Bitcoin Forum
June 17, 2024, 08:54:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoin Fiyat Hareketleri - Takip ve Spekülasyon  (Read 9138 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
January 28, 2014, 03:18:47 AM

TİPS alan Arkadaşlar ne yaptınız. Crypts'de 45 e kadar düştü. ortalama 115 civarından alım yapmıştık.
Ne yapacağız şimdi, satıp çıkalım sineye mi çekelim bekleyelim yükselir mi ne dersiniz?
realist
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
January 28, 2014, 05:13:31 AM

Ben satmak bi yana dursun daha fazla yatirim yaptim. bekleyerek ve al sat yaparak zarardan kurtarip kar etmeye calisicam. Biraz zaman alacak belki ama sorun degil. panik yapmiyorum, cünkü 100 coinden 90'i düstü zaten. Sadece TIPS'le alakali degil bu durum, dolayisiyla yükselmesinden ümitliyim kendi adima.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 28, 2014, 07:28:17 AM

Tips hakkında bir uyarı yapayım. Bu coin eski bir coin ve yaklaşık 100 milyar kadar kazılmışı var toplam miktarın % 20 si sanırım. marketlerde dolaşan ise 5 milyar kadarı hadi taş çatlasın 10 milyar. kayıp olan bir 90 milyar coin var. bunu düşününce ben tekrar satın almak için riskli görüyorum. Ve bu coin birileri tarafından tekeover yapılmış yani yeniden canlandırılmaya çalışıyor. Belliki birilerinde yüklü miktar var. Birileri yükseltirmi tam bilemem ama yüksek risk taşıyan bir coin bence markette olmayan % 90 lık miktar dolayısıyla. Şahsi fikrim tekrar yükselmesi küçük bir ihtimal.

mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 28, 2014, 08:33:52 AM

digibyte hakkındaki düşünceleriniz nedir.
ufaktan düştükçe alım yapıyorum.
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
January 28, 2014, 09:31:23 AM

Sanırım digibyte'ı forumda benden başka çok takip eden yok. Görüşlerim olumlu yakın zamanda müjdeli haber vereceklerini söylediler. Bu haberin büyükbir exchange sitesine dahil olmak değilde direk DGB'yi dolarla exchange yapabileceğin bir siteyle ilgisi olacağını düşünüyorum

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
January 28, 2014, 10:50:49 AM

Sanırım digibyte'ı forumda benden başka çok takip eden yok. Görüşlerim olumlu yakın zamanda müjdeli haber vereceklerini söylediler. Bu haberin büyükbir exchange sitesine dahil olmak değilde direk DGB'yi dolarla exchange yapabileceğin bir siteyle ilgisi olacağını düşünüyorum

Uyarayim klasik pump etmeye calisiliyor. Yemeyin boyle bi seyi. Cok zor bi ihtimal bi usd exchange sitesi. Zamaninda baska coinlerde ayni sekilde gazlandi.

Digibyte'ı incelediniz mi peki?

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
fabulozo
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 28, 2014, 01:29:59 PM

max coin geliyor arkadaşlar.hazırlıkları yapın.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 28, 2014, 01:36:39 PM

Ne zaman çıkış tarihi?Konusu gözükmüyor?
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 28, 2014, 01:51:31 PM

Max keiser kendi altcoinin çıkartıyormuş.  Grin
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 28, 2014, 06:29:03 PM

Arkadaşlar buraya yazayım dedim.
Silkroad mıdır nedir orada bir olaylar oldu. Ve sonucu görebilirsiniz burada:
http://coinmarketcap.com/
Saat 15:00 gibi baktığımda Bitcoin % Change (24h) burada %-5 kadar bir düşüş yaşamıştı, ve ben inanıyorum ki daha artacak fiyatı.
Ama konumuz bu değil, Dogecoin. Ben DOGE aldım 0.00000167'den (DOGE/BTC). -9.04 % gösteriyor şu anda. Ben inanıyorum, fiyatı artacak. En azından 180'lere gelir. Bütün coinler düştü, ve bu DOGE da etkilendi. Genel olarak bütün coinler tekrar canlanacak. Ben tercihimi DOGE'dan yana yaptım.
grolll
Legendary
*

View Profile
January 28, 2014, 10:18:00 PM

SXC de pump var şu anda.
nejat76
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

security,like correctness,is not an add-on feature

View Profile
January 28, 2014, 11:15:26 PM

dört coin'i takip ediyorum şu aralar,

1. Nyan : Çift launch olan coin'lerden düşük premine'a sahip olanı. Nyancat'in copyright sahibi ile geçen hafta anlaştılar. Reddit'te falan inceden inceden promote ediyorlar coin'i. Şu an büyük exchange'de olmadığı için karlılığı gözükmüyor ancak indie exchange üzerinde yükselişte. Şu an 0.0011 LTC'den işlem görüyor ve coin'in zorluğu da yavaş yavaş artıyor. Geçen hafta 1-2 diff'ten yavaş yavaş 9-10 diff'e gelmeye başladı.

2. Smartcoin : Temiz bir açılış yaptı, baştan yüksek hashgücü ile açıldı ve çok da kan kaybetmeden devam ediyor. Yarın poloniex'te exchange'e çıktığında alıcıların ilgisine göre hashgücü de yükselirse sağlam para yapabilir. Exchange'de olmadığı için ancak kullanıcılardan satın alabilirsiniz, ya da mine edebilirsiniz.

3. Noble : Uzun vadede gelecek gördüğüm bir coin. Diff retarget'i multipool'ların sapıttırmayacağı cinsten her blokta bir hashgücü neyse ona göre ayarlanıyor.

4. RonPaulCoin : Temiz bir kitlesi var. Cryptsy'e gelmesiyle beraber fiyatı da stabil oldu. Ayrıca coin diff retarget anlamında güncelleme yaptı. Multipool'lara yem olmuyor artık.

İlk üç coin büyük exchange'lerde yok. Geldiklerinde/Gelirlerse iyi kar elde etmek mümkün. İçlerinde en çok güvendiğim nyan. İndie market üzerindeki işlem hacmi günden güne artıyor.

BTC: 17oqtYLAg8HSD6j44kA5n7KB1CyCufQ5yU  MUCH RECEIVE: DLmyunqvaVf9wqSm1nyfv8pgw7czswXALY  SUCH CAT: 9XCLZMuL3FLLC5AYuqJmUqKjrmD9NrsUrM  WOW SXC : SJojeFfQytbaKMhPtKQJePpNUrCD93cYXB
realist
Newbie
*

View Profile
January 28, 2014, 11:36:20 PM

TIPS'de biraz önce olusan dalgalanmayla (52'den 70'e) zararimin bir kismini telafi ettim. simdi tekrar 56 seviyesine düstü, sattiklarimi geri topladim. umut verici gelismeler bunlar.
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
January 29, 2014, 12:11:51 AM

TIPS'de biraz önce olusan dalgalanmayla (52'den 70'e) zararimin bir kismini telafi ettim. simdi tekrar 56 seviyesine düstü, sattiklarimi geri topladim. umut verici gelismeler bunlar.

yav bu cryptsy'nin sisteminde hata mı var acaba?
siz yazmazsanız 72 olduğunun farkında bile değildim. Başka şeyle meşguldüm. ben 63 e satış koymuştum bir miktar. olduğu gibi duruyor. Hemde 5-6 saat kadar önce eklemiştim.
grolll
Legendary
*

View Profile
January 29, 2014, 12:16:28 AM

Tıps de 70 lik değer gözükmüyor crypsty de?
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
January 29, 2014, 12:36:52 AM

70 görünmüyor da grafiğe bakarsanız 66-67 ye kadar çıkmış ama nasıl olmuş benim 63 satılmadan onu anlamadım ben
realist
Newbie
*

View Profile
January 29, 2014, 07:53:12 AM

yav bu cryptsy'nin sisteminde hata mı var acaba?
siz yazmazsanız 72 olduğunun farkında bile değildim. Başka şeyle meşguldüm. ben 63 e satış koymuştum bir miktar. olduğu gibi duruyor. Hemde 5-6 saat kadar önce eklemiştim.

cok tuhaf gercekten. ya tek sefere mahsus bir yanlislik var cryptsy ile ilgili ya bunlar da ückagitci cikti. insAllah ückagida gelmeyiz.

72'yi coinedup'da yakaladim. o sirada crytsy ile ilgilenmiyordum. ayrica artik tips islemlerimin tamamini coinedup'da yapma karari aldim. hem kesinti yok, hem de cryptsy icimize kurt düsürdü acikcasi.

edit: ayrica cryptsy'de 60'a 59 iken coinedup'da 62'ye 60. ufak da bi fark var yani.
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
January 29, 2014, 09:01:49 AM

valla benim tipsler de coinedupdaydı sayfa çok geç açılıyor diye cryptsy'ye göndermiştim.
İşin kötüsü tips hiç artacak gibi durmuyor. Daha şimdiden %50 ye yakın zarardayız.
Kendi konusunda bile bayağı şikayet var diff bu kadar düşükken fiyat daha da düşecek, adamlar kazıp kazıp 150 -200 LTc dump ediyor birden diye. https://bitcointalk.org/index.php?topic=391192.980

Açıkcası zararı gözü alıp yol yakınken çıksak mı diye düşünüyorum ama %50 de az değil ki. Beklesek de iyice düşme ihtimali var.

realist
Newbie
*

View Profile
January 29, 2014, 09:44:54 AM

batti balik yan gider. ben bekleme taraftariyim.

edit: simdi okudum ilgili linki. yine de bekleme taraftariyim ben Smiley
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
January 29, 2014, 10:44:22 AM

Ben de bekleme taraftarıydım fakat fikrim değişiyor gittikçe. buraya yazarken fiyat 60 da ve 100 e kadar 4400 LTC satım emri var, aldığımız fiyat 110-120 ye kadar ise 5500 LTC.  o fiyata kadar olan tips ise 6,5 milyar. Cryptsy girdiği andan 120 ye düşene kadar da yaklaşık 4,5 milyar adet satış olmuş. Daha bunun bizim gibi coinedupda alanı var, coinedupda satış bekeleyeni saymadık bile. Her gün de devamlı kazılıyor. Belki bir ihtimal kısa da olsa bi pump yapılır diye ümit ediyorum. Açıkcası pek umudum kalmadı. Alım yapmadan önce araştırmadım, buradan cryptsy'de işleme başlayınca 2 kat artar diye okuduk daldık fazla bakmadan. Haliyle kendi düşen ağlamaz Smiley
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: