Bitcoin Forum
May 28, 2024, 06:34:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Dağılın !  (Read 837 times)
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
July 04, 2018, 07:59:40 AM

Bir düzenleme yapacaklardır merak etmeyin. Ben dünkü satışların iptal edileceğini düşünüyorum api hack olayından önceki tutarlar geçerli olabilir.
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
July 04, 2018, 08:02:33 AM

Binancede'ki koinleri 1 Btc'den satışa koydum bekliyorum ama bize denk gelmez ki bu olaylar. Ûzülmedim de botla piyasayi manipüle ediyordu ahlaksizlar iyi oldu.
SecurityShark
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 08:04:58 AM

Nasıl bir hacı olayı bu anlamadım. Hadi altcoinin fiyatını anlamsızca yükselttin, peki kim alır onu o fiyattan ya. Nasıl para kaldiriyorlar bu işten anlamadım.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
July 04, 2018, 08:12:45 AM

Binance de bile hala yaşanmaya devam ediyorsa böyle sorunlar artık kimsenin bir şeye güveninin kalmaması yeridir. Bunların önünü kesmek zor ama alınan tedbirler ile en azından elde ettiklerini harcatmamak gerek.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
July 04, 2018, 08:13:49 AM

çok ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum binance için hallederler hack olayını çok büyük bir düşüş olmamış bitcoindede bu gün

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
July 04, 2018, 08:19:37 AM

96 btcye satış koyanı anlarımda 96 btcye syscoine alım koyanı nasıl anlayacağız. Devreler yandı Cheesy Tamam bot mot anladık ama böyle bot mu olur aq
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
July 04, 2018, 08:19:51 AM

Sorun binanceden kaynaklanmıyor botları hackliyorlar, belkide botu yazanlar bu dolabı çeviriyor ben bu piyasada herşeyden şüphe ediyorum artık.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
July 04, 2018, 08:25:01 AM

Bir düzenleme yapacaklardır merak etmeyin. Ben dünkü satışların iptal edileceğini düşünüyorum api hack olayından önceki tutarlar geçerli olabilir.

Şöyle satışı iptal edebilmeleri için Binanceden o BTClerin çıkmamış olması lazım öncelikle. Eğer çıktıysa bu saatten sonra işlem yapma gibi bir şansları olacağını sanmıyorum.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
July 04, 2018, 08:27:43 AM

elimde sys vardı satışta şansımı zukeyim yanlışla almıştım . pump yer diye yedi ama ben tabi coooooook düşükten sattim kar karda yok
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 04, 2018, 08:29:07 AM

binance kisa surede yuksek hacme ulasip en ragbet edilen borsalardan olunca bircok hackerin de hedefi oldu, son olay api pishing deniyor. twitter da sabah apilerin tekrar aktif edildigi ile ilgili bir paylasim yapmislardi.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
July 04, 2018, 08:32:36 AM

Hadi hack oldu anladıkta kim alıyor o fiyattan acaba arada adamları çok pis kazığa oturtmuşlar, vay arkadaş binancede benımde coinler var birde onlarda aynı hareketler olsa keşke
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
July 04, 2018, 08:34:30 AM

Hadi hack oldu anladıkta kim alıyor o fiyattan acaba arada adamları çok pis kazığa oturtmuşlar, vay arkadaş binancede benımde coinler var birde onlarda aynı hareketler olsa keşke

basit botlar alıyor argoritmalari karışıyor . fırlamış fiyatı tanıyor sanki düşmüş gibi algılıyor. yani botu hackleyerek elinde tokenleri botlara satıyor. hani sen satış koyduğunda önüne gecen o sikko satışlar varsa sürekli aşağıya indirgen onlar Smiley
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
July 04, 2018, 08:53:47 AM

Bu aralar dikkat ettiniz mi ne zaman piyasa canlanmış olsa peşinden bir hack olayı bir yasaklama olayı ile durdurmaya çalışıyorlar gibi.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 04, 2018, 08:58:18 AM

yanlız elemanda ne btc varmış. benim borsada 1 btc em ols auykum kaçıyor. adamın 10k dan fazla btc varmış. hemde api ile bota bağlı.
bu balinalar yüzünden piyasa  piç oluyor.
binance muhtemel işlemleri geri alacak. kesin çekimi kapatmıştır. o kadar kolay çıkartmazlar adamı ordan.
ilk başta fat finger mı dedim ama api key hack daha mantıklı gibi duruyor
hearttopicpositived
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
July 04, 2018, 09:48:55 AM

binance merkeziyetsiz borsaya geçse bu durumlardan kurtulacak ama
ferhatgalip
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
July 04, 2018, 09:54:45 AM

Bu hack haberleri bir bitmedi gitti. Sys de cok ciddi gece ciddi artış olmuş . Artık botmu yoksa balinamı yakında çıkar kokusu. Ama bu tarz haberler piyasayı hep düşürüyor

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 04, 2018, 10:02:34 AM

Binance böyle bir işlem yapmak için çok yanlış bir seçim olmuş, hack vb durumlarına karşı tavırları ortada, ben de heriflerin o parayı çekebileceğini zannetmiyorum.

Edit: Binance açıklaması
At 2018/07/03 20:18:00 (UTC), irregular trades were detected from a number of API users, triggering our internal risk management system. As such, Binance made a timely decision to suspend trading, withdrawals and other account functions.
We have since taken the following actions relating to this incident:
To protect the safety of our API users, we have removed all existing API keys and requested all API users to recreate their API keys. We implore our users to take care of their API keys going forward:  
1) If you are not a regular API user, please do not create an API key.
2) Do not give any third-party service providers access to your personal API key.
3) Use the IP whitelist functionality to ensure your key is only accessible to you.
Rollback of irregular trades.
For the users who were negatively affected by choosing to trade the rising SYS price, Binance will offer zero-fee trading between 2018/07/05 - 2018/07/14. If you traded SYS during the incident and believe you were negatively affected, please open a support ticket.
For all other Binance users, we will offer a 70% rebate on the trading fees received from you (does not include referrals) between 2018/07/05 - 2018/07/14. The rebate will be given in the form of BNB calculated using the closing price on 2018/07/14.
To protect the future interests of all users, Binance will create a Secure Asset Fund for Users (SAFU). Starting from 2018/07/14, we will allocate 10% of all trading fees received into SAFU to offer protection to our users and their funds in extreme cases. This fund will be stored in a separate cold wallet.
Since founding, Binance has always upheld our core values of spreading crypto and protecting users. Binance has achieved explosive growth in the first year. With this growth, we also experience many problems. We must reflect upon these problems, learn from them, and improve ourselves. We know in the course of making history, we will be tested again and again. We believe every test makes us stronger. And only if we fight together, can we move the industry forward. We thank all of our supporters, those who nudged us forward. We welcome your comments, suggestions and feedback. Thank you for being with us on our journey.  Binance will continue to push forward.
Thank you for your support!

Özetle diyor ki,
Durumu zamanında tespit ettik ve işlemleri askıya aldık,
Bu durumdan dolayı zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız bize başvurun, telafi edeceğiz,
Tüm apilerin yeni anahtar oluşturmalarını istedik,
Herkese 14 Temmuza kadar %70 alım satım işlemi indirimi yaptık
Tüm kullanıcıların gelecekteki çıkarlarını korumak için Binance, kullanıcılar için alım satım ücretlerinin % 10'unu aktaracağı bir fon oluşturacaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 04, 2018, 01:55:12 PM
Last edit: July 04, 2018, 04:17:06 PM by teramit

en çok güvendğimiz borsa binance ama en çok hacklenen de binance nasıl güveneceğiz nasıl işlem yapacağız anlamıyorum
Farkında değilsin sanırım , bu hack olayında kullanıcılar hesap bilgilerini çaldırıyorlar büyük ihtimal phishing ile, ve korsan girip hesaplarda işlem yapıyor zarar ettiriyor, yani binance ın hiçbir suçu yok , hatta bu tip bir hack olayını öngörüp buna önlem almış ve insanların mağdur olmaması için işlemleri geri alıyor korsanların paralarını bile çıkartmıyorlar. Yani sırf bu yüzden binance gibi borsalara güvenmek gerekir. Üyelerinde güvenliklerine dikkat etmeleri gerekir ama illa korsanlara yem olacak binlerce üye çıkacaktır her zaman, esas olay borsada uzman olan önlem alabilen onlar bu durumda da iyi önlem almışlar, üyelerin alacağı güvenliğe bakmayıp kendi işlerine bakmışlar iyide yapmışlar. Borsanın yaptığını anlarsak bizim için faydalı olur. (Şu yorumun aynısını 4 ay önce de yapmıştım)
Nasıl bir hacı olayı bu anlamadım. Hadi altcoinin fiyatını anlamsızca yükselttin, peki kim alır onu o fiyattan ya. Nasıl para kaldiriyorlar bu işten anlamadım.
Bir önceki mesajımda da yazdım zombi hesaplar alıyor , korsanın verdiği satış emirlerini alıyorlar. Alış emrini de satış emrini de korsan veriyor.Çok kötü fiyata satıldığı için hesap saihibi zarar ediyor korsan kazanıyor.
yanlız elemanda ne btc varmış. benim borsada 1 btc em ols auykum kaçıyor. adamın 10k dan fazla btc varmış.
Hayır dostum korsanın borsada fazla parası yok hatta 1 btc bile yok, hesaplayayım istersen:
toplam 14bin btc lik vurgun gibi duruyor  bu para sonuçta korsanın hesabında toplanıyor.Korsan önce elindeki btc ile syscoin alıyor binance ta ve beklemeye geçiyor. syscoin hack öncesi 3bin satoshi de burdan alsa hack esnasında 1 btcden satmış genelde yani 100 milyon satoshiye satmış. 33bin kat kar etmiş sonuçta 14bin btc elde ettiğine göre 0,4 btc ile bütün olayları gerçekleştirmiş gözüküyor Smiley 14bin i çıkaramadığı gibi 0,4 btc sinide binance vermez zarar etmiş olur. 4 ay öncesinde de aynen bu şekilde gerçekleşmiştir işlem.
Bu nasıl ben anlamıyorum. Bu kadar çok kullanıcısı olan ve bu kadar önemli bir borsanın bu kadar düşük güvenlikli oluşu nedendir merak ediyorum. Bir an önce borsanın buna çözüm bulması gerekecek.
borsanın suçu yok, üyeler bilgilerini çaldırmış.
alfredobitcoin11
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 2

View Profile
July 04, 2018, 02:22:18 PM

Don't panic arkanıza yaslanın ve bu videoyu seyredin https://www.youtube.com/watch?v=DelF6zEHXpE
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
July 04, 2018, 02:59:34 PM

Bir gün girmedim binanceye neler olmuş neler ya. 96 BTC ye sys almislar o nedir ya. Valla binancenin bence bu işte bir suçu yok yani benim güvenim tam hala binanceye. Hesabı hacklemisler galiba ondan sonrada adam alttan aldığı süs i hackledigi hesaba satıyor ve böylece olay gerçekleşmiş oluyor bana göre.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: