Bitcoin Forum
June 22, 2024, 09:46:25 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Alkolizmden nasıl kurtulabilirim?  (Read 509 times)
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 26, 2018, 11:12:24 AM

Bırakmak isteyipte bırakamıyorsan demekki beyninde bitiremiyosundur. Bunun tek çözümü uzman kişilerden yardım almaktır.

tutunkolonyasi
Newbie
*

Activity: 131
Merit: 0

View Profile
June 26, 2018, 11:33:09 AM

profesyonel yardım almadan kurtulabileceğini düşünmüyorum uzman bir yardım alıp arınmalısın o illetten
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
June 26, 2018, 11:41:41 AM

profesyonel kişilerin yardımına başvurmalısın .bırakmak isteyipte bırakamıyorsan olay seni aşıyor demektir
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
June 26, 2018, 01:00:42 PM
Last edit: June 26, 2018, 08:25:00 PM by Prott

Google amcaya siroz yazarsan bırakmana yardımcı olur.

Ne için neyi feda ettiğinin muhakemesini yapınca her şeyi bırakırsın.

Ben sigarayı bu şekilde bıraktım. 18 yıla yakın günde en az 1 paket içiyordum.

Damar tıkanıkları yüzünden kesilen uzuvlar ve akciğer kanseri diye başlayan kocaman bir zarar listesi var sigaranın.

Hata yapabiliriz ama hatada ısrarın sonu iyi olmaz.

Umarım en kısa zamanda bırakırsın.

HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 26, 2018, 08:08:02 PM

Bununla tek basına mücadele etmek yerine danştığın için, paylaştığın için teşekkürler. Onsuz yaşayamaz mısın ? Nefes almak gibi mi ? Allah ne kadar güzel el kol akıl vermiş bize. Bunlarla yaşıyoruz alkol olmasa en olsa sarsılırsın ama ölümcül bir sonucu olamz. Buna direnebilirsin, mücadele olmadan zafer olmaz..
sercio3178
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
June 26, 2018, 08:27:20 PM

Öncelikle arkadaşlarınızla içiyorsanız hemen o arkadaşlarınızla ilişkinizi kesin manevi yönden inancınız var ise ibadetlere başlayabilirsiniz , sebepsiz yere içmiyorsunuzdur heralde sıkıntınız ne ise (aşk olabilir)sıkıntınızı giderin alkol çok lanet bir alışkanlık umarım bırakırsınız
fatihguven
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
June 26, 2018, 08:41:54 PM

İradene sahip çıkamadığın için profesyonel yardım alabilirsin. Kolaylıklar dilerim.
LightningRevenant
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
June 26, 2018, 10:54:15 PM

bı hafta tıksınecek kadar ıc sonra bırakabılırsın sanırım, ama saglıgına da dıkkat et tabı , tıksınmek lazım
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 26, 2018, 11:11:08 PM

Tedavi olmadan basarman cok zor kardesim. Gercekten alkoliksen eger kademeli olarak birakmalisin birden birakmak bunyene zarar verecektir.

kiymetli
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile WWW
June 26, 2018, 11:17:18 PM

Bende uzun zamandir oldukca cok iciyordum bazen kahvaltida bile bira iciyordum fakat birgun gercekten birakma karari aldim ve bir daha asla icmedim bir zarari da olmadi yani olay kararlilik bence.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146
Merit: 1

View Profile
June 27, 2018, 10:40:06 AM

bu nalet bağımlılıktan iradeni kullanarak arınamıyorsan kesinlikle tıbbi bir yardım almalısın vede bence bunu hemen yapıp kurtulmalısın o naletten
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
June 27, 2018, 04:05:46 PM

Detaylı bilgi vermemişsin. Bu şekilde bir yardımımız olamaz. Yardımcı olabilmek için detaylar çok önemli. Ne yer ne içersin, nerde uyur nerede uyanırsın, kimle yatıp kiminle kalkarsın, kendini ne kadar tanıyorsun, zaafların nelerdir, kuvvetli yönlerin nelerdir vs. Bu sorulaı çoğlatabiliriz. Alkol bırakmak için illa amateme yatmak zorunda değilsin. Ki amateme yatıp hala bırakamayanlar var. (Bırakmak anlayışım ölünceye kadar bir daha ağzına koymamak. şimdi bırakıp 6 ay sonra başayanlara ben bırakmış demiyorum. ara vermiş diyorum.)
Evli ise, eşinin çok büyük desteğini alabilirsin. evli değilse de samimi bir bayan arkadaş(sevgili değil) oda çok yardımcı olacaktır sana.
Ve en önemlisi, mutlaka bir uzmana git. Bu konuda yeşilay ve sağlık bakanlığı çok büyük destek olacaktır.
Eğer çok ciddi ve samimi isen özelden yaz eğer aynı şehirdeysek manevi olarak elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.

600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 27, 2018, 05:12:15 PM

Kac yildir iciyon ne aralikla ne kadar iciyorsun bunlarin tamamini soylemen gerekiyor bence cunku alkolizm bile olmayabilir bu durum.
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
June 27, 2018, 06:12:31 PM

Öncelikle geçmiş olsun hemen bir doktora gitmeni tavsiye ederim piskoljik olarak destek almalısın bizde içiyoruz ama ayda bir belki 2 ayda bir
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
June 27, 2018, 06:26:29 PM

Böyle bir bağımlılığının teşhisini koymuşsun. Bağımlı olduğunu kabul ediyorsun ve bu büyük bir başlangıç. Bundan sonrası artık güvenilir bir psikolog veya psikiyatristten yardım alman hangisi profesyonel destek sağlayabiliyorsa artık. Hele bırakmak istiyorsan hiç kendi başına deneme. Boşa çıkan denemeler seni psikolojik olarak daha güçsüz kılar.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Underreal
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
June 27, 2018, 06:29:47 PM

Gercekten buyuk bir bagimliliksa eger bunu tek basina asman oldukca zor bir olay ve kesinlikle yardim almalisin. Kendi kendine bunun ustesinden gelmen icin buyuk bir irade gucune ihtiyacin var.

Dostum kafada bitiyor saçmalıklarını aklından çıkart çünkü bitmiyor hemen bir "pskiatr" la görüş öneri istersen bakırköy mahzar osmandaki doktorlar gayet tecrübeli lütfen biran önce profesyonel destek al başka türlü kendi kendine olmuyor ben denedim çünkü

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
Severne
Newbie
*

Activity: 111

View Profile
June 27, 2018, 07:12:39 PM

Senin için artık bi araç değil amaç haline gelmiş neden amaç haline geldiğini bulman lazım bunun üstünden ilerlersen kurtulabilirsin bence
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
July 01, 2018, 01:03:35 PM

Dozajı arttırıp alkolle yaşayabilirsin. 5 efes içeceğine 7 corona miller iç emin ol hem kafan güzel olmaz hem miden bozulmaz. Yavaş yavaş azaltırsın. Light efes serisinide içebilirsn psikolojik olabilir o bira tadını veya içtiğin her neyse bira şişesinde alkolsüz biralar içerek kendini tatmin edebilirsin durumun ilerlediyse doktorla konuşmanda tavsiye var. Bu arada dikkatimi çeken şey alkolik ve orta yaşın üstündeki kişilerin hepsi rakı bağımlısı oluyor anlamıyorum.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
July 01, 2018, 03:52:38 PM

Bu aralar ben de bu sorunla karşı karşıyayım. Aslında kendimi tutarsam bırakabilirim gibi ama bırakmak istemiyorum o yüzden arada bir içmek en güzeli
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
July 01, 2018, 04:00:38 PM

Çok üzüldüm seni alkole yönlendiren asıl durum neyse onu çözmeye çalış hiçbir şey senin sağlığından kıymetli değil başka uğraşlarbulmaya çalış
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: