Bitcoin Forum
June 17, 2024, 02:48:06 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Meritli hayat nasıl gidiyor?  (Read 561 times)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 07, 2018, 10:46:53 AM

Merit forumu belki eskisine göre bir düzen getirmiş gibi görünebilir ama daha farklı şeyleri yıktı. Yolunu bulan buluyor mod larla arası iyi olan yine bir şekilde nemalanıyor. Zarar gören bu işe ilk defa başlamayı düşünenler oldu. Arada sırada newbie görüyordum eskiden şimdi daha çok görüyorum zira kimse doğru düzgün rütbe atlayamıyor. Eğer Merit ile amaçlanan multinin engellenmesi ise , multiyi yasak et , ip kontrolü yap bir iki kere kaçar ama bir yerde açık verir yapanlar. Ama yapamazlar çünkü modların bir kısmının bile oldukça hatırı sayılır yüksek rütbe hesapları var yada yakın cevresinin var.
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
June 07, 2018, 10:59:16 AM

Valla paylaşım yapıyorum. Kritik bir iki konuda konu açtım. Yorum yapıyorum. Merit veren olmuyor .

Son bir konu hazırlıyorum, ona da merit gelmezse zaten vazgeçeceğim çabalamaktan. Smiley
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
June 07, 2018, 11:18:22 AM

Nasıl olsun güzel gidiyor forum eski haline göre biraz daha düzeldi gibi ama halen çok sayıda gereksiz mesaj atılıyor tabiki.Eskiden hesaplardım şu tarihte sr member olacağım tamamdır diye şimdi ucu öyle bir açık ki belki emekli olurum ama sr member olamam bu sistem değişmezse eğer.hepimiz için zor olsada bunu kabullenmekten başka yapacak bişey yok maalesef
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 07, 2018, 11:42:19 AM

merit geldikten sonra localde 3 kişi falan rütbe atlamıştır en fazla, Merit gelmeseydi de bir yandan forum çok kalabalık olacaktı ve bountyciler airdropcular basacaktı forumu, Eski üyeler için çok iyi oldu tabiki
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
June 07, 2018, 11:50:54 AM

Merit bence foruma düzen getirdi. Yani artık herkes para için yüzlerce hesap açamıyor. Bu en büyük artısı, bu kenarda dursun.

Büyük bilgi birikime sahip kişiler, merit alamıyorlar. Bu konuya biraz eğilelim, bu kişilerin oturup konu açmaya vakti olmayabilir ve yazdıkları tek cümle ile büyük yardım sağlıyor olabilirler. İşte burası merit sisteminin eksisi, bu da kenarda dursun.

Türkçe foruma dönelim, şöyle hızlıca bir konulara göz gezdirelim. Ayıp olmasın diye ismi kopyalamayacağım ama özet olarak konu başlıkları;

- Eth 5000 $ olur mu? İçerik: Arkadaşlar 5000 $ olur mu?
- XXX coin kaçıran üzülür İçerik: Sağda solda duyuyorum bu coini almayan üzülür mü?

Yani demek istediğim o kadar kötü konular açıyoruz ki, bunladan merit bekleme lüksümüz yok. Tabi bu konuların içine haftalık mesaj sayısını tamamlamak için atılan, birbirinin aynısı onlarca mesaj da gelince orası çöplük oluyor.

Tabi her şey kötü değil. avalonn'un açtığı INS konusu, PHI'nin açtığı Pundix konusu ya da Kalemder'in açtığı konular güzel ya da portfolio paylaşarak deney yapan arkadaşların konuları bunlar, herkese bir şeyler katabilecek konular iken, maalesef çoğu konumuz bomboş. Bazı arkadaşlar da gidip bir coin haber sitesinden alıp copy/paste yapıyorlar, bunlar da yine gereksiz konular.

EFS forumun merit kaynaklarından biri ve forumda da en fazla merit dağıtanlardan biri olarak göze çarpıyor. Bu aslında bizim forum için büyük nimet, sonuçta yazdığınız dilden anlayan bir kaynak var ve gördüğüm kadarıyla, bol bol dağıtmaya çalışıyor. Ancak tabi ki onun da tüm konuları okuyup, yüzlerce saat harcamasını beklememiz lazım. O yüzden çok kaliteli olduğunu düşündüğünüz konuları by raillier'in açtığı https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0 şu konuya ekleyebilirsiniz, EFS burayı sık sık kontrol ediyor.

Meritler zaman içerisinde insanların ellerinde daha fazla olmaya başlayacak. Gerçekten hoşuna gittiyse de vermemesi için bir neden yok gibi gözüküyor. Sadece kolay rütbe atlamak artık mümkün değil. Aslında bence hepimizi sinirlendiren kısım bu gibi, eskiden herkes rütbe atlıyordu da, ben niye şimdi atlayamıyorum. Bu trend olan bir ürünü ben neden pahalıya alıyorum demek gibi oluyor. Cevabı basit; arz-talep.

Sistemin ilk kobayları olduğumuz için biraz sancı çekeceğiz ama sonunda daha okunabilir bir form elde edebiliriz. Bundan 3-4 sene sonra herkesin elinde daha fazla merit olur. Hak edenlere umarım herkes adil şekilde dağıtır. Bu arada merit daha fazla dağıtılsının da bir ayarı var, yani çok fazla herkese gelirse zaten o zaman merit sistemi kalmaz, başa döneriz. 

Şimdi isterseniz önümüzdeki problemin çözümüne dönük şeyler düşünelim. Merit sistemi var ve değişmesi gibi bir durum halihazırda yok. Sisteme uygun neler yapabiliriz onları konuşmamız lazım. Örn: Bir coini anlatırken, acaba bir Youtube videosu çekip desteklemeli ya da bir coin/token önerirken mantıklı argümanlar mı sunmalıyız? Bu örnekler çoğaltılabilir ve zamanın akışına bırakarak, rütbe atlayabiliriz.

Hocam ağzınıza sağlık. Çok önemli bir konuya değinen değerli konuyu açan arkadaşımıza en güzel cevabı vermişsiniz. Evet merit sistemi forumda bir çok şeyi değiştirdi. Ancak bir çok kişinin de yeni hesap açıp sürekli bountylere katılmasının önüne geçildi.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
June 07, 2018, 11:58:28 AM

Eski üyeler için çok çok iyi oldu merit sistemi ama yeni üye olanlar için bildiğin kabus amk. ben yine full olmayı başardığım için seviniyorum zamanında giriş yapabilmişiz en azından foruma ama artık sr olmak gibi bir düşüncem yok. çünkü o kadar meriti kırk takla atsam toplayacağımı düşünmüyorum. herkes multisine veya eşine dostuna merit atıyor forumda.
criptocash
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
June 07, 2018, 12:01:21 PM

ilk başlarda bu sistem gelince millet verdi biraz tabi bence hep tanıdığa verdi. Şimdi ise millette zaten merit falan yok varsa da 1-2 tane ancadir. Sistem multi hesapları engellemek için oluşturuldu ancak merit kaynağı dedikleri kişiler varmış onlar veriyormus sözde de bence bu sistemde en fazla member olunur.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
June 07, 2018, 12:02:34 PM

Eski üyeler her açıdan şanslı, hem kriptonun boğa piyasasından para kaldırdılar, hemde rütbe yaptılar.
fakir oynamaya kalkınca davul patlarmışSmiley biz foruma geldik, merit sistemi geldi.
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
June 07, 2018, 12:07:10 PM

Merit sistemi biraz düzeltti forumdaki başlıkları aslında bana hiç yaramadı bu sistem gelmeseydi bir haftaya full member olucaktım member da takılı kaldık  Grin
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 07, 2018, 12:10:08 PM

Eski üyeler her açıdan şanslı, hem kriptonun boğa piyasasından para kaldırdılar, hemde rütbe yaptılar.
fakir oynamaya kalkınca davul patlarmışSmiley biz foruma geldik, merit sistemi geldi.

Anlayış çok doğru olmasa da, iş yerinde sesli güldüm.  Cheesy
asd1224
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 12:12:33 PM

Yeni üye olan için acı verici bir durum ama genel kalite için iyi. En başından olmuş olsa daha adil yaklaşım olurdu
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
June 07, 2018, 12:13:45 PM

Bence böyle birşey gerekliydi multinin önüne geçilemiyordu malesef belki ileride r10 gibi üye olmak davetiye yada vb birşey ile kısıtlanabilir
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
June 07, 2018, 12:14:02 PM

merit gelmesi bizlere dezavantaj yaratmaktan başka bir işe yaramadı çünkü uzun zaman uğraşıyorsun ve malesef geliştiremiyorsun rütbeni bu psikoloji yönünden etkiliyor bizleri.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191

View Profile
June 07, 2018, 12:16:14 PM

Yeterli bilgi birikimim olmadığı için merit olayını kafama takmıyorum çok hakedecek bir şey yapmıyorum zaten ama bazı arkadaşlar güzel içerikler paylaşmalarına rağmen merit verilmiyor onlar adına üzülüyorum açıkcası.
Globalde de merit olayı bu kadar zor mudur acaba?
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
June 07, 2018, 12:17:00 PM

meritli sistemin normalde faydası dokunmalıydı ama her kullanıcıya sadece 2 merit hakkı verilmesi sıkıntılı sistemdeki hata bu sadece eğer normal olarak her hafta her kullanıcının meriti yenilenseydi sıkıntı hiç olmazdı ama önünü kesiyorlar bu nedenler yapılacak tek çözüm  bağışladığımız meritlerin yeniden yükselnmesi ve sürdürülmesi.

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 07, 2018, 12:17:41 PM

Gitmiyor baba. Mümkün değil gitmesi de. İnsanlar ellerinde sınırlı, kıt ve değerli olan bir varlığı neden tanımadıkları insanlara versinler ki! Güzel faydalı bilgi yazmış biri bana ne!

-Der insanlar.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ugur2222
Member
**

Activity: 210
Merit: 16

View Profile
June 07, 2018, 12:32:55 PM

Artık merit almak imkansıza yakın oldu. İnsanlar meritleri tanıdıklarına yada multi hesaplarına veriyor. Güzel paylaşımlara bile 1-2 merit veriliyor. 80-90 tane faydalı paylaşım yaparsam belki 100 meritim olabilir. Bitcointalk adminleri bence merit dağıtsa tarafsız olarak daha güzel olabilir
rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99

View Profile
June 07, 2018, 12:47:04 PM

Forumu düzenlemek, kaliteyi yükseltmek isteniyorsa: önce imza kampanyası denen uygulamanın iptali lazım. forumun %90 'ı içi boş gereksiz msj dolu... merit sistemi var olan ve - veya eski rütbeli üyelerin çıkarının korunması amacına yönelik bir sistemmiş gibi görünüyor...
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
June 07, 2018, 12:49:49 PM

merit sistemi çok büyük haksızlıktır. sadece foruma benden bir sene önce kayıt olduğu için hero olan insanlar var. adil şartlar altında seviye atlama oalyını tamamen dibe çektiler. bence hero ve legendary üyeler için 3 aylık bir zaman şartı koysunlar. 3 ayda 250 merit toplayamayanların rankı düşürülsün. bu şekilde çok büyük haksızlık sözkonusu
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
June 07, 2018, 12:52:31 PM

merit türkçe forumda pek kalite getirmedi. kaliteli topic açanlar var ama merit verilemiyor bu durumda o kaliteli postlarında sayısı giderek azalıyor. bu merit hesap satışının önünü açtı değerli hale getirdi. her local bölüme asgari şu kadar merit havuzu üye tanımlansa onlarda merit dağıtsa hadi hareketlenecek ama yaprak kımıldamıyor.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: