Bitcoin Forum
May 27, 2024, 07:23:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kimlik Bilgisi Hırsızlığı hk.  (Read 525 times)
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
June 02, 2018, 09:49:41 PM

adı sanı belli kaliteli borsaları anlarım.
ico yatırımları için kyc hadisesini anlarım da airdrop için kimlik paylaşılmaz. gerek yoktur.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
June 02, 2018, 10:18:38 PM

Bu iş için hangi gerekçeyle kimlik bilgisi isteniyor?

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
June 02, 2018, 10:20:26 PM

Airdrop için kyc istenmesi çok saçma gönderecekleri 5usd ama bazı bountyler için gerekiyo adamlar sec'e takılmamak için us ve diğer vatandaşlıkları kabul etmıyolar . Ondan istemeleri normal ben bakıom proje güzel ise yolluyorum
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 02, 2018, 10:32:17 PM

Bunun üzerine eğilen çok proje ver. Belli platformlar üzerinde çalışacak ve KYC sadece o platformda bulunacak ve doğruluk teyitini o platform yapacak. Sizde her defasında evrak göndermek zorunda kalmayacaksınız. Şu anda değil belki ama bir kaç yıla çözülür bu sorun.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
June 03, 2018, 10:09:13 AM

Aynen şu sıralar bende gereğinden fazla görmeye başladım neden böyle oldu bilmiyorum bu bounty ve airdrop meseleleri git gide zorlaşmaya başladı eskiden böyle değildi btc adını linkini yazıyordun bide eth adresi yazıyordun adamlar çıt gönderiyordu
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 03, 2018, 07:17:50 PM

Ekibi belli, projesi belli ICO ve bountylere KYC gönderilir ama airdrop’tan gelecek 10 dolar için bir sürü bilgi girip süreç takip etmek zor nasıl zor gelmiyor anlamıyorum. Ayrıca adamların kim olduğu belli değil. Öyle bir durum da var işin içinde. Henüz hiç ICO’ya katılmadım ama güzel bir proje denk gelirse KYC gönderebilirim.
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
June 03, 2018, 08:21:56 PM

Airdrop için riske girmeye değmez bence de, bazı ICO lar alınan miktara göre kademeli bilgi istiyorlar . KYC yi 10bin dolar ve üstü alımlarda istiyorlar daha düşükler için ad soyad adres yeterli oluyor, böyle bir uygulama daha herkes için daha uygulanabilir.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 04, 2018, 02:31:51 AM

Airdrop ve bounty için kyc istemek çok saçma zaten ico için gerekli ona bir şey demiyorum. Hiçbir airdrop yada bountye kimlik vermedim ve vermeyi de düşünmüyorum.
parafmax
Newbie
*

Activity: 149

View Profile
June 04, 2018, 02:46:35 AM

ico yada borsa sağlam olabilir fakat orda çalışanların hepsi sağlam olucak diye bir şey yok ona göre gönderin bilgilerinizi.

olmadı bi suriyeli bulun ona çektirin yada kimliğini ödünç alın  Grin
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 05, 2018, 05:57:38 AM
Last edit: June 07, 2018, 12:45:11 PM by Leteravian

Bu başlığı okuyabilirsiniz https://bitcointalk.org/index.php?topic=4428822.0

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
enginp (OP)
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
June 07, 2018, 04:50:47 AM

Yahu hiç doğru düzgün değeri olmayacak airdroplar bile artık KYC istiyor. Hadi anlarım yüklü miktar verecek dersin ki vergi veriyor o yüzden, kara para aklanmasını istemiyor vs. diye. Yahu vereceğin 3-5 dolarlık coin o da 2 ay sonra yarıya inecek belki, ne diye istersin binlerce kişiden KYC. İnsan düşünmeden edemiyor mantıklı bir açıklama bulamıyorum.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
June 07, 2018, 10:35:45 AM

Bu konu çok tehlikeli sonuçları olabilir ya da başımıza hiçbişey gelmez. Bu aralar bu konuda çok başlık açılmış sanırım kötü şeyler dönmek üzere veya buna bir çözüm bulunmak üzere

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
June 08, 2018, 08:19:13 AM

Burda bence önemli olan takımın dolandırıcı olmaması. Eğer dolandırıcı bi ekibe gelmişseniz zaten geçmiş olsun ( icolar için geçerli), ama yok bountylerde kyc isteyen (amazix) ki bence yapılan çok da doğru bir şey değil. Ayrıca adamların takımında kimler var belli mi ? Veya icolarda en azından linkedin profilleri elimizdeydi amazixde böyle bi durum yok.Yada ben görmedim profillerini varsa gören duyan veya bilen atsın. Takıma girip ayrılan birisi de olabilir ? Kyc bountyler için gereksiz. Bence yapılırsa hırsızlık "bounty"lerden olur.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
June 08, 2018, 10:32:27 AM

Bu konuda gerçekten seçici olmak gerekiyor. Üzgünüm ama ekibe güvenip de KYC vermek de hatalı bence. Biraz daha dikkatli olmak ve tedbiri elden bırakmamak lazım.
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 08, 2018, 12:46:17 PM

Bununla ilgili bir konu daha açılmıştı, gönderdiğiniz resimlerin üzerine açıklamalar yazın diyordu. Özet olarak da bilgileriniz kullanılabilir dikkat edin diyor
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 17, 2018, 09:31:23 AM

ciddi anlamda dikkatli olunması seçici olunması gerekli diye düşünüyorum, dolandırıcı da olabilirler bence riske girmemek lazım, ve tabi ki internetle alakalı bir çok konuda, yerlerde de bilgilerinizle alakalı gizliliğe güvenliğe önem veriyoruz deniyor ama tabi bilemiyoruz.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
June 17, 2018, 11:07:58 AM

Bu konuda çekinmek çok doğal. Ben açıkçası hiç bir ico veya bounty ile kimlik bilgilerimi paylaşmayı düşünmüyorum. Ona göre yatırımlarımı yöneteceğim.
slimtex
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 17, 2018, 11:39:56 AM

verip vermemekte kararsız kaldım şimdi
kimlik istemeyen kampanyalara katılmak daha mantıklı galiba
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
June 17, 2018, 01:29:43 PM

Borsalar ile icolar olabilir de airdroplarla bountlerin de kimlik doğrulaması istemesi can sıkmaya başladı. Ne olduğu belli olmayan yerlere kimlik atmak bana pek doğru gelmiyor. İki üç proje var kyc ile alakalı onlar söylediklerini yapar umarım.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
June 17, 2018, 04:04:38 PM

bu kimlik bilgileri tezgah altından satılıyor. hepsi değil ama bir kısımlar malum karanlık webde satıyor. şu ana kadar başınıza bir iş gelmemiş olabilir. bundan sonra gelmeyeceği anlamına da gelmez. bu bilgileri vermek zorunda değilsin. kyc istemeden işlemleri yapabileceğin borsalarda kal yeter.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: