Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:40:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: yüzmeyi öğrenmenin pratik yolu varmıdır ??  (Read 504 times)
mumisigi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 144
Merit: 1

View Profile
June 19, 2018, 11:00:27 AM

bir sahil ilçede yaşayan birisi olarak yüzmeyi bilmediğim için utanıyorum taktiksel olarak yüzmenin kolay bir yöntemi varmıdır cevaplarınızı bekliyorum
slmnskyt
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
June 19, 2018, 02:39:11 PM

Bak güzel kardeşim benden sana tavsiye ;
Bende aynı durumdan uzuuuun zaman yakarış ettim, taaki tekne turuna çıkana kadar, 3 arkadaş beni 2. Kattan attıkları günden beri çatır çutur yüzüyorum Smiley
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 19, 2018, 02:45:32 PM
Last edit: June 20, 2018, 02:39:51 PM by Leteravian

Kendini sıkma, suyun kaldırma kuvveti olduğunu unutma , orta hızda hareket ettir kol ve bacaklarını (yani çırpınma veya tembel hayvan gibi hareket etme), su yutmaktan korkma , bol bol nefes al ve batacak gibi olduğunda nefesini tut en az 30 saniye herkes bunu yapabilir diye düşünüyorum ciğerlerinde hava olduğu için istesen de dibe batamazsın hatta su seni yüzeye taşır ve sırtın suyun dışında kalırsın Grin , burnunu elinle değilde genzinden tıkamayı öğrenmelisin, ilk olarak kafan suyun üzerinde kalacak derinlikte yüz daha sonra +30 cm koy zıplama derinliği daha sonra açılır gidersin gerisi geliyor zaten...

Not : Panik yaparsan kendini sırt üstü sal suya yanında birisi varsa üzerine çullanmaya çalışma Cheesy

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
June 19, 2018, 03:06:29 PM

yüzmekle ilgili değişik fobileirm var bilinçaltımdan. suda boğulduğum gün orada annemin arkadaşının oğlu öldü. ve ben de oradaydım. azrail teğet geçti diyebilirim. sonunda ölüm olduğu için ben bu kadar rahat olamıyorum malesef. güven olarak ayaklarım yere değmeli.
mitpomax
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 19, 2018, 04:10:37 PM

öncelikle kurs tavsiye ederim
imkan yoksa bir arkadaşınız yardımıyla korkmadan suyun üzerinde uzanmaya çalışın bırakın kulaklarınıza su gelebilir
suyun üzerinde durmaya başladıktan sonra kulaç aşamasına geçebilirsiniz
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
June 19, 2018, 04:24:06 PM

Uzman bir kişi gözetiminde durgun bir suda veya kapalı bir havuzda öğrenilebilir.

Şahsen beni limana atmışlardı pratik bir şekilde öğreneyim diye.Yarım kilo deniz suyu ciğerlerime dolmuştu sanırım bu yüzden ve az kalsın boğuluyordum.Boğulma duygusu çok kötüdür,yaşayanlar iyi bilir.

Pratik bir yol bilmiyorum.Fakat bildiğim yüzmenin bir anda değil aşama aşama öğrenilmesidir.Önce su üstünde nasıl durmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.Sonra köpek stili daha sonrada kulaç atarak hızlı yüzme stillerine geçebilirsiniz.Fakat dediğim gibi ilk önce suyun üstünde panik yapmadan durmayı öğrenmeniz gerekmektedir.Acele etmeyiniz.Yavaş yavaş sindirerek öğreniniz.Zaten insanda doğası gereği yüzme eğilimi ve yeteneği mevcuttur.

Örnek: https://www.youtube.com/watch?v=608ClNBaBHo

Umarım bu video size bu işin bu kadar zor öğrenilmediğini gösterir.Dediğim gibi panik yapmayacaksınız.Yüzmenin insan sağlığına en faydalı sporlardan biri olduğunu unutmayıp yüzmeden keyif almaya bakınız.
ranisali
Newbie
*

View Profile
June 19, 2018, 04:26:42 PM

bence makarna, top vb malzemelrle ayaklarını çırpmaya alıştır
bi süre sonra bu malzemelri kullanmadan suyun üzerinde şıpır şıpır gidersin  Grin
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
June 19, 2018, 04:30:48 PM

Bende aynı durumdan uzuuuun zaman yakarış ettim, taaki tekne turuna çıkana kadar, 3 arkadaş beni 2. Kattan attıkları günden beri çatır çutur yüzüyorum Smiley

niye arkadaş diyorsun öyle arkadaşmı olur resmen seni boğmaya yani öldürmeye çalışmışlar Cheesy

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
papiloc
Jr. Member
*

Activity: 42

View Profile
June 19, 2018, 04:35:59 PM

en güzeli kurs ben öyle öğrendim
pirihamo
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 19, 2018, 04:39:00 PM

kurs tabiki
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:27:56 PM

Kurs tabi ki etkilu olacaktir fakat oncelikle sakin ol suyun icinde yavas yavas kulac atmaya calis kiyida ve ilerlemeyi ogrendin mi bitmistir.

kaktus80
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
June 19, 2018, 10:42:16 PM

Bende yüzme bilmiyorum ama en iyisi kurs sanirim diger secenekler biraz fazla riskli gibi.
smilebrthr
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
June 20, 2018, 06:28:19 AM

Valla hocam biraz öz güvenin varsa kursa falan ihtiyaç duymadan kendi imkanlarınla öğrenebilirsin tabi bu öz güveni önce kıyılarda ayağının yere değdiği yerlerde harcaman gerek Smiley
meco186
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
June 20, 2018, 06:35:03 AM

Hocam öncelikle sudan korkmayacaksın. Bunu başarırsan işin %80ini başarmış olursun. Deniz insanı taşıma kapasitesine sahip. Ben yorulduğumda kendimi hareketsiz bir şekilde suyun üzerine bırakıyorum . Su beni havada asılı tutuyor. Eğer kendini kasarsan yani kasların sıkılaşırsa yoğunluğun artıyor ve su seni taşıyamıyor. Öncelikle suda sakin ve korkusuz olacaksın. Küçük bebekler dahi yüzmeyi öğrenebiliyorsa siz bunu rahatlıkla başarabilirsiniz
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
June 20, 2018, 06:49:22 AM

ne kadar fazla cırpınırsan o kadar yukarda kalmazsın. hıc ayagımı elımı oynatmadan su ustunde kalabilirim. benim tavsiyem suya girdikten sonra sanki bisiklet pedalı ceviriomus gibi ayaklarınızı hareket ettirmeniz olur bu sizi su üstünde dengede kalmanızı sağlar.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
June 20, 2018, 09:04:21 AM

Kaç yaşındasınız? Yaş ilerledikçe boğulma korkusu giriyor işin içine o yüzden zorlanıyor insanlar yüzmeyi öğrenmeye.

Bir gerçek var suyun kaldırma kuvveti sayesinde su seni kaldıracak zaten. senin yapman gereken tek şey suyun içinde beklemek. su seni kaldırdıktan sonrası basit. Kendiliğinden gelecek.

mahmutbey
Member
**

Activity: 128

View Profile
June 20, 2018, 09:39:34 AM

Yüzme öğrenirken öncelikle kişi kendine güvenmelidir. Güven sorununu aştıktan sonra bir yüzme havuzunu gidip ağır ağır yüzme hakkında dersler alabilir. Korkmanıza gerek yok, yüzme kolay öğrenilecek bir spordur.

Kişi yüzmeyi kendi bireysel çabasıyla da öğrenebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus yüzme öğrenme sırasında boğulma tehlikesi geçirilebileceği gerçeğidir. Bu yüzden kendi başına yüzme öğrenecek kişi mümkünse derinliği boyunu geçmeyen havuzlarda  yüzmeye çalışmalıdır.

Yüzme bilmeyen bir insansın ilk yapması gereken şey su üzerinde durabilmektir. Bu yüzme öğrenmenin ilk adımıdır.  Su üzerinde yatay vaziyette durmayı başardıktan sonra yüzmenin en önemli adımını geçmiş bulunuyoruz. Suyun kaldırma kuvveti...

mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
June 21, 2018, 03:48:06 PM

Birisi seni falan itelemesin sakın, yüzme öğrenmenin en kolay yolu kendini rahat bırakıp sırt üstü yatmaktır. ama ağzıma kulağıma burnuma su kaçtı diye korkmayacan. Rahat bırakacan kendini.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
June 21, 2018, 09:17:22 PM

Her insan aslinda yuzmeyi az cok bilir. Olay sadece heycan yapmamakla alakali. Eger suda panik yaparsaniz isiniz cok zor.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
June 21, 2018, 10:40:58 PM

Burada yazılanlara sakın inanma ! Ben yüzmeyi yeni öğrendim bilmiyorsan professiyonel olarak hocadan kurs alman lazım yoksa geberip gidersin burakilerin cogu boyu 10cm geçince oo yüzme biliyom diye geçinenlerde okyonusda dalında göreyim öyle su seni kaldırır havalarını geçin yok öyle bir şey 2 gün önce tatilden geldim ortalama 1dk nedefimi tutarım sırf bunun içindenedim boy olan bir yere gittim bagdaş havayı içime çektim nedefimi tuttum ve öylece bıraktım kendimi 1-2 su zıplamasından sonra su seni içeri çekiyor. öylece suda durursan dibe batarsın önce el hareketlerini öğrenmen lazımki suda kalasın

btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
June 22, 2018, 12:00:12 AM

Yüzme için korkunu yenmen lazım eğer yenemiyorsan kurs şart onlar sana yeterli tavsiyeyi verecektir. Başka türlü buradan öğrendiğin taktikler ile iş olmaz.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
June 22, 2018, 02:02:42 AM

Ayağını yere değdiği bir noktada derin nefes al cigerlerini doldur sonra gözlerini kapat nefesini tut ve suya yuzüstü olacak sekilde kendini bırak. On saniye bu şekilde bekle. (Nefesini yani ciğerine çektiğin havayı tutman önemli kendini şamandıra yapıyorsun bu sayede ve suyun üzerinde ciğerlerinde hava varken çok daha rahat kalabiliyorsun.) Sonra kollarınla kendini ileriye çek. Ellerinle bisiklet pedalını çevirir gibi. Kafan suyun içinden çıkmasın. Bu suyun kaldırma kuvvetini bilinçaltına işleyecek bir hareket olacak. Bu şekilde devam edip bir süre sonra bir kolunla kendini ileri çektiğinde basını diger tarafa suyun dısına cıkartıp nefes al sonra tekrar kafayı suya sok. Birkaç gün sonrada ayagının degemeyeceği noktalara devam et. Birkaç günde öğrendiklerin hayatta kalma reflekslerinle biraraya geldiğinde öğrenme çok hızlı gerçekleşecek uykudan uyanmışsın gibi olacak. Suyun dalgalı olmadığı günlerde ve çeken akıntının sözkonusu olmadığı noktalarda takılmaya dikkat et.
DigiByteGalaxy
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 4

View Profile
June 23, 2018, 10:56:58 AM

aslinda cok basit, yavas yavas kollarini hep ayni sekilde hareket etmeyi basla, kollarinla "yuvarlak" yap, yani kollarini yuvarlek yapip hem ac hem kapat ama yavas yavas, hizli degil, sonra buna ayaklarinida da dahil et yani ayaklarini denizin dibinden kalidir havaya ve panik yapma, sakin sekilde hareketlerini devam et havada kalacaksin ve bi bakmisin yüzmeyi ögrenmisin, denizin carsaf gibi sakin oldugu günlerde gir denize, dalgali denizde yüzmeyi ögrenmeye kalkma veya yanliz girme denize, dalgali denizde daha fazla hareket etmek gerekiyor,
bu bahsettigim kol ve bacak hareketleri yaylan denizde yap yani derin yerde degil, ilerdede yavas yavas daha derin bir yerde denersin.

Denizden korkuyorsan, sevmiyorsan havuzda dene havuz daha güvenli, garanti, korkun varsa bir iki kisiyle beraber yap.
Kirmizii
Newbie
*

Activity: 53

View Profile WWW
June 23, 2018, 11:44:04 AM

Bilenler için çok kolay ama bilmeyenler için hayati tehlikesi var bilmiyorsan tek başına yüzmeye çalışma git bi kursa bir ayda öğren
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 23, 2018, 11:52:03 AM

Yüzmenin pratik yolu olduğuna inanmıyorum. Bazıları daha küçükten öğrenir, bazıları kurslardan. Tavsiyem kesinlikle uzman birinden eğitim alman.

Solmaz33
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
June 24, 2018, 02:34:46 PM

Pratiklik derken ? Yani aktif olarak yüzmen mümkün mü ? Örnek veriyorum hafatada 1 kere ?
Yani pratiklik birşeyi ne kadar çok yaparsan o kadar rahatlamak, kolaylaştırmak demek. Bunu ilk başta simit kullanarak daha sonra ise kolluk sonrasında sadece kendin olarak denemk ile anlayabilirsin
Sessizmkn
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 24, 2018, 02:42:53 PM

Kollarını açıp suyun üzerine yatıyorsun sonra dalga seni alıp götürüyor açıklara oradan geriye dönmeye çalışırken sen bu işi kaparsın bence Smiley
peaucewoc
Newbie
*

View Profile
June 24, 2018, 07:07:22 PM

belediyelerin kursları var onları deneyebilirsin
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 24, 2018, 10:22:02 PM

Kendi basina basaramayacak kadar korkuyorsan sudan kesinlikle bir kursa giderek alisir ve ogrenirsin. Tamamen basit bir olay zaten.
aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129

View Profile
June 26, 2018, 08:03:15 PM

vallahi yüzmeyi bende bilmiyorum geçen sezon bir kursa yazılacaktım kurs açılamadı gidemedim ama kursa gidip öğrenmeyi düşünüyorum bu yıl inşallah
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
June 26, 2018, 08:09:00 PM

Kursa git hem sosyal olarak yeni çevre edinirsin bende kursta öğrenmiştim sıcakta da iyi oluyor Smiley
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
June 27, 2018, 02:19:16 AM

Boyumu geçen yere gitmeye korkuyordum, suyun altından yüzüyorum ama kulaç olayı sıkıntılı, senkron sorunum var sanırım.

Geçen yaz egede derin yerlere de girmeye başladım, sakin olursan bir insanın suda batması o kadar da kolay değil anlayacaksın.
Dibe dalıp bir şey çıkarmak istediğimde bunun ne kadar zor olduğunu gördüm.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146

View Profile
June 27, 2018, 10:39:00 AM

ben bilen birisiyle denize gidip atlamayı düşünüyorum ya öğrenirim yada boğulursam kurtarılırım öğrenemeden ama öğrenecem kafaya koydum Cheesy
earmark
Member
**

Activity: 196

View Profile
June 27, 2018, 04:48:13 PM

ayağının yere değdiği bir yere açıl ve orada suyun üzerinde durmaya çalış. Sonra ayaklarını ellerini hareket ettir telaş etmeden bir süre sonra zaten taşlar yerine oturuyor. Ama çok fazla kendini zorlama kıramp girerse ayağın patates olursun Smiley
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
June 27, 2018, 06:03:03 PM

ben bilen birisiyle denize gidip atlamayı düşünüyorum ya öğrenirim yada boğulursam kurtarılırım öğrenemeden ama öğrenecem kafaya koydum Cheesy

en tehlikelisi o Smiley
yüzmeyi bilmek ayrı şey denizde boğulan birisini kurtarmak ayrı şey. Allah korusun bilen arkadaşını da suya çekmen muhtemel.

En iyisi sakin bir günde (bu denizin çarşaf gibi olduğu günde) ayak ucunda taşları hissettiğin bir mesafede kendini korkutmadan suya alışman. Suya alıştıktan sonra suyun seni kaldırdığını hissettikten sonra yine kulaç atmaya bile geçmeden küçük el hareketleriyle kendini hareket ettirmeye çalış. Sonraki aşama ellerini kollarınla beraber kullanmak daha sonra da koordineli bir şekilde ayaklarını da kullanmak.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
June 27, 2018, 06:04:43 PM

Havuza yüzmeye giderek öğrenebilirsiniz sonuçta derinliği belli korkunuz daha az olur
01yumurta01
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
June 27, 2018, 07:28:51 PM

pratik bir yol denize girip ilk başta suyun üstünde oldugun yerde kalmaya calıs bunu yaptıktan sonra kulaç vs o safhaya geç zaten yavas yavas daha iyi yüzersin.
Severne
Newbie
*

Activity: 111

View Profile
June 27, 2018, 09:16:56 PM

En güvenli, kalıcı, ve etkili yolu kurslardır.Kurslarda size yüzme ve nefes stilleri öğretirler ve bunu en temelden yaparlar.Onun için ben kurs tavsiye ederim size.
ront
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 27, 2018, 09:19:42 PM

Kormayacaksin en basit yolu bu. Ne zaman panik yaparsan o zaman batarsin bu yuzden guven kendine ve atla o seni kaldiracak zaten. Kulac atmakta zor bir olay degil.
omercenko
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
June 28, 2018, 10:26:23 PM

Ben kuzenimle suda ölü numarası yapmaca oynerken suyun çırpınmadığım an da beni kaldırdığını fark ettiğim gün yüzmeye başladım. Tavsiyem önce korkunuzu yenin sadece 30sn nefesinizi tutup suda kendinizi harektsiz bırakın sonrası çorap söküğü gibi gelecektir Smiley
hocaiscomen
Newbie
*

View Profile
June 29, 2018, 01:46:41 AM

en pratik yolu boyunu geçen derinlikteki havuza yüzme bilen bi arkadasının eşliğinde atlaman Cheesy
Varsinda
Newbie
*

View Profile
June 29, 2018, 02:41:32 AM

Boyunu geçen bir havuza atla ama mutlaka yanında yüzme bilen bir arkadasın olsun son ana kadar diren ama suyun üstünde kalmak için  Grin
cesuralp32
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
July 05, 2018, 02:04:13 PM

yüzmeyi öğrenmenin en pratik yolu bir kursa kaydolmak ya da imkanınız varsa özel hoca eşliğinde çalışmaktır. yüzme sanıldığından daha karmaşık beyin ve kas aktivitesi gerektiren zor bir spordur. eğer hocayla çalışacak imkanınız yoksa youtube da serdar özkeskin hocanın kanalını takip ederek ve tavsiyelerine uyarak kısa zamanda yüzmenizi geliştirebilirsiniz.
derinmertmert
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
July 05, 2018, 02:56:55 PM

adam gibi serbest stil yüzeyim diyorsanız yetişkinler için özel kurslar var onlara kaydolun derim. çocuğun öğrenme sistemi ile yetişkininki farklı oluyor. şnorkel ve yarım paletlerin kullanıldığı durumlar da oluyor çünkü yetişkin birey çocuktan daha çabuk yoruluyor.
ama amacın sadece "bir yerden başka bir yere boğulmadan gideyim" ise boşver kursu falan cesaretini topla atla derin bir yere. olur da işler ters giderse diye yanında birileri olsun.
bayatekmek
Jr. Member
*

Activity: 144

View Profile
July 05, 2018, 06:19:53 PM

bu yıl bende bu işi çözmeye kararlıyım tam tüm hazırlıklarımı tamamladım denize gidip öğrenecektim kii bir yağmur bir yağmur kaç gündür yağıyor şansıma Sad

●● ● Me\/u ● ●● BET ON ANYTHING, ANYTIME, AGAINST ANYONE ●● ● Me\/u ● ●● (https://www.mevu.bet/)
Rdu
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 06, 2018, 05:59:56 AM

Bence bulunduğun yerde yoksa bile oraya yakın bir il merkezinde profesyonel bir eğitim almalısın. Zaten bu eğitimler de çok uzun sürmüyor ortalama 1 aylık falan olur. Yüzmeyi sana taktiksel olarak tüm teknikleri ile birlikte illaki öğreteceklerdir hem profesyonel birinden öğrendiğinde daha iyi yüzersin ve kendine güveni de artar.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
July 06, 2018, 07:58:13 PM

Havada kalmayı öğrenmek gerisi geliyor onun içinde sürekli pratik yapmak ve sakin olmak .
kizilcank
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
July 07, 2018, 02:44:38 PM

herkes yok suya atla gitsin, yok çırpın bulursun suda durmanın yolunu, vs. gibi bir şeyler söyler etraftan. ancak bu geri tepebilecek bir yöntem. kişide suya karşı fobi oluşabilir ya da varsa daha da artabilir. hatta boğulma tehlikesi geçirebilir.
laytattt
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
July 14, 2018, 10:57:20 PM

korkmamak, kendinizi suya bırakırsanız suyu idare edebilirsiniz. ama panik yaparsanız o iş biraz zor.
tabi olması gereken bilir kişiden destek almak.
blokceyin
Member
**

Merit: 11

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Videos

View Profile
July 14, 2018, 11:58:17 PM

Youtube'dan Serkan Özkeskin'in videolarını takip edebilirsiniz. Muhakkak ilerleme kaydedersiniz.

Bu arada kendinizi sıkmayın, olabildiğince eğlenmeye bakın. Herkes yüzmeyi bilmek zorunda değil, bu utanılacak bir şey değil.

Aslında sonradan farkedeceksiniz ki işin en zevkli kısmı öğrenme safhası. Sonradan otomatiğe bağlıyorsunuz çok bir esprisi kalmıyor. Keyfini çıkarın, öğrendikten sonra ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Smiley

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Promo Videos
pesos
Newbie
*

View Profile
July 15, 2018, 07:14:10 AM

Öncelikli olarak kursa gitmeni tavsiye ederim çünkü arkadaş ortamın senin sudan daha fazla korkmana neden olabilir.
Öyle olduğu zaman da ne yaparsan yap artık senin için yüzme bitmiş olur.
Yine de kurs yok ben arkadaşlarımdan öğreneceğim diyorsan öncelikle korkunu yenmelisin ve ondan sonra denize veya havuza girmelisin. Suyun üstünde nasıl kalınır ( havayı iyice ciğere doldur ve kendini serbest bırak ) şeklinde taktikleri de alıp korkunu da yendiysen hayırlı olsun
Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138

View Profile
July 15, 2018, 12:59:44 PM

İmkanın varsa kurs tabiki ancak bir sefer olayı kavradıktan sonra bisiklet sürmek gibi bir iş . Herkes şöyle kulaç at, böyle nefes al diycektir .. Emin ol onları sadece okumuş olucaksın. Her şey suda çok basit bir şekilde gelişicektir . İçinde korku olmadıktan sonra tabi ki. Çünkü panik yaparsan , adrenalin kontrolü ele alır, oda suyu pek sevmez Wink  Grin
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 15, 2018, 01:09:17 PM

Yaş faktörü çok önemli burada. Kalkıp 25 yıldır denizi görüp de hala başaramıyorsa kurslarla veya profesyonel eğitmenler eşliğinde öğrenmesi en mantıklısı.
Daha küçük yaş grupları için yanında bilen birisiyle bile denize girdiği zaman yavaş yavaş kavrıyor. Daha korkusuz ve rahat oldukları için.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 15, 2018, 10:53:35 PM

en güzel yöntemi yanına bilen birini alıp kıyıda sana göstermesini isteyeceksin ve cesaret edip suya kendini bırakacaksın.zaten kurslarda da böyle öğretiliyor.
Gokhana51
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 16, 2018, 07:01:15 AM

Yuzmeyi ogrenmenin en kolay yolu bogulmaktir. denildigi gibi bogularak ogrenilir. ben kendim ogrendim cabalayarak suya yuklenmiyceksin suya birakicaksn yatakta yatiyormus gibi rahat birak kendini ogrenirsin.
cabbarhasan
Newbie
*

View Profile
July 16, 2018, 12:16:42 PM

En iyisi birisinin sana yardımcı olmasıdır. Yüzmesini gayet iyi bilen birisi önce kıyıda sana yardımcı olur. Seni cesaretlendirir yavaş yavaş daha derinlere doğru gidersin. zaten sen rahat olduktan sonra boğulman imkansıza yakın.
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
July 17, 2018, 08:28:05 AM

Pratik yolu varmıdır bilmem ama ayaklarının yere deydiği yerde yüzme öğrenemezsin gidiceksin bir tekneyle yanında yüzme bilen bir adamla ilk baş can yeleğiyle ondan sonra tekne yakınlarında derken bi bakmışsın artık batmıyorsun
Rdu
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 17, 2018, 08:32:45 AM

Bence en doğru yolu profesyonel bir öğreticiden ders almaktır. Diğer türlü kendi çabalarınla öğrenmeye kalksan bir kazaya sebebiyet verebilirsin. Genelde üniversitelerde ve yüzme havuzlarında her dönem düzenli kurslar yapılır bunlardan birine katılmanı öneririm

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
July 28, 2018, 02:01:18 PM

yüzmeyi öğrenmenin en kolay yolu kardeşim dinle bende senin gibiydim. önce bir palet yumuşağından ve büyük gözlük al önce gözlükle boyunu aşmayan bir noktada suyun dibine dalmaya çalış gözlükle suyun dibi görünüyor dibe dalamadığını suyun seni yukarı fırlattığını hayretle göreceksin. dahada cesaretin gelecek bunu defalarca yap sonra paletlerini tak suyun içine ister sırtüstü ister yüzüstü kendini bırak ayaklarını hafif hafif bilekten salla kesinlikle batmassın istediğin kadar yüz ellerini hiç hareket ettirmene gerek yok sadece ayaklar istersen ellerini başının altına koy yat ama ayaklar çok yavaş olarak sürekli harekette olacak ellerini ancak dönüşlerde kullan göreceksin ertesi gün sudan çıkmak istemezsin.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
cosgun61
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 28, 2018, 04:01:15 PM

Kursa gitmeden çok zor hocam.Belirli bi yaştan sonra hele daha zor.Çocuklen kursa gitmek çok etkili oluyor..

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
trevor13241324
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 28, 2018, 04:31:59 PM

Ben yüzmeyi nasıl öğrendiğimi bile hatırlamıyorum. attılar suya çırpına çırpına öğrendik  Grin
Erbens101
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
July 28, 2018, 05:49:46 PM

30 yaşından sonra yüzmeyi öğrendim. Çok güzel bir duygu ve spor. Kursa gittim ama bırakmak zorunda kaldım 2 hafta sonra. Denizde çırpına çırpına öğrendim sonra. Öncelikle suda durmayı, paniklememeyi öğren. Sırt üstü ya da dik bir şekilde suda durabildiğinde her şey çok çok daha kolay olacak.

Bir gözlük alman da işine yarayacaktır. Su korkunu yenmen de eminim yararlı olur. Ben hala gözlüksüz giremiyorum denize.
diyetisman
Member
**

Activity: 196

View Profile
July 28, 2018, 06:05:57 PM

Yüzmeyi havuzda öğrenmekten ziyade denizde öğrenmeni tavsiye ederim. Tuzlu suda yüzmek daha kolay ama biraz dalgasız duru bir deniz olmasına dikkat et  Smiley
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 28, 2018, 07:12:32 PM

öncelikle utanılacak bir şey yok.herkesin hayat şartı farklı.şimdi öğrenirsin.bilen biriyle git her türlü öğrenirsin ama teknik olarak değil tabi..
karaleke
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 28, 2018, 10:31:46 PM

30 yaşından sonra yüzmeyi öğrendim. Çok güzel bir duygu ve spor. Kursa gittim ama bırakmak zorunda kaldım 2 hafta sonra. Denizde çırpına çırpına öğrendim sonra. Öncelikle suda durmayı, paniklememeyi öğren. Sırt üstü ya da dik bir şekilde suda durabildiğinde her şey çok çok daha kolay olacak.

Bir gözlük alman da işine yarayacaktır. Su korkunu yenmen de eminim yararlı olur. Ben hala gözlüksüz giremiyorum denize.

en güzel yol olmuş zaten. önce kursuna katılarak bu işin ne kadar basit olduğunu görmüşsünüz gerisi de size kalmış. İnsan zaten o çırpınma hareketlerini yaptıkça suyun dibine doğru gitmiyor mu zaten

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
eymareddd
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 29, 2018, 12:02:03 AM

şişme kolluk ve simitlerden alıp sudan korkmamayı öğrenmek. gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.
Ataskir
Newbie
*

Activity: 33

View Profile WWW
July 29, 2018, 01:09:40 AM

İnsan kalabalığı olan bir yerde atın kendinizi havuza çırpının vücut kendini bir şekilde kurtarır eğer olmazsa birileri sizi kurtarır
quandrel
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 29, 2018, 01:33:42 PM

kardeşim bunu bile internetten öğrenebilirsin biliyor musun Grin gir youtube'a arat yüzme öğrenme teknikleri diye. sonra izlediklerini sığ bir köşede ya da havuzda dene defalarca. yapabildiğini göreceksin.
Erbens101
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
August 15, 2018, 04:43:22 PM

en güzel yol olmuş zaten. önce kursuna katılarak bu işin ne kadar basit olduğunu görmüşsünüz gerisi de size kalmış. İnsan zaten o çırpınma hareketlerini yaptıkça suyun dibine doğru gitmiyor mu zaten

Aynen. Çırpınmak iyi güzel de eğer paniklemeye başlıyorsanız boğulmanız işten bile değil. Paniklemeden su yüzeyinde durmayı öğrendiğin an her şey çorap söküğü gibi geliyor.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
August 15, 2018, 10:39:38 PM

Kardeşim sen bu tavsiyeyi sakın tutma. Boğulursun:))
Yapabileceğin en pratik çalışma boyunun yarısı kadar bir kıyıda mümkünse dalgasız denizde makarna dedikleri türde bir seni yukarıda tutacak plastik malzemeye tutunarak kendini denize bırakmak ve tuttuğun plastik neyse onu giderek daha az tutunarak denizin seni kaldırması için gereken rahatlığa ulaşmaya çalış. Yanında güvendiğin sakin biri olursa 1 günde halledersin suyun yüzünde kalmayı. sonra ilerlemeyi öğrenirsin. Ama en pratiği çevrendeki bir yüzme kursuna sadece 1 hafta katıl, bu motivasyonla hemen çözersin:)
tammyla
Member
**

Activity: 176

View Profile
August 16, 2018, 06:56:05 AM

Hocam dırek temel egıtımını al burada yazılanlara bakma deneme dahı panık yapabılme ıhtımalın yuksek.
Carolina34
Jr. Member
*

View Profile
August 16, 2018, 01:41:47 PM

Bu olayı bir çözemedim makarnayla tekeneden atladım atlamada demiyelim tutunarak indim cup denizin dibindeyim asagısı 5 metre gözüküyor. Makarna olmasa direk denizin dibindeyim zaten nerdeyse makarna bile kurtarmıyor amale gibi kaldım merdivene kadar zor yüzdüm suç denizde kaldırmadı yoksa ben yüzerim.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
August 17, 2018, 05:43:29 AM

Belek gibi güzel bir yerde yaşayıp yüzmeyi yeni ğrenenlerden birisi de benim  Grin

10 yaşımdayken  dalga çarpması sonucu simitle ters döndüm ayaklarım havaya kafam suyun içine girdi çıkamadım epey bi tuzlu su yuttum babam kurtarmaya gelmese b.ku yemiştim.
O zamandan bu zamana deniz korkum var gitmeye bile nefret ettim 5 yıl hiç denize gitmediğim zaman oldu.

Öncelikle su korkunu yen ayaklarının değdiği yerde antremanlar yap çok hızlı yada çok hızlı debelenme  Grin çabuk yorulursun bir taraflarını ağrıtırsın ve rahat ol sudan korkma.

Su seni kaldıracaktır ( diyenlere bende çok kızıyordum nah kaldırıyor mk çivi gibi dibi boyluyorum diyordum) ama cidden kaldırıyormuş olay su üstünde rahat olmaktan geçiyor kendini kasma.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
August 23, 2018, 08:43:47 PM

Youtube'ta yabancilarin cektigi yuzme videolarini izle. Bayagi yarari olur diye dusunuyorum.
Paxfultou
Full Member

Activity: 151
Merit: 100

View Profile
August 23, 2018, 11:44:04 PM

Palet kullanmayı deneyebilirsiniz. Ben de aynı durumda idim palet cesaret veriyor ve kolaylaştırıyor.
teamorepota
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 24, 2018, 05:20:42 PM

tabiiki çok pratik bir yoldan bahsedeyim; arkadaşlarınla kayıkla açılıyorsun sonra onlar seni denize atıyor sen çırpına çırpına ya se se ya si si yüzerek su yuta yuta kıyıya geliyorsun tebrikler artık yüzücüsün yada ölü Sad
siimppoh
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 26, 2018, 12:22:57 PM

ilk korkunu yeneceksin ve utanmayacaksan kolluk tak gözden uzak bi yerde ilk öyle yüz sonra kolluğu çıkar yüzersin
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: