Bitcoin Forum
May 09, 2024, 10:40:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoin trade ederken dikkat edilmesi gerekenler 10 altın kural ! (2)  (Read 147 times)
freim (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
July 13, 2018, 12:51:32 AM
Merited by coinbergh (2)

Öncelikle bu konuya ait ikinci yazım olacak biliyorsunuz ilkinde 10 altın kural sıralamıştım. Şimdi bu 10 altın kuralın devamı niteliğinde bir yazı olacak.
Tekrar hatırlamak gerekirse; ekonomi bölümünde yüksek lisans yapan birisi olarak sizlere, altcoin trade'i konusunda bildiklerimi aktarmak istediğim için burada yazılar yazmaya karar verdim. Davranışsal finansın trade yapmakta ne kadar önemli olduğunu konuşacağız.

İkinci 10 altın kuralımız;

1-   Alım/satım kararlarınızı o günkü fiyata dayandırmayın. Fiyat çok düştü, atık düşmez veya çok yükseldi artık yükselmez sanmayın.
2-    Küçük hesaplar yapmayın. Seçtiğiniz altcoinin yükseleceğine gerçekten inanıyorsanız ucuz almaya çalışmayın. Piyasa fiyatının altında almaya çalışırken coini kaçırabilirsiniz
3-   Tepe ve dip noktalardan kaçının. Bir coini almadan önce grafiğine mutlaka bakın coin zirvesindeyse ve siz bunu bilmeden alırsanız. Hemen ertesinde düştüğünde şaşırırsınız. Bu dipteyken de geçerli.
4-   Yüksek miktarlardaki alımı tek fiyattan yapmayın. Büyük portföyler için yapılan alımları bir kaç güne ve değişik fiyatlara yayın. Yani kademeli alıp satmaya alışın.
5-   Emin olmadığınız zamanlarda işlem yapmayın. Kendinizi her gün alım/satım yapmak zorunda hissetmeyin.

6-   Kendi fikrinizle başkalarının fikrini birbirinden ayırın. Kendi kararlarımızı verdikten sonra başkalarının sizi etkilemesine müsaade etmeyin.
7-   Ara vererek işlemler yapın. Her gün yapılan alım satımlar kişinin karar verme yeteneğini köreltebilir.
8-   Küçük paralardan başlayın. Bilmediğiniz bir alanda para kaybetme tehlikesi yerine küçük miktarla kendinizi deneyerek tecrübe edinmeye çalışın.
9-   Eğer alış veya satış için verdiğiniz emir veya aldığınız pozisyon uykularınızı kaçıracak düzeye geliyorsa ondan vazgeçebilirsiniz.
10-   Başarılı alım satım kararları için zihnin bağımsız olması gereklidir. Kararların kaybetme korkusu altında verilmesi hatalı sonuçlar doğurabilir. Yani başka bir iş için biriktirdiğiniz paralarla ve üstüne spekülasyonlara itibar edip alım satıma girmeyin.

Herkese bol kazançlar, destekleriniz için teşekkürler. Umarım faydalı olur.
Bir önceki 10 altın kural yazısına ise buradan ulaşabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4623189.msg41743393#msg41743393
1715294402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715294402
Reply with quote  #2

1715294402
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715294402
Hero Member
*

Ignore
1715294402
Reply with quote  #2

1715294402
Report to moderator
1715294402
Hero Member
*

Ignore
1715294402
Reply with quote  #2

1715294402
Report to moderator
1715294402
Hero Member
*

Ignore
1715294402
Reply with quote  #2

1715294402
Report to moderator
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
July 13, 2018, 04:08:59 AM

Eline sağlık kardeşim. İlk yazinada yorum yapmistim. Bu yazıda gerçekten çok faydalı olmuş. Yani ikinci altın 10 kuralından tam trade yapanlar için gerekli bilgiler. İlk kuralı ben çok yapıyordum. Nasıl olsa daha fazla düşmez diye sürekli alırdım ama sonra tabi full zarar.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 13, 2018, 06:21:06 AM

Emeğinize sağlık. Yine başarılı bir çalışma. İlk yazınızda eksik kalanları burada tamamlamışsınız. Yeni başlayan insanlara çok faydalı olacağından eminim. Tebrikler.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
July 13, 2018, 06:56:21 AM

Emeğine sağlık ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler. Ancak çoğumuzun başına gelenler benzer olmasına rağmen bunların bir çoğuna işlem yaparken dikkat etmiyoruz.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
July 13, 2018, 07:03:11 AM

Öncelikle Acele etmemek lazım düşür zamanının bitmesini beklemek lazım yoksa düşün zamanında alınan yatırım araçları zararı aldatabilir n iyisi elbiselik zamanında günlük Hatta bir kaç saatte bir alım satımda bile İyi para kazanırsınız.

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 13, 2018, 07:25:07 AM

4. Madde bence en önemli madde. Kademeli alım yapmak o kadar çok önemli ki. Anlatamam size beyler. Bunu ancak yaşayıp öğrenmeniz lazım. Bu arada davranışsal finans kelimesini ilk defa sizden duyuyorum. Güzel bölüm okuyorsun dostum. Kıymetini bil.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 13, 2018, 07:50:06 AM

Ben genelde bir coin ya da tokeni alacaksam kafaya koyduğum vakit o anki fiyatı ne ise alırım. Sonra düşerse beklerim ama giderse arkasından bakmak istemem elimde olsun ama zararda olsam olur mantığı var. Aldığım zaman ne olur ne olmaz diye elimdekilere parça parça da satış emri girerim. Çünkü biz uyurken bile satış olabilir. Once 2 kat sonra da kafama estiği gibi fiyat girer beklerim. Eğer TL lazım olursa da hangi coinden karlı İsem satar işime bakarım. Sonuçta bu işler ek gelir . Bununla ev geçindirme derdim yok
internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
July 13, 2018, 08:00:08 AM

bu kurallar gerçekten çok önemli. meriti haketmişsin ama verecek meritim kalmadı. Smiley özellikle kendi kararlarımızı verme olayı çok önemli. başkasının aklıyla değil kendi kararlarımızla işlem yapmalıyız.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 13, 2018, 10:54:09 AM
Last edit: July 13, 2018, 01:35:18 PM by lossnet

Ben de beğendim listeyi, faydalı olmuş. Bazen de şöyle bir durum olabiliyor. Mesela elinizde para yok ama düşmesini çok istediğiniz bir coin o anda düşmüş oluyor ve siz alamıyorsunuz. Akıllara hemen kredi çekmek gelmemeli. Ne kadar güvenilse de coine, yine de bu piyasanın sağı solu belli olmaz, kredi faiziyle ortalarda kalınabilir. 20,000 USD'den BTC alanların hali nicedir şimdi Allah bilir.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
July 13, 2018, 11:22:14 AM

Gayet güzel açıklayıcı yazı olmuş yeni trade işine girecek arkadaşlar için. Kademeli alım satım konusunda kesinlikle sana katılıyorum en mantıklısı her zaman bu olmuştur benim için. Kademeli alım satım sayesinde hem zararı hem de karı güzel seviyelerde tutabiliyorsun. Tabi bir de kendi kararını vermek var. Milletin ağzına bakmaktansa düzenli bir araştırmayla verilecek kendi kararın zarar etmiş olsan bile en iyisi.

HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
July 13, 2018, 11:32:30 AM

Emeğinize sağlık öncelikle. Gayet faydalı ve yararlı bilgiler. Bir önceki 10 kuralın bir başka versiyonu olmuş güzel olmuş. Aynen bende bu kademeli alım satıma katılıyorum. Mesela düştükçe alacaksın. Hepsini bir anda yatırmayacaksin elindekinin

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 13, 2018, 11:33:15 AM

Ben de beğendim listeyi, faydalı olmuş. Bazen de şöyle bir durum olabiliyor. Mesela elinizde para yok ama düşmesini çok istediğiniz bir coin o anda düşmüş oluyor ve siz alamıyorsunuz. Akıllara hemen kredi çekmek gelmemeli. Ne kadar güvenilse de coine, yine de bu piyasanın sağı solu belli olmaz, kredi faiziyle ortalarda kalınabilir. 20,000'den BTC alanların hali nicedir şimdi Allah bilir.

Hocam kastettiğin 20.000 dolardır büyük ihtimalle. Benim arkadaşımın kuyumcu bir tanıdıği babasına sormadan 80.000 TL deyken bitcoin 500.000 TL lik BTC almış. Arkadaşı bir görsem ne yapıyor diye merak ediyorum. Adam zirveden almış resmen umarım satmayip sabırla bekliyordur. Dışarıdan bu işi duyan beleş para dağıtıyorlar zannedip dalıyor. Bu tarz ayı piyasalarini bilmediği için. Sonra para kaybedince de balonmus deyip çıkıyor. Kazanınca çok iyi kaybedince tü kaka modu var
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 13, 2018, 11:50:12 AM

Güzel öneriler, bu tarz bir Altın Kurallar Kitapçığı bende oluşturmaya çalıştım bir ara. Ancak bu piyasada baz alınacak indikatörler sürekli değişiyor ve terent farklı alanlara kayabiliyor. Bu yüzden sabit bir şeyler yazamadım. Tabi işin temelleri hep aynı. Sakin olmak ve pisikolojiyi bozmamak en önemlileri.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
July 13, 2018, 03:11:58 PM

Öneriler güzel kendimden örnek vereyim gittik DaTa eXchange dtx diye bir şey aldım bitforex borsasından.Dün borsaya girdim meğer adamlar 30 milyon dolarlık fake hacim yapmışlar.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
July 21, 2018, 01:24:09 PM

Ekonomi bölümünde yüksek lisans yapan bir kişiden bu tavsiyeleri almak ayrı bir değerli oluyor. Önceki yazına da uğrayıp katkımı yapmıştım, iyi gidiyorsun.

Bu yazıları herkes için teknik kısmı anlaşılabilir şekilde görebilirsek çok daha iyi olur. Böyle bir yazı serisi de olabilir; fakat esas olarak, üniversitedeki yüksek lisans hocalarının kripto paralar ve indikatörlerin geçerliliği hakkındaki görüşlerini merak ediyorum. Bizim için böyle bir yazı da yazma imkanın varsa yol gösterici olacaktır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: