Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:47:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Milyarder yatırımcı, ‘Saniyede 50,000’ dedi: EOS çok, çok, çok daha hızlı olacak  (Read 259 times)
manipulasyonist (OP)
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 06:29:12 PM

Eski bir serbest yatırım fonu yöneticisi ve Galaxy Digital’in kurucusu olan milyarder yatırımcı Michael Novogratz, yakın zamanda verdiği bir röportajda, EOS’un birkaç ay içerisinde saniyede 50 bin işlem yapması gerektiğini söyledi.

Novogratz’ın kurduğu Galaxy Digital şirketi, EOS’un şirketi Block.one ile ortaklık kurmuştu. TheStreet’e verdiği röportajda EOS hakkında sorular sorulduğunda Novogratz, EOS’un konsensüs algoritması üzerinde durdu.

Söz konusu algoritma “Delegated Proof of Stake” olarak biliniyor, burada yaklaşık yirmi staking temsilcisinden oluşan bir grup blokları üretmekten sorumlu. Novogratz, Büyük miktarda işlem gücüne sahip bu 20 taraftan dolayı EOS blok zincirinin daha hızlı olacağını belirtti:

“EOS blok zinciri diğer blok zincirlerden çok, çok, çok daha hızlı olacak. Şimdiden saniyede 5 bin işlem yapıyor. Birkaç ay içinde saniyede 50 bin işlem yapmalı.”

Birkaç gün önce EOS’un saniyede 2800 işlemlik bir hıza ulaştığı bildirilmişti.

Ayrıca Novogratz geçtiğimiz günlerde, kurumsal yatırımcı sürüsünün kripto para piyasasına doğru ilerlediğini söylemişti. Novogratz bu ifadesini, “Kurumsal yatırımcıların, Blockchain’in İnternet veya Web 3.0 olacağı gerçeğini yavaş yavaş fark etmeye başladıklarını düşünüyorum ve onlar tıpkı Web’de olduğu gibi burada da yer almak isteyecekler.” şeklinde açıkladı.

kaynak : uzmancoin.com
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715143652
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715143652
Reply with quote  #2

1715143652
Report to moderator
1715143652
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715143652
Reply with quote  #2

1715143652
Report to moderator
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
July 25, 2018, 09:34:43 AM

Bu kurumsal yatırımcılar da bir gelemedi. Bu yükselişin sebebi onların alımı desem o da değil altlardan çıkıp bitcoin alıyorlar. Eos konusunda hızını bilmiyorum ama fiyat olarak çok iyi yerlere gelecek.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
July 25, 2018, 10:41:31 AM

türk olduğumuz için mi sürekli bi oyun içinde oyun arıyoruz bilmiyorum ama bu adamların açıklamaları şu an gerçekten de güven vermiyor. her ay geliyorlar güya yatırım yapmaya.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
July 25, 2018, 04:16:50 PM

Karşımızda komodo gibi bir gerçek varken 50bin işlem limitini tartışmak bile saçma geliyor. Komodo'nun yaptığı son testte saniyedeki işlem kapasitesi 45000 oldu, şu andaki hedefi ise 1 milyon kapasiteye ulaşmak. Bu durumla ilgili testler devam ediyor ve bu yıl dolmadan olumlu şekilde sonuçlanması gerekiyor. Eos'a gelirsek, beklentiler oldukça yüksek, bu nedenle de ekip çok aceleci davranarak projeye zarar veriyor. Bakalım zaman ne gösterecek.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:40:06 PM

Credits var yanilmiyorsam o da saniyede 25000 isleme ulasmisti.  Fakat o da piyasanin kotu halinden etkilenip yerlerde surunuyor.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
July 25, 2018, 08:42:23 PM

Karşımızda komodo gibi bir gerçek varken 50bin işlem limitini tartışmak bile saçma geliyor. Komodo'nun yaptığı son testte saniyedeki işlem kapasitesi 45000 oldu, şu andaki hedefi ise 1 milyon kapasiteye ulaşmak. Bu durumla ilgili testler devam ediyor ve bu yıl dolmadan olumlu şekilde sonuçlanması gerekiyor. Eos'a gelirsek, beklentiler oldukça yüksek, bu nedenle de ekip çok aceleci davranarak projeye zarar veriyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

Çok güzel örneklerle açıklamışsınız. Eos un bunlardan farkı takımın ciddi bir hacim yakalamış olması. Yoksa saniyede 50.000 işlem yapması çok da açıklayıcı yada farklı kılıcı bir sonuç değil bana göre
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
July 25, 2018, 09:47:53 PM

Paralarını daha da çoğaltmak için bana bu adamlar biraz yem atıyor gibi geliyor. Ceplerinden para çıkmadan paralarına para katıyorlar. Madem o kadar güveniyor bassın bütün parasını eosa

mecazherif
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
July 25, 2018, 10:18:56 PM

valla hocam inşallah yani blokzincir teknolojisi rekor üzerine rekor kırıyor, bence iyi yerlere de gelecek yani eos
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 25, 2018, 10:21:54 PM

Paralarını daha da çoğaltmak için bana bu adamlar biraz yem atıyor gibi geliyor. Ceplerinden para çıkmadan paralarına para katıyorlar. Madem o kadar güveniyor bassın bütün parasını eosa

Bu tarz popülist kişiler bazen reklam uğruna ya da kendi çıkarları için uçuk söylemlerde bulunabiliyor. Mesela McAfee bunu sık sık yapıyor. Fakat saniyede 50,000 işlem EOS platformu için hayal değil bence. Büyük bir ekipleri var ve bir ekosistem kuruyorlar. Yakında zaten belli olur ne yapabilecekleri.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 25, 2018, 10:47:26 PM

Neyin peşindesiniz yahu, böyle gazlara gelip zarar etmeyin. Saniyede 50 binden bahsediyorsunuz (şu an için elbette iyi AMA...), EOS ve benzerleri bununla mı bir yere varacak? Arkadaşlar her benzer konuda yazıyorum, boşuna hayal kırıklığı ve kayıp yaşamayın diye. Şu anda Visa+Mastercard ortalama hızı saniyede 30-50 bin civarı, yani eos kredi kartlarının hızına yetişecek diye seviniyorsunuz ama gözden kaçırdığınız çok önemli bir husus var. Vitalik Buterin'i bildiniz mi? Hani Ethereumun başındaki adam, hiçbir zaman da spekülatif demeç vermez. İşte o Vitalik Buterin dedi ki, "Ethereum ağının hızını saniyede 1 milyon işlem yapabilecek seviyeye getirmek için çalışmalarımız sürüyor, aslında ağ bunun da 100 katıyla baş edebilecek kapasitede olacak"
Yani saniyede 50 binin hiçbir esprisi kalmayacak.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
July 25, 2018, 11:41:03 PM

Hız dışında faktörler de olmalı ki fiyata da yansısın, sadece hız olayı yeterli değil bana göre, biraz eos attım kenara tamam ama beklentiyi çok abartmamak lazım.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
July 26, 2018, 03:04:33 AM

Çok çok hızlı olması şuan için hiç bir şey fayda etmiyor benim gözümde ne yapcaklar çok hızlı diye hemen herkes eos mu kullanmaya başlayacak kandırmayalım kendimizi sadece hızlı diye isim yapar başka bişey olmaz
coobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 26, 2018, 06:27:23 AM

Kurumsal yatırımcılar geldi gittiler. Tekrar geldiklerinde EOS vs. uçup gidecek bence. Ben yakın zamanda bir parça almayı düşünüyorum.
vvthd
Member
**

Activity: 194

View Profile
July 26, 2018, 06:37:25 AM

Fiyatı haala iyi yerlerde bence. Piyasada kaldı ve yükselişte çıkacak. Başka yerlerde de çok fazla konusu geçiyor EOS un. Yinede beklentiyi kısıtlı tutmak lazım. Zaten marketcap te 5. sırada
gmcobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 26, 2018, 07:26:27 AM

Aslında geçen seneki gibi açıklamalar gelmeye başladı. Geçen senede JPmorgan açıklamalar yapmıştı. İlk zamanlar negatif sonra hep pozitif
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 26, 2018, 10:09:47 AM

Kurumsal yatırımcılar bunlara pek güven olmaz . Vardır bir hesapları yoksa öyle hayrına açıklama yapmazlar.  Büyük beklenti içine girememek gerekiyor bence .

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
July 26, 2018, 10:19:15 AM

EOS hakkında çok ciddi beklentileri olanlar var. Şu an gidişat kötü gibi görünse de bu kadar destekçisinin bulunması aslında geliştirme açısından EOS için çok büyük şans.

ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
July 26, 2018, 12:17:44 PM

Son zamanlarda EOS'u bayağı övüyoruz, Waves ve IOST gibi olmasın oda. Benim dilim yandı bu konularda, iyice araştırma yapmadan bu  tür övgülere itibar etmeyiniz.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
July 26, 2018, 02:35:26 PM

acıkcası ben korkuyorum böyle bir proje dillendirildiği zaman fos çıkıyor ben 6 ay önce girdim buna çıktı düştü satmadım ama böyle dillendirildiğinde satasım geliyor.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
July 31, 2018, 05:20:40 PM

EOS yatırım  yaptığım para birimleri arasında ilk sıralarda. Fiyatın 20 dolar seviyesine çıkması ile iyi kazanç bıraktı kademeli satış yaparak eldeki EOS miktarını artırdım. Ben bu projeye uzun vadeli bakıyorum. Umarım ikinci bir Eth olur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: