Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:30:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Zamlara yetişemiyoruz artık o yüzden tek başlık altında topluyorum.  (Read 2388 times)
ront
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
July 27, 2018, 07:35:43 PM

Benzine yapılan zamlar ÖTV ile karşılanıyor bir süredir. Bu ÖTV düzenlemesinin devlete ek maliyeti nedir? Sırf bu maliyet yüzünden benzin artmıyor belki ama diğer her şey daha da yüksek oranda zamlanıyor.

maliyeti sandığımızdan çok daha yüksek. Benim hatırladığım kadarıyla ötv'ye yüklenen toplamda 50 kuruşa yakın zam yapıldı. Türkiye'ye de günlük mazot ve benzin kullanımı toplamda 40-50 milyon litre civarında. var siz hesaplayın.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715185807
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715185807
Reply with quote  #2

1715185807
Report to moderator
Erbens101
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
July 27, 2018, 07:42:48 PM

Benzine yapılan zamlar ÖTV ile karşılanıyor bir süredir. Bu ÖTV düzenlemesinin devlete ek maliyeti nedir? Sırf bu maliyet yüzünden benzin artmıyor belki ama diğer her şey daha da yüksek oranda zamlanıyor.

maliyeti sandığımızdan çok daha yüksek. Benim hatırladığım kadarıyla ötv'ye yüklenen toplamda 50 kuruşa yakın zam yapıldı. Türkiye'ye de günlük mazot ve benzin kullanımı toplamda 40-50 milyon litre civarında. var siz hesaplayın.

Bunu bilmiyordum hocam çok sağol. Demek 7 TL ye benzin almaya başlayacaktık neredeyse. Hoş, dolardaki bu yükseliş böyle devam ederse ÖTV karşılamasının da bi yere kadar bu zammı durdurabileceğini düşünüyorum. Bir yerden sonra akaryakıttaki ÖTV frenini kaldıracaklar bence. O zaman seyreyle cümbüşü. :/
kiymetli
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile WWW
July 27, 2018, 07:54:00 PM

Bunu bilmiyordum hocam çok sağol. Demek 7 TL ye benzin almaya başlayacaktık neredeyse. Hoş, dolardaki bu yükseliş böyle devam ederse ÖTV karşılamasının da bi yere kadar bu zammı durdurabileceğini düşünüyorum. Bir yerden sonra akaryakıttaki ÖTV frenini kaldıracaklar bence. O zaman seyreyle cümbüşü. :/

ÖTV kesintilerini parça parça eklerler fakat şu anda görünen 7 tl olacağı. bugün olmasa bile gelecek ay ekonominin bunu daha fazla süspanse edemeyeceklerini anladıklarında zor bir karar olsa da bu karar alınacak.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
Erbens101
Newbie
*

Activity: 41

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:15:09 PM

ÖTV kesintilerini parça parça eklerler fakat şu anda görünen 7 tl olacağı. bugün olmasa bile gelecek ay ekonominin bunu daha fazla süspanse edemeyeceklerini anladıklarında zor bir karar olsa da bu karar alınacak.

Aynen öyle. Benim düşüncem de tam da bu. Ekonomi bir yere kadar dayanacak ama patlayacak bir noktada. O nokta da eminim ki yıllar uzağımızda değil. Aylar kadar yakın.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 27, 2018, 08:16:32 PM

zam zam zam. Nakit akışı oluşturmak yerine insanların üstüne daha fazla binerek zam yaparak nereye kadar gideceklerini düşünüyorlar acaba? Daha ne kadar ezecekler bu halkı.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
July 28, 2018, 10:09:32 AM

Zam mı,ne zammı yaa..Zam yokki.Televizyonlarda zam falan yok.A haberde hatta ekonomimizin dünya 1.si olduğu haberleri var.Hatta Türk lirası,Hindistan rubaisinin tam 26 kat üstünde değer görüyormuş,ne zammı?

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109

View Profile
July 31, 2018, 09:39:47 AM

Bugün benzine ve mazota yine zam yapıldı. Yapılan zam yine ötv'den karşılanacak. Benzine 22 kuruş mazota da 14 kuruş çıkmış zam. Herhalde ötv'ye yüklenen zamlar 1 liraya ulaştı artık.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
July 31, 2018, 12:18:27 PM

petrol fiyatlarında ki beklenmeyen artışlardan dolayı doğalgaza yeni bir zam yapılması da gündemdeymiş. Hatta geçen yıla göre petrol 50 dolardan 74 dolara çıkmış. sanki geçen yıldan beri hiç zam yapılmamış gibi çıkmış bir de bunu göstererek zam gelebilir diyorlar.

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
July 31, 2018, 07:25:52 PM

az once gelen zamla elektrık konutta % 9 sanayıde % 14 olarak zamlandı (pardon akepelılerın anlayıcı gıbı Guncellendı )
ayrıca simit fıyatlarında 1,75 tl olarak guncellenmesı ıstenmıs .
caay sımıt bıle luks olacak vay vay ver mehteriii
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
July 31, 2018, 07:46:59 PM

botaş bugun elektrik uretiminde kullanılan sanayi gazına %50 zam yaptı. bu kış hem gaz hem elektrik fiyatları gerçekten cep yakacak gibi gözüküyor.
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 01, 2018, 06:40:47 AM

Hayırlı olsun bugün elektriğe %9.5 doğalgaza da %9 zam yapıldı. Eğer küçük işletme değilde büyük işletme ise doğalgaza yapılan zam %9'dan %14'e çıkıyor.
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 01, 2018, 07:26:38 AM

Bu gün yapılan zamları gördüm de aklım çıktı neredeyse. Bu ne lan her 3 ayda bir aynı şeylere %10-15 zam mı yapılacak artık.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
August 01, 2018, 07:54:57 AM

Her ay zam duymaktan bıktık elektriğe zam, ekmeğe zam, doğalgaza zam
İlçemizde eskiden yol kenarına park ettiğimiz araçlardan park ücreti alınmazdı şimdi o da paralı olmuş

Ne güzel gelsin zamlar gitmesin zamlar
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
August 01, 2018, 08:39:39 AM

1 Ağustos 2018 itibariyle gerçekleşen benzine, mazota, elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlar eklenmiştir.
Benzine 22 kuruş
Mazot 14 kuruş
Elektirik %9-9.5 arasında
Doğalgaz %9-14 arasında

Hepimize tekrar geçmiş olsun başımız tekrar sağolsun.
pandacik
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 01, 2018, 09:00:17 AM

1 Ağustos 2018 itibariyle gerçekleşen benzine, mazota, elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlar eklenmiştir.
Benzine 22 kuruş
Mazot 14 kuruş
Elektirik %9-9.5 arasında
Doğalgaz %9-14 arasında

Hepimize tekrar geçmiş olsun başımız tekrar sağolsun.

Bu doğalgaza daha geçen ay zam yapılmamış mıydı? hemde %20
Bu benzine daha 2 hafta önce zam yapılmamış mıydı? yok artık ebesinin nikahı. Evet çok güçlü bir ülke olmuşuz. Zam konusunda çok güçlüyüz.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 01, 2018, 09:16:57 AM

Bu kadar zam hangi avrupa ülkesine yapılsaydı şimdiye kadar o ülkede 50 farklı yerden isyan çıkardı. Maliye bakanından tut da kabinenin tamamı istifa etmek zorunda kalır iktidar düşerdi. bizim ülkede bunların olması için bunların bir 10 katı kadar daha yapılması gerekiyor.
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
August 01, 2018, 09:28:39 AM

Bu kadar zam hangi avrupa ülkesine yapılsaydı şimdiye kadar o ülkede 50 farklı yerden isyan çıkardı. Maliye bakanından tut da kabinenin tamamı istifa etmek zorunda kalır iktidar düşerdi. bizim ülkede bunların olması için bunların bir 10 katı kadar daha yapılması gerekiyor.

ondan bütün yabancı ülkelerin yöneticileri bizi kıskanıyor ya işte. O kadar sikişe rağmen nasıl hala bir tepki vermiyorlar keşke bizim halkımızda bunlar gibi olsaydı diyorlar.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
August 01, 2018, 04:28:30 PM

süt urunlerınede zam ...
dolar 5 tl .daha nelere zam gelcek yarın obur gun gorecegız
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 544
Merit: 124

View Profile
August 01, 2018, 07:27:27 PM

bu geceden itibaren elektriğe konutta yüzde 9, iş yerinde yüzde 14 zam geldi. nasıl, memnun musun güzel ülkem ?
600rr
Newbie
*

View Profile WWW
August 02, 2018, 04:53:34 AM

bu geceden itibaren elektriğe konutta yüzde 9, iş yerinde yüzde 14 zam geldi. nasıl, memnun musun güzel ülkem ?

Elektrik üretim tesislerinde kullanılan doğalgaza daha yüklü zam geldi bunun elektriğe bir farkı daha çıkacaktır. Bir de buradan dolayı zam gelmesi muhtemel
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: