Bitcoin Forum
March 29, 2024, 09:47:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Najbitnija stvar koju možete naučiti u vezi trejdanja kriptovalutama  (Read 1005 times)
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 19, 2018, 04:37:20 PM
Merited by tooday (4), mladen00 (3), SISAR (3), biochem123 (3), Daniel91 (1), slackovic (1), ovcijisir (1), tuvok007 (1), RegulusHr (1)
 #1

TL:DR = RISK MANAGEMENT


Long:

Za mnoge trejdanje izgleda kao crna magija dok za neke izgleda kao jedna super jednostavna prilika da se predvidi buducnost i lahko zarade pare - istina kao i u vecini stvari lezi negdje u sredini, i oba ova ekstrema u razmisljanjima vas dovode do toga da izgubite veliki dio vrijednosti svog portfolia, odnosno da ne zaradite ni blizu onoliko koliko bi mogli.

S jedne strane, da - s pravim potezima mozete zaraditi hiljade i hiljade eura samo klikom miša. I cak ako vam nije do para, nego volite samo biti dio zajednice koja drzi coin-e u ovoj revoluciji, pa opet je bolje da posjedujete svojih 1000 eth nego 2, zar ne? S druge strane, uvjerenje da ste ''samo'' klik mišem udaljeni od bogatstva vas moze dovesti do toga da ubrzo izgubite sav portfolio.

Stvar je sljedeća, predviđanje sljedećih kretanja cijena coin-a nije egzaktna nauka i nikad ne mozete biti 100% sigurni u sljedeci korak. Kripto market kao i svaki drugi ponavlja razne patterne, formacije, trendove itd. koji vam svi u najboljem slucaju mogu dati statisticku prednost sto se tice odluka koje donosite - ali svaki novi trenutak u marketu je specifican i neizvjestan, te vam market bez obzira na sve signale koje salje u datom trenutku ne duguje da nastavi da se krece u pravcu u kojem ste vi zamislili. Poenta je da se vi prilagodite kretanju marketa, i poenta je, da uvidite kada ste pogrijesili i da tu limitirate svoj gubitak/rizik. To je jedna od distinktnih razlika između kockanja i trejdanja - upravljanje rizikom, jer onaj koji to ne radi se samo kocka.

Da li to znaci da su analize tržišta bezazlene? Daleko od toga, statisticka prednost je dovoljna da sebi osigurate konstantan dobitak - to je princip na kojem kazino kockarnice sirom svijeta pune dzepove svojih vlasnika. Ne ljuti se kazino kada vi dodjete i pogodite crnu na ruletu - cak i ako potrefite crnu 5 puta za redom. Kazino dobija jer ima statisticku prednost i vremenom, kroz dovoljno novih pokusaja sve devijacije od regularnih rezultata igara se izjednace.


Ali postoji jedan problem kod primjenjivanja statistickih prednosti pojedinca, a to je nedostatak limitiranja rizika - ovo je pogotovo izrazeno u slucaju da ste imali neki lucky streak nedavno i mislite da ne mozete da pogrijesite. Tu se prave najveci gubici. Dakle, sta treba da uradite?

Ne dozvolite da vam ego diktira poteze i priznajte sebi kada pogrijesite. Da biste razvili konstantnu taktiku (koja je uslov da biste znali da na pravi nacin koristite stat. prednost) kojom mozete osigurati dobitak bez obzira na to jeste li u datom trenutku imali srecu ili ne - probajte prije samih trejdova na papir zapisati koji vam je cilj i koliko riskirate da biste dosli do njega (stop-loss).

Navescu primjer, posmatrate određenu formaciju, trokut ili trend - nije bitno, mozda i neki pokazatelj indikatora. I mozete sa sigurnoscu reci da u barem 50% slucajeva koje ste vi posmatrali ova formacija zavrsi break-om prema gore - odredite sebi cilj (npr. +5%) ali uz to odrediti koliko svog novca riskirate (na primjer, 2,5% max) Recite si na glas ''riskiram 2.5% da bih vidio jesam li u pravu. Ako jesam, izlazim na +5%'' i uđite u trejd, bez premisljanja, bez straha, bez rollercoastera emocija.

Sta je čar ovoga? Možete biti užasni u ''proricanju buducnosti'' i pogoditi samo u 40% slucajeva- i opet biti profitabilni. Ili mozete biti iole dobri u citanju informacija koje salje market i sebi tako osigurati ogroman profit - ali u svakom slucaju, zastitili ste se od ogromnih gubitaka - a to je najbitnije. Dakle, ne treba vam za ovo nikakva tehnicka analiza, ovo je samo nacin na koji gledate na investicije generalno - jer ako svoj profit poredite sa vrijednostima u kunama/eurima/dolarima - budite svjesni da za coin-e koje u svakom trenutku holdate, smatrate da ce vrijediti vise od ovih fiat valuta u bliskoj buducnosti - a i to je vid trejda. I tu isto trebate oznaciti svoj ''mentalni stop loss''



Jeste li se ikad zapitali sta se desi pa neko ko je 5 godina bio profitabilan u marketima odjednom izgubi sve pare? Je li zaboravio kako se trejda? Naravno da ne, samo su negativne humane emocije odradile svoj dio posla i u nedostatku jasno određenih granica pokupili sve sto su mogli. To su ljudi koji su na trenutak zaboravili da nista nije sigurno - a to vi sebi ne bi trebali dozvoliti ako zelite dugorocno profitabilan portfolio.



Eto - jedna od stvari za koje bi volio da mi je neko rekao kada sam pocinjao. Mozda nekom pomogne Smiley   


1711705653
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711705653

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705653
Reply with quote  #2

1711705653
Report to moderator
1711705653
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711705653

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705653
Reply with quote  #2

1711705653
Report to moderator
1711705653
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711705653

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705653
Reply with quote  #2

1711705653
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711705653
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711705653

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705653
Reply with quote  #2

1711705653
Report to moderator
1711705653
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711705653

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705653
Reply with quote  #2

1711705653
Report to moderator
1711705653
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711705653

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711705653
Reply with quote  #2

1711705653
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2394
Merit: 1201



View Profile
June 20, 2018, 06:10:38 AM
 #2

BTCHadzija, hvala na ovom postu. Mislim da je bitno da ponajprije novaci u kripto svijetu ovo pročitaju jer većina ljudi koji tek počinju s kripto trejdanjem mogu biti podložni FOMO i sličnim osjećajima (ponekad je teško zaustaviti se prije kupnje coina/tokena koji je uzletio 10-20%).

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
SISAR
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 651
Merit: 518



View Profile
June 20, 2018, 12:46:37 PM
Last edit: June 20, 2018, 12:58:04 PM by SISAR
 #3

Svaki puta kada sam izgubio povece kolicine novaca trejdajuci to se desilo jer nisam koristio stop-loss. Zaboravis ga postaviti pa ispadne da je prekasno sutra ujutro jer vec si izguio 50% ili vise. Ili povede covjeka emocija, razmisljas na foru "taj coin ili token je mega, to ce promjeniti svijet i svasta nesto a evo ga pao je sa 1000 USD na 50 USD, pa ne moze nize... idem ja kupiti, to je sigurna lova prije ili kasnije" i onda kupis a ne stavis stop-loss na 45 USD. Uskoro cijena padne na 20 USD, u minusu si povelikom a evo ga neki drugi coin ili token krenuo rasti pa se uhvatis u dilemi "da likvidiram poziciju i ulozim tih preostalih 40% novaca u pump?" iako je mozda ne bas ocigledno da nakon sto ulozis novce cijena mora ici jos 150% gore da bi ti uopce vratio pocetni kapital!!! Znaci total banana a sve to samo zato sto nisi postavio stop-loss na 45 USD i herojski podnio gubitak od 10% koji bi te ostavio sa 90% pocetnog kapitala...

Mnogi misle da je kupi pa HODL-aj najjednostavniji i skoro pa 100% siguran nacin da se zaradi sa kriptosima ali to nije istina. Neces se bas super osjecati kada vidis da si u minusu od 75% vec mjesecima a coin ili token koji si kupio nikako da krene do Mjeseca... malo po malo to pojede covjeka i u konacnici, pa cak i da zaradite tamo negdje u jesen ili iduce godine, nije vrijedno vremena i energije. Zato proucite kako se koristi stop-loss i ne trejdajte bez da ga koristite!
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 20, 2018, 12:57:42 PM
 #4

Svaki puta kada sam izgubio povece kolicine novaca trejdajuci to se desilo jer nisam koristio stop-loss. Zaboravis ga postaviti pa ispadne da je prekasno sutra ujutro jer vec si izguio 50% ili vise. Ili povede covjeka emocija, razmisljas na foru "taj coin ili token je mega, to ce promjeniti svijet i svasta nesto a evo ga pao je sa 1000 USD na 50 USD, pa ne moze nize... idem ja kupiti, to je sigurna lova prije ili kasnije" i onda kupis a ne stavis stop-loss na 45 USD. Uskoro cijena padne na 20 USD, u minusu si povelikom a evo ga neki drugi coin ili token krenuo rasti pa se uhvatis u dilemi "da likvidiram poziciju i ulozim tih preostalih 40% novaca u pump?" iako je mozda ne bas ocigledno da nakon sto ulozis novce cijena mora ici jos 150% gore da bi ti uopce vratio pocetni kapital!!! Znaci total banana a sve to samo zato sto nisi postavio stop-loss na 45 USD i herojski podnio gubitak od 10% koji bi te ostavio sa 90% pocetnog kapitala...

Mnogi misle da je kupi pa HODL-aj najjednostavniji i skoro pa 100% siguran nacin da se zaradi sa kriptosima ali to nije istina. Neces se bas super osjecati kada vidis da si u minusu od 75% vec mjesecima a coin ili token koji si kupio nikako da krene do Mjeseca... malo po malo to pojede covjeka i u konacnici, pa cak i da zaradite tamo negdje u jesen ili iduce godine, nije vrijedno vremena i energije. Zato proucite kako se koristi stop-loss i ne trejdajte bez da ga koristite!

Imam jednu teoriju vezanu za HODL meme:

Razlog sto je toliko popularna je da je to najbolji nacin da se osigura da dumb money, dakle neinformisani ljudi koji cuju za kripto na vrhuncu nekog crazy bull-runa (decembar/januar prosle godine na primjer) i bez puno razmisljanja investiraju odmah - nakon sto su kupili uzasno precijenjeni btc ili jos gore, altcoine - hodl-aju to do gubitaka od 60-90%, dok konacno ne odustanu skroz kada skontaju da im sada treba +400% (do +1000%) kapitala da se vrate na nulu - i sa odlicnim popustima prodaju zadnji tracak nade.

Manipulacija masom za dobit strpljivih/pametnijih/spremnijih.
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 20, 2018, 08:40:48 PM
 #5

Ima jedna polovica o trgovini na burzama. Nastala je za klasične burze ali može se i ovdje primijeniti.
Na burzama zarađuju oni koji nešto znaju o trgovanju, za ostala je sportska kladionica. Smiley

Ja se uvijek zapitam kolike bi meni bile šanse protiv jednog profesionalnog brokera, kad sam sebi dam odgovor više i ne pomišljam na veliku trgovinu na burzama.
dannysavage
Member
**
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 15

I do marketing and im good at it


View Profile WWW
June 20, 2018, 09:08:16 PM
 #6

Kao sto je SISAR rekao, stop loss je nesto sto se MORA koristit... Bolje je puknut 5% i nastavit dalje nego 50% i cekat tjednima ako ne i mjesecima da se vrijednost vrati... Ako se vrati...

▲▼▲▼ZICHAIN ▲▼▲▼ JOIN OUR PRIVATE SALE NOW! ZICHAIN.IO
▲▼ BLOCKCHAIN ASSET MANAGEMENT ECOSYSTEM ▲▼
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 21, 2018, 01:38:16 AM
 #7

Ima jedna polovica o trgovini na burzama. Nastala je za klasične burze ali može se i ovdje primijeniti.
Na burzama zarađuju oni koji nešto znaju o trgovanju, za ostala je sportska kladionica. Smiley

Ja se uvijek zapitam kolike bi meni bile šanse protiv jednog profesionalnog brokera, kad sam sebi dam odgovor više i ne pomišljam na veliku trgovinu na burzama.

pa vjerovatno nismo bolji ni od jednog brokera ali ne takmicimo se jedni protiv drugih - ovdje se radi samo o zastiti svojih prihoda


dok broker u bear marketu zaradi neki postotak nama je dovoljno da odrzimo vrijednost u $$...umjesto da gledas kako ti coini gube 80%, tebi stoploss uradi svoje i na kraju mozes uzeti 4-5x više tog istog coin-a 
jakolinko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile WWW
June 23, 2018, 05:44:27 PM
 #8

Svaka cast na postu!  Wink Ne koristenje stop lossa je gdje pocetnici najvise grijese, takoder sam isto dosta love spusio sve dok nisam krenuo koristiti stop loss. Najbolje je pokusavati odrediti ishod trejda prije ulaza u isti, znati gdje ulazis i po kojoj cijeni izlazis ako pođe krivo, držati se toga i sve će biti dobro Smiley
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 23, 2018, 07:09:44 PM
 #9

Ima li neko predlog gde i kako poceti trejdati? Ne mora opsiran odgovor, samo smernice da znam u kom pravcu da se edukujem. Gde je najlakse/najsigurnije poceti (gde je najjednostavnije za koriscenje, mali fee...)?
dannysavage
Member
**
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 15

I do marketing and im good at it


View Profile WWW
June 24, 2018, 12:12:52 AM
Merited by RegulusHr (1), Dzeronimo (1)
 #10

Ima li neko predlog gde i kako poceti trejdati? Ne mora opsiran odgovor, samo smernice da znam u kom pravcu da se edukujem. Gde je najlakse/najsigurnije poceti (gde je najjednostavnije za koriscenje, mali fee...)?

Kucoin po meni ima najednostavniji UI, nakon njega Binance iako su prakticki isti, pa nakon ide Bittrex.

Pretpostavljam da nikada do sada nisi trejdao tako da definitivno ti nebi preporucio da pocinjes u bear marketu... Ukoliko imas nesto BTC, za pocetak ga NE diraj dok se market ne stabilizira, to je najbolji trejd sto mozes sad napravit.  Grin

Ja sam osobno jako PUNO toga naucio sa ovog kanala - https://www.youtube.com/user/snipers tako da ti preporucam da krenes pratit SnipersTube, posto u svakom videu sta objavi radi po dvadesetak minuta tehnicke analize koja je vrlo bitna kod trejdanja.

Prva stvar sto moras naucit kod trejdanja jest suzdrzat emocije OBAVEZNO.

Druga stvar sta bi ti preporucio da proucis su INDIKATORI. Ja osobno ponajvise koristim RSI, MACD, Moving Average i mislim da ce ti za pocetak ta tri biti dovoljna... Nemoj ni pokusavat se boksat sam sa sobom i koristit indikatore za dublju analizu.

Treca stvar moras shvatit da postoji daytrading i swing trading. ( Googlaj pojmove )

Cetvrta stvar je STOP LOSS ( Iako sam 900% siguran da ga neces koristit u pocetku )

Peta stvar je nazalost da ces morat ucit na svojim greskama kao i svi mi.

Sesta stvar ima da si se registrirao preko mojih ref linkova da se obogatim  Grin Grin



Binance - 0.1% ( https://www.binance.com/?ref=16038522 )

Kucoin - 0.1% ( https://www.kucoin.com/#/?r=1Krvd )

Bittrex -  0.25%





▲▼▲▼ZICHAIN ▲▼▲▼ JOIN OUR PRIVATE SALE NOW! ZICHAIN.IO
▲▼ BLOCKCHAIN ASSET MANAGEMENT ECOSYSTEM ▲▼
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 24, 2018, 12:03:06 PM
 #11

^^ postoje dva problema sa kucoin-om:

1) nemaju stop loss funkciju, tako da pada dosta ovog sto smo pricali u vodu ako ne mislis biti vezan za monitor 24/7

2) Nizak volumen. pogotovo ako zelis trejdat ove low-mc valute, dosta njih imaju manje od 10btc dnevnog volumena. S takvima se cesto desava da savrseno pogodis kretanje cijene ali se tvoj order ne pokupi (ili samo djelimicno pokupi) jer nije bilo dovoljno volumena.


Binance je po pitanju i jednog i drugog puno bolji.

Kucoin je dobra stvar za alt season, tad mozes kupiti friško listane coin-e i ocekivati da naprave +150% u roku prvih 7 dana. Ali imajte na umu da isto tako brzo padaju ako krene bear market.
Branko
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 318


View Profile
June 24, 2018, 04:51:57 PM
 #12

Kao sto je SISAR rekao, stop loss je nesto sto se MORA koristit... Bolje je puknut 5% i nastavit dalje nego 50% i cekat tjednima ako ne i mjesecima da se vrijednost vrati... Ako se vrati...

Problem je naravno što i profesionalci to znaju, pa zarađuju i farmanjem stop-lossova  Grin
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
June 24, 2018, 08:45:35 PM
 #13

Ima li neko predlog gde i kako poceti trejdati? Ne mora opsiran odgovor, samo smernice da znam u kom pravcu da se edukujem. Gde je najlakse/najsigurnije poceti (gde je najjednostavnije za koriscenje, mali fee...)?
Kucoin po meni ima najednostavniji UI, nakon njega Binance iako su prakticki isti, pa nakon ide Bittrex.
Pretpostavljam da nikada do sada nisi trejdao tako da definitivno ti nebi preporucio da pocinjes u bear marketu... Ukoliko imas nesto BTC, za pocetak ga NE diraj dok se market ne stabilizira, to je najbolji trejd sto mozes sad napravit.  Grin
Ja sam osobno jako PUNO toga naucio sa ovog kanala - https://www.youtube.com/user/snipers tako da ti preporucam da krenes pratit SnipersTube, posto u svakom videu sta objavi radi po dvadesetak minuta tehnicke analize koja je vrlo bitna kod trejdanja.
Prva stvar sto moras naucit kod trejdanja jest suzdrzat emocije OBAVEZNO.
Druga stvar sta bi ti preporucio da proucis su INDIKATORI. Ja osobno ponajvise koristim RSI, MACD, Moving Average i mislim da ce ti za pocetak ta tri biti dovoljna... Nemoj ni pokusavat se boksat sam sa sobom i koristit indikatore za dublju analizu.
Treca stvar moras shvatit da postoji daytrading i swing trading. ( Googlaj pojmove )
Cetvrta stvar je STOP LOSS ( Iako sam 900% siguran da ga neces koristit u pocetku )
Peta stvar je nazalost da ces morat ucit na svojim greskama kao i svi mi.
Sesta stvar ima da si se registrirao preko mojih ref linkova da se obogatim  Grin Grin
Binance - 0.1% ( https://www.binance.com/?ref=16038522 )
Kucoin - 0.1% ( https://www.kucoin.com/#/?r=1Krvd )
Bittrex -  0.25%
Hvala na savetima. Kako je krenulo sa ovim bear marketom, imacu dovoljno vremena sve da doktoriram pre nego sto krene bull run Smiley
Nemam BTC. Imam nesto malo ETH pa cu se mozda poigrati ako procenim da sam naucio dovoljno.
Khm, khm, neke od naloga vec imam, pa se neces bas obogatiti na meni, ali evo bar Merit za trud. Wink

^^ postoje dva problema sa kucoin-om:
1) nemaju stop loss funkciju, tako da pada dosta ovog sto smo pricali u vodu ako ne mislis biti vezan za monitor 24/7
Super informacija. Ovo mi je ustedelo dosta vremena, da znam da odmah preskocim KuCoin. Hvala.
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 26, 2018, 01:05:52 AM
Merited by Trofo (1), big_daddy (1), RegulusHr (1), Gytza (1)
 #14

imajte vazda na umu i ovo Smiley

RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
June 26, 2018, 07:37:05 AM
 #15


Jako dobra tablica, na vrlo jednostavan način prikazuje zašto treba koristiti stop-loss order i to dok su  gubici joj mali.
BTCHadzija hvala na ovoj informaciji!
anchy
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 0


View Profile
June 27, 2018, 07:04:09 PM
 #16

Hvala za post, koristan je, samo je caka implementirati na adekvatan nacin Smiley I bas je nezgodno imati novcice na berzama koje nemaju stop-loss, ne znam kako do danas nisu sve berze to omogucile.
jakolinko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile WWW
June 28, 2018, 08:32:18 PM
 #17

Ima li neko predlog gde i kako poceti trejdati? Ne mora opsiran odgovor, samo smernice da znam u kom pravcu da se edukujem. Gde je najlakse/najsigurnije poceti (gde je najjednostavnije za koriscenje, mali fee...)?

Mislim da večina ekipe koristi binance, ima puno BTC, ETH parova te je dosta jednostavan za korititi, imaju dobar volumen te malene feeove. Za pumpanje malih accountova vidio sam da ljudi uglavnom koriste cryptopiu, no ne znam kakva je ona, nisam ju nikad koristio, znam samo da ima hrpa shitcoina gdje je high risk high reward, ali savjetovao bih da se uglavnom drzis ovih popularnijih koji su već gore navedeni. sretno!  Smiley
alczaty
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
June 29, 2018, 10:27:05 PM
 #18

a sta mislite, da li treba trgovat na bitmex, sa leveridzom ? imaju opciju da se podesi,  od 0-100x mislim
BTCHadzija (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 30, 2018, 01:23:27 AM
 #19

a sta mislite, da li treba trgovat na bitmex, sa leveridzom ? imaju opciju da se podesi,  od 0-100x mislim

Ako znas sta radis, to je dobra stvar za iskoristiti.

Ali bi prije toga stvarno trebao imati odredjenu taktiku i da mozes reci da barem kod 60% trejdova budes uspjesan.

alczaty
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
June 30, 2018, 09:24:09 AM
 #20

mislim da samo treba cekat ovako velike talase i onda se probat, od dnevnog pilciarenja samo moze da se izgubi, a i treba previse vremena da si tu .
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!