Bitcoin Forum
June 19, 2024, 11:52:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Black Miner - ASIC Bitcoin Mining Hardware  (Read 32641 times)
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 05, 2014, 01:22:41 PM
 #41

Frumoasa marfa si frumos gestul cu reducerea.

A, nu inteleg cum 0,233 Watt/kH, la 6000 kH *adica 1540 W, merg cu o sursa de 150 W.  Roll Eyes

A fost o greseala de redactare. Multumim pentru semnalare.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
February 05, 2014, 02:28:52 PM
 #42

pe gpu ai ROI in 4 luni,pe ASIC-ul asta in 6 luni....

Adibandi,ai luat 2x25 de la alpha-t?

Nu, n am avut incredere . Dar astept raspuns de la un prieten indian in legatura cu firma indiana care fabrica asicurile Smiley in caz de un raspuns pozitiv va anunt
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
February 05, 2014, 02:30:01 PM
 #43

Frumos dar scump, asteptam concurenta la jumatate de pret

Concurenta e deja acolo cu shipping cu tot.

Care, unde, alpha t?
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
February 05, 2014, 03:28:22 PM
 #44

Frumos dar scump, asteptam concurenta la jumatate de pret

Concurenta e deja acolo cu shipping cu tot.

Care, unde, alpha t?

dual miner 6MH +200GH sha 256 aprox 6000 USD (livrare dupa 15 feb)
deadworldisee
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 26
Merit: 0


View Profile
February 05, 2014, 04:42:59 PM
 #45

se refera la hashra.com.

Chiar si cu dual minerul asta nu e cine stie ce branza. Performanta pt scrypt la pretul lui echivaleaza undeva la 900$/1 mgh asta punand in calcul un tva intre 10-20% pt celelalte tari, pt import. Desi are 200gh pt bitcoin, la cum creste dificultatea la btc , 20-35% la fiecare update, intr-o luna iti scade profitul din el de 3-4 ori....asa ca ROI ai intre 3-4 luni, doar daca il primesti maine.

Pe gpu ROI faci in 4 luni cu cea mai buna configuratie cu componente noi. Pe sh faci ROI si in 2 luni
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 06, 2014, 04:56:03 PM
 #46

6 Februarie 2014


http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 06, 2014, 08:44:08 PM
 #47

Wow 7700$??? Pentru 6 mhash ... Wow

Si mie mi se pare extrem de mult. La banii aia pot sa-mi iau 2 riguri care-mi produc 12 Mh. Link: https://mammoth-mining.com/?product=falcon




"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 06, 2014, 09:54:23 PM
 #48

Wow 7700$??? Pentru 6 mhash ... Wow

Si mie mi se pare extrem de mult. La banii aia pot sa-mi iau 2 riguri care-mi produc 12 Mh. Link: https://mammoth-mining.com/?product=falcon
Trisezi un pic comparand ASIC cu GPU Smiley

Sa ne spui cam cat e transportul si vama pentru asa ceva, sunt curios cum ajung. Vezi sa citesti pe sigurante ce amperaj ai, doua riguri din alea consuma 5kWh. Probabil o sa te coste vreo 6000$ pe an energia electrica...
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 06, 2014, 10:02:49 PM
 #49

Wow 7700$??? Pentru 6 mhash ... Wow

Si mie mi se pare extrem de mult. La banii aia pot sa-mi iau 2 riguri care-mi produc 12 Mh. Link: https://mammoth-mining.com/?product=falcon
Trisezi un pic comparand ASIC cu GPU Smiley

Sa ne spui cam cat e transportul si vama pentru asa ceva, sunt curios cum ajung. Vezi sa citesti pe sigurante ce amperaj ai, doua riguri din alea consuma 5kWh. Probabil o sa te coste vreo 6000$ pe an energia electrica...

Iti dau dreptate in privinta consumului de energie electrica. Comparam mere cu pere daca vorbim de consum.

Da-mi voie sa ma corectez. La banii aia pot sa-mi iau sa-mi fac 2 riguri. Daca gasesti componentele in EU, nu va exista vama. Daca mai esti inscris si in VIES, sa le iei fara TVA, ajungi foarte convenabil.

Este doar o notiune de timp pana cand ASICurile vor invada piata. In momentul de fata, eu astept sa mai scada preturile. Mi se par cam ridicate.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
February 07, 2014, 04:47:51 AM
 #50

Construieste cineva asa ceva la banii astia la noi? 6 mh la 3700$? 
O placa de baza cu 6 gpu?  Cine se pricepe ?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
February 07, 2014, 06:40:08 AM
 #51

Nu este nici o filozofie constructia.

Eu folosesc placi de baza sk 775 si AM2+ cu cate doua PCI-E 16x si doua sau trei 1x...procesoare ieftine (pun maxim 3 pl video oricum)
Avantajul este ca SH sunt pomana...gasesti pe CG (gasesti, gasesti dar de fapt cauta si altii care au prins spilul)

Placile baza cu o roaba de conexiuni 16x sunt impardonabil de scumpe si incumba riscuri. Nu spun ca solicita si SO-uri ca win8 sau Linux (ca win7 vede maxim 4 GPU)
...asa ca de ce sa te legi la cap cu 6 GPU pe o placa?

Apropo, placile baza care au conector molex pe ele pt alimentarea suplimentara a porturilor PCI-E sunt muc si sfarc.  Wink
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
February 10, 2014, 08:21:08 PM
 #52

@BlackElectronics
V-am scris un email, de ce nu mi-ati raspuns ?

V-am intrebat:

- de ce aveti preturi exagerat de mari ?
 am dat exemplu Black Arrow: Prospero X-3 (2000Ghash/second), $5,949.15 si Cointerra - TerraMiner™ IV – 2TH/s , $5,999 fata de ale voastre
- cum de nu am auzit de Black Miner Monster ? am auzit pana si de bulgarii care fac mineri cu chipuri Avalon, numai de voi nu....era asa de greu sa postati un mesaj aici ?
- daca preturile de pe site includ TVA  ?  Daca cumpar de la voi mai trebuie sa platesc TVA ?
- din ce locatie sunt comercializate ASICurile voastre ? Or fi ele asamblate la Bacau, dar sunt vandute tot din RO ? una e sa iti vina cu Fan Curier si alta e sa iti treaca prin vama cu UPS...


Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 10, 2014, 08:25:00 PM
 #53

V-am intrebat:
- daca preturile de pe site includ TVA  ?  Daca cumpar de la voi mai trebuie sa platesc TVA ?

Iti pot raspunde eu la asta. Nu am nicio legatura cu ei, dar i-am intrebat si eu si mi-au raspuns. Preturile sunt finale si nu includ TVA pentru ca firma nu este platitoare de TVA. Asta pana cand vor vinde cam 20 ASICuri. Firmele sunt obligate de stat sa devina platitoare de TVA daca depasesc cifra de afaceri de 65000 euro.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 10, 2014, 10:13:45 PM
 #54

- cum de nu am auzit de Black Miner Monster ? am auzit pana si de bulgarii care fac mineri cu chipuri Avalon, numai de voi nu....era asa de greu sa postati un mesaj aici ?
Firma opereaza de 2 luni in curtea unde lucrez si eu. Imagineaza-ti surpriza mea sa aflu asta pe un forum international...
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 11, 2014, 11:19:17 AM
 #55

De ce aveti preturi exagerat de mari? am dat exemplu Black Arrow: Prospero X-3 (2000Ghash/second), $5,949.15 si Cointerra - TerraMiner™ IV – 2TH/s , $5,999 fata de ale voastre.

Nu consideram ca avem preturi exagerat de mari. Celor doua produse specificate li se mai adauga si taxe vamale si TVA (4% in cazul in care se declara ca sunt doar componente si nu un produs finit + 24% TVA). Legea in Romania prevede acest lucru.

Cum de nu am auzit de Black Miner Monster ? am auzit pana si de bulgarii care fac mineri cu chipuri Avalon, numai de voi nu....era asa de greu sa postati un mesaj aici ?

Probabil nu ati auzit deoarece cand am postat despre Black Miner Monster pe sectiunea internationala a acestui forum am fost atacati din toate partile cu acuze de genul SCAM. In acel moment ne-am hotarat sa folosim alte canale de promovare precum eBay, Google Adwords, etc.

Daca preturile de pe site includ TVA  ?  Daca cumpar de la voi mai trebuie sa platesc TVA ?

Preturile nu includ TVA deoarece in moemntul de fata nu suntem platitori de TVA.

Din ce locatie sunt comercializate ASICurile voastre? Or fi ele asamblate la Bacau, dar sunt vandute tot din RO? Una e sa iti vina cu Fan Curier si alta e sa iti treaca prin vama cu UPS...

ASICurile noastre sunt produse/asamblate in Bacau. Se vand si in Romania dar piata targetata de noi este cea Europeana deoarece nu exista taxe vamale. In Romania livrarile se fac prin Fan Courier.


http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 11, 2014, 11:30:49 AM
 #56


ASICurile noastre sunt produse/asamblate in Bacau. Se vand si in Romania dar piata targetata de noi este cea Europeana deoarece nu exista taxe vamale. In Romania livrarile se fac prin Fan Courier.


Nu puteti spune ca aceste ASICuri sunt produse in Bacau. Tot voi spuneati ca "Chipurile sunt dezvoltate si fabricate in Elvetia.". Ar fi fost misto ca tot voi sa va produceti chip-urile.

Acum hai sa spunem lucrurilor pe nume: luati chip-uri de la un furnizor, iar voi doar le ansamblati si va puneti logo-ul pe carcasa. Lucru pe care il face si Allview, Serioux, E-boda si multi altii cu tabletele si terminalele mobile.

Nu vreau sa fiu "Giga Contra", dar ma irita cand vad informatii care se bat cap in cap.

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
February 11, 2014, 11:33:02 AM
 #57


ASICurile noastre sunt produse/asamblate in Bacau. Se vand si in Romania dar piata targetata de noi este cea Europeana deoarece nu exista taxe vamale. In Romania livrarile se fac prin Fan Courier.


Nu puteti spune ca aceste ASICuri sunt produse in Bacau. Tot voi spuneati ca "Chipurile sunt dezvoltate si fabricate in Elvetia.". Ar fi fost misto ca tot voi sa va produceti chip-urile.


Probabil ne-am exprimat gresit. Unitatile sunt produse in Bacau. Cipurile sunt Coincraft A1 28nm ASIC si sunt importate din Elvetia.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
dracarnic
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 156
Merit: 100

Conceive. Believe. Achieve.


View Profile WWW
February 11, 2014, 11:35:58 AM
 #58

Mare atentie la ce spuneti. Nu de alta, dar veti fi penalizat de utilizatori. Iar voi cum sunteti la inceput, e de preferat sa incepeti cu dreptul. Spor in afaceri!

"Bitcoin is a technical tour de force." - Bill Gates
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
February 11, 2014, 02:39:57 PM
 #59

Cum naibii sa fie chipuri made in Bacau? Nu asta era problema...
Porcaria mare e ca btc are probleme chiar acum cand avem producator autohton. Fuck...!
iulius99
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
February 12, 2014, 09:31:21 AM
Last edit: February 12, 2014, 09:51:46 AM by iulius99
 #60

  Putin cam ciudat cu aceasta societate din Bacau, care zic ei, ca nu sunt platitori de TVA dar daca te duci pe situl  http://bitmine.ch/?product=coincraft-ai-asic  ca sa comanzi chip-uri "Coincraft A1 - 28nm", comanda minima e de 500 bucati iar un pret ar fi de 43750USD ... eventual plus taxe ; concluzia e ca doar de la prima comanda de materiale valoarea lor fiind foarte mare se ajunge instant platitor de TVA ...  plus necesitatea de a avea niste masini: SMT placement equipment ... ce ma trimite cu gandul ca ei comanda doar module preansamblate, pe care le monteaza in carcase metalice ... de unde si pretul mai ridicat dar si imposibilitatea de a trata cu clientii finali.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!