Bitcoin Forum
May 14, 2024, 08:34:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  
Author Topic: Dağılın !  (Read 837 times)
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 03, 2018, 09:01:30 PM
Last edit: July 04, 2018, 08:52:07 PM by Carolinawiestput28

Bot haclemişler yine sanırım suc binanceninmi botunmu bilemedim manipile binancede oldugu için bence binancenin sucu sys bir anda 96 btc fiyatına cıktı satan sattı burası karısacak vaziyet alın.

Bilgilendirme: 96 btcye sys kim alır denilmiş. Kimse almıyor haberleri bile yok botlar sayesinde zorunlu sekilde aldırıyorlar. Botlardaki bakiye 96 btcye kadar yetişmiş oradan zorunlu aldırmıslar.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
July 03, 2018, 09:06:32 PM

Nasıl ya bir altcoin fiyatı bir anda 96 btc ye mi çıktı, ama bu nasıl hacklenme oluyor tam olarak kavrayamadım, yani en azından insanalrın verileri kaybolmadı değilmi, yada cüzdanlardan token lersatılmadı, çalınmadı sadece satış işlemini açık verelen satış yapabildi sanırım ? Doğru anlamış mıyım ?
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 03, 2018, 09:08:41 PM

Nasıl ya bir altcoin fiyatı bir anda 96 btc ye mi çıktı, ama bu nasıl hacklenme oluyor tam olarak kavrayamadım, yani en azından insanalrın verileri kaybolmadı değilmi, yada cüzdanlardan token lersatılmadı, çalınmadı sadece satış işlemini açık verelen satış yapabildi sanırım ? Doğru anlamış mıyım ?

suanda fiyatı %300 lerdeydi elinizde varsa satın.

Artık millet binanceye koyan coinleri tepeden 1000x fiyata koyun nasıl olsa ayda bir hack yiyor.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
July 03, 2018, 09:11:36 PM

Bir ara via da aynısı olmuştu o zaman elimde olan parayla yarı yarıya düşmüştüm daha bir daha bu bot faciasına hayatta girmem. Takip edin bence bnb alım fırsatı verebilir via da öyle olmuştu insanlar korkudan bnb leri satmıştı bende gainers and losers dan sys neden bu kadar arttı demiştim demek ki sebebi buymuş

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
July 03, 2018, 09:17:49 PM

Bot haclemişler yine sanırım suc binanceninmi botunmu bilemedim manipile binancede oldugu için bence binancenin sucu sys bir anda 96 btc fiyatına cıktı satan sattı burası karısacak vaziyet alın.

Oha la bu nasıl oldu böyle, nasıl bi tokatlamak bu. Arkadaş BTC'yi düşürmek için gene bi fırsat geçirdiler ellerine.
mct0300
Jr. Member
*

Activity: 165

View Profile
July 03, 2018, 09:23:49 PM

çok karanlık işler dönüyor orada Smiley
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 03, 2018, 09:25:59 PM

$SYS için binance api sorgusu yaptığımızda satın almalar şöyle;
0.99 btc'den 205 adet
1 btc'den 122 adet
1.1 btcden 13152 adet (asıl hacim burada geliyor)
6 btcden 1 adet
35 btcden 1 adet
96 btcden 11 adet satılmış.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
July 03, 2018, 09:34:18 PM
Last edit: July 04, 2018, 03:34:09 PM by ferhat1242

Bitcoinin yükselişe geçtiği bu günlerde böyle birşeyin haber olması fiyatı düşür mü acaba  Huh aslında düşürmesi gerekiyor ancak binance her zaman ki gibi bu işin altından kalkacaktır Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
July 03, 2018, 09:39:39 PM

Binance olmasa piyasaya hiç hareketlilik gelmeyecek Cheesy Arada hack mack birşeyler oluyor da en azından ortalık biraz karışıyor. Umarım buralardan parasını kaptıran yoktur.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 03, 2018, 09:43:58 PM

Şu anda SYS %178 gain gösteriyor. daha 2 ay olmadı bot hacki ortalığı dağıttı hala nedir bu bot sevdası.
96 btc'den kim koymuşsa dünyaları götürmüş. Binancedeki her coinden birer tane alıp 50 BTC'den koymak lazım  Grin

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
byzlm
Jr. Member
*

Activity: 49

View Profile
July 03, 2018, 09:49:28 PM

Şu anda SYS %178 gain gösteriyor. daha 2 ay olmadı bot hacki ortalığı dağıttı hala nedir bu bot sevdası.
96 btc'den kim koymuşsa dünyaları götürmüş. Binancedeki her coinden birer tane alıp 50 BTC'den koymak lazım  Grin

Sevdim bu fikrini Cheesy
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
July 03, 2018, 09:51:48 PM

Binancenin o parayı vereceğini mi sanıyorsunuz. Yapılacak olan withdrawlar kapanacak. Yapılan işlemler geri alınacak. Coinler sahiplerine iade edilecek

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
July 03, 2018, 09:54:23 PM

Binancenin o parayı vereceğini mi sanıyorsunuz. Yapılacak olan withdrawlar kapanacak. Yapılan işlemler geri alınacak. Coinler sahiplerine iade edilecek

withdraw yapan yapmıştır şimdiye dediğiniz yavaş olanlar için geçerli olabilir bence
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294

View Profile
July 03, 2018, 09:54:33 PM

ya iyide kim aldı 96 btc den ne düşündü 100 btc ye okuturum mu dedi acaba  Grin Grin
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
July 03, 2018, 09:56:22 PM

İyice kabak tadı verdi bu hacklenmeler
Artık merkessiz borsaların devri gelsede şöyle abuk sabuk şeylerle uğraşmasak
virtfund
Sr. Member

Merit: 253

View Profile
July 03, 2018, 10:00:08 PM

Binance işlemleri düzeltir neticede ama olan bitcoine olmasın gene tam biraz yükseliş havasında iken yeni bir olay patlak veriyor, bu işten genel piyasa etkilenmezse kalanı düzeltirler.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:01:37 PM

Bitcoin fiyatına pek bir etkisi olmuş gibi görünmüyor. Yükselişine devam edecekmiş gibi bir izlenim edindim. Binance bu tarz olayları sık yaşamaya başladı gelecek boğada yerini kaptıracağı  yönündeki fikrimi kuvvetlendiriyor bu tarz olaylar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
July 03, 2018, 10:09:39 PM

34k vardı dün sattım, şansa bak anasını satayım, gerçi satmasaydım da 6k da sell koymuştum..

Sağlık olsun, artık alamayız da.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
July 03, 2018, 10:10:28 PM

söylendiğine göre syscoin in kendi network unde olan bir problem kaynaklıda olma ihtimali var. Araştırıyoruz diye twit atmış syscoin twitterından.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 03, 2018, 10:11:51 PM

Balinanın ortalama 20bin btcsi oldu.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
July 03, 2018, 10:16:43 PM

Büyük ihtimal botlarla alım yaptırdılar . O değilde diğer borsalarda da sys artmaya başladı.  Olan yine bnb ye olacak

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
July 03, 2018, 10:19:36 PM

ya iyide kim aldı 96 btc den ne düşündü 100 btc ye okuturum mu dedi acaba  Grin Grin

Biri almıyor zaten apiyle botlara alım yaptırıyorlar. Bu arada apide withdraw yapma özelliği açık değilse bir halt yapamazlar . Binance işlemleri geri alacak yapacağı o .

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 10:20:45 PM

söylendiğine göre syscoin in kendi network unde olan bir problem kaynaklıda olma ihtimali var. Araştırıyoruz diye twit atmış syscoin twitterından.

Poloniex te yatırma çekme engellenmiş durumda, 2000 tane lokal cüzdanda vardı yollarım txid verdi ama explorer da  yok, onu da kaybetmiş olmayalım.

Transfer yok diye insanlar botları devreye sokmuş olabilirler.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:22:57 PM

Eger bu durum botlardan kaynakli ise,  radikal bir karar alip suresiz olarak bot kullanimini sonlandirmalidir.  Aksi takdirde bu isin sonu gelmez.  Piyasaya bunlar cok buyuk zarar vermektedir. Guven ortami bu tur seyler ile yitip gidiyor maalesef.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 10:30:40 PM

Eger bu durum botlardan kaynakli ise,  radikal bir karar alip suresiz olarak bot kullanimini sonlandirmalidir.  Aksi takdirde bu isin sonu gelmez.  Piyasaya bunlar cok buyuk zarar vermektedir. Guven ortami bu tur seyler ile yitip gidiyor maalesef.

Blockchain in kapalı olduğunu bilen traderlar bence bunlar adamlar açıklama yapmışlar.

We are investigating a possible issue on the Syscoin blockchain, nothing is confirmed but we have asked for exchanges to halt trading while we investigate.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:38:40 PM

Bu hackin binance ile alakası yok ki ? Ne idugu belirsiz botlara API yetkisi veren dingillerde suç. Hiç akillanmayacaklar

Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
July 03, 2018, 10:49:50 PM

Piyasadaki yatırımcıların çoğu APIler hacklenmiş sorun binance'tan kaynaklanıyor demez ki binance hacklenmiş der panik olur. Fiyata da ufaktan etki etmeye başladı sanki 100 dolar civarı düştü şu an bitcoin. Bnb için alım fırsatı olarak da görülebilir.
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 10:50:39 PM

Ben kullanıcıların paraları ile işlem yapan botlar olduğu düşüncesine katılmıyorum.

Tüm diğer borsalar networkta bakım olacağı ve ticaretin kapatılması yönünde uyarılmış, başka bir yerden para getirilip pump bozulmayacağı için de bu coin tercih edilmiş bana kalırsa.

Elbette bu işlemler manuel yapılmamış olabilir ama durum yukarıda bahsettiğim gibi olmuştur.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:51:30 PM

Bravo müthiş yakalamışsın, şu an bile yüksek volatility devam ediyor Binance'te SYS diğer borsalara oranla 3-4x yüksek fiyattan işlem görüyor, Arbitraj yapılabilir,

ama yine Binance'in üç kağıtçı CEO'su piyasaya çıkıcak tradeler iptal falan filan diycek, herşey güvende diycek kendi pr çalışmasını yapıcak kasaba kurnazı, o yüzden bazı

uçuk tradeler'in iptal olması yüksek olasılık, ki ne olursa olsun borsa için bu etik değildir, dikkatli olun.

iskendercnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:56:37 PM

Piyasa ne zaman kafasını kaldırsa kötü haber pompalanıyor piyasaya.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 03, 2018, 11:13:15 PM

Ben kullanıcıların paraları ile işlem yapan botlar olduğu düşüncesine katılmıyorum.

Tüm diğer borsalar networkta bakım olacağı ve ticaretin kapatılması yönünde uyarılmış, başka bir yerden para getirilip pump bozulmayacağı için de bu coin tercih edilmiş bana kalırsa.

Elbette bu işlemler manuel yapılmamış olabilir ama durum yukarıda bahsettiğim gibi olmuştur.

Bittrex zaten baya önce cüzdanları kapatıp transfer işlemlerine izin vermedi. Binance yine şark kurnazlığına devam etti. @Vispilio doğru tespit etmiş ve yazmış zaten. Binance sürekli bu olaylardan sonra ciddi sayıda kullanıcı kaybedecektir. Bittrex bence tekrar eski günlerine dönebilir.
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 03, 2018, 11:20:04 PM

Binance dışında sys pumplanan borsa olmadı gördüğüm kadarıyla ben bittrexteydim uzun zamandır tuttuğum halde syslerimi elden çıkardım ne olur ne olmaz diye fiyat düşüktü ama sorun nerde belli değil.
frekans07
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 12:24:21 AM

Sanırım bot hacklendi, sys 96 btc oluverdi birden. Ilk kez böyle bir duruma şahit oldum. Ama panik yapacak bir durum değil çünkü btc'de aşırı bir düşüş olmadı. Şimdilik herşey normal seyrediyor bakalım
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 04, 2018, 12:36:39 AM
Last edit: July 04, 2018, 01:05:40 AM by teramit

Bot hacklemeye gerek yok apikeyi ele geçirmişlerdir 4 ay önce olduğu gibi, kullanıcının apikeyini çaldıktan sonra emirle kendi koinlerini aldırıyorlar
insanların verisi kaybolmak ne demek anlamadım ama hesaplarındaki bitcoinlerin yerini değersiz sayıda altkoinle değişmiş bulacağından paraları gitmiş olacak
Oha la bu nasıl oldu böyle, nasıl bi tokatlamak bu. Arkadaş BTC'yi düşürmek için gene bi fırsat geçirdiler ellerine.
btc yi düşürmek isteyenlerin işi değil bu , korsan ele geçirdiği hesaplardaki btc ile yüksek fiyata koin aldırıp kendi elindeki ucuza aldığı syskoini bu hesaplara satmış oluyor , elindeki btcleri de usdt ye çevirip kaçmaya çalıştığı için btc nin fiyatını bu satış esnasında düştü
4 ay oldu önceki hackten beri, yalnız botlarla alakası yoktu şimdikinin de yok api key hack bu apiyi ele geçirmiş kendi emirlerini zombi hesaplara aldırıyor. Korsan alıyor yani o emirleri
withdraw yapan yapmıştır şimdiye dediğiniz yavaş olanlar için geçerli olabilir bence
önceki sefer binance için ilkti ordakiler bile çıkamadı şimdiki hackten korsanların para  çıkartmalarını hiç beklemiyorum
korsanın hacklediği zombi hesaplar aldı, yani bilinçli bir hareket sayılmaz hesap sahibi açısından, kim sattı korsan sattı
Enteresan bir durum ama borsa veritabanı koin blockchain inden bağımsızdır, yani blockchain çalışmasa bile borsa isterse al-sat işlemleri devam eder, blockchain sorunlu bile olsa burda binance nin de sorunlu olması lazım, hack daha olası duruyor ama binance ın cevabını beklemek lazım
dogaatac
Sr. Member

Merit: 306

View Profile
July 04, 2018, 01:08:51 AM

http://prntscr.com/k295rd
madcoin
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
July 04, 2018, 01:16:03 AM

Olan kısıtlı oranda olsa bile yükseliş bekleyerek altcoinlere taze giriş yapanlara oldu. Bu şekilde ani oluşabilecek durumların genel piyasayı etkileyişi sebebiyle.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
July 04, 2018, 01:26:01 AM

Daha önce de Via içinde aynı buna benzer bir olay olmuştu ama o daha da farklıydı. Yani bunu nasıl yapıyorlar anlayabilmiş değilim. En azından piyasaya çok bir etkisi olmuş gibi gözükmüyor. Ya harbiden şöyle bir tane denk getirsek yeter zaten ya. Boşuna uğraşıyoruz 2-3 kat artacak diye 😁 birde  dün öğle alıp almamak arasında kalmıştım sys i. Şuan keşke alsaymisim diyorum ama iş işten geçmiş oluyor tabikide.

trhomeagent
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 01:27:00 AM

Sonuna yetiştim ama yobit'ten ufacık bir işlem yaptım Grin baktım Yobit transferi kapatmış verdim %30 fazlasına. Sonra orada da döküldü zaten. Zaten haziran ayında güvenlik uyarısı yapılmış. Bağıra bağıra gelmiş anlayacağınız.

Security Warning
On June 9th, a Github account was compromised and malicious code was inserted into two Windows Installer files for Syscoin QT 3.0.4.1 by an unknown party.

https://medium.com/@BlockchainFoundry/syscoin-3-0-5-release-and-security-warning-issued-6567c8e1ed97

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
July 04, 2018, 01:32:50 AM

hayırlı uğurlu olsun, adamın biri sistemin açığını bulup ikinci defadır aynı yöntemle ortalığı karıştırıyor ve kimse birşey yapamıyor. Yalnız nedense hep binance'ta oluyor bu durum! BTC çıkmaya başlamışken ufak bir fud yayalım dediler herhalde! yani açıkçası koyiym sizin fud'çuğunuza, düşürün de rahatlayın 10 dolara btc'yi denyolar sizi...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
July 04, 2018, 04:44:03 AM

Bu haber daha yeni yükselişe geçen piyasa için hiç de iyi olmadı. Umarım çok fazla etkilenmez zira daha önce hack olaylarında bayağı darbe yemişti piyasa
iskendercnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 04, 2018, 04:51:11 AM

Eğer bu hafif düşüşün nedeni bu hack olayıysa bitcoinin gayet güçlü durduğunu söyleyebiliriz. Biraz saldıktan sonra geri toparlamaya başladı bile. Sanki güçlü ve uzun bir yükseliş dönemi bizi bekliyor.

Silica NeXus                 
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
July 04, 2018, 05:04:00 AM

ikidir bu yükseliş trendini binance hack muhabbeti kırıyor.

Silica NeXus                 
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
July 04, 2018, 05:19:24 AM

Hack işlemleri bu ara fazlasıyla olmaya başladı hayırlısı olsun

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
July 04, 2018, 05:30:04 AM

Valla rezalet artık ya iki gün piyasa biraz iyileşecek gibi oldu yine bir hack muhabbeti patladı bir yerden. Binance’in süresiz olarak bot meselesini bırakacağını falan da sanmıyorum ama sistemdeki açıkları kapatmanın yollarını aramak gerekiyor genel olarak tüm piyasanın selameti açısından.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
July 04, 2018, 05:31:11 AM

syscoin hackendi diye bir haber okudum ama bunun binance kaynaklımı kendi sitelerinden mı yapıldı bir açıklama göremedim eğer binance kaynaklı ise adamlar parayı vurmuşturlar buda binance açısından üzücü bir haber.
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
July 04, 2018, 05:33:07 AM

Syscoinde sıkıntı yok binance api hacklenmiş diende var.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
July 04, 2018, 05:49:01 AM

Bu dürzülüğü hep yapıyorlar, tam dump ın ardından bir yükseliş olacak pump göreceğiz diyoruz; yine haclenme haberleri, btc de gerileme bakalım bu işin sonu nereye gidecek. Binance nin de daha uyanık olmadı gerekiyor.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
July 04, 2018, 06:02:25 AM

Bu aralar yine böyle bir şey olmasa şaşardık zaten Grin Herkes başka bir şey söylüyor yine. Nedense zamanlama manidar yani tam vaktini buldu yok bu piyasanın illa bir yerden kafasına vurmaya çalışıyorlar sanki. Yine de ciddi sarsmamış.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
jeda2000
Full Member

Merit: 101

View Profile
July 04, 2018, 06:26:33 AM

Bu aralar yine böyle bir şey olmasa şaşardık zaten Grin Herkes başka bir şey söylüyor yine. Nedense zamanlama manidar yani tam vaktini buldu yok bu piyasanın illa bir yerden kafasına vurmaya çalışıyorlar sanki. Yine de ciddi sarsmamış.

Aynen öyle dostum öyle bir zamanlama yapıyorlar ki resmen piyasanın içine sıçıyorlar bir tüy dikmedikleri kalıyor yani, ne var biraz rahat bıraksalar da ortalık biraz yeşillense traderler da yolunu bulsa
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
July 04, 2018, 06:32:04 AM

İnsanlar satış yapılan botlar yerine (GunBot) , kendi yazdıkları yazılımları kullansalar durum bu noktaya gelmez. Toplu satışı yapılan botlar eş zamanlı emirle ya botu yazan yada satışını yapanlar tarafından manüpile edilebiliyorlar. Ulaştığımız sonuç artık bu olaylardan bir ders alın ve kendiniz bir bot yazamıyorsanız başkasından satın almayın. Sonra mağdur olursunuz.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Kennedy
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
July 04, 2018, 06:33:18 AM

Böyle olaylara o kadar alıştırdılar ki eskiden bir şaşkınlık heyecan filan olurdu, artık eskisi kadar işlemiyor bile çünkü şaşırmıyorum. Kanıksadık bu piyasanın içinde bunları. Bana göre piyasanın en büyük sorunu sağdan soldan gelen hack mevzusu, bu durum azalsa güven ortamı da artacak zaten.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile
July 04, 2018, 06:34:42 AM

Bu hacklemelerin hep artış dönemine gelmeside ayrı bir huzursuzluk veriyor düşen piyasada olsa üzülmem ama artışı engelleyince moralim bozuluyor.
rastnik91
Newbie
*

Merit: 0

View Profile WWW
July 04, 2018, 06:35:16 AM

elimde bir miktar vardı fiyatı ucunca okuttum keşke binancede tutuaydım koinleri cok daha fazlasına okutacakmısım..
secretboyinplay
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
July 04, 2018, 06:51:11 AM

Binance sanırım sys olayından önceki zamana geri döndürülüyor, sistem geri yükleme tarzı bir olay.Bu bot olayları binance başına bela olmaya devam ediyor.Bu olaylarda binance güven kaybettiriyor.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
July 04, 2018, 06:56:11 AM

Aynen ya nedir bu hackleme olayı. Sürekli kötü kötü şeyler. Hani elimizde olaydı da sataydık. Uçuk kaçık fiyatlara neyse derdim de. Olmadı da öyle yani.
tumece
Full Member

Merit: 107

View Profile
July 04, 2018, 07:04:44 AM

syscoin üzerinden bir vurgun yapıldığı apaçık ortada. ama kim nasıl yaptı tabiki bunu bilemiyoruz. burda binance ın bir sorumluluğu var mı yok mu tartışılır. sonuçta orası bir borsa ve emirlerin içeriğine binance müdahale edemez. botlarla işlem yapan kullanıcılar kendi güvenlik önlemlerini kendileri almalı. eğer o konuda bir açık varsa kullanıcı hatasından kaynaklandığını düşünüyorum. ama meseleye herkes bu açıdan bakmıyor malesef. bu da ister istemez hem borsaya hem de piyasaya karşı olan güveni zedeliyor.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
July 04, 2018, 07:19:47 AM

Şöyle bir vurgun da biz yapsak da biraz şenlensek Cheesy
Etherdeltada 0.001 yerine 1'den satın alan bir şapşal denk gelmek ya da botu yüzünden rezil olan birilerine okutmak bana çok keyif verirdi Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
July 04, 2018, 07:26:05 AM

Şöyle bir vurgun da biz yapsak da biraz şenlensek Cheesy
Etherdeltada 0.001 yerine 1'den satın alan bir şapşal denk gelmek ya da botu yüzünden rezil olan birilerine okutmak bana çok keyif verirdi Smiley

ahahaha evet bana da baya keyif verirdi Smiley ama şunu sormak istiyorum , verdiğimiz fiyat kaç gün yada ay borsanın trade bölümünde kalıyor. 1 ay 2 ay? eğer böyle olacaksa bütün borsalarda x5-10 misline yada 100 misline koyalım denk gelirse alır belki  belli mi olur
complexity7
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 07:38:24 AM

en çok güvendğimiz borsa binance ama en çok hacklenen de binance nasıl güveneceğiz nasıl işlem yapacağız anlamıyorum

calmaral
Newbie
*

View Profile
July 04, 2018, 07:46:31 AM

Yaparlar arkadaşlar bunlara batar piyasanın biraz düzelmesi aşağı çekmek için bildikleri ne kadar hinlik varsa yapa bu adamlar. Ama bu süreklilik arz edecek bir durum da değil bir yerden kırılmaya uğrayıp yükselişe geçecektir.
mustafayasinsenturk
Full Member

View Profile
July 04, 2018, 07:59:40 AM

Bir düzenleme yapacaklardır merak etmeyin. Ben dünkü satışların iptal edileceğini düşünüyorum api hack olayından önceki tutarlar geçerli olabilir.
derincold
Member
**

Activity: 182

View Profile
July 04, 2018, 08:02:33 AM

Binancede'ki koinleri 1 Btc'den satışa koydum bekliyorum ama bize denk gelmez ki bu olaylar. Ûzülmedim de botla piyasayi manipüle ediyordu ahlaksizlar iyi oldu.
SecurityShark
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 08:04:58 AM

Nasıl bir hacı olayı bu anlamadım. Hadi altcoinin fiyatını anlamsızca yükselttin, peki kim alır onu o fiyattan ya. Nasıl para kaldiriyorlar bu işten anlamadım.

DarkXen
Sr. Member

Merit: 261

View Profile
July 04, 2018, 08:12:45 AM

Binance de bile hala yaşanmaya devam ediyorsa böyle sorunlar artık kimsenin bir şeye güveninin kalmaması yeridir. Bunların önünü kesmek zor ama alınan tedbirler ile en azından elde ettiklerini harcatmamak gerek.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
July 04, 2018, 08:13:49 AM

çok ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum binance için hallederler hack olayını çok büyük bir düşüş olmamış bitcoindede bu gün

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
M.Terzi
Sr. Member

View Profile
July 04, 2018, 08:19:37 AM

96 btcye satış koyanı anlarımda 96 btcye syscoine alım koyanı nasıl anlayacağız. Devreler yandı Cheesy Tamam bot mot anladık ama böyle bot mu olur aq
hidrocop
Sr. Member

Merit: 267

View Profile
July 04, 2018, 08:19:51 AM

Sorun binanceden kaynaklanmıyor botları hackliyorlar, belkide botu yazanlar bu dolabı çeviriyor ben bu piyasada herşeyden şüphe ediyorum artık.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
July 04, 2018, 08:25:01 AM

Bir düzenleme yapacaklardır merak etmeyin. Ben dünkü satışların iptal edileceğini düşünüyorum api hack olayından önceki tutarlar geçerli olabilir.

Şöyle satışı iptal edebilmeleri için Binanceden o BTClerin çıkmamış olması lazım öncelikle. Eğer çıktıysa bu saatten sonra işlem yapma gibi bir şansları olacağını sanmıyorum.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
July 04, 2018, 08:27:43 AM

elimde sys vardı satışta şansımı zukeyim yanlışla almıştım . pump yer diye yedi ama ben tabi coooooook düşükten sattim kar karda yok
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 04, 2018, 08:29:07 AM

binance kisa surede yuksek hacme ulasip en ragbet edilen borsalardan olunca bircok hackerin de hedefi oldu, son olay api pishing deniyor. twitter da sabah apilerin tekrar aktif edildigi ile ilgili bir paylasim yapmislardi.
triclinics21
Member
**

Activity: 378

View Profile
July 04, 2018, 08:32:36 AM

Hadi hack oldu anladıkta kim alıyor o fiyattan acaba arada adamları çok pis kazığa oturtmuşlar, vay arkadaş binancede benımde coinler var birde onlarda aynı hareketler olsa keşke
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
July 04, 2018, 08:34:30 AM

Hadi hack oldu anladıkta kim alıyor o fiyattan acaba arada adamları çok pis kazığa oturtmuşlar, vay arkadaş binancede benımde coinler var birde onlarda aynı hareketler olsa keşke

basit botlar alıyor argoritmalari karışıyor . fırlamış fiyatı tanıyor sanki düşmüş gibi algılıyor. yani botu hackleyerek elinde tokenleri botlara satıyor. hani sen satış koyduğunda önüne gecen o sikko satışlar varsa sürekli aşağıya indirgen onlar Smiley
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
July 04, 2018, 08:53:47 AM

Bu aralar dikkat ettiniz mi ne zaman piyasa canlanmış olsa peşinden bir hack olayı bir yasaklama olayı ile durdurmaya çalışıyorlar gibi.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 04, 2018, 08:58:18 AM

yanlız elemanda ne btc varmış. benim borsada 1 btc em ols auykum kaçıyor. adamın 10k dan fazla btc varmış. hemde api ile bota bağlı.
bu balinalar yüzünden piyasa  piç oluyor.
binance muhtemel işlemleri geri alacak. kesin çekimi kapatmıştır. o kadar kolay çıkartmazlar adamı ordan.
ilk başta fat finger mı dedim ama api key hack daha mantıklı gibi duruyor
hearttopicpositived
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 04, 2018, 09:48:55 AM

binance merkeziyetsiz borsaya geçse bu durumlardan kurtulacak ama
ferhatgalip
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 04, 2018, 09:54:45 AM

Bu hack haberleri bir bitmedi gitti. Sys de cok ciddi gece ciddi artış olmuş . Artık botmu yoksa balinamı yakında çıkar kokusu. Ama bu tarz haberler piyasayı hep düşürüyor

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 04, 2018, 10:02:34 AM

Binance böyle bir işlem yapmak için çok yanlış bir seçim olmuş, hack vb durumlarına karşı tavırları ortada, ben de heriflerin o parayı çekebileceğini zannetmiyorum.

Edit: Binance açıklaması
At 2018/07/03 20:18:00 (UTC), irregular trades were detected from a number of API users, triggering our internal risk management system. As such, Binance made a timely decision to suspend trading, withdrawals and other account functions.
We have since taken the following actions relating to this incident:
To protect the safety of our API users, we have removed all existing API keys and requested all API users to recreate their API keys. We implore our users to take care of their API keys going forward:  
1) If you are not a regular API user, please do not create an API key.
2) Do not give any third-party service providers access to your personal API key.
3) Use the IP whitelist functionality to ensure your key is only accessible to you.
Rollback of irregular trades.
For the users who were negatively affected by choosing to trade the rising SYS price, Binance will offer zero-fee trading between 2018/07/05 - 2018/07/14. If you traded SYS during the incident and believe you were negatively affected, please open a support ticket.
For all other Binance users, we will offer a 70% rebate on the trading fees received from you (does not include referrals) between 2018/07/05 - 2018/07/14. The rebate will be given in the form of BNB calculated using the closing price on 2018/07/14.
To protect the future interests of all users, Binance will create a Secure Asset Fund for Users (SAFU). Starting from 2018/07/14, we will allocate 10% of all trading fees received into SAFU to offer protection to our users and their funds in extreme cases. This fund will be stored in a separate cold wallet.
Since founding, Binance has always upheld our core values of spreading crypto and protecting users. Binance has achieved explosive growth in the first year. With this growth, we also experience many problems. We must reflect upon these problems, learn from them, and improve ourselves. We know in the course of making history, we will be tested again and again. We believe every test makes us stronger. And only if we fight together, can we move the industry forward. We thank all of our supporters, those who nudged us forward. We welcome your comments, suggestions and feedback. Thank you for being with us on our journey.  Binance will continue to push forward.
Thank you for your support!

Özetle diyor ki,
Durumu zamanında tespit ettik ve işlemleri askıya aldık,
Bu durumdan dolayı zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız bize başvurun, telafi edeceğiz,
Tüm apilerin yeni anahtar oluşturmalarını istedik,
Herkese 14 Temmuza kadar %70 alım satım işlemi indirimi yaptık
Tüm kullanıcıların gelecekteki çıkarlarını korumak için Binance, kullanıcılar için alım satım ücretlerinin % 10'unu aktaracağı bir fon oluşturacaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 04, 2018, 01:55:12 PM
Last edit: July 04, 2018, 04:17:06 PM by teramit

en çok güvendğimiz borsa binance ama en çok hacklenen de binance nasıl güveneceğiz nasıl işlem yapacağız anlamıyorum
Farkında değilsin sanırım , bu hack olayında kullanıcılar hesap bilgilerini çaldırıyorlar büyük ihtimal phishing ile, ve korsan girip hesaplarda işlem yapıyor zarar ettiriyor, yani binance ın hiçbir suçu yok , hatta bu tip bir hack olayını öngörüp buna önlem almış ve insanların mağdur olmaması için işlemleri geri alıyor korsanların paralarını bile çıkartmıyorlar. Yani sırf bu yüzden binance gibi borsalara güvenmek gerekir. Üyelerinde güvenliklerine dikkat etmeleri gerekir ama illa korsanlara yem olacak binlerce üye çıkacaktır her zaman, esas olay borsada uzman olan önlem alabilen onlar bu durumda da iyi önlem almışlar, üyelerin alacağı güvenliğe bakmayıp kendi işlerine bakmışlar iyide yapmışlar. Borsanın yaptığını anlarsak bizim için faydalı olur. (Şu yorumun aynısını 4 ay önce de yapmıştım)
Nasıl bir hacı olayı bu anlamadım. Hadi altcoinin fiyatını anlamsızca yükselttin, peki kim alır onu o fiyattan ya. Nasıl para kaldiriyorlar bu işten anlamadım.
Bir önceki mesajımda da yazdım zombi hesaplar alıyor , korsanın verdiği satış emirlerini alıyorlar. Alış emrini de satış emrini de korsan veriyor.Çok kötü fiyata satıldığı için hesap saihibi zarar ediyor korsan kazanıyor.
yanlız elemanda ne btc varmış. benim borsada 1 btc em ols auykum kaçıyor. adamın 10k dan fazla btc varmış.
Hayır dostum korsanın borsada fazla parası yok hatta 1 btc bile yok, hesaplayayım istersen:
toplam 14bin btc lik vurgun gibi duruyor  bu para sonuçta korsanın hesabında toplanıyor.Korsan önce elindeki btc ile syscoin alıyor binance ta ve beklemeye geçiyor. syscoin hack öncesi 3bin satoshi de burdan alsa hack esnasında 1 btcden satmış genelde yani 100 milyon satoshiye satmış. 33bin kat kar etmiş sonuçta 14bin btc elde ettiğine göre 0,4 btc ile bütün olayları gerçekleştirmiş gözüküyor Smiley 14bin i çıkaramadığı gibi 0,4 btc sinide binance vermez zarar etmiş olur. 4 ay öncesinde de aynen bu şekilde gerçekleşmiştir işlem.
Bu nasıl ben anlamıyorum. Bu kadar çok kullanıcısı olan ve bu kadar önemli bir borsanın bu kadar düşük güvenlikli oluşu nedendir merak ediyorum. Bir an önce borsanın buna çözüm bulması gerekecek.
borsanın suçu yok, üyeler bilgilerini çaldırmış.
alfredobitcoin11
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile
July 04, 2018, 02:22:18 PM

Don't panic arkanıza yaslanın ve bu videoyu seyredin https://www.youtube.com/watch?v=DelF6zEHXpE
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
July 04, 2018, 02:59:34 PM

Bir gün girmedim binanceye neler olmuş neler ya. 96 BTC ye sys almislar o nedir ya. Valla binancenin bence bu işte bir suçu yok yani benim güvenim tam hala binanceye. Hesabı hacklemisler galiba ondan sonrada adam alttan aldığı süs i hackledigi hesaba satıyor ve böylece olay gerçekleşmiş oluyor bana göre.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 04, 2018, 03:48:50 PM

Bu nasıl ben anlamıyorum. Bu kadar çok kullanıcısı olan ve bu kadar önemli bir borsanın bu kadar düşük güvenlikli oluşu nedendir merak ediyorum. Bir an önce borsanın buna çözüm bulması gerekecek.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Crypto Toys
Jr. Member
*

View Profile
July 04, 2018, 03:54:13 PM

Önce via şimdi sys. Olayları çok iyi kapatsalarda binance olan güven azalıyor.
Milletin elinde verdikleri bcn vakası da hala hatırlarda.
Hacim oluşan alternatif borsaları değerlendirmek lazım.
beynimtok
Member
**

View Profile
July 04, 2018, 04:06:39 PM

binance hacklendiğinde büyük risk oluyor çünkü hacmi çok büyük bir borsa haline geldi binance artık bir amiral gemisi gibi
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 04, 2018, 04:10:12 PM

Yobitte 2900 sat, Binance yeniden 4000 sat. Yobit cüzdanı bakıma almış bi açsa ne güzel olacak.

instr_3535
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
July 04, 2018, 04:39:31 PM

zaten diplerdeydi hepsi iyice düşmelerine bir bahane daha eklendi hayırlı olsun bakalım ne kadar düşürür bu hack olayı bitcoini her gün ayrı bahane resmen
gmcobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 04, 2018, 05:26:46 PM

Sys de sanirim bir problem var, hem bot lar yapmis olsa binance nin zarari olmus olmuyor mu ? Bence boyle hatalari olacaksa olsun belki satis emirlerimiz isler
bmgs
Member
**

Merit: 15

View Profile
July 04, 2018, 05:29:05 PM

Anladığım kadarıyla Binance borsası hacklenmedi. Borsanın bir çok kullanıcısı bilgilerini ve trade için kullandıkları API keylerini kaptırmaları sonucu ortaya çıkan bir problem. Belki de trading için kullanılan bot kullanıcılarının hesaplarıyla işlem yapıldı. API keylerinizi verdiğiniz uygulamalara ve borsaya giriş yaparken doğru adrese girdiğinize emin olmanızda fayda var.
bmgs
Member
**

Merit: 15

View Profile
July 04, 2018, 05:31:22 PM

Sys de sanirim bir problem var, hem bot lar yapmis olsa binance nin zarari olmus olmuyor mu ? Bence boyle hatalari olacaksa olsun belki satis emirlerimiz isler
Muhtemelen SYS'de de problem var. 3 bloktan 1 milyar coin mine edilmiş. Ama bunu sonucunda SYS'nin dumplanması gerekirdi. Aynı zamanlarda Binance'de muhtemelen Api kaynaklı alımlar başladı.
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 04, 2018, 06:32:40 PM

Muhtemelen SYS'de de problem var. 3 bloktan 1 milyar coin mine edilmiş. Ama bunu sonucunda SYS'nin dumplanması gerekirdi. Aynı zamanlarda Binance'de muhtemelen Api kaynaklı alımlar başladı.

SYS den kaynaklı blockchain hatası borsalara bildirilmiş trade durdurulmuş, poloniexte  frozen olmuştu, transfer yapılamıyordu ve blockchain durdurulmuştu.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
July 04, 2018, 06:34:05 PM

Yahu hacklenen birşey yok ortada saçmasapan bilgilendirme yapmayın. Binance'i ve merkezli borsaları çok sevdiğimden değil ama bir güvenlik açığı falan yok ortada. Az buçuk aklı basan adam ortada hack olmadığını bilir zaten. O paralar bayılıp aldığınız ve üstüne üstlük Binance API keyinizi teslim ettiğiniz botlar yapıyor bunu. Durum şudur: Bota güvenip apinizi verdiniz. Botu yazan zeki arkadaşlar da sys'ye yüksek fiyattan bir satış girdi. Botun yazılımcı çakalları bir ya da bir kaç bota sys full alım talimatı verdi ve sys ler yüksek fiyattan bot kullanan kullanıcılara satıldı, bu kadar basit. Anlamayan varsa siddir olup gitsin, piyasada dolaşmasın!

WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
July 04, 2018, 06:35:40 PM

Ne manyak adamlar var ya 10dk internetiniz gitse dünyanın neti kesildi diyecek hale gelmişsiniz he allah akıl fikir versin. Ama yinede tedbiri elden bırakmamak lazım binance her an gidebilir.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
July 04, 2018, 07:20:51 PM

botlardaki böyle manipülatif hareketlerde erişimini kesiceksin. bir coin günde %100'den fazla yükselemez. kuralı koy ortaya. aşırı düşerken, yükselirken ekrana bir uyarı penceresi gelsin. bu bot hadisesinin sorumluları bulunsun. binancede haftada bir böyle olay yaşansa bırakır giderler borsayı.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 04, 2018, 08:27:10 PM

Haberi sabah okumuştum bir sitede hatta inanmadım gidip bir bakayım dedim gerçekten alım olmuş ama sanırım botlarla alım olmuş saçma sapan işler yapıyorlar. Bu botları piyasadan kaldiracaksin

nemruth
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
July 04, 2018, 08:28:54 PM

İnsanlar satış yapılan botlar yerine (GunBot) , kendi yazdıkları yazılımları kullansalar durum bu noktaya gelmez. Toplu satışı yapılan botlar eş zamanlı emirle ya botu yazan yada satışını yapanlar tarafından manüpile edilebiliyorlar. Ulaştığımız sonuç artık bu olaylardan bir ders alın ve kendiniz bir bot yazamıyorsanız başkasından satın almayın. Sonra mağdur olursunuz.
Yada Gekko veya Tradingview kullanın..Gekko 'da opensource java istedigin gibi yap.Tradingviewde ise günün birinde kırılırsa coinler değil forex 'de vurgun yaparlar..
Arksun
Sr. Member

View Profile
July 04, 2018, 08:31:08 PM

Tamam çok büyük bir hadise veya düşüş yaşanmadı ama ne olursa olsun neticede insanların güvenini sarsan bir durum bu. Zaten hiçbirimizde huzur yok ne zamandır piyasanın durumu ortada, üstüne bir de sürekli böyle şeyler olunca iyice suyu çıkıyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 04, 2018, 08:39:36 PM

API erişimine izin veren her borsa hacklenecektir mutlaka.  Bunum kaçışı Yok. Binance de bunun mağduru açıkçası. Ama Adamlar hacklenmesi ihtimaline karşı amortismanını ayırmış. Sıkıntı yaşamazlar. Büyük olmak bunu gerektirir zaten.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 04, 2018, 08:51:23 PM

Bu kadar yeter.
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print