Bitcoin Forum
April 27, 2024, 12:09:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Meritli hayat nasıl gidiyor?  (Read 561 times)
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 07, 2018, 07:12:02 AM
Merited by Blacknavy (1)

Arkadaşlar merit hayatımıza girdikten sonra rütbe atlamanın imkansız hale geldiği bir aşikar. Ben meritin şöyle zararı var böyle kötü oldu demeyeceğim. Aslında mantıklı bir çözüm olduğunu düşünüyorum. Fakat bu iş sıkıntılı bir durum aldı gibi. Benim görebildiğim kadarıyla da çok öyle cömertte değiliz sanki hatta pinti bile sayılırız. Neden acaba? Merit vermek paylaşmak bu kadar mı zor? Yoksa gerçekten haketmiyor muyuz? Yanlış anlamayın kesinlikle ben kendim için konuşmuyorum. Ama kaliteli paylaşım yapan arkadaşlara neredeyse pek merit verilmediğini görüyorum. Sıkıntı nedir acaba? Hem merit verince meritimiz eksilmiyor ki? Cebimizde akrep mi var? Ya da ben mi yanılıyorum. Herkes hakkını alıyor memnun da ben mi farkında değilim. Meritten sonra kaç kişi rütbe atlayabildi ve hakikaten bunun için ne kadar çabaladı , bi paylaşabilir misiniz. Görüşlerinizi almak istiyorum bu konuda.
1714176578
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714176578
Reply with quote  #2

1714176578
Report to moderator
1714176578
Hero Member
*

Ignore
1714176578
Reply with quote  #2

1714176578
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714176578
Hero Member
*

Ignore
1714176578
Reply with quote  #2

1714176578
Report to moderator
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
June 07, 2018, 07:14:33 AM

Meritlerin aylık veya 3 aylık periyotlarda yenilenmesi daha güzel olurdu aslında millet meritlerini dağıttı. Şuanda rütbe atlayabilen neredeyse yok. Hele üst rütbelerde imkansız . Mesela bizim sr. member olmamız Cheesy

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 07:42:03 AM

birçok kişi meritlerini multilerine paylaştıyor olmalı
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
June 07, 2018, 07:47:40 AM

Kendim için demiyorum ama gerçekten yazmak için değil kaliteli olup yazıp attığım postlar ve konularım ortada ilerlemek mümkün değil adaletsizlik var eli kolu bağlı bekliyorum.
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
June 07, 2018, 07:52:00 AM

Merit sistemi en baştan adaletsizce olduğu için neticesinde adalet aramakta yanlış. Hero Member ile aynı mesaj sayısına sahibiz nerdeyse ama hero member olmamız imkansız. Foruma geç kalmanın bedeli olsa gerek.

Belki bu sorunu zamanla ortadan kaldırmak için girişimler olur diye ümit ediyorum.

Aksi durumda rütbe atlamak, deveye hendek atlatmak gibi..
Değerli paylaşımlara merit verildiğine de çok az şahit oldum.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 07, 2018, 07:56:47 AM

Bir ara Multi hesap ile ilgili birisi vardı. Yüksek rütbeli bir sürü hesabı vardı. O sadece ortaya çıkan bence ortaya çıkmayıp ta Multi hesabı olan bir sürü yüksek rütbe vardır. Kendilerine gelen merit leri sağa sola tabiki de dağıtmaz. Al gülüm ver gülüm hesabı. Çok kaliteli paylaşımlar bile meritsiz kalıyor. Yalnız konu başlığı buraya uygun değil. Konu dışı olması lazim
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
June 07, 2018, 07:59:55 AM

Merit sayım 250'de çakıldı kaldı. Kimse merit vermiyor. Sr. Member olarak hayatıma devam ediyorum. Anlayacağınız üzere merit sistemi bana hiç yaramadı. En azından Hero Member olsaydım keşke. Buna da şükür. Daha alt seviyelerde de olabilirdim.

yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
June 07, 2018, 08:00:39 AM

Millette merit mi kaldı hocam allah aşkına bakın ilk başlarda bu sistem gelince millet verdi biraz tabi bence hep tanıdığa verdi. Şimdi ise millette zaten merit falan yok varsa da 1-2 tane ancadir. Sistem multi hesapları engellemek için oluşturuldu ancak merit kaynağı dedikleri kişiler varmış onlar veriyormus sözde de bence bu sistemde en fazla member olunur. Her ay ya da 14 günde falan merit yenilense güzel olurdu.

triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 07, 2018, 08:01:39 AM

Forumda zaten ödül işleri bitme noktasına gelmiş, hero olsan da bir faydası yok bakıyorum 4-5 ay süren imzalar var ve hala ödemeleri yapmıyorlar. Birde kyc saçmalıkları geliyor üzerine o yüzden merit kasmak falan gereksiz bence
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
June 07, 2018, 08:06:51 AM

İnsanoğlu hep kendinden üstün olana bakar . Zengin olana bakarız da fakiri görüp onla kıyas yapmayiz. Merit olayı da aynı. Mesela ben jr im member olsam ah diyorum. Member olunca full olmak zaten imkansız ama oraya gözü dikiyor insan. Ben alttaki rütbeye bakamıyorum. Çünkü hesabını yeni açan ve post kasan herkes 1 ayda zaten ne oluyor. Hadi member de neyse de onun üstleri mümkün değil. Bu sistemde

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
June 07, 2018, 08:08:26 AM

Hem merit verince meritimiz eksilmiyor ki?

Merit verince kendi sahip olduğunuz merit eksilmiyor fakat verebileceğiniz merit miktarı eksilmiş oluyor. Bu miktar zaten sınırlı sayıda olduğu için forumda yer alan kişiler de daha dikkatli bir şekilde meritlerini dağıtıyorlardır.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
June 07, 2018, 08:22:46 AM

Kendim için demiyorum ama gerçekten yazmak için değil kaliteli olup yazıp attığım postlar ve konularım ortada ilerlemek mümkün değil adaletsizlik var eli kolu bağlı bekliyorum.

Alıntı konular ile ve tek satırlık kısa mesajlar ile merit beklemek pek mantıklı değil. Daha kaliteli mesajlar ve özgün konular üretmedikçe merit kazanamazsınız.
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
June 07, 2018, 08:30:27 AM

Herkes meriti içeriğe değil de ya tanıdığa yanda kendi multisine göderiyor. Rütbe atlamak imkansız ve işin aslı çok da önemli değil benim için sadece imza kampanyalarında rütbenin önemi var. Keşke herkes paylaşılan içeriğe göre verse. Aklıma gelen diğer bir öneri ise modaratör objectif olarak güzel yorumlara meriti paylaştırması belki böyle cözüm olabilir
elithamal
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
June 07, 2018, 08:46:02 AM

şöyle bi sıkıntı var bence merit konusunda. "Merit kaynağı" diye bi olay varmış ben de net okuyamadım o bölümde 45-50 sayfa var çünkü hepsini okuyacak da vaktim yoktu.

bu sanırım sınırlı sayıda ve merit üretebiliyor bildiğim kadarıyla. ayrıca bizim local bölümümüz bence çok aktif bir bölüm.yani merit kaynakları olmalı. Bunlar için ne yapılması gerekiyor bilmiyorum ama sanırım Legendary olmak gerekiyor.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
June 07, 2018, 08:49:25 AM

harika gidiyor forumun neredeyse tr kısmındaki hesapların çoğu multi olduğuna inanıyorum zaten birden fazla hesabı olmayanda çok az kişidir. merit iyi bir çözüm oldu sebebine gelirsek adam katılıyor 1 bountye 50-60 hesapla milyonları götürüyor.  ee buna bir çözüm lazımdı
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 07, 2018, 08:59:20 AM

merit sistemine karşı değilim elimden geldiğince faydalı gördüğüm yazılara merit göndermeye çalışıyorum ama başkalarından merit toplamak çok zor bir şey bunun daha kolay hale gelmesi lazım.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
June 07, 2018, 09:17:33 AM

hiç merit alamıyoruz ki iyi olsun bir hükmü yok gibi bir şeydir benim için olmasaydı daha iyi olacaktı olması sacma bir durum bence herkes karşılıklı birbirlerine gönderiyor kimse allah rızası için yollamıyor ki Sad

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 07, 2018, 09:36:39 AM
Last edit: June 07, 2018, 02:05:42 PM by AlyattesLydia
Merited by EFS (6)

Merit bence foruma düzen getirdi. Yani artık herkes para için yüzlerce hesap açamıyor. Bu en büyük artısı, bu kenarda dursun.

Büyük bilgi birikime sahip kişiler, merit alamıyorlar. Bu konuya biraz eğilelim, bu kişilerin oturup konu açmaya vakti olmayabilir ve yazdıkları tek cümle ile büyük yardım sağlıyor olabilirler. İşte burası merit sisteminin eksisi, bu da kenarda dursun.

Türkçe foruma dönelim, şöyle hızlıca bir konulara göz gezdirelim. Ayıp olmasın diye ismi kopyalamayacağım ama özet olarak konu başlıkları;

- Eth 5000 $ olur mu? İçerik: Arkadaşlar 5000 $ olur mu?
- XXX coin kaçıran üzülür İçerik: Sağda solda duyuyorum bu coini almayan üzülür mü?

Yani demek istediğim o kadar kötü konular açıyoruz ki, bunladan merit bekleme lüksümüz yok. Tabi bu konuların içine haftalık mesaj sayısını tamamlamak için atılan, birbirinin aynısı onlarca mesaj da gelince orası çöplük oluyor.

Tabi her şey kötü değil. avalonn'un açtığı INS konusu, PHI'nin açtığı Pundix konusu ya da Kalemder'in açtığı konular güzel ya da portfolio paylaşarak deney yapan arkadaşların konuları, bunlar herkese bir şeyler katabilecek konular iken, maalesef çoğu konumuz bomboş. Bazı arkadaşlar da gidip bir coin haber sitesinden alıp copy/paste yapıyorlar, bunlar da yine gereksiz konular.

EFS forumun merit kaynaklarından biri ve global olarak da forumda en fazla merit dağıtanlardan biri olarak göze çarpıyor. Bu aslında bizim forum için büyük nimet, sonuçta yazdığınız dilden anlayan bir kaynak var ve gördüğüm kadarıyla, bol bol dağıtmaya çalışıyor. Ancak tabi ki onun da tüm konuları okuyup, yüzlerce saat harcamasını beklememiz lazım. O yüzden çok kaliteli olduğunu düşündüğünüz konuları by raillier'in açtığı https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0 şu konuya ekleyebilirsiniz, EFS burayı sık sık kontrol ediyor.

Meritler zaman içerisinde insanların ellerinde daha fazla olmaya başlayacak. Gerçekten hoşuna gittiyse de vermemesi için bir neden yok gibi gözüküyor. Sadece kolay rütbe atlamak artık mümkün değil. Aslında bence hepimizi sinirlendiren kısım bu gibi, eskiden herkes rütbe atlıyordu da, ben niye şimdi atlayamıyorum. Bu trend olan bir ürünü ben neden pahalıya alıyorum demek gibi oluyor. Cevabı basit; arz-talep.

Sistemin ilk kobayları olduğumuz için biraz sancı çekeceğiz ama sonunda daha okunabilir bir form elde edebiliriz. Bundan 3-4 sene sonra herkesin elinde daha fazla merit olur. Hak edenlere umarım herkes adil şekilde dağıtır. Bu arada merit daha fazla dağıtılsının da bir ayarı var, yani çok fazla herkese gelirse zaten o zaman merit sistemi kalmaz, başa döneriz.  

Şimdi isterseniz önümüzdeki problemin çözümüne dönük şeyler düşünelim. Merit sistemi var ve değişmesi gibi bir durum halihazırda yok. Sisteme uygun neler yapabiliriz onları konuşmamız lazım. Örn: Bir coini anlatırken, acaba bir Youtube videosu çekip desteklemeli ya da bir coin/token önerirken mantıklı argümanlar mı sunmalıyız? Bu örnekler çoğaltılabilir ve zamanın akışına bırakarak, rütbe atlayabiliriz.

calmaral
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 10:13:22 AM

Forumun kalitesini artırma adına güzel bir gelişme oldu ama bizim gibi yeni başlayan arkadaşlar açısından da bir dezavantaj, ben bu durumdan rahatsız değilim fakat kuralların biraz daha esnetilebileceğini düşünüyorum
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
June 07, 2018, 10:26:59 AM

Merit bence foruma düzen getirdi. Yani artık herkes para için yüzlerce hesap açamıyor. Bu en büyük artısı, bu kenarda dursun.

Büyük bilgi birikime sahip kişiler, merit alamıyorlar. Bu konuya biraz eğilelim, bu kişilerin oturup konu açmaya vakti olmayabilir ve yazdıkları tek cümle ile büyük yardım sağlıyor olabilirler. İşte burası merit sisteminin eksisi, bu da kenarda dursun.

Türkçe foruma dönelim, şöyle hızlıca bir konulara göz gezdirelim. Ayıp olmasın diye ismi kopyalamayacağım ama özet olarak konu başlıkları;

- Eth 5000 $ olur mu? İçerik: Arkadaşlar 5000 $ olur mu?
- XXX coin kaçıran üzülür İçerik: Sağda solda duyuyorum bu coini almayan üzülür mü?

Yani demek istediğim o kadar kötü konular açıyoruz ki, bunladan merit bekleme lüksümüz yok. Tabi bu konuların içine haftalık mesaj sayısını tamamlamak için atılan, birbirinin aynısı onlarca mesaj da gelince orası çöplük oluyor.

Tabi her şey kötü değil. avalonn'un açtığı INS konusu, PHI'nin açtığı Pundix konusu ya da Kalemder'in açtığı konular güzel ya da portfolio paylaşarak deney yapan arkadaşların konuları bunlar, herkese bir şeyler katabilecek konular iken, maalesef çoğu konumuz bomboş. Bazı arkadaşlar da gidip bir coin haber sitesinden alıp copy/paste yapıyorlar, bunlar da yine gereksiz konular.

EFS forumun merit kaynaklarından biri ve forumda da en fazla merit dağıtanlardan biri olarak göze çarpıyor. Bu aslında bizim forum için büyük nimet, sonuçta yazdığınız dilden anlayan bir kaynak var ve gördüğüm kadarıyla, bol bol dağıtmaya çalışıyor. Ancak tabi ki onun da tüm konuları okuyup, yüzlerce saat harcamasını beklememiz lazım. O yüzden çok kaliteli olduğunu düşündüğünüz konuları by raillier'in açtığı https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0 şu konuya ekleyebilirsiniz, EFS burayı sık sık kontrol ediyor.

Meritler zaman içerisinde insanların ellerinde daha fazla olmaya başlayacak. Gerçekten hoşuna gittiyse de vermemesi için bir neden yok gibi gözüküyor. Sadece kolay rütbe atlamak artık mümkün değil. Aslında bence hepimizi sinirlendiren kısım bu gibi, eskiden herkes rütbe atlıyordu da, ben niye şimdi atlayamıyorum. Bu trend olan bir ürünü ben neden pahalıya alıyorum demek gibi oluyor. Cevabı basit; arz-talep.

Sistemin ilk kobayları olduğumuz için biraz sancı çekeceğiz ama sonunda daha okunabilir bir form elde edebiliriz. Bundan 3-4 sene sonra herkesin elinde daha fazla merit olur. Hak edenlere umarım herkes adil şekilde dağıtır. Bu arada merit daha fazla dağıtılsının da bir ayarı var, yani çok fazla herkese gelirse zaten o zaman merit sistemi kalmaz, başa döneriz. 

Şimdi isterseniz önümüzdeki problemin çözümüne dönük şeyler düşünelim. Merit sistemi var ve değişmesi gibi bir durum halihazırda yok. Sisteme uygun neler yapabiliriz onları konuşmamız lazım. Örn: Bir coini anlatırken, acaba bir Youtube videosu çekip desteklemeli ya da bir coin/token önerirken mantıklı argümanlar mı sunmalıyız? Bu örnekler çoğaltılabilir ve zamanın akışına bırakarak, rütbe atlayabiliriz.

çok güzel özetlemişsiniz hocam. Keşke forumun en başında bu etken olsaydı da herkes eşit şartlarda başlasaydı savaşa  Smiley en azından şimdiye ne multi kalırdı ne gereksiz postlar ne sayfalarca başı okunup sonu okunmayan mesajlar...

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███