Bitcoin Forum
June 25, 2024, 03:51:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Hangisi geleceğin kripto parası  (Read 1080 times)
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
June 30, 2018, 08:48:30 PM

bence eth etc xsn deex alınabilir ben biraz aldım ama borsalarda bekletmek çok tehlikeli bir duruma geldi çünkü açlınıyor ne yapacağımmızı şaşırdık kaldık tek çare şimdilik my ether hesabı oluşturmak malesef

campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
June 30, 2018, 08:56:44 PM

2-3 sene tutulacak alınıp bir daha satılmayacak kripto meselesinin hiç de sanıldığı gibi olmadığını görüyoruz, kim istemez alımını yapsın kafa rahat uzun süre beklesin parayı toplasın, ama işin rengi öyle değil tabiri caizse gözünü ekrandan ayırmamak gerekiyor.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
June 30, 2018, 11:43:35 PM

Geleceği en sağlam gördüğüm paralar Ethereum, Bitcoin, ADA, zec, monero zaten piyasanın gedikli coinleri bunlar yalnızca para olmaktan öte işlevsel olan altcoinlerde eklenebilir bu listeye.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
July 01, 2018, 11:47:52 AM

bana göre ethereum ama nedense network çok yavaş geliyor ve hızlı göndermek içinde yoğun olduğu zaman 3*5$ gas fee ödemen gerekebiliyor.
StormTurk
Newbie
*

Activity: 106
Merit: 0

View Profile WWW
July 01, 2018, 12:06:31 PM

Çoğunluk ethereum demiş bana göre geleceğin kripto parası NEO dur . Smart ekonomiyi inşa etmeye başladılar çoktan Ethereum un Neo yanında eksiklerini saymaya başlasam roman olur burada şimdi.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 01, 2018, 02:21:22 PM

balığı kendin tutman lazım. ilk 100 deki coinlerin ether ve btc grafiklerine bak. bu iki coine karşı bariz önde ise onları kağıda yaz. özellikle forumdaki haberler bölümünde yabancılar tarafından övülen coinleri takip edebilirsin.  btc veya ether alıp onunla da bu geleceği parlak olan coinlerden yavaş yavaş hold edilmesi.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 01, 2018, 03:45:21 PM

Bence geleceğin parası Ethereum. Şu an için pek iyi yerlerde olmasa da yatırımcıların hep güvendiği bir coin. Zaten sadece yatırım yapanlar değil ico sahipleri ve diğer kesimde güveniyor ve çıkan bütün coinler genellikle ethereum tabanlı. bunlar önemli şeyler.  O yüzden zamanı geldiğinde ethereum kendini gösterecektir.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
July 01, 2018, 03:47:50 PM

Geleceğe dair umutlarımızı yitirmemize çalışsalarda başaramayacaklar elbette gelecekte blockchain ve kripto paralar vazgeçilmez ve en güvenilir araç olacaklardır ancak hangileri olacağını tahmin etmek epey zor.
Cagripharmacy
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
July 01, 2018, 04:11:57 PM

hiç bir zaman hiç bir kripto  bitcoini geçemez

▬▬▬▬▬ ◯●●   REPME.io   ●●◯ ▬▬▬▬▬
The new WEBSITE will be LAUNCHED on the 1st NOV
Please check the Whitepaper for more complete info
instr_35
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
July 01, 2018, 04:52:54 PM

bitcoin ne kadar düşse de yükselse de hep zirveyi koruyacak gibi geliyor bana. Sadece ethereum gelecek vaat eden coin olabilir. Uzun vadede zarar ettirmez bence.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
July 01, 2018, 06:51:22 PM

Proje bazlı bakmak gerekiyor. Bu saatten sonra sadece blockchain altyapısı sunan bir projenin başarılı olma şansı çok az. Birkaç yıl içinde günlük hayatta kullanılabilirliği olan projeler ayakta kalacak. Bence İot projelerinden iyi olanlar, bulut oyun platformları, bir de şirketler için işlevsel uygulamalar sunan projeler geleceği olduğuna inandıklarım.
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
July 01, 2018, 06:59:56 PM

Neo bence hala keşfedilmemiş bir coin total adress sayısı 700k civarında sivas ili kadar insan bile kullanmıyor neoyu
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
July 01, 2018, 07:25:10 PM

Piyasayı iyi takip etmek  gerekiyor. Tutmaz dediğin proje tutuyor. Tutar gözüyle baktığın projeler softcap bile yapamıyor. Ethereum, pundi, neo, bunlar tercih edilebilir. İlerisi için.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
July 01, 2018, 07:31:42 PM

neo ile eth arasında bolca gidip geliyorum ben de.  eth büyük bir sıçrama yapacak yönünde bir beklenti var fakat neonun da projeleri sağlam.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 01, 2018, 10:42:55 PM

Bitcoin dışında hiçbir kriptoparayı geleceğin parası olarak göremiyorum size de aynısını tavsiye ediyorum çünkü hiçbiri mantıklı değil.
StormTurk
Newbie
*

View Profile WWW
July 02, 2018, 12:07:28 PM

Bitcoin dışında hiçbir kriptoparayı geleceğin parası olarak göremiyorum size de aynısını tavsiye ediyorum çünkü hiçbiri mantıklı değil.

Bitcoini para birimi olarak reel hiçbir sektörde kullanamazsın transferinde bile bir ton kesinti yapılıyor.
Olduki marketten kek aldın öde bakalım btc olarak nasıl ödeyeceksin çok merak ediyorum .
1TL lık kek alırken transfer ücretiyle 20-30 TL ödersin artık Smiley)

BTC sadece bu alanda bir dönem açtığı için para bazında referans noktası alınmaktan öteye geçemez artık.
Günlük hayatta kullanımı olacak dijital paralar çok farklı olacak ama bu BTC olmayacak orası kesin Smiley)
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
July 02, 2018, 12:40:51 PM

Hangisinin geleceğin kripto parası olacağını bilmek zor.
Geçen senelerde aylık waves ve ethereum alımı yapmıştım. Biri kazandırdı bir kaybettirdi.
Bu sene uzun vade sepetini biraz daha çeşitlendirdim wan, nuls, aion, neblio gibi coinler var.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 02, 2018, 03:22:25 PM

Forumda bir Tezos çılgınlığı başladı, iyi para topladıkları için güçlüler ama Waves'in de elinde iyi para vardı. Geçmişte Waves hatrı sayılır yatırım yapan biri olarak Tezos'dan uzak durmaya karar verdim. Çünkü gerçekten bazen gözlerimiz kararabiliyor ve aşırı duygusal davranabiliyoruz. Neyse herkesin yatırımı kendine diyerek konuyu toparlıyorum.

Bir kere yatırım yapılacak paranın yok olmayacak yani kendi kendini imha etmeyecek bir coin olması lazım. Hal böyle olunca çok ihtimal de kalmıyor. Çok büyük bir meblağ yatırım yapacak olsam, tek tercihim Ethereum olurdu. Çünkü bence blockchain olduğu sürece ETH da olur. Hafif risk alalım dersen yanına biraz NEO ekle, eee BTC zaten lokomotif onu zaten eklemek lazım. Şuan çok garanti bir sepet oldu, bu sepet 100x yapması zor gelebilir ama işte unutup 10 sene sonra dönseniz, ne olacağı belli olmaz. En azından 10 sene sonra geldiğinizde yatırım yaptığınız para katlanmış şekilde ve en önemlisi yok olmamış olur. 
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
July 02, 2018, 03:29:57 PM

geleceğin kriptoparası olarak ethereum ve bitcoinden başkasına güvenmem. belki de yanına bir de neo'yu ekleriz ama başı ethereum çeker. diğer altcoinlerin hiç birisine 3-4 yıl sonrası için güvenmiyorum. her ay yeni ICO'lar geliyor ve bunların içinde kaliteli olanlar mevcut.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
July 02, 2018, 03:37:49 PM

Forumda bir Tezos çılgınlığı başladı, iyi para topladıkları için güçlüler ama Waves'in de elinde iyi para vardı. Geçmişte Waves hatrı sayılır yatırım yapan biri olarak Tezos'dan uzak durmaya karar verdim. Çünkü gerçekten bazen gözlerimiz kararabiliyor ve aşırı duygusal davranabiliyoruz. Neyse herkesin yatırımı kendine diyerek konuyu toparlıyorum.

Bir kere yatırım yapılacak paranın yok olmayacak yani kendi kendini imha etmeyecek bir coin olması lazım. Hal böyle olunca çok ihtimal de kalmıyor. Çok büyük bir meblağ yatırım yapacak olsam, tek tercihim Ethereum olurdu. Çünkü bence blockchain olduğu sürece ETH da olur. Hafif risk alalım dersen yanına biraz NEO ekle, eee BTC zaten lokomotif onu zaten eklemek lazım. Şuan çok garanti bir sepet oldu, bu sepet 100x yapması zor gelebilir ama işte unutup 10 sene sonra dönseniz, ne olacağı belli olmaz. En azından 10 sene sonra geldiğinizde yatırım yaptığınız para katlanmış şekilde ve en önemlisi yok olmamış olur. 

dediklerine kısmen katılıyorum ama böyle bir sepet yapıp 10 yıl beklemektense bu yatırımın %25 oranında daha riskli projelere yatırıp 2-3 sene sonra bu yatırımlardan 1-2 tanesi 10x bile yapmış olsa yine daha karda olurdum herhalde. hani riski yüksek olan projelere de %20-%30 oranında yatırım yapmak daha makul bence.
xsn xvg trx ada neo sys bu altı proje için yapılacak yatırımlar bence 2-3 senede totalde ilk yatırımınızdan en az 2-3x olabilir.

kısa sürede para kazanmak isteyen varsa sakın bu tavsiyeleri dikkate almayın. ama ben 2-3 yıl hold ederim diyorsanız (bence daha kısa sürede hedefe ulaşır bunlar) yukarıdaki tavsiyelerimi dinleyin. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

not:merit vermekten çekinmeyin sakın Grin Grin Grin

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄