Bitcoin Forum
May 21, 2024, 08:40:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni açılan foruma 1 günde neden 300 kişi kayıt oldu rütbeliler okusun!  (Read 361 times)
SerkanD82 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
July 17, 2018, 05:01:34 PM
Merited by akalayci34 (1)

Aylardır yapıcı olumlu vede teknik konularda bilgilendirici binlerce konu açılmasına rağmen tek bir merit alamayan binlerce üye var bitcointalk forumunda biliyormuydunuz. Kimse kusura bakmasın ama zamanında post kasıp hiç bir bilgiye sahip olmayan full sr member vs vs üye dolu bitcointalk, Sezarın hakkı sezara anlayışından bir hayli uzaklaşmış insanlar bu kişiler. Belki moonforum veya diğerleri bişey yapamaz ama bu insanlar bir çıkış yolu arıyor. Lütfen insanların emeğine saygı gösterilsin ve beğenilen bir haber veya teknik konuda insanlara merit verilsin hep bana mantığıyla gittiği sürece büyükbaşlar birgün bu forumda yalnız kalabilirler saygılar.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
July 17, 2018, 07:51:56 PM

Dostum merhaba, kızgınlığını haklı buluyorum fakat burada eskiden beri olup da her şeye yazmayan benim gibi arkadaş da çok var. Ayrıca, eski üyelerden (oldukça eski üyeler) post kasan kimse yok desem abartmış olmam muhtemelen. O dönemlerde insanlar halen yeni yeni burayı öğrenmiş ve herkes bilgi peşinde koşuyordu.

Bu olaylar bir anda hızlı gelişti senin dediğin gibi kişiler muhtemelen bu ortama son düzlükte girdi belki de. Son olarak buranın önemini kaybetme ihtimali pek yok gibi, burası için kripto paranın giriş sayfası dersek, abartmış olmayız sanırım  Wink
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
July 17, 2018, 08:01:20 PM

Açıkcası yeni açılan forumlara kayıt olan kişilerin bir çoğu oradada bounty çıkarsa ilk sıralarda yer almak isteyen kişiler.Ayrıca hesapların seviyelerine çok takılı kalma çoğu kişi pazar alanından kendine bir hesap satın alıyor.
SerkanD82 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 17, 2018, 10:47:17 PM

Meriti veren akalayci34 arkadaşa teşekkür ederim 6 meritin varmış zaten hiç gerek yoktu hocam saol yinede.... bu söylediklerimde kendi adıma haklıyım arkadaşlar sizler bizim yerimizde olsanız emin olun sizlerde aynı tepkiyi vereceksiniz. Zaten en son çare hesap satın alacağım fakat böyle olmamalı bence yardımlaşmak daha iyi olurdu. Örneğin benim 200 500 merite sahip bir hesabım olsa evet her önüme gelene elbette atmam ama beni şaşırtan konuya kesinlikle merit verirdim yinede saolun.
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
July 17, 2018, 10:55:52 PM
Last edit: July 17, 2018, 11:38:30 PM by baronofficiall2

Aylardır yapıcı olumlu vede teknik konularda bilgilendirici binlerce konu açılmasına rağmen tek bir merit alamayan binlerce üye var bitcointalk forumunda biliyormuydunuz. Kimse kusura bakmasın ama zamanında post kasıp hiç bir bilgiye sahip olmayan full sr member vs vs üye dolu bitcointalk, Sezarın hakkı sezara anlayışından bir hayli uzaklaşmış insanlar bu kişiler. Belki moonforum veya diğerleri bişey yapamaz ama bu insanlar bir çıkış yolu arıyor. Lütfen insanların emeğine saygı gösterilsin ve beğenilen bir haber veya teknik konuda insanlara merit verilsin hep bana mantığıyla gittiği sürece büyükbaşlar birgün bu forumda yalnız kalabilirler saygılar.

Kesinlikle katılıyorum, herkes hep bana dediği sürece bu böyle gider. hayırlısı olsun diyelim yapcak bişey yok
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 17, 2018, 11:21:40 PM

Kesinlikle katılıyorum, herkes hep bana dediği sürece bu böyle gider.

Ekşisözlük ve Telegram'da referans linki kasacağınıza Bitcointalk'a üye olsaydınız, yapacak bir şey yok.
mcnncnr
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
July 18, 2018, 01:28:28 AM

Ekşisözlük ve Telegram'da referans linki kasacağınıza Bitcointalk'a üye olsaydınız, yapacak bir şey yok.

Ben piyasaya girdiğimde hatta ilgilenmeye başladığımda merit sistemi zaten vardı onu nasıl yapacağız? Sizi tanımam etmem sözüm de meclisten dışarı. Bulunduğu konumu hak etmeyen merit sistemi daha önce gelseydi asla bulunduğu yerde olamayacak kişiler var. Tersini düşündüğünüzde bilgi birikim olarak çok daha üst rütbede olması gereken birinin merit dağıtımındaki adaletsizlik ve hakkaniyetsizlik yüzünden en alt rütbede kalmasına ne diyeceksiniz? Ben öyle yüksek rütbe olamayacak biriyim bilgi birikim olarak. Postlarım da kaliteli ve merit hak eden postlar değil ama gerçekten hak eden tonla insan var ve hakları yeniyor. Siz de haksızlığı görmezden geliyor üzerine bu haksızlığa uğrayan insanlarla kendi çapınızca dalga geçiyorsunuz. Kimlerin haklı olduğu böyle böyle ortaya çıkıyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 18, 2018, 02:24:42 AM

Ben piyasaya girdiğimde hatta ilgilenmeye başladığımda merit sistemi zaten vardı onu nasıl yapacağız? Sizi tanımam etmem sözüm de meclisten dışarı. Bulunduğu konumu hak etmeyen merit sistemi daha önce gelseydi asla bulunduğu yerde olamayacak kişiler var. Tersini düşündüğünüzde bilgi birikim olarak çok daha üst rütbede olması gereken birinin merit dağıtımındaki adaletsizlik ve hakkaniyetsizlik yüzünden en alt rütbede kalmasına ne diyeceksiniz? Ben öyle yüksek rütbe olamayacak biriyim bilgi birikim olarak. Postlarım da kaliteli ve merit hak eden postlar değil ama gerçekten hak eden tonla insan var ve hakları yeniyor. Siz de haksızlığı görmezden geliyor üzerine bu haksızlığa uğrayan insanlarla kendi çapınızca dalga geçiyorsunuz. Kimlerin haklı olduğu böyle böyle ortaya çıkıyor.

Ben haksızlığı görmezden gelmiyorum fakat bu şey demek oluyor. Binance mesela ilk referans sistemi yaptığında referans kasan kişiler gerçekten çok para kazandı, telegram grupları, twitter fenomenleri tonla para götürüyor ve aslında onlar bu işi ilk yapan olmanın ekmeğini yiyiyor. Bitcointalk'ta bir hafta önce 200 adet Junior üyelik multisi yakalandı, bu üyeliklerin üç ay içinde Full member olabileceğini düşünmek çok korkutucu.. Merit iyiki var, gerçekten uğraşan insanlar rütbe atlıyor. Bir Çinli forumu keşfettiğinde sadece akrabalarıyla Türk communityden çok daha büyük bir topluluk oluşturabilir.. Eğer merit olmasaydı şu an rütbe ne olursa olsun imza kampanyalarından on dolar kazanıyor olacaktık.
mcnncnr
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
July 18, 2018, 04:39:07 AM

Bu söylediğinize katılıyorum. Benim haksızlık olarak gördüğüm şey merit sistemi değil merit dağıtan arkadaşların hakkaniyetle yaklaşmaması. Yoksa söylediğiniz gibi belki kampanya başına 10 dolar bile alınamayacaktı.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
redlabel
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
July 18, 2018, 06:57:57 AM

hangi forum bu
SerkanD82 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 18, 2018, 07:39:34 AM

Ben haksızlığı görmezden gelmiyorum fakat bu şey demek oluyor. Binance mesela ilk referans sistemi yaptığında referans kasan kişiler gerçekten çok para kazandı, telegram grupları, twitter fenomenleri tonla para götürüyor ve aslında onlar bu işi ilk yapan olmanın ekmeğini yiyiyor. Bitcointalk'ta bir hafta önce 200 adet Junior üyelik multisi yakalandı, bu üyeliklerin üç ay içinde Full member olabileceğini düşünmek çok korkutucu.. Merit iyiki var, gerçekten uğraşan insanlar rütbe atlıyor. Bir Çinli forumu keşfettiğinde sadece akrabalarıyla Türk communityden çok daha büyük bir topluluk oluşturabilir.. Eğer merit olmasaydı şu an rütbe ne olursa olsun imza kampanyalarından on dolar kazanıyor olacaktık.

Hocam sizler tabiki ekmeğini yiyeceksiniz ona kimsenin sözü yok fakat forumda genel olarak şu hakim; kimse kimseye merit vermek istemiyor. Harika konulara rastladım ama hiç birinden tek bir merit alamamış insanlar var. Merit sistemi, kaliteli içeriklere sahip insanlarında bir yerlere gelebilmesi için yokmu? ama kimse kimseye merit vermezse alt tabaka ve üst tabaka olarak kalır bu iş. Tabi buda forumdan kopmalara neden olur zaten.
sessizlikiyi
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
July 18, 2018, 08:58:03 AM

Bu merit olayında, Atını alan Üsküdarı geçmiş. Biz yeniler başımızın çaresine bakacagız gibi.
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
July 18, 2018, 09:37:43 AM

Merit olayı çikmasa Şu an Full Member olarak yoluma devam edecektim lakin Merit olayı çıktı. Neye çözüm oldu? Bence hiçbir şeye sadece forum hesaplarinin fiyatlari katlandi. Şu an zaten hiçbir bounty adam akilli kazandirmiyor veya hiç göndermiyorlar.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 18, 2018, 09:42:18 AM

Merit olayı çikmasa Şu an Full Member olarak yoluma devam edecektim lakin Merit olayı çıktı. Neye çözüm oldu? Bence hiçbir şeye sadece forum hesaplarinin fiyatlari katlandi. Şu an zaten hiçbir bounty adam akilli kazandirmiyor veya hiç göndermiyorlar.
şuan hesap fiyatları baya bir düştü, dolayısıyla dediğinize katılmıyorum ayrıyeten eski forum kullanıcılarının cogu suan imza bile kasmıyor. zaten adam akıllı imzada pek cıkmıyor. bu merit olayının tek sebebi milletin hesap acma işinin bokunu cıkarmasıdır. full sr hesap satanlar var adamda stok sayısı 100un uzerinde. forumun buna bir son vermesi gerekiyordu.
flygate
Jr. Member
*

Activity: 185

View Profile
July 18, 2018, 10:30:30 AM

adamsın başkan. ama kimse iplemez. merkeziyetsiz sistemde kendilerine yer edinmiş kişilerin elbette hoşuna gitmez yeni oluşumlar
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
July 18, 2018, 11:37:47 AM

Merit olayı bütün düşük hesapların sorunu sanırım , artık Nursel rütbe olmak imkansıza yakın yani legendary olmak için hem zaman hemde merit gerekli ki. Her yaptığın olumlu paylaşım merit almayabilir böyle olunca da. Sıfırdan legendary olmak çok çok zor
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 18, 2018, 12:01:24 PM

Merit alarak ne yapacaksın ne için istiyorsun, bounty için istiyorsan bitti artık çok nadir para kazandırıyor hero member olmama rağmen son katıldığım ödül programlarından bir şey kazanamadım 6 aydan uzun süredir gelen bir ödül olmadı. Geçiminizi buradan sağlamayı düşünüyorsanız işiniz çok zor. Ama kovalamak istiyorsan sr member al başla hemen yakınmakla eline bir şey geçmez, beni dinle.   
bigbooss
Sr. Member

View Profile
July 18, 2018, 12:11:25 PM

Merit alarak ne yapacaksın ne için istiyorsun, bounty için istiyorsan bitti artık çok nadir para kazandırıyor hero member olmama rağmen son katıldığım ödül programlarından bir şey kazanamadım 6 aydan uzun süredir gelen bir ödül olmadı. Geçiminizi buradan sağlamayı düşünüyorsanız işiniz çok zor. Ama kovalamak istiyorsan sr member al başla hemen yakınmakla eline bir şey geçmez, beni dinle.   

Hocam geçen bir kaç arkadaş bounty den iyi para kazandığını söylüyordu hatırladığım kadarıyla 5-6 bin TL filandı ama böylesi nadir oluyor sanırım

Bende hiç girmedim piyasadan dolayı  giresim gelmiyordu,    bu güne kadar zaten forumda aktif değilim o kadar.  İmzadaki kampanyaya ilk defa girdim onun zoruyla  mesaj sayısını tutturmak için giriyorum son bir kaç gündür

Dediim gibi iyi kampanyalar var ama bildiğin piyango bileti alıyorsun tutarsa kazanıyorsun . 
oneaboveall39
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 18, 2018, 12:38:18 PM

yeniler için oldukça sıkıntılı bir sistem. ancak sağlam hesap bulup satın alacaksın ki birşeyler yapabilesin tabi oda tutarsa para ederse. yani her türlü de sıkıntılı bir durum.
bigbooss
Sr. Member

View Profile
July 18, 2018, 01:19:58 PM

yeniler için oldukça sıkıntılı bir sistem. ancak sağlam hesap bulup satın alacaksın ki birşeyler yapabilesin tabi oda tutarsa para ederse. yani her türlü de sıkıntılı bir durum.

Paran ve ingilizcen varsa bir kaç tane sr ya da hero hesap alıp sağlam imza kampanyalarından paranı çıkartırsın çok aşırı kazanamazsın ama parasını çıkartır ısen ek gelir olur ancak bunun için zaman ayırmanın lazım  bir çok kişi artık fazla getiri sağlamadığı için imza kampanyasına girmek bile istemiyor
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: