Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:40:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: yüzmeyi öğrenmenin pratik yolu varmıdır ??  (Read 504 times)
trevor13241324
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
July 28, 2018, 04:31:59 PM

Ben yüzmeyi nasıl öğrendiğimi bile hatırlamıyorum. attılar suya çırpına çırpına öğrendik  Grin
Erbens101
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
July 28, 2018, 05:49:46 PM

30 yaşından sonra yüzmeyi öğrendim. Çok güzel bir duygu ve spor. Kursa gittim ama bırakmak zorunda kaldım 2 hafta sonra. Denizde çırpına çırpına öğrendim sonra. Öncelikle suda durmayı, paniklememeyi öğren. Sırt üstü ya da dik bir şekilde suda durabildiğinde her şey çok çok daha kolay olacak.

Bir gözlük alman da işine yarayacaktır. Su korkunu yenmen de eminim yararlı olur. Ben hala gözlüksüz giremiyorum denize.
diyetisman
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
July 28, 2018, 06:05:57 PM

Yüzmeyi havuzda öğrenmekten ziyade denizde öğrenmeni tavsiye ederim. Tuzlu suda yüzmek daha kolay ama biraz dalgasız duru bir deniz olmasına dikkat et  Smiley
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 28, 2018, 07:12:32 PM

öncelikle utanılacak bir şey yok.herkesin hayat şartı farklı.şimdi öğrenirsin.bilen biriyle git her türlü öğrenirsin ama teknik olarak değil tabi..
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
July 28, 2018, 10:31:46 PM

30 yaşından sonra yüzmeyi öğrendim. Çok güzel bir duygu ve spor. Kursa gittim ama bırakmak zorunda kaldım 2 hafta sonra. Denizde çırpına çırpına öğrendim sonra. Öncelikle suda durmayı, paniklememeyi öğren. Sırt üstü ya da dik bir şekilde suda durabildiğinde her şey çok çok daha kolay olacak.

Bir gözlük alman da işine yarayacaktır. Su korkunu yenmen de eminim yararlı olur. Ben hala gözlüksüz giremiyorum denize.

en güzel yol olmuş zaten. önce kursuna katılarak bu işin ne kadar basit olduğunu görmüşsünüz gerisi de size kalmış. İnsan zaten o çırpınma hareketlerini yaptıkça suyun dibine doğru gitmiyor mu zaten

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
eymareddd
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 29, 2018, 12:02:03 AM

şişme kolluk ve simitlerden alıp sudan korkmamayı öğrenmek. gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.
Ataskir
Newbie
*

Activity: 33

View Profile WWW
July 29, 2018, 01:09:40 AM

İnsan kalabalığı olan bir yerde atın kendinizi havuza çırpının vücut kendini bir şekilde kurtarır eğer olmazsa birileri sizi kurtarır
quandrel
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 29, 2018, 01:33:42 PM

kardeşim bunu bile internetten öğrenebilirsin biliyor musun Grin gir youtube'a arat yüzme öğrenme teknikleri diye. sonra izlediklerini sığ bir köşede ya da havuzda dene defalarca. yapabildiğini göreceksin.
Erbens101
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
August 15, 2018, 04:43:22 PM

en güzel yol olmuş zaten. önce kursuna katılarak bu işin ne kadar basit olduğunu görmüşsünüz gerisi de size kalmış. İnsan zaten o çırpınma hareketlerini yaptıkça suyun dibine doğru gitmiyor mu zaten

Aynen. Çırpınmak iyi güzel de eğer paniklemeye başlıyorsanız boğulmanız işten bile değil. Paniklemeden su yüzeyinde durmayı öğrendiğin an her şey çorap söküğü gibi geliyor.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
August 15, 2018, 10:39:38 PM

Bak güzel kardeşim benden sana tavsiye ;
Bende aynı durumdan uzuuuun zaman yakarış ettim, taaki tekne turuna çıkana kadar, 3 arkadaş beni 2. Kattan attıkları günden beri çatır çutur yüzüyorum Smiley
Kardeşim sen bu tavsiyeyi sakın tutma. Boğulursun:))
Yapabileceğin en pratik çalışma boyunun yarısı kadar bir kıyıda mümkünse dalgasız denizde makarna dedikleri türde bir seni yukarıda tutacak plastik malzemeye tutunarak kendini denize bırakmak ve tuttuğun plastik neyse onu giderek daha az tutunarak denizin seni kaldırması için gereken rahatlığa ulaşmaya çalış. Yanında güvendiğin sakin biri olursa 1 günde halledersin suyun yüzünde kalmayı. sonra ilerlemeyi öğrenirsin. Ama en pratiği çevrendeki bir yüzme kursuna sadece 1 hafta katıl, bu motivasyonla hemen çözersin:)
tammyla
Member
**

Activity: 176
Merit: 10

View Profile
August 16, 2018, 06:56:05 AM

Hocam dırek temel egıtımını al burada yazılanlara bakma deneme dahı panık yapabılme ıhtımalın yuksek.
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
August 16, 2018, 01:41:47 PM

Bu olayı bir çözemedim makarnayla tekeneden atladım atlamada demiyelim tutunarak indim cup denizin dibindeyim asagısı 5 metre gözüküyor. Makarna olmasa direk denizin dibindeyim zaten nerdeyse makarna bile kurtarmıyor amale gibi kaldım merdivene kadar zor yüzdüm suç denizde kaldırmadı yoksa ben yüzerim.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
August 17, 2018, 05:43:29 AM

Belek gibi güzel bir yerde yaşayıp yüzmeyi yeni ğrenenlerden birisi de benim  Grin

10 yaşımdayken  dalga çarpması sonucu simitle ters döndüm ayaklarım havaya kafam suyun içine girdi çıkamadım epey bi tuzlu su yuttum babam kurtarmaya gelmese b.ku yemiştim.
O zamandan bu zamana deniz korkum var gitmeye bile nefret ettim 5 yıl hiç denize gitmediğim zaman oldu.

Öncelikle su korkunu yen ayaklarının değdiği yerde antremanlar yap çok hızlı yada çok hızlı debelenme  Grin çabuk yorulursun bir taraflarını ağrıtırsın ve rahat ol sudan korkma.

Su seni kaldıracaktır ( diyenlere bende çok kızıyordum nah kaldırıyor mk çivi gibi dibi boyluyorum diyordum) ama cidden kaldırıyormuş olay su üstünde rahat olmaktan geçiyor kendini kasma.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
August 23, 2018, 08:43:47 PM

Youtube'ta yabancilarin cektigi yuzme videolarini izle. Bayagi yarari olur diye dusunuyorum.
Paxfultou
Full Member

Activity: 151
Merit: 100

View Profile
August 23, 2018, 11:44:04 PM

Palet kullanmayı deneyebilirsiniz. Ben de aynı durumda idim palet cesaret veriyor ve kolaylaştırıyor.
teamorepota
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 24, 2018, 05:20:42 PM

tabiiki çok pratik bir yoldan bahsedeyim; arkadaşlarınla kayıkla açılıyorsun sonra onlar seni denize atıyor sen çırpına çırpına ya se se ya si si yüzerek su yuta yuta kıyıya geliyorsun tebrikler artık yüzücüsün yada ölü Sad
siimppoh
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 26, 2018, 12:22:57 PM

ilk korkunu yeneceksin ve utanmayacaksan kolluk tak gözden uzak bi yerde ilk öyle yüz sonra kolluğu çıkar yüzersin
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: