Bitcoin Forum
May 17, 2024, 01:05:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Black Miner - ASIC Bitcoin Mining Hardware  (Read 32623 times)
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 05, 2014, 06:09:02 PM
 #141

Buna seara,

Maine dimineata se trimit update-uri catre fiecare client legate de data exacta a livrarii si BONUSul primit pentru intarziere.

Ne cerem scuze pentru intarzierile aparute.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 05, 2014, 07:17:42 PM
 #142

Buna seara,

Maine dimineata se trimit update-uri catre fiecare client legate de data exacta a livrarii si BONUSul primit pentru intarziere.

Ne cerem scuze pentru intarzierile aparute.

Multumim!

Un raspuns prompt conteaza enorm. Indiferent de motivul intarzierii sau "whatever".
Dupa 24 de apeluri 7 emailuri la care am primit mesaj cu autoresponder in sfarsit pot sa respir cumva.


Astept cu nerabdare emailul cu un raspuns care m-am solicitat acum 5 zile.

Sunt sigur ca nu sunt singurul care isi face griji pe tema lipsei de comunicarii. Mai mult ma deranjeaza faptul ca astept un raspuns 5 zile decat ca a intarziat black electronics cu 5 zile.


bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 12:51:25 PM
 #143

Assemblyissues = teapa ? Ne pregatim de plangeri penale si process?
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
May 06, 2014, 02:50:18 PM
 #144

Pai nu a-ti primit email toti publicati mailul de la black miner sa vedem si noi publicul care ne pregatim sa comandam.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 02:53:10 PM
 #145

Nu am primit absolut nimik. Sa modificat doar statusul la comanda.

"Order # was placed on February, 2014 and is currently assembly-issues."

In continuare aboslut nimeni nu raspunde la telefon,email.
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 02:55:46 PM
 #146

Pai nu a-ti primit email toti publicati mailul de la black miner sa vedem si noi publicul care ne pregatim sa comandam.

Dar avand in vedere ca numai eu scriu aici probabil restul cumparatorilor din romania au primit rigurile si eu sunt the only one left out Smiley

Sau le e frica sa nu cumva sa piarda bani/riguri etc.
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 03:20:07 PM
 #147

Buna ziua,

Asa cum am discutat si pe Skype, toti clientii au primit notificari si raspunsuri din partea noastra. V-am raspuns de fiecare data prin e-mail. O sa analizam problema pentru a vedea daca este o eroare de partea noastra.

Notificarea trimisa catre clientii care nu au primit inca produsele este urmatoarea:

=============

We are sorry to announce that we are experiencing some problems with the boards. Specifically, our manufacturer did a mistake on the board's copper thickness leading to a malfunction of the ASIC chip.

We can not deliver your product(s) with this malfunction. We care about the quality of the delivered products.

Black Electronics assumes this error and it's committed to reward losses that occur from the client through an upgrade from the old boards to the new EVO boards.

Black Miner Prime I will have a 700 GH/s guaranteed hashrate and Black Miner Prime II will have a 1400 GH/s guaranteed hashrate. Besides this, we will upgrade your power supplies so you will be able to overclock each board up to 800 GH/s.

Besides the free upgrades, you will receive a discount voucher for any orders placed by you in the future.

We do our best to send your order by the end of next week .

We also want to apologize for the lack of communication lately. We are more than involved in solving this problem and we hope you understand our situation.

=============

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
May 06, 2014, 03:21:34 PM
 #148

Mai sunt si alti cumparatori din Romania?
Poti spune cat ai platit pe GH (eventual si Kw/GH) si daca mai exista vreo sansa sa iti recuperezi banii (in afara de o minune)?
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 03:29:33 PM
 #149

Mai sunt si alti cumparatori din Romania?
Poti spune cat ai platit pe GH (eventual si Kw/GH) si daca mai exista vreo sansa sa iti recuperezi banii (in afara de o minune)?

Am platit vreo 15mii $ in total si in situatia mea probabil o sa ii recuperez si sa fac profit candva avand in vedere ca nu platesc curent.

bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 03:32:33 PM
 #150

Am reusit sa discut pe skype cu BlackElectronics.
Pe scurt am tipat ca tartanu in papusoi aiurea vina era a mea ca nu primeam emailurile de la ei.

Pt cine intereseaza ca vad ca numai eu scriu aici , mi sa spus/comunicat ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare se incearca livrarea tuturor comenzilor.

Pt cine a investit in hardware sa se umple de bani : shit happends.

Pt cine are incredere in BTC si in viitorul lui: hold on.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
May 06, 2014, 03:53:40 PM
 #151

Mai sunt si alti cumparatori din Romania?
Poti spune cat ai platit pe GH (eventual si Kw/GH) si daca mai exista vreo sansa sa iti recuperezi banii (in afara de o minune)?

Am platit vreo 15mii $ in total si in situatia mea probabil o sa ii recuperez si sa fac profit candva avand in vedere ca nu platesc curent.



15000 pt cati TH?
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 03:56:56 PM
 #152

Mai sunt si alti cumparatori din Romania?
Poti spune cat ai platit pe GH (eventual si Kw/GH) si daca mai exista vreo sansa sa iti recuperezi banii (in afara de o minune)?

Am platit vreo 15mii $ in total si in situatia mea probabil o sa ii recuperez si sa fac profit candva avand in vedere ca nu platesc curent.



15000 pt cati TH?

3 TH.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
May 06, 2014, 04:04:57 PM
 #153

Avand in vedere preturile actuale si faptul ca nu platesti curent, dupa o estimare asa din fuga si cu o crestere a dificultatii de 8% pe perioada, in 530 de zile o sa ai o pierdere de 4 BTC. Sa speram ca pana atunci o sa fie bitcoinul 10.000 Smiley
Mult succes!
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 04:07:46 PM
 #154

Avand in vedere preturile actuale si faptul ca nu platesti curent, dupa o estimare asa din fuga si cu o crestere a dificultatii de 8% pe perioada, in 530 de zile o sa ai o pierdere de 4 BTC. Sa speram ca pana atunci o sa fie bitcoinul 10.000 Smiley
Mult succes!

Merci frumos pt info.
Te simti bine cand arunci cu noroi ?
Vai vai si hahahaha ai dat 15 mii si nu o sa ii mai scoti niciodata.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
May 06, 2014, 04:30:32 PM
 #155

    Scuze daca te'ai simtit deranjat, n'a fost nici pe departe intentia mea, ai inteles total gresit.
Era doar o estimare, dar intr'adevar tu n'ai cerut'o si poate am gresit postand'o... si chiar se poate sa ma'nsel in totalitate.
    Si eu am pierdut destul cu BTC'ul (am si castigat, nu ma pot plange). Chiar detin GH si pe pbmining, care pot sa dispara si maine si
nu m'as simti chiar bine sa vina cineva sa'mi spuna ca am pierdut si din astea, daca asta i'ar fi intentia. Sunt perfect constient de riscuri, cum cred ca la fel esti si tu fara
sa'ti spun eu cat poti castiga sau pierde. Nici macar pentru o secunda nu am avut intentia asta.
    Scuze inca o data si am vb serios cand am spus ca iti doresc mult succes. Sa auzim de bine.
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 06, 2014, 04:46:09 PM
 #156

    Scuze daca te'ai simtit deranjat, n'a fost nici pe departe intentia mea, ai inteles total gresit.
Era doar o estimare, dar intr'adevar tu n'ai cerut'o si poate am gresit postand'o... si chiar se poate sa ma'nsel in totalitate.
    Si eu am pierdut destul cu BTC'ul (am si castigat, nu ma pot plange). Chiar detin GH si pe pbmining, care pot sa dispara si maine si
nu m'as simti chiar bine sa vina cineva sa'mi spuna ca am pierdut si din astea, daca asta i'ar fi intentia. Sunt perfect constient de riscuri, cum cred ca la fel esti si tu fara
sa'ti spun eu cat poti castiga sau pierde. Nici macar pentru o secunda nu am avut intentia asta.
    Scuze inca o data si am vb serios cand am spus ca iti doresc mult succes. Sa auzim de bine.

Stai linistit, m-am obisnit cu "cu 15 mii puteai sa iti cumperi un audi" "nu o sa ii recuperezi vreodata" .... dar nu inteleg ce sa recuperez din moment ca iam facut din aer Smiley. Mos Craciun a fost bun cu mine anu trecut , "daca stii cum zic!"
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
May 06, 2014, 09:47:59 PM
 #157

$15000 pe 3 TH/s este tzeapa anului

Si nu exista "curent" pe gratis, cineva tot il plateste si se va observa pana la urma.

Roaga-te la Mos Craciun sa creasca Bitcoinul ca in basme, ca iti recuperezi banii.

Se vede ca nu iti sunt chiar indiferenti, altfel nu mai postai :  Cheesy Cheesy Cheesy

Un raspuns prompt conteaza enorm. Indiferent de motivul intarzierii sau "whatever".
Dupa 24 de apeluri 7 emailuri la care am primit mesaj cu autoresponder in sfarsit pot sa respir cumva.
Astept cu nerabdare emailul cu un raspuns care m-am solicitat acum 5 zile.
Sunt sigur ca nu sunt singurul care isi face griji pe tema lipsei de comunicarii. Mai mult ma deranjeaza faptul ca astept un raspuns 5 zile decat ca a intarziat black electronics cu 5 zile.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
May 09, 2014, 01:57:04 AM
 #158

deci pana la urma te-au tepuit cu cele 15 miare sau ba?

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
May 12, 2014, 12:55:43 PM
 #159

ce se aude pana la urma au livrat black miner sau nu?

Intreb pentru ca au pus si ceva produse "scrypt" pe website sa stim putem sa comandam de la iei sau nu.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
dangonz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
May 13, 2014, 07:18:02 PM
 #160

Eu chiar in seara asta am facut o comanda pentru un Lunar Lender Warp 1 (12 MH+), sper sa ajunga la timp.
Ca sa apuc sa scot macar 1 cent peste investitie Smiley.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!