Bitcoin Forum
July 08, 2024, 01:06:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ümraniye'de doktora saldırı  (Read 450 times)
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 23, 2018, 02:10:00 PM

Kimse dayağı hak etmiyor ama herkes senin benim gibi  sabırlı değil ve aklı başında düşünmüyor. Doktorlarında suçu yok değil kendilerini  bi halt zannediyorlar   ben devlete  yüzde 15 başlayıp yüzde 25 kadar vergi ödüyorum.  Muayene gelince baştan sağma ( iyi muayene yapana lafım yok) yapılıyor
bakın başımdan geçen olayı anlatayım
14.00 doktora (aile hekimine )muayene gittim görevli bana doktorunuz yok  sağlık müdürlüğüne gitti dedi vekalet vermedi mi dedim yok dedi ben muayene olmadan evime gittim  şikayet ettim doktorun sağlık müdürlüğüne gitmemiş ARAZI olmuş böyle doktorda var tabi ki bana bir kamyon dayağı hak ediyor doktora ceza kestiler 20 ceza puanı ama boş  it ...

aynı dediğin gibi kimse dayağı hak etmiyor ama bu şekilde görevini ihmal eden veya sorumluluklarını yerine getirmeyen adamlar şikayet edilmeli. nasıl onlara karşı şiddete başvuranlar cezalandırılıyorsa bunlarda cezalandırılmalı. Bu adamlar yüzünden insanlar bütün doktorlara aynı gözle bakıyor.
yakariShadow
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 02:40:24 PM

Olayın iç yüzünü bilemem başlangıçta kim haklı kim haksız şimdi karışık. Belki söylenildiği gibi doktor sırası gelmeyen hasta almıştır ve haksızdır. Ama burada ülkemizin sosyolojik olarak analizini yapabileceğimiz bir sürü sonuç var. Öncelikle insanlar artık hakkını savunamıyor. Yıllardır herkesin diline dolanan bir söz var kimi kime şikayet edecen? Hem hakkını savunacak bir merci bulmak imkansız hem de kendini ifade edebilecek kadar bile eğitilmemişsin. Son yıllarda da hızla artan herkesin suçluya cezasını kendi verme çabası artık her şeyi çığırından çıkarıyor. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsunuz ve bu haksızlığı yapanın yanına kar kalmaması gerekiyor. Buraya kadar normal. Ama artık insanlar vahşice birbirine saldırıp hak aramaya çalışıyor. Bugün doktora yarın bir kadına diğer gün de öğretmene... Liste uzayıp gider.
a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
July 23, 2018, 02:42:50 PM

Olayın iç yüzünü bilemem başlangıçta kim haklı kim haksız şimdi karışık. Belki söylenildiği gibi doktor sırası gelmeyen hasta almıştır ve haksızdır. Ama burada ülkemizin sosyolojik olarak analizini yapabileceğimiz bir sürü sonuç var. Öncelikle insanlar artık hakkını savunamıyor. Yıllardır herkesin diline dolanan bir söz var kimi kime şikayet edecen? Hem hakkını savunacak bir merci bulmak imkansız hem de kendini ifade edebilecek kadar bile eğitilmemişsin. Son yıllarda da hızla artan herkesin suçluya cezasını kendi verme çabası artık her şeyi çığırından çıkarıyor. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsunuz ve bu haksızlığı yapanın yanına kar kalmaması gerekiyor. Buraya kadar normal. Ama artık insanlar vahşice birbirine saldırıp hak aramaya çalışıyor. Bugün doktora yarın bir kadına diğer gün de öğretmene... Liste uzayıp gider.

Kimi kime şikayet edeceksin abi ya bakış açısı da var kimi kime şikayet edeceğini bilememesi de var. Hakkını nereden nasıl arayacağını zaten bilmiyor insanlarımız. Hukuka olan güven sıfırın altına indiği için herkes kendi cezasını kendisi kesiyor. Zaten insanlarımız artık çok daha fazla sinirli ve agresif. Bu hiç iyi bir yere gitmiyor.
ErdemliKadir
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
July 23, 2018, 02:46:59 PM

Şiddet hiçbir zaman çözüm değil. Olmayacak da, bizi hep geri götürecek. Çare insanların rahatça ulaşıp dertlerini dökebilecekleri danışma, şikayet ve öneri masaları. Kimse sıra beklemeden şikayetini bildirecek gereği yapılacak. Geçici çözüm de 6 sene Tıp Fakültesi okutuyorsun koy bir de boks dersi bak bakalım noluyor? Saldıran yesin yumruğu otursun yerine. Zaten hastane onu da alırlar sıraya
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322

View Profile
July 23, 2018, 03:49:52 PM

Hayvanlar bile saldırmadan önce sınırlarını belli etmek için kendine has hareketler geliştirmiş. Kuyruklarını dikerler ve kendilerini kabartırlar veya dişlerini gösterirler gibi. Bak uzatma her an saldırabilirim derler. İnsanda bunun yanında bir de daha rahat iletişim kurabilmesi için konuşma yetisi kazanmış. belli durumlar haricinde bu şekilde çözüm aramak bizi insanlığımızdan çıkarıyor aslında.
girdap
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 3

View Profile
July 24, 2018, 11:50:33 AM

bu haberler hiç eksik olmayacak mı bizim ülkemizde ne kadar şiddet eğilimlisi bir halkız Sad
hemuslic
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
July 24, 2018, 02:55:09 PM

O kadar kötü bir haldeyiz ki artık toplum olarak ahlaki duygularımızı yitirmeye başladık. İnsanların haklarına önem vermiyoruz. Bir canın değerinin farkında değiliz. Artık herkes bencil ve herkes kendisinde bir şey olunca acı hissediyor. Ne kadar trajedik bir olay olsa bile.
sirkCambazi
Newbie
*

Activity: 47

View Profile WWW
July 24, 2018, 03:01:14 PM

İnsanlar birbirini yemek için bahane arıyor. Doktorların da işi zor. Zaten herkes sinirli stresli bir de kimse doktora mutlu gitmez sinir katsayısı yüksek hepsinin.
a.sena
Newbie
*

View Profile
July 24, 2018, 03:58:59 PM

Bu şekildeki bir saldırının hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. Çocuğu hasta olabilir bir anlık sinirlenmiş olabilir yine olamaz. bunun acilen şiddetli bir şekilde cezalandırılması gerekiyor ki bundan sonra bu tip olaylar daha az yaşansın. Doktorunda incelenmesi gerekiyor. Kusuru varsa ve saldırıldı diye kusuru örtülemez. Hatası varsa o da cezalandırılmalı
eoskingthisweek
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 26, 2018, 05:05:06 AM

İlkokuldan itibaren herkes oyun oynarken sen ders çalış 6 yıl üniversite oku sonra uzmanlık oku gece gündüz hastalarla uğraş sonra kafana bir hödük tuğla vursun ne ala memleket.
iotic
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
July 26, 2018, 07:09:25 AM

Artık bunlara ciddi yaptırımın vakti geldi. Şiddetin cezasının çok fazla artırılması lazım
kgto
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 26, 2018, 07:20:15 AM

Yazık ya. Adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmalı. bunu yapan fırsatı olsa birini de öldürür
camlica
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
July 26, 2018, 11:44:18 AM

Yapılanlar ülkemizin ne kadar kötü bir durumda olduğunu gösteriyor açıkçası. İnsanlar yıllarca çalışıyor bir yerlere geliyor ve vasıfsız bir insan gelip hiç uğruna saldırıyorlar.
oneaboveall39
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 27, 2018, 10:58:43 AM

Gerçekten inanılır gibi değil, hastanede bile şiddete başvurarak bir şeyleri değiştirmeye çalışmak ne kadar doğru bilemiyorum.
Zakkaya
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:07:39 PM

Doktor bir haftanın sonunda yoğun bakımdan çıkartılmış. Çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Allah korumuş doktorumuzu. Bu şekilde saldırıların olmaması dileğimle.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
July 28, 2018, 10:24:30 AM

Ceza yokki Türkiye’de.Bunu yapanı ilan edip at içeri 20 yıllığına,bak bakalım devletin doktoruna kim dokunuyor. İnsanlar 6 yıl çılgınlar gibi kafa patlatıp doktor oluyor,sonra cahilin biri geliyor doktoru ölesiye dövüyor. Adalet nerde?

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
July 31, 2018, 12:43:08 PM

Bu kadar olayın üstüne geçen gün doktor beyaz kod veren doktor polislerin ters kelepçe yapıp biber gazı sıktıktan sonra ölen amcadan dolayı suçluymuş gibi görevinden alındı. Lan doktor ne yapacaktı. Başkalarının suçundan dolayı doktoru nasıl görevden alabiliyorsun sen.
Michael67
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

View Profile
August 01, 2018, 11:23:50 AM

Bu kadar olayın üstüne geçen gün doktor beyaz kod veren doktor polislerin ters kelepçe yapıp biber gazı sıktıktan sonra ölen amcadan dolayı suçluymuş gibi görevinden alındı. Lan doktor ne yapacaktı. Başkalarının suçundan dolayı doktoru nasıl görevden alabiliyorsun sen.

Doktor ne yapacaktı biliyor musun ? Ölüm sebebi olarak doğal sebepler belirtecekti raporunda polis kardeşlerimizin bir suçu yoktur diyecekti aklayacaktı eceli gelmiş öldü takdiri ilahi diyecekti işte o zaman değil görevden alınmak doçentliğe profluğa yükseltilirdi.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 02, 2018, 08:51:33 AM

Takip edin bu saldırgan ceza almadan veya çok düşük bir ceza ile yırtar bu saldırıdan. Zaten bu tip saldırılar sonunda büyük cezalar alsalardı şimdi böyle bir olayla karşılaşmazdık.
Artık halk polislere de saldırmaya başlıyor.
Shcirocco
Member
**

Activity: 120

View Profile
August 02, 2018, 10:52:21 AM

Cezalar ağırlaştırılmadığı ve insanların eğitim düzeyi yükselmedikçe malesef daha çok böyle olaylar yaşayacağız gibi duruyor. Eğitim de kısasürede olacak gibi değil ama bir yerden başlamak gerek. İnşallah bir daha böyle olay yaşanmaz.

Kesinlikle katılıyorum.Sağlık veren o ele nasıl davranılması gerektiğinin eğitimini ilköğretimden itibaren düzenli almalı.Gerekirse toplum ve kamuda nasıl iletişim kurulur gibisinden zorunlu bir ders  koyulmalı ki.Daha bilinçli ve saygılı nesiller yetişsin.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: