Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:01:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Coin Çıkarmanın Maliyeti Nedir ?  (Read 431 times)
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
June 12, 2018, 11:25:42 PM

Uzun bir süre bunu düşündüm hatta bi kaç arkadaş planını bile yaptık ama piyasanın bu haliyle coin cıkartsan bile bisey olmayacagını kabullenmek gerek o yüzden eldekilerle idare ediyoruz
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
June 13, 2018, 05:24:02 AM

mesele sadece coin çıkarmak ise  maliyeti çok olmaz ama ciddi bir alt yapı , sağlam projeler  ve gelecek vaad eden coin için  konu ve hitap edeceği piyasa çok önemlidir.Piyasaya bir tane coin süreyim 6-8 ay sonra tüm paraları alıp kaçmak ise amacın iyi olmayan coine herkes girmez ve tavsiye de etmez dolayısı ile girdi de az olacağı için dolandırılacak para da az olur  maliyeti kurtarmaz zaten diye düşünüyorum

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 13, 2018, 07:08:52 AM

Ne için istediğine ve ne için kullanacağına göre değişir. Platformuna göre değişir. Ha şöyle bir şey düşünüyorsan bir tane token çıkarayım milleti çarpayım. Bu sefer maaliyet önemli değil , şayet sosyal topluluğu yönlendirebilecek birileri varsa bunun binlerce katını geri alırsın. Scammer lıkta ayağa düştü yani.
start
Member
**

Activity: 141

View Profile
June 13, 2018, 07:14:47 AM

bu konuyu bende merak ediyorum yazılan cevapları merakla okuyacağım önüne gelen coin çıkartıyor . böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum. herkese bol kazançlar.
Önüne gelenin cıkarttıgı doğru fakat arkadasında duranın kim oldugu ve amacı cıdden onemlı.Tabi bu yaygınlasan uretım olaylarıda scam olma ıhtımalını de yukseltıyor o yüzden hep diyoruz ya yatırım yaparken detaylı bir araştırma yapın diye.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 17, 2018, 12:04:08 PM

coin çıkartmak problem değil de . onun tutmasını sağlamak çok zor olmalı reklamı falan kullanılabilir hale getirmek ciddi bir pazarlama tekniğini ve uğraşını ister
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 17, 2018, 12:54:34 PM

Coin zor ancak Ethereum tokeni biraz daha kolay Waves ten bahsetmeye bile gerek yok zaten Smiley Ethereum tokeni oluşturma servisleri var piyasada.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
June 17, 2018, 12:57:05 PM

Valla hocam coin çıkarmak basit 3 dkda bir coin basabilirsin. Bas waves üzerinden maliyeti de 1 waves ama bu coin senin ne işine yarayacak ya da insanlar bunu ne için kullanacak.

neblpr
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
June 17, 2018, 01:18:58 PM

Coin in ne olacagina bagli, kendiniz icin hobi olaraksa 20 dakikada halledebilirsiniz, fakat diger turlu proje lazim ve ciddi ilk yatirim lazim. 20-30 btc kadar
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
June 17, 2018, 03:30:58 PM

coin çıkarmakla iş bitmiyor ki. maliyet deseniz gerçekten cüzi rakamlar. etrafta sayısısız coin var. kim bakıyor yüzlerine. hiçkimse. asıl mesele o coinin ne işe yaradığında. o coini insanlar neden alıp satsınlar. neden transfer etsinler falan bunlara kafa yormak lazım.
derincold
Member
**

Activity: 182

View Profile
June 17, 2018, 03:34:42 PM

Koin çıkarmak zahmetli olabilir bir bilgim yok fakat token basma işi kolay olduğunu biliyorum. Hatta forumda birisi token bastırmaya çalışıyordu birine 100 dolar karşılığı. Sanirim Ethereum kodları herkese açık bu yüzden ethereum tabanlı tokenler kolaylikla basilabiliyor. Mesela istersen kendi ismine bile token bastırabiliyorsun mesela Hayati Token.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
June 17, 2018, 03:50:26 PM

hocam coin kendi blockzinciri olan demek değil mi? ben mi yanlış biliyorum. ether, neo zincirini kullanınca örneğin bunlar token oluyor. bu yoldan gidersek coin kendi blockzincirini yazan ise maliyeti tokene göre daha yüksek olmaz mı?

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
June 17, 2018, 03:52:12 PM

hocam coin çıkarma değil de ona koin madenciliği demek daha doğru olur, iki ana başlığı var biri btc madenciliği, diğeri ise altcoin madenciliği bunların
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196

View Profile
June 17, 2018, 03:55:40 PM

hocam coin kendi blockzinciri olan demek değil mi? ben mi yanlış biliyorum. ether, neo zincirini kullanınca örneğin bunlar token oluyor. bu yoldan gidersek coin kendi blockzincirini yazan ise maliyeti tokene göre daha yüksek olmaz mı?

evet kendi blog zinciri varsa koin dir, eğer hisse gibi ise token dır, ama hem icosu olan hem de madenciliği olan tokenlar da mevcut
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
June 17, 2018, 06:17:28 PM

Gerçekten coin derken madencilikten mi bahsediyorsunuz. Yoksa bir proje tasarlayıp onun üzerine coin çıkartmak mı?  İkisininde farklı maliyetleri var.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:26:42 AM

Coin çıkarmaktan kastsınız xyz isimli bir coin oluşturmak ise o sorun değil, yazılım bilginiz varsa eth tabanlı veya waves tabanlı çok kolay oluşturabilirsiniz. Ama niyetiniz alınıp satılan bir coin çıkarmaksa; tanıtım, pazarlama, ekip giderleniz baya bir yüksek rakam tutar. projelerine güvenen coin sahipleri/şirketleri ülke ülke gezip sempozyumlara, toplantılara vs katılıp yatırımcıları ikna edip fon toplamaya çalışıyorlar. Bu bile başlı başına ciddi bir maliyet..
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 19, 2018, 10:42:01 AM
Last edit: June 19, 2018, 10:54:52 AM by primeer

sorun coin çıkarmak değil. coinmarketcap sitesinde listelenmeyen on binlerce coin var ve bunların beş kuruş değeri yok.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
June 19, 2018, 10:45:34 AM

Size coin çıkartmak için oluşacak maliyet sizin ne kadar kazanmak istediğiniz ile doğru orantılı bir şekilde yükseliyor. Şayet elektirik fatursaı cihazların masrafını belilri bir ay içerisinde kapatacağınızı düşünürsek tek sorun soğutucunun çıkaracağı ses.

triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 19, 2018, 11:40:14 AM

Coin ve token arasında fark var öncelikle coin için kendi zincirini oluşturmak zorundasın, gider zinciri olan coinlerin kodunu kopyalar bir iki ufak değişiklik yaparsın olur ama insanlar ne derece güvenir ayrı mesele
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
June 19, 2018, 03:13:33 PM

yeni koin çıkartmak bana da çok mantıklı geldi. ama önemli olan bu koinlerin para etmesini sağlamak. sırf koinim var demek için koin çıkartmanın anlamı yok.
yigitcoin
Member
**

Activity: 294

View Profile
June 19, 2018, 03:14:37 PM

her ülke için değişiyor maliyeti ama asıl problem mining cihazlarının eskimesi ve sorun çıkarması cihazlar çok pahalı ve  düzgün çalışma garantisi yok kesinlikle
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: