Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:26:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Rahat Olun  (Read 1814 times)
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
July 14, 2018, 11:02:39 PM

Evet rahat olmak gerekiyor ancak ya paraya sıkışan insanlar onlar pek rahat değil , demek istediğim lütfen kısa vadede paraya ihtiyacınız varsa bu piyasaya girerken iki kere düşünün .
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
July 14, 2018, 11:13:00 PM

Rahat olmak psikolojiyi kaybetmemek bu piyasada gerçekten çok öenmli çünkü acele ile yapılan yatırımlar çok acı kayıplara sebep olabiliyor. Çelik gibi irade lazım bazı anlarda.
cleante
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
July 15, 2018, 06:02:29 AM

Çok rahat olmak bence hiç yararlı ve kazançlı olacak bir yöntem değil.Aynı şeyleri tekrarlamak yerine yeni şeyleri araştırıp ne olup bittiğini bilmekte yarar var.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 15, 2018, 08:41:25 AM

Btc'de %51 saldırısı olma ihtimali beni tedirgin ediyor. 10 senede olmaması ise ayrı bir durum. Ayrıca yazılımsal olarak hiçbir açığının olmaması bana güven veriyor. Limitli sayıda üretilmesi altın gibi bir değere sahip olduğunu gösteriyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda bence de rahat olmalıyız. Özellikle şu yaz aylarını bir atlatırsak önümüz açık bence.

instr_35
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
July 15, 2018, 08:51:55 AM

aynen valla ben de yatırdıklarımı unuttum yükselmesini bekliyorum yoksa sürekli sürekli kontrol et insan deli oluyor en güzeli bırak ve unut onu. Tabi ihtiyaç duyulmayan br miktarsa..
sakimbroupc
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
August 24, 2018, 05:59:22 PM

iyi guzel diyorsunda artık dusmez dedigimiz an daha da dibi goruyor coinler. Bu durumda nasıl sakin kalabiliriz?
Accompany
Member
**

Activity: 207
Merit: 10

View Profile
August 24, 2018, 06:16:22 PM

Cok ıyı bır konu olmus hocam bende hep derım panık havasından uzak durun sürü psikolojisine kapılmayın diye ama dinleyene güzel geliyor. Smiley

Her düşüş bizim için güzel bir fırsat diye düşünüyorum mümkün oldugunca kademeli toparlıyorum bılıyorum kı ılerıde cok guzel yerlere gelecek uzun surelı tutmaya devam pes etmek YOK!.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
August 24, 2018, 06:30:05 PM

Görmeyi en çok sevdiğim konu tipi bu. Böyle içimizin bayıldığı ve herkesin kahin gibi felaket tellallığı yaptığı günlerde, sakin kalmayı hatırlamakta yarar var Smiley

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 24, 2018, 06:48:17 PM

2019 ve sonrası için ümitlerim gel gitler yaşasa da hala devam ediyor. Beklemekten başka çare yok. Bu dönemde ne mi yapıyorum. Paramla sadece bir coin var düştükçe onu alıyorum (kaybettiğim zaman üzülmeyeceğim rakamlarda) sonrada bol bol bounty kovalıyorum. Olur ya bir gün boğa çıkar gelirse diye Smiley
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
August 24, 2018, 06:59:46 PM

Bakıyorum herkeste bir panik, karamsarlık. Havada acı ve tatsız bir koku.

Arkadaşlar rahat olun. Her şey iyi olacak. Batıp bitmeyeceğiz. Sabredeceğiz biraz.

Kriptoda yazılımsal bir açık olmadıkça, merkeziyet oluşmadıkça, kimse %51 salaklığına kalkışmadıkça RAHAT OLUN.

Her şey iyi olacak emin olun.
Panik yaptıkça Btc'nin en iyi özelliklerini saymaya başlayın.

*Limitli
*Kopyalanamaz
*Merkezsiz
*Kolektif
*Bilinen
*Yaygınlaşan
*Saklaması taşıması kolay bir servet aracı
Vs vs...

Yalnız üstad bu iyi yönleri “şimdilik” bu şekilde.. heran tam tersleride olabilir. Ancak şu anlık böyle değil tabi.

Panik konusuna gelince;
Elbette yapmamak iyidir. Ancak iyimserliğin bokunu çıkarmamak, kötü senaryolara hazır olmak hatta kötü senaryoya göre gard alıp iyi olunca sevinmek daha iyidir. İyi düşünüp kötü olunca psikoloji daha çok bozulur.
Herkes gibi bende isterim btc 50k olsun eth 5k olsun.. ama şimdilik bu zor gibi duruyor. Psikopatın biri çıkıp para pompalamazsa ve bir panik alımı dalgasıyla olası bi boğa olayı olmazsa (ki buda zor gibi ama imkansız değil) sıkıntılı günlerin devamı var. Aslında iyi projede tokende çok ama piyasa kötü.

...
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 25, 2018, 11:36:07 AM

Bu piyasa zaten her zaman böyle zamanlar yaşadı ben anlamıyorum bu kadar karamsarlığın sebebini. Zaman geçtikçe tekrardan geri gelecekler

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
August 25, 2018, 11:41:57 AM

Her konuda her başlıkta buna değiniyorum. Panik havası yaratılıp piyasa da bir algı operasyonu yaratılıyor. Battık gittik diye var olan bir piyasa görmezden getirilmeye çalışılıyor sanki. Fakat ne yapmak lazım biliyor musunuz? Sakin olup beklemek lazım. Bekleyin diye defalarca kez demişimdir. Bunun yanı sıra daha dün yazdığım bir cevabı buraya da paylaşayım.

"Ben şahsen ICO alımı yapan herkese söylemişimdir. Alım yapmadan önce ICO sağlam mı? Ekip sağlam mı? Gelecekte ne olabilir? Bunları iyice araştırmak lazım. Bunun yanı sıra sonuçta paranın döndüğü bir piyasada her türlü olağan şeyi görebilirsiniz. Bu normal borsada da böyledir. ICO yatırımı yapmış olsam yine beklerdim. Sonuç olarak her türlü zararda olmayacak mıyım olacağım. Yani olumsuz düşüneceğime, düşünmeden beklerim. Başka çare var mı yok. Helbiz aldığın fiyata gelirse o zaman satacaksın. Kar zarar düşünmeyeceksin o zaman. Bu helbiz için değil sadece, tüm token veya coinler için böyle."

Bu yazı sadece ICO için değil elinizde veya alacağınız tüm coinlerde bunu yapmalısınız.

Şahsen elimde Bitcoinde dahil olmak üzere tuttuğum bir kaç coin var zararda mıyım evet zarardayım ama ne yapacağız bekleyeceğiz. Başka çare var mı yok.

Elbet bir gün piyasa düzelecek ve sonuç olarak bir artış olacak en kötü ihtimalle aldığımız fiyata satsak yine zararımız olmaz. Acele etmeden beklemek lazım. Halbuki şunu unutuyoruz. 2009 yılında Bitcoin 0,50 centti. Bakın 0,50 cent nerde 6000 dolar nerde. Uçurum kadar fark var yüzde 12000 katı 9 senede ulaştı. Tabi 21000 dolar dediğimizde artık yüzde 42000 katı. Ya tabi 9 sene beklemeyebilirsiniz. Ama en kötü 1 yıl bekleseniz zararınızı kapatırsınız.

Yazdıklarımı iyi okuyup düşünün.

Saygılarımla...
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
August 25, 2018, 12:09:42 PM

Hocam ortamdaki panik havası ve sürekli karamsar düşüncelerden sıkıldık gerçekten. Tamam olumlu güzel bir haber yok ama negatif konuştukça herkes birbirinin hevesini kaçırıyor. Biraz rahat olmaya ihtiyacımız var kesinlikle.
williamsmith
Full Member

View Profile
August 25, 2018, 04:37:08 PM

Bu kadar çabuk bozulup tekrar düzeldi hissi verebilen bir fiyat politikası olan üründe nasıl olur da rahat olabiliriz. Birisi bunu tam olarak açıklayabilir mi?
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
August 25, 2018, 04:50:24 PM

Bu kadar çabuk bozulup tekrar düzeldi hissi verebilen bir fiyat politikası olan üründe nasıl olur da rahat olabiliriz. Birisi bunu tam olarak açıklayabilir mi?

Bu piyasa manipülasyona açık ve stabil değil. İşte bu yüzden 100 $ yatırdığınız bir token size 10.000 $ kazandırabiliyor. Eğer burası da tamamen diğer borsaların olduğu gibi regülasyona tabi ve stabil olursa, %10 kazanmak büyük başarı olur. İşte vermeniz gereken kadar bu aslında; kalıp yok olmayı göze alarak savaşırsınız ya da bu piyasa çok oynak diyerek satıp gidebilirsiniz.

İşin özü; ne kadar ekmek, o kadar köfte! Hem zarar etmeyeyim, hem çok kazanayım olamaz.
cleante
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
August 25, 2018, 05:40:10 PM

Bu piyasada gerçekten iş yapan kullanılan coin sayısı çok az onu kullananlarda haberdar olanlarlarda daha az.Düzgün kullanım olmazsa yok olmaya mahkumdur fakat bir gün bir şeyler değişecek diye umut ediyorum bende.
Lethapudi
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
August 25, 2018, 07:19:39 PM

Şahsen rahatım uygun zamanlarda ana paramı ve epeyce bir kârımı aldım cebime koydum. Geri kalanlarınsa zaman içinde güzel seviyelere geleceğini tahmin ediyorum.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
August 25, 2018, 07:23:30 PM

üzerimde 7 tane icra var, çok rahatım, o kadar rahatım ki uçarım korkusuyla kendimi ayağımdan koltuğun ayağına bağladım, bounty dediler amele gibi çalıştık tırt, mining tırt, trade tırt, yapılan işlerin alayı tırt zaten piyasada.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
batturkey
Full Member

Activity: 336

The World’s First Blockchain Core

View Profile
August 25, 2018, 07:25:46 PM

Herkes rahat zaten hatta cok rahat oyuzden piyasa dusuyor biraz yeni kisilerin girmesi lazim her fiyattan alim yapan.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
August 25, 2018, 07:39:40 PM

Kripto para piyasasını bilenler zaten rahat. İş bilmeyenlerde yüksekken yatırım yapıp düştüğünde zarar edenler ne yapacaklarını bilemediklerinden panik içindeler.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: