Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:16:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Önceki yükselişin kopyası  (Read 418 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 24, 2018, 12:46:27 PM

Grafikte görüldüğü gibi 14 nisanda başlayan bir önceki döngüye oldukça benzer bir şekilde gidiyor, böylesine spesifik bir desenin kopyalanması başlı başına bir manipülasyon olduğunun kanıtı ama konumuz bu değil. Bu yükseliş benzeri şekilde devam edip yine benzeri şekilde bitebilir. Bu da bizim 9bin civarını görüp sonrasında 4-5 binlere inmemiz demek. Yükseliyor diye heyecanlanmayın fazla. Öncekinden daha düşük zirve daha düşük dip demektir. Bu trend farklı olur daha yükseklere çıkar mı bence zor ve düşük ihtimal.%65 eski trende çok benzer olacak diye tahmin ediyorum. 10bini i geçip yükselmesine de %10 veriyorum.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
July 24, 2018, 02:41:48 PM

Çıkışın nefesi tükendi gibi. 1 hafta belki bu şekilde gider. ETF onaylanması ile ilgili bilgi sızmazsa 10K üstü zor. ETF ile ilgili bilgi gelmezse trend açıklamadan önce tersine dönecektir.
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
July 24, 2018, 02:52:36 PM

ki zaten herkes aynı şeyi dillendirmiyor mu, her şey tekrar edip duruyor durum böyleyken bunun da bu şekilde olması gayet doğal. ve madem önceden kestiriyoruz ona göre davranalım.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 24, 2018, 02:55:35 PM

bu artış agustosun ilk haftasina kadar daha seyredebilir, etf haberi olumlu ya da olumsuz olmasi 2. haftanin konusu Smiley biraz nefes alalim yahu.. biraz da aciga satiscilar dusunsun
kanjla
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
July 24, 2018, 03:33:24 PM

Bu döngünün daha da eski olduğunu ve şubat marttan bu yana yaşanan galiba 4.kez aynı olay olacak. Olay şu 6 bin dolar olan btc 9 bin dolara çıkar %50 kâr sağlayan insanlar daha fazlasının olacağını düşünmüyorlar.Çünkü güven sarsıldı. Hemen satış yapılıyor ve yeniden 6 bin dolara başladığımız yere geliyoruz. Aynı şekilde 4 kere yaşandı ve yeniden yaşanıyor. Bu sefer de ciddi bir çıkış yapacağını sanmıyorum.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
July 24, 2018, 06:56:49 PM

nisandaki yükselişte altlar btcye göre %50 daha fazla artış gösterdi, marketcap 450 milyarı görürken btc dominance 36 civarı takılıyordu.

şuan dominance 47 altlar magma tabakasında ve marketcap 300 ü geçemedi.. nisandaki yükselişin bir kopyasını göremiyorum.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
July 24, 2018, 07:03:38 PM

benzer sekilde yukseliyor ama aynisi diyemeyiz. nisandaki yukselis sadece bir duzeltmeydi bana gore. simdiki yukselis ise etf beklentisi. arada boyle bir fark.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
July 24, 2018, 08:32:28 PM

Hocam ağzından bal damlıyor inşallah dediğin gibi olur da herkes nefes alır, benim beklentim düzeltme yaparak düzenli olarak yükselmesi gönül bundan yana,  yani tekrar 5 k ları görmesi piyasada daha derin yaralar açar
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 24, 2018, 08:51:29 PM

nisandaki yükselişte altlar btcye göre %50 daha fazla artış gösterdi, marketcap 450 milyarı görürken btc dominance 36 civarı takılıyordu.

şuan dominance 47 altlar magma tabakasında ve marketcap 300 ü geçemedi.. nisandaki yükselişin bir kopyasını göremiyorum.
25 nisan - 5 mayıs arasında altcoinler bu yükselişten biraz nemalandı , burda da zirveye yaklaştıkça altlar nasibini alacaktır ,yalnız zamanlama iyi olmalı zirveden sonrası fena duruyor.
Btc hızlı yükselirken herkes altlarla btc alıyor iyice yükselince btc yapacağını yaptı altlara geçelim deniliyor altcoinler yükselişten geç faydalanıyor.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
July 24, 2018, 09:46:28 PM

Genelde hareketler ve formasyonlar hep aynı oluyor. Bu sebeple yükselişler birbirinin kopyası gibi görülebiliyor. Şu anda güzel yerde bitcoin güzel bi sıçrama ile 8800 seviyelerine gelebilir.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 24, 2018, 09:54:50 PM

umarım dediğiniz gibi yükselişler görürüz ama bana hiç güven vermiyor sanki her an sert bir şekilde düşebilecekmişiz gibi hissediyorum. altlar hiç canlı değil ve tedirginlik devam ediyor kimsede bir rahatlık yok

Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
July 24, 2018, 11:38:09 PM

yine senaryolar tekrar edecek yükselişler tekrar edecek inişler tekrar edecek yıl sonu gibi bir patlama yaşanacak sonra yeni yıl başlarında millet kan ağlayacak falan bu hep böyle mi sürecek.?

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
July 25, 2018, 12:05:20 AM

peterbrandt 50 dakika önce hedefin 11500$ olduğu konusunda bir grafik paylaştı. hacim nisanı geçti mini trend den daha fazla oldu bu yükseliş. buraya kadar inat ettim almadım bakalım ne olucak bu işin sonu..
babymakebtc
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 25, 2018, 02:29:50 AM

Etf onaylanırsa 10000 üstü olur sanki yoksa hep böyle stabl kalacak.
pesos
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 25, 2018, 09:44:07 AM

Bir çok kişinin kolay kolay fark etmediği ve kabullenemedigi bir durum aslında bu. Abi bu sefer aynısı olmayacak bu sefer kendisini kurtaracak deniliyor ama ben inanmıyorum buna pek. Yine aynı durumun olmasını ve 10 bini görmesi ile birlikte düşüş olacağını düşünüyorum.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 09:45:06 AM

Etf onaylanırsa 10000 üstü olur sanki yoksa hep böyle stabl kalacak.

hayır tam aksine. etf onaylanırsa dump etkisi daha etkin yaşanır bence. vadeli borsaların bir benzeri. vadeli açılınca bitcoinin çakıldığı tarihler birebir uyuyor. etf de bildiğin bitcoinin yok ama satış yapabildiğin borsa veya doların var bitcoin alıyorsun ama gerçekte cüzdana gelen yok. sırf fiyatlama
renhecy
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
July 25, 2018, 09:55:33 AM

benzerlikler birçok kişinin dikkatini çekmiştir zaten. burada önemli olan balina tepkileri ve devletler. gerisini istediğiniz kadar iyi yorumlariyın. ha derseniz ki benzerliklerin olduğu zamanlarda şu noktalardan şöyle hamleler ya da açıklamalar gelmiş, bakın işte o zaman grafik bir anlam kazanır.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
July 25, 2018, 10:12:22 AM

10 bini geçemediği sürece hepsi hayal olur. çok küçük düzeltme yapmaya başladı. hani 8000'e dokundurup oradan tekrar yukarı yön verirse güzel. 10 bine gelmesi için bir adım daha yaklaşmış olur. dikkatle izlenmeli.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
July 25, 2018, 10:45:14 AM

iyi de bitcoinin geçmişteki grafiklerini incelediğimizde de hemen hemen hep aynı grafikleri görüyoruz. nisan ayıyla şimdiyi kıyaslayıp tutarlı buluyorsak aralık ayında bitcoin en az 40 bin diyebiliriz o zaman.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Barrueco
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 25, 2018, 11:50:35 AM
Last edit: July 25, 2018, 12:01:46 PM by Barrueco

Gözünüzden kaçan önemli bir nokta var. Geçen yükselişte BTC içinde bulunduğu kama formasyonunu yukarı kıramadığı için, başka bir deyişle düşüş trendinden çıkamadığı için düşüş devam etmişti. Şu anda ise durum tamamen farklı. İlk olarak, önceki durumda BTC düşüş trendinde iken şu an artık düşüş trendi devam etmiyor. BTC'nin şu an da bu düşüş trendinide kırıp kama formasyonunu tamamlaması, piyasa yönünün değiştiği anlamına geliyor. Grafiğinizi günlük zaman aralığında tekrar çizdim. Aşağıdaki grafikteki ilk halka sizin ilk halkanıza denk geliyor, aşağıdaki grafikte 2. halka düşüş trendini kırmayı denemesi ve başarılı olamamasını gösteriyor. 3. halka ise sizin grafiğinizdeki 2. halkaya denk gelen nokta. Gördüğünüz üzere düşüş trendini burada kırıyor.
Ayrıca işlem hacmine de lütfen dikkat edin. 20k'daki ATH'den bu güne kadar azalan bir tren içinde. Buda BTC'nin kama içindeki sıkışmasını onaylıyor. Kamayı kırdığı noktada ise son zamanların en büyük işlem hacmini yapıyor. Trendin değiştiğini ve kamanın kırıldığını gösteren en önemli işaret bu.

Elbette bu demek değilki yeni ATH'ye gidiyoruz. Ancak yanlaşık 6 ay süren düşüş süresince gerçekleşen en pozitif durum. Ayrıca yükselişin başlayabileceğini gösteren en pozitif hareket. Bu denklemde en önemli nokta ise SEC'in BTC ETF kararı elbette.

▰▰▰▰ BLACK ▰▰▰▰
 ▰▰▰▰ Insurance Company on Blockchain  ▰▰▰▰
http://www.black.insure/
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: