Bitcoin Forum
June 22, 2024, 07:39:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Uzay ülkesi Asgardia  (Read 208 times)
scouce (OP)
Newbie
*

Activity: 92
Merit: 0

View Profile
July 12, 2018, 02:00:20 PM

Uzun süredir takip ettiğim youtube kanalı olan Barış Özcan bugünkü videosunda uzay ülkesi olan asgardia'dan bahsetti ve ben de bugün öğrendim. Azeri asıllı olan bir iş adamının çılgın projesi olan Asgardia 2.8 kg ağırlığında bir toprak parçasına sahip 261 748 vatandaşı var ve Türklerden oluşan bir parlamentosu da var. Şu anda google hesabı açar gibi vatandaşlık hesabı oluşturabiliyoruz ve uzayda bulunan toprak parçası olan 512 gb bir hafızada fotoğraflarımız kaydediliyor. Konu ile alakalı Barış Özcanın videosunu şu linkten ulaşabiliiriz. https://www.youtube.com/watch?v=6nupxl23oeU kısa zaman içinde vatandaşlık için IQ kriteri de konulacağı düşünülüyor.
konu ile alakalı düşünceleriniz nelerdir ?
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
July 12, 2018, 04:20:47 PM

Asgardia bence işe yaramaz bir proje . Çünkü, doğadaki en büyük yok edici güç insanoğlu olduğu için orayı da 2 günde yok ederiz. Bir ütopya. Asla gerçekleşmez.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
July 12, 2018, 04:46:44 PM

Dünya bitti uzaya mı gidiyor bu insalık güldüm açıkçası Grin
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 12, 2018, 05:55:36 PM

Bu konu açılmadan hemen önce bende barış özcan'ın vidyosunda izledim ve vatandaşlık başvurusu yapmayı bile düşünüyorum şuanda. Bazı arkadaşlar her şey bitti bumu kaldı diyor ama buradaki amaç uzaya çıkıp uzayda yaşamak değil, bence çok uluslu bir topluluk oluşturmak.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
July 12, 2018, 06:17:11 PM

Açıldığı ilk günlerden beri fantezi olsun diye üyesi/vatandaşı olduğum bir topluluk uzaya adımın fırlatılmasından başka bir faydasını görmedim. Üzerine durmadan mail geliyor bilhassa şu parlamento seçimleri öncesi bizim ülkeden bir sürü kişi delege olarak beni seç bana oy ver ben şöyle Türkleri temsil ederim böyle kıyak adamım vs. vs. diye mail yağmuruna tuttular.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
scouce (OP)
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
July 13, 2018, 05:18:25 PM

Asgardia bence işe yaramaz bir proje . Çünkü, doğadaki en büyük yok edici güç insanoğlu olduğu için orayı da 2 günde yok ederiz. Bir ütopya. Asla gerçekleşmez.
ahah hocam zaten asgardia şuan 2.8kg ağırlığında uzaya yollanmış bir harddisk gibi birşey. DÜnyanın etrafında dolaşıyor belli bir yörüngesi orada gidiyor.

Açıldığı ilk günlerden beri fantezi olsun diye üyesi/vatandaşı olduğum bir topluluk uzaya adımın fırlatılmasından başka bir faydasını görmedim. Üzerine durmadan mail geliyor bilhassa şu parlamento seçimleri öncesi bizim ülkeden bir sürü kişi delege olarak beni seç bana oy ver ben şöyle Türkleri temsil ederim böyle kıyak adamım vs. vs. diye mail yağmuruna tuttular.

Giran bir çok kişinin tek amacı fantezi olsun ve ileride bir işe yarar belki diye önceden yer almak. Başka bir amaç görmedim ben. Lakin sırf bu eğlence için de bir iş adamı niçin bu kadar çok masraf yapar anlamış değilim.

Dünya bitti uzaya mı gidiyor bu insalık güldüm açıkçası Grin

Hocam insanlık neredeyse yarım asırdır uzayda ve hatta şu an uzayda 6 insan yaşıyor. Dünya için çeşitli birçok bilgi topluyor.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
July 13, 2018, 06:15:15 PM

Bizim ömrümüz yetmez bir uza ülkesi görmeye belki 200-300 yıl sonra o da 3. dünya savaşı çıkmazsa
superleggera
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
July 13, 2018, 06:18:12 PM

Videoda Barışın söylediği gibi vergi sistemi getirilerse vatandaşların %90 vatandaşlıktan çıkar  Cheesy

ıılllıılllıı 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐥 𝐮𝐲𝐚𝐫𝐢: 𝐊𝐫𝐢𝐩𝐭𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐲𝐚𝐬𝐚𝐥𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐥𝐝𝐮𝐤𝐜̧𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐥𝐢𝐝𝐢𝐫 𝐯𝐞 𝐭𝐮̈𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐦𝐚𝐲𝐞𝐧𝐢𝐳𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐲𝐛𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐚𝐛𝐢𝐥𝐢𝐫. 𝐊𝐚𝐲𝐛𝐞𝐭𝐦𝐞𝐲𝐞 𝐡𝐚𝐳𝐢𝐫 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐝𝐢𝐠̆𝐢𝐧𝐢𝐳 𝐦𝐢𝐤𝐭𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐲𝐚𝐭𝐢𝐫𝐦𝐚𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐧𝐢𝐳. ıılllıılllıı
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
July 13, 2018, 06:37:02 PM

Bence hayali bile güzel ve her hayal bir gün gerçek olur inanıyorum ki önümüzdeki yüzyılda buda gerçek olucak
kanjla
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 14, 2018, 06:51:22 AM

çılgın projeler dikkatimi çekiyor. Bunu da uzun süre önce keşfetmiştim tabiki de ilk işim vatandaşlık almak olmuştu. Herhangi bir gelişme veya bir olayı yok ama olsun yine de

Videoda Barışın söylediği gibi vergi sistemi getirilerse vatandaşların %90 vatandaşlıktan çıkar  Cheesy

ahaha aslında üzmeyecek bir şekilde vergilendirme gelirse düşünebilirim. sonuçta dört yanımız vergilerle çevrili bir ülkeyiz. Ona vergi vermişiz ne olacak.

alpddere
Newbie
*

Activity: 75

View Profile
July 14, 2018, 02:42:57 PM

zeka kriteri konacak olması mantıklı. sonra birileri çıkıyor, makarna ve kömür karşılığında oy satın alarak iktidara gelebiliyor. durduk yere çökmesin cağnım ülke.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
July 15, 2018, 06:17:26 AM

bu yüzyıl da hedeflenen uzayda kolonileşme fikirlerinin öncülüğünü yapacak düşük maliyetli uzak yolculukları gerçekleşmeye başlarsa olmayacak şeyler değil tabi. Sadece içinde yaşadığımız zamana bakıp direk mantıksız dememek lazım
pesos
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 15, 2018, 06:37:52 AM

bu yüzyıl da hedeflenen uzayda kolonileşme fikirlerinin öncülüğünü yapacak düşük maliyetli uzak yolculukları gerçekleşmeye başlarsa olmayacak şeyler değil tabi. Sadece içinde yaşadığımız zamana bakıp direk mantıksız dememek lazım

Hatta bildiğim kadarıyla da Elon Musk'un da en büyük hedeflerinden birisi de Marsta hayatı oluşturmak. Azeri asıllı bu iş adamı da benzer bir projeye imza atmış lakin bir Elon Musk kadar başarılı işler değil tabiki de.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
July 15, 2018, 07:30:50 AM

Proje biraz ütopik gelsede çok küçümsememek gerekiyor, büyük gelişmeler çılgın beyinlerden çıkıyor. Şuanda daha önce hayatta olmaz dedikleri kaç tane icat var hayatımızda.

Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138
Merit: 2

View Profile
July 15, 2018, 12:37:25 PM

Benimde duyunca çok güldüğüm bir proje ta ki Barış Özcan'ın videosunu izleyene kadar. Vatandaşlık almaya gidiyorum Grin
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
July 17, 2018, 06:18:13 AM

üye olmak istediğim bir ülke türkiyeden ne kadar kötü durumda olabilir ki.
arcturax
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
July 17, 2018, 07:23:56 AM

benim görüşümce tamamen saçmalık,bir insanın yaşayamayacağı kütleye sahip olmayan fantezi ülkesi
concons31
Newbie
*

Activity: 85

View Profile
July 17, 2018, 10:37:27 AM

Fazlasıyla ütopik bence, hayallerle yaşamak güzel tabi  Grin
nr14
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 17, 2018, 12:18:13 PM

Zamanında hayal bile edilemeyen olaylar şimdi gerçek oldu ama gerçek olmasının en büyük sebebi de o bir kişinin hayal etmesi ve bu alanda çalışmasıydı. İnsan hayal gücünü zorluyor ve onun sonuçlarını da en kısa zamanda almaya çalışıyor.
Bu da imkansız bir hayal gibi gözükse de bu alanda çalışan binlerce mühendis astronot vs var.
Belki bizler göremeyiz ama torunlarımızın bunu göreceğini  düşünüyorum. Belki daha da hızlı olacak. Sonuçta teknoloji çok hızlı gelişiyor.
fitzdarh
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 22, 2018, 12:38:49 PM

çok fazla marvel thor filmi izlemiş kafası bulanmış asgard masgard bunlar holiyvud şeysi ya Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: