Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:18:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bir projenin tutup tutmayacağı nasıl anlaşılır?  (Read 570 times)
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
June 18, 2018, 10:31:19 PM

ANLAŞILMAZ!!! Çok net bir cevap verdim, affola, bu piyasada ve forumda benden kat ve kat fazla vakit ve emek harcamış arkadaşlar lütfen beni hoş görsün. Yanılıyorsam da uyarsın, dilerlerse sert bir dille, ee dost acı söyler, boynumuz kıldan ince. Herneyse konuya biraz daha açıklık getireyim, sağda solda birçok yerde, forum olsun telegram olsun, arkadaşların ağzı ya da ünlüler-fenomenler... 'Bu proje tutar abi' diyip, proje tuttuğunda 'Bakın ben demiştim' diyor ki, bu iki cümleyi duymaktan o kadar çok yoruldum ve sıkıldım ki anlatamam. Niye mi, bunları duyduğum belki 300 projeden 3 tanesi anca tuttu da ondan. İyi de zaten 300üne de söylediniz neredeyse! Şimdi daha da açalım, eee abi sen de işi bilecen, bakacaksın projeye, ne yenilik getirmiş, arkasındaki ekip kim, ön satış yapmış mı, pre-mine var mı, airdrop salmış mı, bounty ne dağıtmış, toplam arzı neymiş, kendine ne saklamış............ uzar da uzar, geç abi geç, boş muhabbet, bir proje söylüyorsunuz 'bakın şunu yapacaklarmış, mış mış da mış mış', pundix'in yaptığını ilk deneyen o muydu, ya da musicoinin, ekibinde hollywood yıldızının resmi bulunup tutan proje gördüm ya ben, girmiycem daha fazla detaya-isimlere! Eeee nasıl tutçak peki bir proje: bakın en çok reklamı kim yapıyor, alın takibe, niye mi? kefali bol olur! Balık tutmayı seven arkadaşlar bilir, önce biraz yem atarsın, üşüşür balıklar, sonra sallarsın oltayı, ne gelirse. İşte reklam burada yem, ne kadar çok reklam o kadar çok yem. Ha senden önce yunus geçmiştir balık yoktur, boş dönersin, ama baktın bir iki geliyor, bir hafta kalmazsın orada, kovayı doldurur kaçarsın. Tanıdık geldi mi? Dur dur örnekleyeyim: Abi 500 dolarda satmışın coinleri, bak tutsaydın 1000 dolar oldu! Tutmaz kardeşim elinde, o adam işi biliyor, elinde tutsaydı 30 projeden sadece 1i çıkar o dediğin fiyata, gerisi dibe vurur, ya balıklar doyar, ya da balıklar biter ya da balıklar çakar mevzuyu. Ama o şahıs sana balık tutmayı bırakacağı ana kadar, bu proje değerlenir demeye devam edecektir. Ne kadar çok olta o kadar bol şans ama nerede reklamın-yemin bol olduğu yerde. Kimsenin gitmediği, hiç yem atmadığı yerde balık tutulmaz mı, tutulur, ama 100 kişi dener 1 kişi tutar, dilden dile o 1 kişi anlatılır, herkes hayallere kapılır, kimse sormaz diğer 99una ne oldu. Ona da hayatın içinden bir cevap vereyim, hani derler ya sokaktaki hayvanlar nasıl yaşıyor, sen yaşayanı görüyorsun, bağışıklığı mı güçlüydü, geçççç, sadece şanslıydı, sen birtanesini görüyorsun ama 10olercesi ölüyor hergün, ruhun duymuyor. Özetle dostlar yatırım yapacaksanız ve biliyorum ki çoğunuz elinizdeki üç kuruş parayla daha iyi bir hayat standardına ulaşmanın hayaliyle buradasınız, öncelikle çoğumuzun başarısız olacağını bilin (biz kaybetmezsek başkası kazanamaz), sonra oyunun kurallarını iyi analiz edin, bu piyasada birisi sana sağdan git diyorsa %99 doğru yol soldakidir. Sağdan giden yol sadece sana bunu söyleyeni, bir yerden bir yere taşıman demektir ki, sen yorulunca senin için yolun sonu gelmiştir. Onun içinse mutlaka başka bir hamal bekliyordur. Ee ne dedin sen şimdi diye hala soruyorsan daha da açık söyleyeyim, AÇ GÖZÜNÜ YEMLERLERKEN AL, HIRS YAPMADAN UZA, PİRİNCE GİDECEĞİM DİYE ELDEKİ BULGURDAN OLMA, ANCA ÖYLE BULGUR BİRİKİR DE PİRİNÇ PİLAVI OLMASA DA BULGUR PİLAVI YERSİN!

Not: Son zamanlarda sıklıkla okuduğum, 'varımı yoğumu kaybettim ama hala umutluyum' şeklindeki yazılara atfen yazılmıştır.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
June 18, 2018, 11:35:20 PM

Bir projenin tutup tutmayacağı projenin reel hayata adapte olması yada hedeflemesi, ekibin çalışkanlığı yetmez ekibin pazarlamasının çok iyi olması yetmez ekibin hızlı müdahelesi anında çözüm üretmesi, yetmez stratejik hamleler yapması.
Bakınız PundiX : Proje güzel, ekip çalışkan hızlı ve anında müdahele ediyor.Borsaya binance'ye eklenme tarihleri bile cüzdan transfere açılış tarihlerine denk.
Aynı şekilde BNB coini.Binance coini yürüyen işleyen bir borsaları var.Reel hayatta karşılığı olan bir proje.
Waves bana göre umulanın veremedi.Ekip güzel çalışıyor kendini geliştiriyor ama istenilen hacimi bir türlü yakalayamadı.Eğer borsasını tam işlevsel hale getiremezse bu fiyatlarda devam eder.
Kısaca bir projenin güzel olması ekibin çalışması da yetmiyor başarıya ulaşması gerekiyor.Yatırımcıya güven vermeli.Benim gözlemlerimde böyle.
Güven geldiğinde yatırımcı geliyor uzun vade kısa vade tutuyor farketmez.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
June 18, 2018, 11:41:17 PM
Last edit: June 20, 2018, 10:37:02 PM by panteraforlife

Adı üstünde proje işte Grin Ürünler henüz ortada yok, whitepaper ve roadmapte önümüze konanlara bakarak, takımı da gözümüz biraz tuttuysa bu projenin gerçekleşmesi için para yatırıyoruz, emekleme aşamasında işler bunlar henüz.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 18, 2018, 11:57:59 PM

anlaşılabilir ama herkes anlayamaz. piyasanın yüzde biri anlar gerisi anlamaz. o yüzden bir çok kişi hep beraber bu proje tutacak diyorsa temkinli yaklaşın derim.
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
June 19, 2018, 07:15:04 AM

ICO' su bir dakikanın altında bitiyor ise %90 tutmuştur o proje ve 3-4X kazandıracaktır .

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 19, 2018, 07:28:57 AM

Projeler hayatat geçirilmeden ekipler bırakıyor çalışmayı paraya doyup coini umursamıyorlar ki zaten çoğu hayal ürünü isteselerde yapamazlar yapsalarda alıcısı olmaz.
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240
Merit: 10

View Profile
June 19, 2018, 07:35:13 AM

genel olarak daha önceden tutan coinlere ait projelere bakıyorum birde bu piyasada ne kadar ihtiyaç var ona bakarım
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 19, 2018, 07:56:32 AM

Söylediklerine kısmen katılıyorum. Bir projenin tutup tutmayacağı %100 anlaşılamaz. O yüzden ben ince eleyip sık dokumuyorum. Eskiden hold yapma düşüncem vardı şimdi ise kar cepte güzel diye düşünüyorum. 5 dolar olan coin bir günde 0,5 dolara düşüyorsa, 0,01 dolar olan coin 0,5 dolara cıkıyorsa bu oynak piyasada karı gorup çıkmak en güzeli.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
June 19, 2018, 08:05:04 AM

white paper'i var mı önce ona bakarsınız, varsa orada anlatılanlar nasıl hayal mi satıyorlar yok özenli bir tasarımı alt metini var mı bunu incelersiniz, düzgün reel kişilerden ulaşan bir ekibi var mı buna bakarsınız, site tasarımı ve sosyal medya kullanımlarıda çok önemli ilk etapta bakmanız gereken şeyler bunlardır.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
June 19, 2018, 08:19:46 AM

Katılıyorum. O seBeple hiç ico ya doğrudan katılma cesareti gösteremedim. Çünkü güvenemedim. Genellikle ya bountylerden yada borsaya çıkmış rüştünü ispat etmiş olanlardan almayı tercih ediyorum.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 19, 2018, 08:27:22 AM

Aynı fikirde değilim; kesin kararlar genelleştirme gibi kavramlar seni her zaman hata yapmaya yönlendir. Senin karar verememen demek kimsenin karar veremeyeceği anlamına gelmez.

çooooookkkkkkkkkk kaba şekilde bir iki hususa değineceğim. Öncelikle proje konusu, ekip, WP, investors , roadmap , token dağılımı ve hype bir şekilde analiz edilip genel bir kanıya varılır. Bu değerler her token veya koin için çok net değerler vermeyebilir ama aradan birkaç tanesi sıyrılır. KESİN diye bir şey yok ama bura dan çıkan sonuçlar risk alma yüzdene göre sana bazı  fikirler verilir ki . Yatırım yaparken bu konulara özen göstermek gerek. Yani kumar oynamıyoruz analiz yapıyoruz, tutar tutmaz o başka konu.
zokora
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

View Profile
June 19, 2018, 08:53:09 AM

ilk kelimeyi gördüm, katılıyorum, gerisini okumadım Smiley
proje proje araştırıp tutacak coini bulmak bana göre değil, bulan varsa helal olsun. ben piyasanın dilinden anlarım, zaten piyasa yükselecekse tüm coinler yükseliyor, düşecekse hepsi düşüyor. piyasanın yükseleceğini anlar düşük fiyatlı coinlerden alırım yüksekten satarım. çöp olsun tutan proje olsun umurumda değil.
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
June 19, 2018, 09:12:06 AM

analışır hocam hemde ilk günden yoksa bu adamlar birkaç dakikada nasıl ico bitiriyor sanıyorsunuz.. yöneten ekip vs önemli.
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:20:52 AM

ico satışlarını 5 10 dakikada yapan projenin tutacağı kesin ama ozaman da biz geç kalmış oluruz tabi alamadığımız için tren kaçmış olur
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:22:04 AM
Last edit: June 20, 2018, 12:14:08 AM by Vispilio

Geçen sene burası "Bounty'den / ICO'dan gelenleri elden çıkarmasaydım şimdi boğazda yalım olmuştu" diyen arkadaşlarla doluydu,

bu sene tersi düşünce hakim "vakti zamanında satmadık şimdi çöp oldu..." Bazen piyasadaki genel eğilimlerin ve hissiyatın tam tersine hareket edecek cesareti göstermek,

trading ve daha uzun vadeli yatırımlarda büyük kazançlar sağlamak için en temel prensiplerden biridir.

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 19, 2018, 09:25:18 AM

Yok kesinlikle katılıyorum tutan proje diye birşey yok, ethereum, monero gibi bilenen projeler tuttu onun haricinde tekrar o furyaya katılacak coin neredeyse yok gibi birşey son zamanlarda wanchain vardı ama onunda ipini çekiyorlar, ben başkada bilmiyorum açıkcası
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:29:00 AM

İşin aslı adı üstünde "proje" bu. Tutup tumayacağının zaten bir garantisi yok. ve Girerken en az %50 ihtimal düşülerek girilmeli. Tutsa bile binlerce proje arasında 10-15 tanesi sıyrılıyor. varın gerisini siz oranlayın. Bence yatırım yapmadan önce çok çok iyi araştırmak gerekiyor. hatta 1 adım geri kalıp insanlar yatırdıktan sonra biraz daha bekleyip roadmapına ne kadar sadık kalıyor onu gözlemledikten sonra girmekte fayda var.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:25:50 AM

kullanmayacagın seyı almayacaksın bu kadar basıt. senın kullanmayacagın sey baskalarınında kullanmayaccagı seydır. ve kullanılmayan seyde tutmaz:D işlemeyen demır paslanır
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:38:33 AM

iş o kadar belirsiz hale geldi ki softcapı toplayanı bırak hardcap yapan bile piyasadan silinip gidebiliyor. borsaya bakıyorsun fiyat iconun bilmem neresine kadar düşmüş. en iyisi icolara hiç bulaşmayacaksın. bakarsın borsada ne yapıyor duruma göre alırsın.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
June 19, 2018, 01:51:08 PM

Bu tamamen projenin ne vaat ettigi ile alakali bir durum. Satislari iyi gitse bile bircok proje hayal kirikligi yaratabiliyor. Bu nedenle gelecekteki rolunu iyi tahmin etmek gerekiyor.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: