra kimliğinin önlü arkalı fotosunu istiyor. sonra yüz fotosu istiyor ben ne olur ne olmaz diye kimliği de yüzünün yanında tutmasını istedim eskiden öyle istemişlerdi benden. sonra tama dedi. ama beni yine kimlik doğrulama sayfasına attı. şimdi 1-2 gün bekleyeyim artık ne olup bitecek göreceğiz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
May 28, 2018, 11:17:58 PM

bittrex'te defalarca denedim ve her defasında reddedildi, düşe düşe en son 0.4 btc limite düştü, pasaport yok, kimlikte (isimde) türkçe karakter var, sanki herkesin ismi david ya da robert olacakmış gibi, nasıl borsa bunlar anlamıyorum. Binance daha düşürmedi limiti ama onun da yakındır Cheesy Geçen defa bancor'dan eth alayım dedim az birşey fee için, yönlendirdiği site 10 tane belge istedi, tüm şecereyi verdik bu defa da fotoğrafın size'ını beğenmedi, Allah belanı versin dedim kapattım, btctürk'e üye oldum o da 24 saatten önce eth çekemezsin dedi, tam bir krize girmiştim. Yine de merkezsiz borsalar bu konularda daha relax davranıyor, polo da kendi derdine yansın almayız olur biter! Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
May 28, 2018, 11:40:28 PM

Kyc istemeleri mesele değil ama bu böyle çat diye gelmez adam gibi bir süre verin insanlar çeksin paralarını saçma sapan iş baştan koymadıkları bu şartı böyle koymaları gerçekten iyi değil. Polo yeni bir üye politikası güdüyor bakalım ne olacak sonunda.
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
May 28, 2018, 11:51:13 PM

Poloniex: 14 gün içinde profil doğrulamanızı yapınız!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4319275.msg38748943#msg38748943
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
May 29, 2018, 12:11:14 AM

Malesef zaten yediğim dumplardan 3-5 krş bişeyim vardı onuda çektim..Polo zaten cazip bir yer değildi.Bir de üstüne kyc mi verecez.O zaman gider dolar felan alırım niye kripto alıyım ki..Bu işin temeli gizlilikti şimdi onuda kaldırmaya çalışıyorlar.Ne anladım ki ben bu işten..
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
May 29, 2018, 01:42:41 AM

İçerdeki miktar fazla değilse boşa uğraşmayın poloniex bitti artık. Eskiden lider 2 borsadan biriydi gerek hızı gerekte kendini gelistirmemesiyle bu hale geldi

okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
May 29, 2018, 03:04:58 AM

Belli bi limite kadar istiyordur genel bütün borsalar böyle hatta hepsinde 2 BTC diyor günlük limit 2 btc geçmiyosan hiç gerek yok kyc ye
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
May 29, 2018, 04:37:10 AM

Uzun süre girmeyince böyle şeyler yapıyorlar. Geçen benden de istedi kyc . Poloniexe herhalde 6 aydır falan girmiyorum. Bundan sonrada uğrayacağımı da sanmam

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
May 29, 2018, 04:52:40 AM

Binance çıkana kadar kullandım Poloniex borsasını ama 7-8 aydır kullanmıyorum neredeyse. Bitrex ve Poloniex geçen yaz en iyi ve en popüler 2 borsaydı fakat şuan ikisi birleşse Binance ın yarısı bile yapmıyor hacim olarak. Poloniex'in sahipleri satarak mantıklı hamle yapmışlar şuan satılsa 400 milyon dolar edermiydi acaba ?

Bitcoin / Ethereum / Monero
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 29, 2018, 05:20:24 AM

Anlaşılan o ki anonim iş yapmak sanıldığı kadar basit ve mümkün değil. Gerek ICO gerek bounty ile heryere kimlik ve wallet adreslerimizi veriyoruz. Bu durumda zaten wallet adresleri ve içindekiler de gözler önünde. Normal bankalarda kimse bankada ne kadar paranız var bilemez ama anonimlik diye yutturulmaya çalışılan yerde cüzdan hareketlerini ve bakiyesini bilebilmesi için birini sahip olması gerek tek şey o wallet in adresi.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
May 29, 2018, 05:45:37 AM

Poloniex bir çok kişinin ilk göz ağrısı denebilir, zamanında çok çektirdi bize dumplarda siteyi göçertirler ddos oldu derlerdi. Site açılana kadar giren bize girerdi, ben bu tarz işlere olumlu bakıyorum en azından müşterilerini tanıyarak yasallaşma yolunda adım atılıyor
SERKAN73MS
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
May 29, 2018, 06:08:50 AM

polo son çırpınışlarını yapıyor aslında bir ara en güvenilir en iyi borsalardan biriydi kendini yenileyemedi token almadı etmedi, batışa doğru yol alıyor. üzerine şimdi bir de kyc eklenince işin içinden cıkılmaz bi hal aldı resmen müşteri kaybediyorlar.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 29, 2018, 06:11:01 AM

Amerika kökenli bir firmaya dönüştüğü için ve orada bu tarz cezalar, denetlemeler çok ağır olduğu için eli mahkum işi sıkı tutmak istiyorlar. Poloya hacim kazandırmak bence çok zor değil. Yeni bir borsayı parlatmaktansa Poloya bazı iyi tokenları alıp, üstüne bir kaç spekülatif işlemle çok müşteri çekebilir.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
May 29, 2018, 07:05:10 AM

Şu kyc olayı can sıkmaya basladı tamam güvenlik vs sebebiyle gerekli olabilir ama yok sadece ingilizce karakter olacak isim soyisim ee kimlikte öyle olmayabiliyor sonra al sana sıkıntı onaylamıyorlar benim arkadasımın hiç kredi kartı yok, üzerine faturası yok onaylamadılar mesela sacmalık.
strescarki
Newbie
*

Activity: 128

View Profile
May 29, 2018, 07:05:46 AM

çok ciddi hırsızlıkların olduğu bir piyasa bu doğal olarakda borsalar kendilerini korumak istiyorlar merkezi olmanın kötü tarafı da bu işte.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: