Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:27:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Neden 308 milyon 318 bin 160 tane oy pusulası basılıyor?  (Read 247 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 07, 2018, 06:17:35 PM

olay yine daldan dala atlamış ama burada ki soru 2 tane.

1. neden 60 milyonluk seçmen için 77 milyon oy pusulası basılır?
2. cumhurbaşkanlığı 2. turu için neden 2 farklı seçim şekli var?

ilk sorunun cevabı biraz ortada da ben 2. soruya takılıyorum devamlı
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715120827
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715120827
Reply with quote  #2

1715120827
Report to moderator
1715120827
Hero Member
*

Ignore
1715120827
Reply with quote  #2

1715120827
Report to moderator
1715120827
Hero Member
*

Ignore
1715120827
Reply with quote  #2

1715120827
Report to moderator
gecenintenhasi
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 06:22:24 PM

hocam 2. soru biraz havada olmuş, cevabı basit : başkanlık sistemi milletin takdiridir,
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
June 07, 2018, 07:10:57 PM

hocam 2. soru biraz havada olmuş, cevabı basit : başkanlık sistemi milletin takdiridir,

evet soru havada çünkü eldeki veri havada. cb seçimi 2. tura kalması halinde 2 farklı seçim için 77milyonar tane oy pusulası basılacak.

evet milletin taktiridir ki zamanında referandum yapıldı. referandumda başkanlık kabul edildi. referandumluk bir şey kalmadı ki ortada.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması halinde, ikinci oylamada kullanılmak üzere 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması ve referandum şeklinde yapılması halinde ise referandumda kullanılmak üzere de 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası basılacak.

ikinci tura kalması halinde 77 milyon basılacak ve referandum şeklinde yapılması durumunda kullanılmak üzere 77 milyon oy pusulası basılacak.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
June 07, 2018, 08:51:33 PM

Bu durum demek oluyor ki eğer ikinci tura kalırsa seçimi işimize geldiğine göre değiştiririz. Ülkede hangi olay önceden belirlendiği gibi gitti ki?
Sınav olur bir senede 4 kere değiştirilir secim olur daha ne olacağı kesin olmaz. 

Dediğiniz gibi fazla olan pusulalar ne için kullanılacak nasıl imha edilecek takip etme durumu olmuyor. Hele ki son seçim yasası ile takip etmek daha da sıkıntılı bir hal aldı.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 07, 2018, 09:03:05 PM

nedeni belli akp'nin yıllardır oy pusulalarını fazla fazla basmasının sebebi dalavere çevirmelerindendir. 80m nüfus yurt dışındakileride say en fazla 85-86 olsun sende bu pusulaların yediği diye bassan bassan en fazla 100m basarsın. ulan yazık günah bu kadar masrafa ki dalaverelere..

oyların çalındığına dair bir tane kanıt yok, tamamen bay kemalin,  fetöcü teröristlerin,  demirtaşçı cihangirlilerin uydurduğu bir olay. bu millet bunlara kanmaz hocam
He, öyledir soyunu sopunu siktiğimin trolü

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
June 07, 2018, 11:14:19 PM

Bu konunun tek mantıklı cevabı var. Oda akp'nin seçimde hile yapacağını aleni bir şekilde ilan etmesidir. Bu kadar oy pusulasına ne gerek var. Tayyip Erdoğan iktidarın ellerinden kaydığını gördükçe her türlü kirli oyuna başvuracaktır.

Bence Başkomutan Gazi Sn. Recep Tayyip Erdoğanın elinden iktidar düşmez, çünkü bu millet onunla, onu bu millet başının üzerinde taşıyor, onun ayağını kaydırmak isteyenlerin kimler olduğunu ve emellerini bu millet çok iyi biliyor.
Baslatma simdi baskomutanina talimat almadan sicmaya gidemeyen herif ancak sikimin komutani olur. 15 Temmuzda bile kulagina "baskomutan de baskomutan de" diye fisildanan herifle bize algi yapma surda camsiz 2 kelimeyi biraraya getiremez. Ataturk mu sandiniz ?
Sorsan Turkiyeyi begenmez almanya der, suriyelilerden sikayet eder gelmis burda algi yapiyor dh mi lan burasi got herif sikerler.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 07, 2018, 11:28:26 PM

Bu konunun tek mantıklı cevabı var. Oda akp'nin seçimde hile yapacağını aleni bir şekilde ilan etmesidir. Bu kadar oy pusulasına ne gerek var. Tayyip Erdoğan iktidarın ellerinden kaydığını gördükçe her türlü kirli oyuna başvuracaktır.

Bence Başkomutan Gazi Sn. Recep Tayyip Erdoğanın elinden iktidar düşmez, çünkü bu millet onunla, onu bu millet başının üzerinde taşıyor, onun ayağını kaydırmak isteyenlerin kimler olduğunu ve emellerini bu millet çok iyi biliyor.
amk trolu senın ananı bacını gelmısını gecmısını trolluk ıcın aldıgın makarna komur gotune gırsın ulkeyı satarsınız tek menfaat ıcın amk serefsızlerı. gecmedıgı koprulere vergı verırler kullanmadıkları yollarla ovunen asalak lar toplulugu sızı
Agression
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
June 08, 2018, 04:47:39 AM

Çalıyorlar oyları sonra çıkıp çalmadık diyorlar. Ben bugüne kadar ben yanlış bastım bana bi tane daha oy pusulası verin diyeni görmedim
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 08, 2018, 12:02:36 PM

Eğer fazla oy pusulası basılıyorsa kullanılmayan pusulaların sayılması şart seçim sonu, Bencede her seçimde birtakım olaylar dönüyor ama bizler göremiyoruz.
Bu olaylar sandıkta değil ysk'da oluyor
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 08, 2018, 04:06:48 PM

Eğer fazla oy pusulası basılıyorsa kullanılmayan pusulaların sayılması şart seçim sonu, Bencede her seçimde birtakım olaylar dönüyor ama bizler göremiyoruz.
Bu olaylar sandıkta değil ysk'da oluyor

partiler yeterli sayıda ve bilgili müşahit çıkarabilse böyle sorunlardan çoğu temizlenmiş olur. Her bölgede ve her sandıkta yetkin müşahit olmadığı için belli sandıklarda at koşturuluyor.

ilk defa bu seçimde partiler mobil uygulama geliştirdi. tutanakları doğrudan yükleyin kontrol edelim diye. bunlar güzel güvenlik tedbirleri.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 08, 2018, 11:17:29 PM

bu rakamları ben de anlamış değilim.aklıma türlü türlü şey geliyor ama mantıklı açıklaması da olması lazım yoksa başta diğer liderler tepki gösterir.
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
June 08, 2018, 11:39:10 PM

80 milyonluk ülkede 300 milyon oy pusulası mı basılıyormuş?ondan sonra seçimlerde hile yok, güvenin falan filan inter milan Cheesy
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
June 09, 2018, 01:58:29 PM

bu rakamları ben de anlamış değilim.aklıma türlü türlü şey geliyor ama mantıklı açıklaması da olması lazım yoksa başta diğer liderler tepki gösterir.

ortada bir iki tane problem olsa diğer liderler de tepki gösterir de her taraf problem hangi birisine tepki göstersinler Smiley

80 milyonluk ülkede 300 milyon oy pusulası mı basılıyormuş?ondan sonra seçimlerde hile yok, güvenin falan filan inter milan Cheesy

hem cb hem mv seçimi olduğu için üstüne bir de bunun 2. turu olduğu olduğu için fazladan basılıyor ama yine de fazla basılıyor.
BTheDevilsTattoo
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
June 09, 2018, 02:12:44 PM

Geçen seçimlerde elinde binlerce pusula olup mühür basıp atıyorlardı. 2. Seçime kalırsa diyeceğim ama 5 seçim yaparsın o kadar şeyle
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: