Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:37:00 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Black Miner - ASIC Bitcoin Mining Hardware  (Read 32641 times)
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 19, 2014, 04:47:09 PM
 #181

Da, eu am platit prin transfer bancar cu chitante si toate alea, dar nu ma incalzeste cu nimik.

Cat despre plangeri etc, deocamdata sunt in discutii cu avocatii si o sa iau o hotarare definitiva vineri.

Personal sper ca domnii de la BE au muscat mai mult decat pot mesteca si o sa se rezolve cumva.

Intrun fel sau altu se rezolva ... amiabil , legal etc.
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
May 19, 2014, 08:01:17 PM
 #182

Daca ati facut un transfer bancar, eu cred ca aveti toate sansele sa va recuperati banii, dar daca ati platit in BTC sau orice alta moneda virtuala, nu prea cred ca o sa ii recuperati daca o sa fie sa fuga cu banii.
Eu zic sa dati o fuga pana acolo si sa vedeti daca chiar mai sunt acolo.

Daca ajung sa ma deplasez pana acolo crede-ma ca nu e bine, adica, serios, nu e bine
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 19, 2014, 09:48:51 PM
 #183

Daca ati facut un transfer bancar, eu cred ca aveti toate sansele sa va recuperati banii, dar daca ati platit in BTC sau orice alta moneda virtuala, nu prea cred ca o sa ii recuperati daca o sa fie sa fuga cu banii.
Eu zic sa dati o fuga pana acolo si sa vedeti daca chiar mai sunt acolo.

Daca ajung sa ma deplasez pana acolo crede-ma ca nu e bine, adica, serios, nu e bine

Hai , i dare you!

Lasand gluma , undeva miercuri/vineri ajung acolo.
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 20, 2014, 09:59:08 AM
 #184

Buna ziua,

Ne cerem scuze pentru raspunsul intarziat. O sa incerc sa va raspund tuturor intrebarilor.

  • Clientii ce nu doresc sa mai astepte pot face o cerere de refund. Platile se fac prin aceeasi metoda prin care ati platit.
  • Nu va ganditi ca noi stam linistiti si ca nu ne intereseaza de intarzierele aparute. Dorim sa rezolvam problema cat mai curand posibil iar cei ce opteaza sa astepte vor fi recompensati in functie de timpul de asteptare, astfel incat clientul sa nu aibe de suferit.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 20, 2014, 10:12:21 AM
 #185

Pai noutatile sunt simple, "baietii" de la black miner s-au dat la fund pentru ca au cam ajuns la capat cu "prelungirea" termenului de livrare. Practic nu mai raspund la nici-o tentativa de a-i contacta. Eu am formulat o cerere de anulare a comenzii la care nu s-au deranjat sa mai raspunda. Maine depun o plangere la politie pentru inselaciune (urmaresc deschiderea unui proces penal si instituire de poprire pe conturile lor bancare cat mai rapid -masurile aiguratorii pot fi instituite inca din faza cercetarii penale) si merg si pe varianta protectiei consumatorului.

In principiu, sansele sa mai scot ceva de la ei sunt destul de mici, dar sansele sa-i vad in inchisoare sunt substantial mai mari  Angry

Buna ziua,

Am primit cererea dumneavoastra de refund si aveti un e-mail de la noi cu etapele pentru finalizarea acestuia. Refund-ul dumneavoastra va fi efectuat in Bitcoin iar suma returnata va fi exact cea platita de dumneavoastra asa cum am discutat in momentul in care ati plasat comanda.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
arlekyn13
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
May 20, 2014, 01:09:08 PM
 #186

Pai noutatile sunt simple, "baietii" de la black miner s-au dat la fund pentru ca au cam ajuns la capat cu "prelungirea" termenului de livrare. Practic nu mai raspund la nici-o tentativa de a-i contacta. Eu am formulat o cerere de anulare a comenzii la care nu s-au deranjat sa mai raspunda. Maine depun o plangere la politie pentru inselaciune (urmaresc deschiderea unui proces penal si instituire de poprire pe conturile lor bancare cat mai rapid -masurile aiguratorii pot fi instituite inca din faza cercetarii penale) si merg si pe varianta protectiei consumatorului.

In principiu, sansele sa mai scot ceva de la ei sunt destul de mici, dar sansele sa-i vad in inchisoare sunt substantial mai mari  Angry

Buna ziua,

Am primit cererea dumneavoastra de refund si aveti un e-mail de la noi cu etapele pentru finalizarea acestuia. Refund-ul dumneavoastra va fi efectuat in Bitcoin iar suma returnata va fi exact cea platita de dumneavoastra asa cum am discutat in momentul in care ati plasat comanda.

Multumim!

In primul rand nu am discutat de refund ( Huh ), ci de termenul de livrare care era atunci un optimist "sfarsit de martie", precum si ceva detalii tehnice legate de consum/racire/oc. De atunci si pana acum am fost mai mult decat intelegator, probleme pot aparea cu furnizorii, in special pe piata asta, unde aproape ca nu exista producator de ASIC fara o gramada de plangeri si intarzieri. DAR, in momentul in care ti se da un nou termen, care iar nu e respectat, apoi un alt nou termen, care iar nu e respectat, intri la banuieli, nu? Spuneati ca aveti pcb-urile pe drum, ca vi s-a solicitat documentatia pentru taxele vamale, asta saptamana trecuta, miercuri. Ei bine? Am cerut doar un update in legatura cu evolutia lucrurilor, dar n-am mai primit nici-un raspuns, pe nici-un canal de comunicare.
In legatura cu refund-ul, ca sa nu existe indoieli, am achitat suma de USD 28000, astept returnarea aceleiasi sume. Orice altceva (care ar fi, in momentul platii, mai putin de $28000) ar insemna, eventual, o plata partiala. Daca va este mai usor sa achitati suma asta (de $28000) in bitcoin (lucru care si mie imi convine si sunt de acord cu el), este foarte ok, cursul de schimb unanim utilizat este cel de la Bitstamp sau BitPay, de la momentul efectuarii platii de refund. Nici macar cei de la KNC n-au indraznit sa ofere ceea ce voi tocmai a-ti postat, pentru ca s-ar fi incriminat singuri... mai bine va editati post-ul, un sfat legal gratuit!
In final, inainte de a completa acel formular de refund (pe care nici macar n-am apucat sa-l vad), aveti de gand sa prezentati aici pe forum, prin newsletter, in sectiunea de news de pe website, in privat pe skype sau prin orice mijloc de comunicare, situatia reala in care se afla comenzile noastre?
O decizie finala in legatura cu mentinerea sau anularea comenzii o s-o iau maine, in functie de situatia pe care sper sa o prezentati candva in cursul zilei de azi.



1CmrswU7JYpi9WNC8EHWCV3aam1FJsW2Zu - to show appreciation for my work
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 21, 2014, 12:14:38 PM
 #187

mai bine va editati post-ul, un sfat legal gratuit!

Buna ziua,

Nu avem de ce sa ne editam postul deoarece ne bazam pe termenii si conditiile acceptate de orice client in momentul plasarii comenzii. Si noi beneficiem de consultanta juridica dar nu despre asta ar trebui sa vorbim.

Asa cum am mentionat in alte posturi, situatia din acest moment nu este placuta nici pentru clienti, nici pentru noi. De aceea ne-am angajat sa returnam platile clientilor ce doresc sa isi anuleze comenzile sau sa oferim o putere mai mare in functie de timpul de intarziere pentru a mentine clientul multumit.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
May 21, 2014, 12:34:54 PM
 #188

Ce inseamna o putere mai mare?  De exemplu la un aparat de 1,2 th la 6500$ care ar fi bonusul? 
Dar la 3 aparate?
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 21, 2014, 12:55:52 PM
 #189

Ce inseamna o putere mai mare?  De exemplu la un aparat de 1,2 th la 6500$ care ar fi bonusul? 
Dar la 3 aparate?

Buna ziua,

Deja am trimis un newsletter ca momentan o unitate de 1.2 TH/s a fost upgradata la 1.4 TH/s. In functie de timpul de intarziere, aceasta putere poate fi modificata.

PS: Am observat si implicarea dumneavoastra in discutii dar dupa username nu ne putem da seama despre ce comanda este vorba.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
May 21, 2014, 01:29:20 PM
 #190

Ce inseamna o putere mai mare?  De exemplu la un aparat de 1,2 th la 6500$ care ar fi bonusul? 
Dar la 3 aparate?
Primesti aparatul tau plus diferenta pana la 1.5 TH

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 21, 2014, 02:07:22 PM
 #191

Eu am primit formularul de refund, nu e ce ma asteptam.
Cat despre upgrade de la 1,2 la 1,4 era ok daca intarzierea era de 7 zile sau ceva de gen. Acu nici nu ma gandesc ca mai scot banii aia, dar totusi ca idee un Antminer S1 de 200 costa $300, pe 30 aprilie 3Th putere aduceau 300$ in mai putin de 5 zile. In fine... Ideal ar fii sa ne puteti spune "in data de x mai incep livrarile si in data de y mai le aveti pe masa garantat" , probabil sar mai calma spiritele.
arlekyn13
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 288
Merit: 250


View Profile
May 21, 2014, 02:26:47 PM
 #192

In legatura cu situatia mea, trimiteti-mi suma initiala de BTC pe care am achitat-o. O data facut acest pas, voi veti considera ca obligatiile voastre contractuale s-au incheiat, eu o sa consider ca reprezinta o plata partiala din suma totala pe care mi-o datorati si continuam disputa in instanta, pe cale civila. Si vedem acolo care va avea in final dreptate Smiley Tot e mai bine decat un proces penal pentru inselaciune, evaziune fiscala si alte infractiuni pe care momentan le practicati (sau dati aceasta impresie). Tare sunt curios cum arata actele voastre contabile in BTC Smiley) "Vandut la 14:27 o unitate xxx cu 6.40562 BTC, vandut la 14:34 o unitate xxx cu 6.2581 btc"
Astept plata, daca o efectuati, am sa anunt public aici ca am primit macar suma initiala de BTC (pentru restul sumei datorate ma adresez instantei civile, fara plangere penala sau protectia consumatorului).
Ca sa fie clara treaba, putin imi pasa de practicile voastre comerciale/fiscale ATATA TIMP cat nu ma afecteaza pe mine direct. Eu imi vreau banii inapoi (pe toti) si nu ma mai intereseaza soarta voastra. Nu primesc nimic, mergem pe cale penala. Primesc partial, mergem pe cale civila.

1CmrswU7JYpi9WNC8EHWCV3aam1FJsW2Zu - to show appreciation for my work
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 22, 2014, 06:18:20 AM
 #193

In legatura cu situatia mea...

Buna ziua,

@arlekyn13 Ramane sa continuam discutia avuta azi pe Skype pentru rezolvarea situatiei.

In ceea ce priveste termenul exact de livrare, acesta va fi comunicat catre toti clientii astazi in jurul orei 6 PM. Pe langa aceasta data va fi comunicata si comepensatia oferita pentru intarziere.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
May 22, 2014, 04:24:40 PM
 #194

Eu nu am primit nici un fel de confirmare la cererea de refund.
Mai e cineva in aceasi situatie?
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
May 23, 2014, 08:59:12 AM
 #195

Buna ziua,

Aveti deja confirmare la cererea dumneavoastra.

Multumim!

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
sltrei
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 227
Merit: 100



View Profile
May 23, 2014, 08:31:50 PM
 #196

Dau eu 1 Th la 3000 usd decat il bagi in priza livrare rapida Smiley IN HAND.

For donations: 1B2gU7hHnweSKDFktd5AymGGUfhFvH5Gcf
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
May 24, 2014, 06:38:43 AM
 #197

Mai aveti Lunar Lander Warp 2 sau este si asta OUT OF STOCK ?
Daca da, in cat timp este livrat ?

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
May 24, 2014, 06:43:47 AM
 #198

Dau si eu 1.6 TH la 3500 $ in hand plug and play Smiley

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
Escaua
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
May 24, 2014, 10:56:19 PM
 #199

NU comandati de la acest tip. O sa va spun ce am patit eu cu el:
In Decembrie am luat legatura cu el pentru un miner de 430GH. Astfel in Ianuarie I-am platit (8000$). La scurt timp mi-a propus sa-mi dea 2 unitati de 215 GH ca le face mai repede. Mi-a dat una intradevar si de a doua m-am rugat de el inca o luna sa mi-o dea. IN fine le-am primit. Niciodata dar niciodata nu au functionat la 430 GH (impreuna). Au scos cel mult 400 GH. Dupa ce le-am primit am mai comandat o unitate de 1.2 TH pentru care am platit 6200 $ Pe aceasta nu am primit-o si acum 3 saptamani am anulat comanda deoarece a intarziat mult peste ce a promis. I-a luat 2 saptamani sa-mi inregistreze cererea de ramburs iar acum mi-a trimis un mail cu T & C cum ca-mi va da banii peste vre-o 45 de zile lucratoare. Nu am deranjeaza asta prea tare. Problema e alta:

Minerele pe care mi le-a dat, cele 2 de 215 pe langa ca nu au scos niciodata cat spune el sunt si defectuoase. Unul dintre ele a murit pur si simplu. I l-am trimis si l-a reparat intradevar. A uitat insa sa-i monteze display-ul. Acum 3 saptamani acelasi aparat de la 200 GH cat scotea abia mai merge cu 90 Gh. De atunci refuza sa raspunda la telefon, mail sau pe Fb. Pur si simplu s-a dat la fund.

Nu comandati de la acest individ. Pe langa ca face produse proaste atunci cand o sa aveti nevoie de el va fi mereu ocupat si va va ignora cu desavarsire. Va va suna in schimb de 2 ori pe zi sa-i platiti banii in avans. Si nu pe contul firmei lui ci al prietenei. Eu am toate convorbirile lui si o sa ma prezint saptamana viitoare la politie cu ele. Inclusiv indemnurile de a nu face factura sau contract ca sa nu plateasca taxe (iar plata s-o fac prietenei lui).
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
May 25, 2014, 07:17:24 AM
 #200

NU comandati de la acest tip. O sa va spun ce am patit eu cu el:
In Decembrie am luat legatura cu el pentru un miner de 430GH. Astfel in Ianuarie I-am platit (8000$). La scurt timp mi-a propus sa-mi dea 2 unitati de 215 GH ca le face mai repede. Mi-a dat una intradevar si de a doua m-am rugat de el inca o luna sa mi-o dea. IN fine le-am primit. Niciodata dar niciodata nu au functionat la 430 GH (impreuna). Au scos cel mult 400 GH. Dupa ce le-am primit am mai comandat o unitate de 1.2 TH pentru care am platit 6200 $ Pe aceasta nu am primit-o si acum 3 saptamani am anulat comanda deoarece a intarziat mult peste ce a promis. I-a luat 2 saptamani sa-mi inregistreze cererea de ramburs iar acum mi-a trimis un mail cu T & C cum ca-mi va da banii peste vre-o 45 de zile lucratoare. Nu am deranjeaza asta prea tare. Problema e alta:

Minerele pe care mi le-a dat, cele 2 de 215 pe langa ca nu au scos niciodata cat spune el sunt si defectuoase. Unul dintre ele a murit pur si simplu. I l-am trimis si l-a reparat intradevar. A uitat insa sa-i monteze display-ul. Acum 3 saptamani acelasi aparat de la 200 GH cat scotea abia mai merge cu 90 Gh. De atunci refuza sa raspunda la telefon, mail sau pe Fb. Pur si simplu s-a dat la fund.

Nu comandati de la acest individ. Pe langa ca face produse proaste atunci cand o sa aveti nevoie de el va fi mereu ocupat si va va ignora cu desavarsire. Va va suna in schimb de 2 ori pe zi sa-i platiti banii in avans. Si nu pe contul firmei lui ci al prietenei. Eu am toate convorbirile lui si o sa ma prezint saptamana viitoare la politie cu ele. Inclusiv indemnurile de a nu face factura sau contract ca sa nu plateasca taxe (iar plata s-o fac prietenei lui).

totusi despre cine este vorba?Smiley

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!