Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:27:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Lightning Network  (Read 182 times)
yuncum (OP)
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
June 01, 2018, 10:03:54 PM

beyler benim bir sorum olacaktı geçtiğimiz yılın sonlarına doğru epeyce adından konuşulan bir Lightning Network vardı hepimiz hatırlarız. Ne oldu proje ne aşamada cüzdan vs. bilgisi olan var mı?
1715660840
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715660840
Reply with quote  #2

1715660840
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195

View Profile
June 02, 2018, 05:07:16 AM

beyler benim bir sorum olacaktı geçtiğimiz yılın sonlarına doğru epeyce adından konuşulan bir Lightning Network vardı hepimiz hatırlarız. Ne oldu proje ne aşamada cüzdan vs. bilgisi olan var mı?
ICOdrop tan adamlarin iletisim adresini buldum telegramdan da yazdim .Lightning Network sadece BTC degil butun coinler icin uygulanabilir oldgunu yatirim yapmayi dusunursem beni Singapurdaki ofislerine davet ettiler. Min 1 milyon dolar yatirim kabul ettiklerini ve bilmem kac milyon dolar da mal varligim olgunun kaniti falan sordular. Bilmiyorum telegramda 22 takipcisi olan bi sey pek de uzatmadim tamam dedim:) 100 milyon dolarim olsa bile 5 dolar koymam bu kadar onemli bi teknolojinin arkadasinda buyuk reklam kampanyasi olmasi lazim. Belki benim buldugum fake dir.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 02, 2018, 07:17:55 AM

Aslında kripto para piyasasına girdiğimden beri yaşadığım en garip deneyim lighting ile ilgili. Dediğiniz gibi neredeyse her haber ortamında, twitterda, telegram gruplarında lighting den bahsediliyor. Ancak gerçekten hiç bir resmi açıklama ya da bilgi yok. Lighting şöyle olacak böyle olacak diyen dolu ama bunun nasıl olacağını anlatan yok.

ICOdrop tan adamlarin iletisim adresini buldum telegramdan da yazdim .Lightning Network sadece BTC degil butun coinler icin uygulanabilir oldgunu yatirim yapmayi dusunursem beni Singapurdaki ofislerine davet ettiler. Min 1 milyon dolar yatirim kabul ettiklerini ve bilmem kac milyon dolar da mal varligim olgunun kaniti falan sordular. Bilmiyorum telegramda 22 takipcisi olan bi sey pek de uzatmadim tamam dedim:) 100 milyon dolarim olsa bile 5 dolar koymam bu kadar onemli bi teknolojinin arkadasinda buyuk reklam kampanyasi olmasi lazim. Belki benim buldugum fake dir.

Nasıl yani, daha tam olarak ne olduğu bile belli olmayan şeye milyonlarca para yatırmanızı mı bekliyorlar? Ayrıca ne vaat ediyorlar ki bu kadar büyük fon oluşturmaya çalışıyorlar.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195

View Profile
June 03, 2018, 06:02:31 AM

Aslında kripto para piyasasına girdiğimden beri yaşadığım en garip deneyim lighting ile ilgili. Dediğiniz gibi neredeyse her haber ortamında, twitterda, telegram gruplarında lighting den bahsediliyor. Ancak gerçekten hiç bir resmi açıklama ya da bilgi yok. Lighting şöyle olacak böyle olacak diyen dolu ama bunun nasıl olacağını anlatan yok.

Nasıl yani, daha tam olarak ne olduğu bile belli olmayan şeye milyonlarca para yatırmanızı mı bekliyorlar? Ayrıca ne vaat ediyorlar ki bu kadar büyük fon oluşturmaya çalışıyorlar.

Iletisim adresi asagidadir

http://lightningnetwork.me/

Private sale bitmis . Preico yapiyorlar bir kisi 15 dolar gondermis:)
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
June 04, 2018, 07:38:10 AM

Bir ara lightning network haberleri tüm piyasanın ilgisini domine ediyordu. Sonra segwit2x askıya alınınca haberler aynı jet hızıyla gündemden düştü. Oysa hıza olacak katkısı ve diğer birçok açığa çıkan bilgi hepimizde heyecan yaratmıştı. Yalnız şunu iyi biliyorum ki benden o şekilde para isteseler kesinklikle böyle bir oluşumu ciddiye almazdım.
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
June 04, 2018, 03:11:38 PM

O nasıl bir rakam istemek öyle, yüzyılın işini yapacaklar herhalde dünya seni konuşur kardeşim baş yatırımı Smiley))
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
June 04, 2018, 07:38:58 PM

Gelse de artık şu sistem piyasalar biraz hareketlense. Yaprak kıpırdamıyor borsalarda. Güzel bi nefes alır bitcoin lightning gelirse.
yuncum (OP)
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 04, 2018, 11:26:21 PM

lightning network evet sadece bitcoinde değil başta Digibyte ve Litecoin olmak üzere bir grup coinde var. fakat bunları domine eden bitcoin olduğu için soruyu o şekilde sordum
realpseudozach
Full Member

Activity: 170
Merit: 108

View Profile WWW
June 05, 2018, 01:16:22 AM

Aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama Lightning Network Bitcoin için geliştirilen bir ölçeklendirme çözümü ve şu anda cüzdanları mainnette yayınlanmaya başladı. ICOsu falan yok çünkü bir açık kaynak kodlu bir 2. katman protokolü.

Verdiğiniz linkteki çok başarısız websitesinin ne olduğu hakkında bir bilgim yok (büyük ihtimal ismi kullanarak milleti scamliyorlardı) ama Lightning Ağını kullanan bir ödeme alma uygulamasını biz bile yazdık.

türkçe forumda teknik açıklamayı https://bitcointalk.org/index.php?topic=3258268.0 bulabilirsiniz.
diğer linkler:
http://lightning.engineering
https://lnroute.com/

crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
June 05, 2018, 07:33:31 PM

Aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama Lightning Network Bitcoin için geliştirilen bir ölçeklendirme çözümü ve şu anda cüzdanları mainnette yayınlanmaya başladı. ICOsu falan yok çünkü bir açık kaynak kodlu bir 2. katman protokolü.

Verdiğiniz linkteki çok başarısız websitesinin ne olduğu hakkında bir bilgim yok (büyük ihtimal ismi kullanarak milleti scamliyorlardı) ama Lightning Ağını kullanan bir ödeme alma uygulamasını biz bile yazdık.

türkçe forumda teknik açıklamayı https://bitcointalk.org/index.php?topic=3258268.0 bulabilirsiniz.
diğer linkler:
http://lightning.engineering
https://lnroute.com/

Bilgilendirme için teşekkürler. Linkleri inceleyeceğim. İşin biraz daha ayrıntılı incelemesini yapmak için kaynak arıyordum bende. Lightning Network eğer istenildiği gibi gerçekleştirilebilirse kripto piyasasının büyük bir hız kazanmasına yardımcı olacaktır. Özellikle bitcoin'deki gelişmelerin piyasaya etkisi daha fazla oluyor.
Rojer1928
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
June 07, 2018, 07:14:56 AM

Bilgi. Yıldırım sadece sonda değil, özellikle Digibyte ve Litecoin'de bir takım paralar var. ama onları hakim eden bitcoin yüzünden, bir sordum
Hakkında pek bir şey bilmiyorum ...
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
June 07, 2018, 10:51:15 AM

Ağa katılım için RasperyPi bile yeterli diye duymuştum, milyon dolarlar isteyenler bu konuyu kötüye kullanmaya çalışanlar sanırım.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
boserobot
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
June 07, 2018, 03:17:27 PM

Lightning Network çağı değiştirecek bir teknoloji. ICO filan sanmayın bunu, tamamen açık kaynak kodlu bir platform. Stabil çalışmaya başladığında yer yerinden oynayacak.
şimdiden ios ve android walletlar var ama yetersiz. biraz sabredin, 2019 un başında düzgün walletlar gelmeye başlar.
drimma
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 10, 2018, 04:33:34 PM

Lightning henüz yeterli seviyede değil sanırım bu yüzden bir türlü vitrine çıkamıyor bu haliyle görülmesi de değerini düşürebilir
clions57
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile WWW
June 10, 2018, 04:52:23 PM

Anlamsız şekilde çok yüksek yatırım talepleri var. Vaatleri çok fazla ama bugüne kadar yol alamadıkları ortada.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
June 10, 2018, 06:04:10 PM

Ocak'ta herkesin dilinde "Lightning" vardı ve Lightning, Lightning geziyorlardı piyasada. Lightning falan gelmedi ama biz geçen bu 6 ayda yeterinde aydınlandık zaten..
bobbyzz
Newbie
*

Activity: 99

View Profile WWW
June 12, 2018, 04:45:05 AM

kullanan bazı tanınmış twittercılar var başka kullanan duymadım açıkcası bende hiç kullanmadım şu an btc transferi hızlı zaten gerek duymadım.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
June 12, 2018, 05:12:37 AM

O sahtedir. Gercegi bu ikisi olmasi gerek ve para felanda toplamiyorlar.
https://lightning.network/
https://lightning.engineering/
Github adresi: 100den fazla kisi ilgileniyor ama henuz uzerinde calismalar suruyor.
https://github.com/lightningnetwork/lnd
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 12, 2018, 06:14:59 AM

Iletisim adresi asagidadir

http://lightningnetwork.me/

Private sale bitmis . Preico yapiyorlar bir kisi 15 dolar gondermis:)

Bu scam! dikkatli olun, Lightning Network bir katman mimarisi ve kesinlikle para toplamak gibi bir derdi yok. Verdiğiniz linktekiler ise boşluktan faydalanmak isteyen çakallar.
phreekreportsk
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 02:39:03 PM

Lightning Network sayesinde bitcoin artık çok hızlı bir şekilde gönderilebiliyor
Pages: [1]
  Print  

Jump to: