Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:16:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Binance hesabımın şifresi değiştirildi. Biraz önce.. 29.06.2018 Saat 21.07  (Read 595 times)
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
June 29, 2018, 08:27:35 PM

Arkadaşlar herkes e postasını kontrol etsin.

Şifremi değiştiren ip no 160.179.70.198 bu. 2fa kullanıyorum. Şifremin kırılması, tahmin edilmesi imkansız.
Binance hesabımdaki son aktiviteler, etkinlikler arasında şifremi değiştirdiğim yok.
Ucuz yırttık ama bu piyasaya olan güvensim tamamen sarsıldı! ve yok oldu!!!

Sizler de sıkıntı var mı?

E postama önce sıfırlama isteği geldi sonra şifreniz değiştirildi diye binanceden eposta geldi.
Destek kısmındaki eposta adresi ve site linklerinde sahtekarlık yok birebir aynı .

Resim:
https://ibb.co/e4Hoey

Doldurduğunuz airdrop formları ile alakalı bir durum olabilir diye düşünüyorum. çünkü 2fa varken boyle birşeyin olması normalde çok zor. yineden sürekli kontrol etmekte fayda var uyarı için teşekkürler.
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 29, 2018, 08:35:49 PM

browser ınıza son zamanlarda yeni  bir eklenti yüklediniz mi , o şekilde herşeyi alabiliyorlar.
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:42:53 PM

browser ınıza son zamanlarda yeni  bir eklenti yüklediniz mi , o şekilde herşeyi alabiliyorlar.

Matemask, idm ve karspersky protection var. Başka yok. Şoktayım.. Hala inanamıyorum. Destek kısmından ticket attım. Telegram adminlerine de yazdım. Bekliyorum.

Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
June 29, 2018, 08:50:35 PM

Hack yemissiniz gecmis olsun hem binance hem cryptopia hacklenmis. Bilgisayarinizi iyi taratin bir acik kesin var
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 29, 2018, 08:55:13 PM

Son günlerde maillerdeki linklere falan tıkladınız mı ? Büyük ihtimal bilgisayarınıza virüs bulaştı. 2fa olan bir hesaba ulaşmaları imkansız diye biliyorum

tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
June 29, 2018, 08:58:56 PM

2fa kodu yoksa hiçbirşey yapamazlar. ama bunu da başarabilmişlerse bence burda binance ın değil kullanıcının hatası vardır. mutlaka bir yerlere not ettiğiniz kodlarınız şifreleriniz falan başkasının eline geçmiştir. şifreyi değiştirebilen biri 2fa ya da sahiptir.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 29, 2018, 09:09:41 PM

En büyük sorun binanceye giriş yaptım. Hesabım kısmında son giriş etkinliklerinde epostama gelen ip numarasıyla giriş yok. Bu nasıl oluyor?
İşi tuhaf yapan bu durum zaten, değişikliği yapan bu ip ile giriş görünse ben de çoğunluk gibi pc hack olarak düşüneceğim ama görülebilen Binance loglarında buradan giriş olmaması tuhaf, ya da şifreyi değiştirdiler ama dikkat çekmemek için henüz işlem yapmadılar. ama bu da bir yerde mantıksız çünkü gerçek kullanıcı e-postasına gelen şifre değişikliği bilgisiyle uyanıp tedbir alacaktır.
İlginç ve tedirgin edici.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
June 29, 2018, 09:17:43 PM

binance ile alakası yok.
arkadaşın bilgisayaırnı patlatmışlar orası kesin ama 2fa yı nasıl geçmişler onu anlamadım.
sanırım 2fa yıda resetlemişler.
geçmiş olsun 24 saat olayı ne kadar etkili gormus oluyoruz boylece.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 29, 2018, 09:19:43 PM

binance ile alakali oldugunu ben de düsünmüyorum ama piyasa yerlerde sürünürken, borsada az da olsa coin bulundurmak mantikli gelmedigi icin, binance'daki tüm coinlarimi cüzdanlara cektim... hepsini bosalttim... artik cüzdanlarda hodl diyorum... bekleyelim, piyasa durulsun, acilsin - elbet yine borsalara gönderip satma sansimiz olacaktir...
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
June 29, 2018, 09:23:36 PM

arkadaşlar binance gibi bir borsa hacklense sizin coinlerinizin nerde olduğunun bir önemi yok ki. istediğiniz kadar kendi cüzdanlarınızda tutun. bir anda herşey yerle bir olacagı için o coinlerinde bir değeri olma emin olun. binance bu ya ne demek. böyle basit güvenlik açıkları verirler mi hiç. kullanıcı hataları borsaya maledilmemeli. bu arada binance tan tiksinmeye başladım son zamanlarda o da ayrı konu.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 29, 2018, 09:24:30 PM

Bende başlığı okuyunca hemen binanceye baktım. Birşey yok ayrıca maillerimede baktım binanceden gelen mail yok. Büyük ihtimalle airdrop ya da bounty formları ile alakalı bir durum gibi. 2fa yi geçmeleri mümkün değil. Tabi kodunu bilgisayarda saklamiyorsaniz
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
June 29, 2018, 09:41:59 PM

Ya bilgisayarınızda keylogger var ya da Binance'da kullandığınız şifre başka bir sitede de kullandığınız şifre ile aynı.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
June 29, 2018, 11:23:06 PM

Geçmiş olsun, yaptığımız en büyük hatalardan biri doğru şifrelemeler yapmamak. 2FA'i de aştılarsa sıkıntı büyük.
Bilgisayarınızda 2FA ile ilgili bir şeyler duruyorsa o şekilde ele geçirmişlerdir.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
June 29, 2018, 11:26:48 PM

Aslında borsaları anlık kullanmak gerekiyor. Cüzdanınızda ki bir token'a odaklanıp onunla işinizi bitirdikten sonra tekrar cüzdana aktarmak en doğrusu. Çünkü en iyi borsa bile her an patlatılabiliyor. Tamam biraz zahmetli bir işlem ama güvenlik açısından yapmak gerekiyor.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
June 29, 2018, 11:35:22 PM

O nasıl oluyor Google audit falan var onlarıda mı hacklettin alayını hacklemişlerdir yoksa değiştirmeleri çok zor iletişime geç binance ile yardımcı olabilirler sana hemen
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
June 30, 2018, 08:38:16 AM

Öncelikle geçmiş olsun.

Diğer bir olay patlak verdiğinden beri, binance'de pek işlem yapmıyorum. Ancak, içime de kurt düştü ve ben de herkes gibi kontrol ettim. Her türlü güvenlik adımları tam ve IP kontrolleri de tamam. Tüm borsa girişlerinde IP kontrolü mutlaka yapıyorum. Bundan sonra sadece Binance için değil diğer borsalar için de kontrollerimi tam yapacağım.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 30, 2018, 08:53:53 AM

Konuyu okur okumaz kontrolllerimi yaptım ne mail gelmiş nede hesabımda bir işlem olmuş, siz fake siteden falan birşeyler yemiş olabilirsiniz. Bende bir anormallik yok ayrıca 2fa nasıl kırılır onada inanmak zor
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
June 30, 2018, 09:01:58 AM

Ya bilgisayarınızda keylogger var ya da Binance'da kullandığınız şifre başka bir sitede de kullandığınız şifre ile aynı.

Bilgisayarımda kaspersky tam koruma yüklü! Antimalware yüklü full! 18 yıldır aktif bir şekilde bilgisayar kullanan ve güvenliğe önem veren birisiyim.
Airdrop ve bountyler için basit sıradan şifreler kullanırım. Mesela 014528?hsdjkK gibi. Ya da ahmet?_54a gibi.

Airdrop ve bountyler için kullandığım eposta ve şifreleri asla borsa sitelerinde kullanmadım.
Eposta ve borsa sitesinde kullandığım şifreler ayrı ayrı.
Örnek şifrem: Ngasbd?744fHDSNBDFJ?_=$#sd@_fcKSD7+*S?
Bunu nasıl kırabilirler. ?

Hepsini geçtim binance son etkinlikler kısmında hesabımın şifresini kıran ip no yok. Eposta ile gelen bildirimler de ip no yazıyor zaten.
Binance destek ekibiyle iletişime geçtim şifremi değiştirmemi istediler. Değiştirdim.
2fayı iptal edip yeniden kurdum, resetledim.
Telefondan ve bilgisayardan sildim. Bu işlerle uğraşmayan birisinin telefonuna kurdum 2fayı.

Yani yapmadığımn kalmadı. Kullandığım bütün eposta ve borsa sitelerinin şifrelerini değiştirdim.

Amerika Birleşik Devletlerinin ip numarası ile sürekli giriş denemesi yapılıyor.
24 saat çekim yapma önlemi olmasaydı ve ben giriş yapıp görmseydim hesap boşaltılıyordu.
1 BTC ye yakın birikimim var.

Tavsiyem şu: Eğer borsada paranız varsa her gün giriş yapıp düzenli bir şekilde kontrol edin. Epostalarınızı günlük 3-5 kez okuyun.
Haftalık borsa ve eposta şifrenizi yenileyin. Gerekiyorsa 2fayı de haftalık resetleyin.

Hala aklım almıyor. 2faya ulaştıklarına göre telefonumu ele geçirdiler diye düşünüyorum ama 1 aylık telefon ve yeni bir program bile yüklü değil.

Tavsiyeleriniz varsa paylaşın arkadaşlar. Yorum yazan geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ederim.

Bunları burada paylaşmamın nedeni sizlere zarar gelmesini istemediğim içindir. Dikkat edin lütfen...

rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 30, 2018, 09:02:45 AM

bende hemen mailime baktım gelen giden birşey yok binance den. gerçekden böyle birşey oluyorsa çok büyük bir güvenlik zaafiyeti vardır binancede. dünyanın en büyük borsalarından birinde bunlar olursa millet nasıl güvenecekki
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 30, 2018, 09:05:34 AM

Olabilir tabi belkide binancedeki bir açıktan sızıyorlar sisteme bu hackerlardan herşey beklenir. Ama böyle bir bomba patlarsa kesin dibe gider yine bitcoin fiyatları, aman boyle brşey çıkmasın
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: