Bitcoin Forum
June 16, 2024, 09:45:09 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 »  All
  Print  
Author Topic: Black Miner - ASIC Bitcoin Mining Hardware  (Read 32641 times)
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
August 13, 2014, 10:23:12 AM
 #281

Unde nu am si eu asa o bafta sa ii ia "militia" de guler pe alde Massaroto si Anselmi de la Bitmine.ch din Elvetia (partenerii lui Black Electronics) care a pagubit atata lume si nelivrandu-le niciun ASIC pt Bitcoin pana la ora asta din Dec 2013 !! .. Sad

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 13, 2014, 11:02:52 AM
 #282

"Buna ziua,

Avand in vedere faptul ca ne dorim sa pastram un anumit nivel al
discutiilor, cel putin de partea noastra, nu raspundem acestor
amenintari.

Multumim"

OMU ori e extrem de prost ori e dereglat la cap, are impresia ca e o joaca.
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
August 13, 2014, 12:36:29 PM
 #283

"Buna ziua,

Avand in vedere faptul ca ne dorim sa pastram un anumit nivel al
discutiilor, cel putin de partea noastra, nu raspundem acestor
amenintari.

Multumim"

OMU ori e extrem de prost ori e dereglat la cap, are impresia ca e o joaca.


Tupeu de moldovean Smiley)

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 13, 2014, 01:14:35 PM
 #284

"Buna ziua,

Avand in vedere faptul ca ne dorim sa pastram un anumit nivel al
discutiilor, cel putin de partea noastra, nu raspundem acestor
amenintari.

Multumim"

OMU ori e extrem de prost ori e dereglat la cap, are impresia ca e o joaca.


Tupeu de moldovean Smiley)

Neah , si eu sunt moldovean, mai moldovean ca el dar asta nu e tupeu, e prostie.

tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
August 13, 2014, 01:18:15 PM
 #285

am ziso asa ca o paranteza mica.. ai dreptate practic asta e incostienta acuma... capu face capu trage.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
August 13, 2014, 04:28:26 PM
 #286

Unde nu am si eu asa o bafta sa ii ia "militia" de guler pe alde Massaroto si Anselmi de la Bitmine.ch din Elvetia (partenerii lui Black Electronics) care a pagubit atata lume si nelivrandu-le niciun ASIC pt Bitcoin pana la ora asta din Dec 2013 !! .. Sad

Daca e adevarat ce spui tu, iar el a comandat si a platit chip-uri sau aparate la bitmine.ch iar aia nu le-au fabricat/ trimis, el practic a cazut la mijloc, fiind un intermediar.  Ma gandesc ca refund-urile printre care si al meu a fost facut cu ce-o fi primit de acolo, in parte.  E destul de aiurea sa fi in ambele situatii, si in cazul vostru si in cazul lui. 
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 13, 2014, 05:46:41 PM
 #287

Nu am vazut facturi catre firme de afara. Mia dat facturi la carcase si surse la pc garage pt maxim 4000 usd. Cine stie ce bmw sia  tras omu sa dea bine la fete.
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
August 13, 2014, 06:52:15 PM
 #288

Buna seara,

Pentru ca am observat un numar de acuzatii false am hotarat sa clarificam situatia noastra in acest moment:

Asa cum am comunicat sunt probleme din cauza furnizorilor (discutiile si datele de contact au fost publicate). Noi am pregatit absolut tot pentru livrarea comenzilor dupa ce primeam placile de la furnizori. Daca am fi avut o rea intentie nu am fi efectuat achizitii de anumite componente (carcase, coolere, raspberry, cabluri, etc.) si nu am fi platit integral cipurile si costurile fabricarii placilor. Sunt acte ce dovedesc ca aceste plati au fost facute, acte ce le putem prezenta la cererea clientilor asa cum am comunicat deja.

Userul "adibandi" are perfecta dreptate specificand faptul ca "practic au cazut la mijloc".

Mai sus este un publicat un raspuns trimis de noi:

Quote
Buna ziua,

Avand in vedere faptul ca ne dorim sa pastram un anumit nivel al
discutiilor, cel putin de partea noastra, nu raspundem acestor
amenintari.

Multumim

Acest raspuns a fost trimis ca reply al unui e-mail plin de amenintari. Noi dorim sa ne pastram calmul si sa rezolvam situatia. Nu raspundem unor amenintari la persoana sau unor acuze false.

Ne pare nespus de rau ca anumite persoane nu inteleg in ce postura ne aflam. Intelegem ca am creat situatii total neplacute pentru clienti dar acest lucru a fost involuntar.

Multumim


http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
August 13, 2014, 08:33:11 PM
 #289

Unde nu am si eu asa o bafta sa ii ia "militia" de guler pe alde Massaroto si Anselmi de la Bitmine.ch din Elvetia (partenerii lui Black Electronics) care a pagubit atata lume si nelivrandu-le niciun ASIC pt Bitcoin pana la ora asta din Dec 2013 !! .. Sad

Daca e adevarat ce spui tu, iar el a comandat si a platit chip-uri sau aparate la bitmine.ch iar aia nu le-au fabricat/ trimis, el practic a cazut la mijloc, fiind un intermediar.  Ma gandesc ca refund-urile printre care si al meu a fost facut cu ce-o fi primit de acolo, in parte.  E destul de aiurea sa fi in ambele situatii, si in cazul vostru si in cazul lui. 

In ceea ce priveste Bitmine.ch, Black Electronics a folosit de la ei doar chip-uri A1, pe care le-au si prezentat ca au intrat in posesia lor.
Asa ca nu de aici a aparut vreo intarziere  in livrarea ASICurilor vandute de BlackElectronics, deci nu va mai agatati de afirmatia lui Adibandi ca innecatul de un pai. Nu v-a pus nimeni sa comercializati ASICuri scumpe (5000 USD per TH/s !!) si sa le asamblati ca pe jucarii Lego.

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 13, 2014, 11:44:58 PM
 #290

Isi bate joc de mine si altii ca mine, nu are bunul simt sau tupeul sa puna mana pe telefon sa sune si sa lamureasca/raspunda la un set de intrebari.
Se ascunde dupa email si un robot telefonic care NU mai preia mesaje. Si are pretentii sa nu ameninti.
Eu sunt inca calm, si te-am amenintat cu organele legale in masura sa faca ce e de facut cu tine. Sunt sigur ca altii in situatia mea ar face altele, GARANTAT.


Pune mana pe telefonul ala ca nu iti cad "outzele" si suna-ma daca vrei sa ma lamuresti cu ceva, raspunde-mi la intrebari mie sau avocatului meu.


NU da un post la hoha pe un forum.
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
August 14, 2014, 05:22:22 AM
 #291

In ceea ce priveste Bitmine.ch, Black Electronics a folosit de la ei doar chip-uri A1, pe care le-au si prezentat ca au intrat in posesia lor.

Chipurile au fost schimbate de o perioada lunga de timp. Varianta a finala a ramas pe chipurile de Hashfast, chipuri ce au fost primite. Problema noastra nu este legata de chipuri ci de fabricarea placilor. Clientii au primit exact numele si datele de contact al firmelor cu care lucram cat si detalii despre problema aparuta.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
BlackElectronics (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 93
Merit: 10


View Profile
August 14, 2014, 05:24:10 AM
 #292

Isi bate joc de mine si altii ca mine, nu are bunul simt sau tupeul sa puna mana pe telefon sa sune si sa lamureasca/raspunda la un set de intrebari.

Ne pare rau ca v-am creat aceasta idee cum ca noi ne-am "bate joc". Am raspuns intrebarilor dumneavoastra si am trimis un comunicat prin care am specificat tot ce putem. Oferim exact ce informatii avem si noi la randul nostru.

http://blackminer.com - Powerful Stand-Alone Bitcoin & Litecoin Mining Hardware
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
August 14, 2014, 07:45:42 AM
 #293

ma uit pe siteul lor si vad ca cer €3,045.00 pe 1.4 th . cand azi 1.5 th se vind cu 1000  usd sau 1.9 btc . ma refer la 3 x antminer s3 in overclock.
faliment scrie pe blackminer electronics.
tvasbn
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 460
Merit: 500


View Profile
August 14, 2014, 08:40:42 AM
 #294

In ceea ce priveste Bitmine.ch, Black Electronics a folosit de la ei doar chip-uri A1, pe care le-au si prezentat ca au intrat in posesia lor.

Chipurile au fost schimbate de o perioada lunga de timp. Varianta a finala a ramas pe chipurile de Hashfast, chipuri ce au fost primite. Problema noastra nu este legata de chipuri ci de fabricarea placilor. Clientii au primit exact numele si datele de contact al firmelor cu care lucram cat si detalii despre problema aparuta.

Ma intereseaza pe mine chipurile HashFast, cate buc aveti? Pret?
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 14, 2014, 02:55:32 PM
 #295

Daca specificati pe site de la inceput "SUNTEM intermediari" sau "Samsari" sau "bijnitari" sau cum vrei tu sa spui pe romaneste, nu comandam in veci nimik.
Ma gandeam ca esti vreun electronist calificat sa faci o treaba nu astepti sa o faca altii pt tine si tu sa iei 10% peste.

Sunt 1 trilion de intermediari care vand produse bitmain etc aveam de unde alege.

AM crezut ca esti unul din romanii cu creier.

Imi e indiferent, vinde ce ai de vandut cere refunduri si da banii inapoi la oameni pt ca numai ai ce produse sa dai.
Chiar daca prin absurd reusesti sa livrezi ce ai promis trebuie sa dai in loc de 1th 5th sa fii la acelasi nivel ca in 30Aprilie.


bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 14, 2014, 02:59:59 PM
 #296

PS: cu 3TH in 30/04/14 aveam undeva la 200$ /day la pretul si dificultatea respectiva.

AZI daca ai livra produsele ar trebuii sa imi dai 18TH sa scot 200$/day, dar tine cont ca pt 3TH consumul de curent e unu si pt 18TH consumul e altul.

Concluzie:

Mai bine faci cumva si dai banii oamenilor.
Se pot lua imprumuturi, se pot vinde case, masini, taiem vacantele la mare .... oricum suna mai bine decat procese penale si alte prostii de gen.
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
August 19, 2014, 12:05:59 PM
 #297

PS: cu 3TH in 30/04/14 aveam undeva la 200$ /day la pretul si dificultatea respectiva.

AZI daca ai livra produsele ar trebuii sa imi dai 18TH sa scot 200$/day, dar tine cont ca pt 3TH consumul de curent e unu si pt 18TH consumul e altul.

Concluzie:

Mai bine faci cumva si dai banii oamenilor.
Se pot lua imprumuturi, se pot vinde case, masini, taiem vacantele la mare .... oricum suna mai bine decat procese penale si alte prostii de gen.

Ceva noutati bianca.f?

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
August 20, 2014, 01:17:33 PM
 #298

Nimik nou. Am facut plangeri la politia economica si urmeaza sa deschid si un proces civil.  Dureaza.
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
August 21, 2014, 08:48:32 AM
 #299

Nimik nou. Am facut plangeri la politia economica si urmeaza sa deschid si un proces civil.  Dureaza.
Ok, cand mai ai timp si ai ceva noutati pune cate un post aici sa stim si noi.

Multumesc.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
September 07, 2014, 12:46:32 PM
 #300

noutati ceva?

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!