Bitcoin Forum
May 17, 2024, 04:40:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Black Miner - ASIC Bitcoin Mining Hardware  (Read 32623 times)
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 11:10:30 AM
 #1

Va salutam pe toti din comunitatea Bitcoin Romania.

Dorim sa ne anuntam prezenta noastra pe acest forum in calitate de producatori de ASIC Bitcoin Miners. Din cate stim, suntem singurii din tara noastra.

Pana in prezent am avut un model lansat si livrat. Mai multe detalii despre acesta pot fi gasite aici: http://blackminer.com/black-miner-monster-ver-a-210ghs-video-and-photo-gallery/

Saptamana trecuta, am anuntat noul nostru model bazat pe ASICuri de 28nm. Chipurile sunt dezvoltate si fabricate in Elvetia.

Ceea ce dorim sa introducem prin noul model este simplitatea de a face upgrade. Exista doua tipuri unitati, Master si Upgrade. Un Master Unit suporta pana la 5 Upgrade Units, astfel hashrate-ul ajungand pana la 7.2TH/s. Mai multe detalii puteti gasi aici: http://blackminer.com/asic-bitcoin-miner/black-miner-tower-base-unit-1-2-ths/

Nu in ultimul rand dorim sa precizam faptul ca suntem mai mult decat "transparenti". Acceptam vizite din partea potentialilor clienti si nu numai.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
mamaie
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 11:53:28 AM
 #2

mie nu mi se incarca site`ul
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
February 03, 2014, 12:02:59 PM
 #3

Interesant
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3780
Merit: 2950



View Profile
February 03, 2014, 12:18:49 PM
 #4

Bine ati venit pe la noi si bafta!
Ma bucur sa vad o astfel de initiativa la noi in tara si mai ales ca ne invitati sa si vizitam.

Am ridicat si restrictiile asociate utilizatori noi.
PS: Site-ul este tot jos.

wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
February 03, 2014, 12:42:53 PM
 #5

sincer miroase putin a scam...
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 01:07:48 PM
 #6

Sunt ceva probleme de la hosting. Momentan merge cum trebuie site-ul...

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
February 03, 2014, 01:11:00 PM
 #7

https://bitcointalk.org/index.php?topic=369730.0

adresa: Str. Gării   100   Hemeiuş
J04 /49 /2014
CUI 32673730
neplatitori de TVA

firma e inregistrata acu 2 sapt, aveti grija de unde cumparati doar!
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 03, 2014, 01:24:52 PM
 #8

BLACK ELECTRONICS SRL-D
Stare societate:   INREGISTRAT din data 20 January 2014
blackminer.com creation date: 12-Dec-2013

Mare atentie daca doriti sa comandati de la ei.

Convorbire cu unul din operatori:


Avem colegi din Bacau? Sa le faca o vizita, zic.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 02:00:54 PM
 #9

https://bitcointalk.org/index.php?topic=369730.0

adresa: Str. Gării   100   Hemeiuş
J04 /49 /2014
CUI 32673730
neplatitori de TVA

firma e inregistrata acu 2 sapt, aveti grija de unde cumparati doar!

Avand si alte domenii de activitate, am preferat sa facem un SRL-D nou dedicat acestei activitati. Este o entitate legala, nu vedem absolut nimic "suspect" in acest lucru.

Repetam faptul ca orice persoana este asteptata sa ne viziteze.



blackminer.com creation date: 12-Dec-2013


12 Decembrie 2013 a fost si data cand am anuntat primul nostru produs, Black Miner Monster.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
February 03, 2014, 02:03:10 PM
 #10

cum stati cu tape out-ul pt chipurile pe 28nm?
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 02:08:10 PM
 #11

cum stati cu tape out-ul pt chipurile pe 28nm?

Momentan testam mai multe variante de module. Avem un numar limitat de cipuri strict pentru teste.

Livrarea in masa a cipurilor va fi luna viitoare. Atunci vor fi si asamblate pe PCBul final.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 03, 2014, 02:12:01 PM
 #12

@BlackElectronics: Eu personal sunt foarte reticent cand vine vorba de companii nou infiintate. Mai ales cand vorbim despre SRL-D. Intr-adevar, este o entitate legala dar faptul ca nu are niciun istoric nu-mi ofera deloc incredere.

Nu-mi lua parerile in nume de rau. Suntem o comunitate si trebuie sa ne protejam de posibilele scammuri.

Mult succes!

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
February 03, 2014, 03:01:02 PM
 #13

M'am uitat pe site si nu spuneti nimic despre surse atunci cand se face upgrade. Trebuie cumparate separat, legate in serie, schimbate cu unele mai mari, sunt incluse cu upgrade'ul, etc...? Spre exemplu cum se procedeaza cu Black Miner Tower + 5 Upgrade Units (7.2 TH/s)?
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 03:07:09 PM
 #14

M'am uitat pe site si nu spuneti nimic despre surse atunci cand se face upgrade. Trebuie cumparate separat, legate in serie, schimbate cu unele mai mari, sunt incluse cu upgrade'ul, etc...? Spre exemplu cum se procedeaza cu Black Miner Tower + 5 Upgrade Units (7.2 TH/s)?

Fiecare unitate are sursa proprie. Nu trebuiesc cumparate surse separat. In situatia specificata de dumneavoastra, fiecare unitate este alimentata separat, cele de upgrade fiind conectate prin usb la master unit.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
deadworldisee
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
February 03, 2014, 06:25:54 PM
 #15

1) M-am uitat pe site, suna destul de bine ideea cu upgrade, pretul este foarte bun in comparatie cu concurentii pt 6th/s. Problema pe care o vad eu este cum veti face fata la cresterile foarte mari de dificultate la 3 zile (~20-30%), astfel incat sa puteti vinde un produs la timp fiabil si profitabil pt minat? Veti putea produce de exemplu 12 th/s in cateva luni la acelasi pret ca 6th? pt ca sa acopere pierderile din cresterea dificultatii?

2) Chipurile pot fi overclockate?Veti putea oferi optiunea asta?Sarind peste partea cu cresterea consumului de curent si racirea chipurilor daca aceasta poata fi facuta de catre client cu ajutorul unor instalatii de racire.

3)Momentat sunt miner de LTC cu GPU si in cateva luni o sa intru in posesia unor ASIC-uri pt scrypt. Veti putea produce si asicuri pt scrypt anul acesta?Eu voi fi un client garantat , mai ales ca LTC isi va injumatati rewardul prin dec anul viitor.O luna castigata in fata altor mineri datorita livrarii din Romania si nu India, inseamna un profit enorm cand tragi linie....
arlekyn13
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
February 04, 2014, 05:11:24 AM
Last edit: February 04, 2014, 05:40:29 AM by arlekyn13
 #16

"Chipurile sunt dezvoltate si fabricate in Elvetia."

A1 de la bitmine.ch? Intreb pentru ca data de livrare si provenienta sunt surprinzator de corelate.

"12 Decembrie 2013 a fost si data cand am anuntat primul nostru produs, Black Miner Monster.".

A fost anuntat aici pe forum? Daca nu, unde?

1CmrswU7JYpi9WNC8EHWCV3aam1FJsW2Zu - to show appreciation for my work
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 04, 2014, 08:27:21 AM
 #17

Cer permisiunea sa va fac o vizita. Am sunat la telefonul de contact si nu am primit raspuns.

Chiar daca nu sunt un membru important al acestui forum, pot macar sa va salut si sa confirm independent activitatea si prezenta.
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 04, 2014, 10:19:18 AM
 #18

"Chipurile sunt dezvoltate si fabricate in Elvetia."

A1 de la bitmine.ch? Intreb pentru ca data de livrare si provenienta sunt surprinzator de corelate.

Este acelasi model de chipuri, de la acelasi producator.

"12 Decembrie 2013 a fost si data cand am anuntat primul nostru produs, Black Miner Monster.".

A fost anuntat aici pe forum? Daca nu, unde?

A fost anuntat pe forum in sectiunea "Custom Hardware".

Cer permisiunea sa va fac o vizita. Am sunat la telefonul de contact si nu am primit raspuns.

Chiar daca nu sunt un membru important al acestui forum, pot macar sa va salut si sa confirm independent activitatea si prezenta.

A ramas inregistrat numarul dumneavoastra de telefon. Va contactam cat de curand posibil.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 04, 2014, 10:37:31 AM
 #19

Cer permisiunea sa va fac o vizita. Am sunat la telefonul de contact si nu am primit raspuns.

Chiar daca nu sunt un membru important al acestui forum, pot macar sa va salut si sa confirm independent activitatea si prezenta.

A ramas inregistrat numarul dumneavoastra de telefon. Va contactam cat de curand posibil.

Multumesc pentru reply. Oricand sunteti disponibili va pot vizita, eu sunt pregatit.
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
February 04, 2014, 11:00:12 AM
 #20

Ar fi extraordinar sa avem un producator in Romania.
Deja ati livrat unitati Monster? Cate? De ce ati oprit livrarile?
Preturile sunt fara TVA, dar sunteti constienti ca la 10 unitati vandute deja deveniti platitori de tva si pretul creste peste masura.
Sunt curios sa aflu mai multe detalii menite sa creasca gradul de incredere.
Normal ca e de preferat un anunt de genul " Nokia va vinde de luna viitoare Asicuri", cand vine vorba de platit in avans sume atat de mari. Dar nu trebuie sa excludem din start varianta ca si un SRL D sa fie un furnizor serios. Poate asa au inceput afacerile si oameni ca Ford, Suzuki,Hilton, Honda, etc.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!