Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:33:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Birileri arkanızdan sizi şikayet ediyor olabilir dikkatli olun !  (Read 1015 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
August 06, 2018, 08:20:08 AM
Last edit: August 06, 2018, 11:09:38 AM by franch

Arkadaşlar merhaba,

Bu konu başlığı konularda türkçe çeviri yapan arkadaşlar için açılmıştır. Bazıları saatlerce verdiğiniz emekleri afedersiniz p.ç ederek arkanızdan sizi şikayet ediyor olabilir.
Başımdan geçen bir olayı yazayım buraya hatta o kişinin ismini ve kendi yaptığı çevirilerde translate kullandığını resimleriyle birlikte ekleyeceğim ki kampanyalara katılan arkadaşlar kampanyalarını takip edip bu isme dikkat etsin.

Bu isim Rhego

Açılan konu başlıklarında kodların ne kadar vakit aldığını yapan arkadaşlar daha iyi bilir. Bu kişi saatlerce uğraşıp emek sarf ettiğim bir kampanya da gitmiş beni çeviri kullandığımı belirtip şikayet etmiş.
Amaç konuyu kendisi çevirmek istemesi belli ki.

Ingilizcesi olmayan arkadaşlar için türkçesini çevireyim.

Bunu üç kez okumuş bu arkadaş ama ona hala ne demek istediğini anlamıyormuşmuş

Halbuki kendi açtığı konuda çevirinin kralını kullanmıştır bu kişi

Buda translate kullandığı konusuna örnek link : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4265068.0

Not: Kimse kimsenin hakkına girmesin saatlerce verdiği emekleri harcatmasın bir laf var "KULUN ADALETİ ŞAŞAR AMA ALLAH'IN ADALETİ ŞAŞMAZ"
1714113221
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714113221
Reply with quote  #2

1714113221
Report to moderator
1714113221
Hero Member
*

Ignore
1714113221
Reply with quote  #2

1714113221
Report to moderator
1714113221
Hero Member
*

Ignore
1714113221
Reply with quote  #2

1714113221
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
August 06, 2018, 08:25:03 AM

İnsanların emeklerini hiç sayıp arkadan iş çevirmeye kalkmış arkadaş.
Gece nasıl rahat uyuyabildiğini merak ettim.
Yazık günah.insanlara iftira atıp onların emeklerini sırf daha çok para kazanmak için karalamak!
Bu arada bende merak ettim.
Bi yerde telgraf yazıyor bi yerde telegram sormak lazıım Rhego arkadaşa.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
August 06, 2018, 08:32:59 AM
Merited by boestin (1)

öncelikle konuda adı geçen şahıs özelinde konuşmuyorum. forumun meta bölümünde bir şerefsizler var inanamazsınız. bide kimlii açık etmemek için hep newbie hesap açıp yapıyorlar yapacaklarını.
aklıma şu fıkra geldi;
Fıkra bu ya; Cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. İlk gün doğal olarak oryantasyona ayrıldığından diğer bir kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. Heryerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. Tabi bizimki yeni ve meraklı her şeyi öğrenmek istiyor. Bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani beklıyor.
- Bu ne demiş ?
Diğer zebani cevap vermiş;
- Bu Almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradakı zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor...
Biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. Başında 3 zebani bekliyormuş. Bizimki yine dayanamış
- Peki burada niye 3 zebani bekliyor?
Diğer zebani;
- Bu da Amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani de yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
Bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. Hemen atılmış;
- Yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
Diğer kıdemli zebani artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
- Ha o mu yok yok o Türklerin kazanı. Orada boşuna görevli zebaniye gerek duymuyoruz. Zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarfettiğinde diğerleri anında bunu farkedip birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.

alıntıdır:http://xmaxsoft.blogspot.com/2014/10/cehennemdeki-turkler-fikrasi-hepimiz.html
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
August 06, 2018, 08:35:52 AM

Yazık... Çok yazık bee hocam... Yapmayın, etmeyin, niye taş koyuyorsunuz aynı şeyi siz de yapıp milletin ekmeğine ya... Biz birbirimize destek çıkacağımıza köstek oluyoruz resmen ya. Aynısını sen de yapıyorsun ama başka bir başlık için gidip şikayet ediyorsun. Etmeyin yaa, biz bu kadar kirlenmiş olamayız ya... Hadi globalde millet cin olmuş artık neler neler çeviriyorlar da bari biz birbirimizin yoluna taş koymayalım bee... Niye bu "hep bana hep bana" tavrı ya. Aldıklarınız mı yetmiyor, neden bu kadar açgözlüyüz...
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 06, 2018, 08:37:45 AM

öncelikle konuda adı geçen şahıs özelinde konuşmuyorum. forumun meta bölümünde bir şerefsizler var inanamazsınız. bide kimlii açık etmemek için hep newbie hesap açıp yapıyorlar yapacaklarını.
aklıma şu fıkra geldi;
Fıkra bu ya; Cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. İlk gün doğal olarak oryantasyona ayrıldığından diğer bir kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. Heryerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. Tabi bizimki yeni ve meraklı her şeyi öğrenmek istiyor. Bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani beklıyor.
- Bu ne demiş ?
Diğer zebani cevap vermiş;
- Bu Almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradakı zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor...
Biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. Başında 3 zebani bekliyormuş. Bizimki yine dayanamış
- Peki burada niye 3 zebani bekliyor?
Diğer zebani;
- Bu da Amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani de yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
Bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. Hemen atılmış;
- Yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
Diğer kıdemli zebani artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
- Ha o mu yok yok o Türklerin kazanı. Orada boşuna görevli zebaniye gerek duymuyoruz. Zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarfettiğinde diğerleri anında bunu farkedip birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.

alıntıdır:http://xmaxsoft.blogspot.com/2014/10/cehennemdeki-turkler-fikrasi-hepimiz.html

Dostum yemin ediyorum Duyurular bölümünde kampanyaları başkalarına kaptırmamak için bir teşkilatlanma olduğundan şüpheliyiz hemde öyle böyle değil
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 06, 2018, 08:41:31 AM

Yazık... Çok yazık bee hocam... Yapmayın, etmeyin, niye taş koyuyorsunuz aynı şeyi siz de yapıp milletin ekmeğine ya... Biz birbirimize destek çıkacağımıza köstek oluyoruz resmen ya. Aynısını sen de yapıyorsun ama başka bir başlık için gidip şikayet ediyorsun. Etmeyin yaa, biz bu kadar kirlenmiş olamayız ya... Hadi globalde millet cin olmuş artık neler neler çeviriyorlar da bari biz birbirimizin yoluna taş koymayalım bee... Niye bu "hep bana hep bana" tavrı ya. Aldıklarınız mı yetmiyor, neden bu kadar açgözlüyüz...

Yukarıda Allah var aynı şeyleri düşünüyorum hayatta insanların yaptıklarına gölge düşürmem emeğine hakkına girmektir bu ama böylelerin kimliğini ifşa edeceksin ki herkeste tedbirini ona göre alacak.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 06, 2018, 08:42:32 AM
Merited by EFS (5)

ceviri islerinde translate kullanimi yasaksa birinin yapilan isi sikayet etmesi dogaldir. sikayet edenin translate kullaniyor olmasi sikayet etmesine engel degildir.
bu durumdan rahatsizsaniz ya isi layigi ile yapin ya da hic yapmayin.
kimse yapilan islerin sikayet edilmesinin onune gecemez. translate ile ceviri yapildigini tespit ettiginiz projeleri gidin siz de bounty managerlere bildirin. elinizi kolunuzu baglayan mi var.
burada kimseyi koruma kimseyi karalama amacinda degilim. translate ile yapilan ceviri isi gorduyseniz sikayet etmekten cekinmeyin. kural kuraldir.

bu arada bu baslik bana gectigimiz aylarda gordugum bir haberi hatirlatti.
hirsizin biri bir bisiklet caliyor, bu bisikleti camide caldiriyor sonra da gidip polise bisikletimi caldilar diye ihbar ediyor.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
August 06, 2018, 08:48:47 AM

Millet olarak acınacak haldeyiz. Rızkı veren Allah bunu bilip kendin dürüst şekilde çalış. Dikkat ediyorum bizim Türkçe bölümde millet nasıl birbirimizi kaziklariz onun derdine düşmüş. Birisi çıkar sikik bir coini söyler hacim yok. Birileri alsa da geçirsem derdinde. Kendisine eleştiri yazınca kızar tepki gösterir. Ben bu başlığa rhegonun vereceği cevabı merak ediyorum doğrusu. Eğer başlığı açan arkadaş hataliysa rhego nun burada çatır çatır yazmasi lazım. Twitter'da çok güvenilen selcoin vardi onun da maskesini Burak bayır denilen başka
çakal düşürdü. Kendisi de aynı bölüm değişik rengi zaten. Güya biz müslümanız. Hak hukuk dendi mi mangalda kül birakmayiz. Hadi oradan

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
August 06, 2018, 08:50:35 AM

Yukarıda Allah var aynı şeyleri düşünüyorum hayatta insanların yaptıklarına gölge düşürmem emeğine hakkına girmektir bu ama böylelerin kimliğini ifşa edeceksin ki herkeste tedbirini ona göre alacak.

Hocam yanlış anlama. Yukarıda Allah var cümlesi sakat bir cümle  İstersen kullanma. Dediğim gibi yanlış anlama haddime değil.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
August 06, 2018, 09:02:26 AM

Bu yazılar yazıldığı zaman ben de o telegram grubunda bulunuyordum tesadüfen. İnsan araştırma isteği olmaksızın edilen şikayete inanıyor. İnşallah ödül yöneticileri bu tip girişimler yüzünden sorgusuz infaz yapmıyorlardır.

rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
August 06, 2018, 09:55:29 AM

ceviri islerinde translate kullanimi yasaksa birinin yapilan isi sikayet etmesi dogaldir. sikayet edenin translate kullaniyor olmasi sikayet etmesine engel degildir.
bu durumdan rahatsizsaniz ya isi layigi ile yapin ya da hic yapmayin.
kimse yapilan islerin sikayet edilmesinin onune gecemez. translate ile ceviri yapildigini tespit ettiginiz projeleri gidin siz de bounty managerlere bildirin. elinizi kolunuzu baglayan mi var.
burada kimseyi koruma kimseyi karalama amacinda degilim. translate ile yapilan ceviri isi gorduyseniz sikayet etmekten cekinmeyin. kural kuraldir.

bu arada bu baslik bana gectigimiz aylarda gordugum bir haberi hatirlatti.
hirsizin biri bir bisiklet caliyor, bu bisikleti camide caldiriyor sonra da gidip polise bisikletimi caldilar diye ihbar ediyor.

Aynen hocam katılıyorum. Google translate kullanımı yasak ve ne olursa olsun bir kişi şikayet etti diye bu şekilde post açılması doğru değil. Ama tabi ki google translate kullanmadıysanız durum başka.
Bassakkk7
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile
August 06, 2018, 10:06:38 AM

Böyle bir şeye nasıl kalkışmış anlamadım kendisi çeviri kullanıyor ama sizi çeviri kullanıyor diye şikayet etmesi cidden çok ironik ve saçma
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
August 06, 2018, 10:19:00 AM

peki sonuç ne oldu hocam olayı çözebildiniz mi? umarım direk anlayıp dinlemeden diskalifiye etmediler sizi.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
August 06, 2018, 10:36:00 AM

Abi gerçekten hani diyorlar ya Türke Türkten başka dost yoktur diye, yalan ... Asıl düşmanlığı biz birbirimize yapıyoruz. Bu memleket içerideki düşmanları temizlese aya gider anasını satayım.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
August 06, 2018, 10:53:00 AM

Bu gibi para mevzusu olan konularda bu tip şeyler olabilir lakin fazla takmamak lazım kişi aç gözlü ise ve haysiyet yoksunu ise bunu yapacaktır,  paranın döndüğü bu piyasada ise böyle kişiler azalmaz aksine çoğalır
elithamal
Member
**

Activity: 210

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
August 06, 2018, 11:00:19 AM

oha gerçekten şaşırılacak bi konu altı üstü bi proje her gün onlarca proje çıkıyor global forumda bu olmaz bi başkası olur. Neden kalkıp şikayet edip sizin projeyi almaya çalışıyor anlamak güç.. hele ki kendisi de translate kullandıysa

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
rumblesix
Member
**

View Profile
August 06, 2018, 11:44:58 AM

Hocam Desico ile ilgili yaptığınız anons çevirisini gönderiyorum:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777921.0

Burada yaptığınız çeviri olmamış ki. Görsel tamamiyle ingilizce. Bu şekilde ann çevirisi olmaz hiçbir yerde.

Kaldı ki üst kısımda metin olarak yaptığınız çeviride kullandığınız belirteç, jeton gibi kelimeler ne anlama geliyor. Rhego'nun 3 defa okudum anlamadım demesi gayet normal. 10 defa da okunsa anlaşılmaz bu metin.

İnsanların şikayet etmesi gayet normal. Madem bu şekilde yapacaktınız çeviriyi daha düzgün yapacak olan kişinin hakkına tecavüz etmiş oldunuz. Bu şekilde başlık açarak insanları kötüleme hakkınız yok.
Zz__Mhan
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 1

View Profile
August 06, 2018, 11:59:12 AM

Burada yaptığınız çeviri olmamış ki. Görsel tamamiyle ingilizce. Bu şekilde ann çevirisi olmaz hiçbir yerde.

Kaldı ki üst kısımda metin olarak yaptığınız çeviride kullandığınız belirteç, jeton gibi kelimeler ne anlama geliyor. Rhego'nun 3 defa okudum anlamadım demesi gayet normal. 10 defa da okunsa anlaşılmaz bu metin.

İnsanların şikayet etmesi gayet normal. Madem bu şekilde yapacaktınız çeviriyi daha düzgün yapacak olan kişinin hakkına tecavüz etmiş oldunuz. Bu şekilde başlık açarak insanları kötüleme hakkınız yok.

Code:

rumblesix

Sent in the last 120 days

May 10, 2018, 09:37:40 AM: 3 to chn2z for Re: SYD - Steemit Yardımlaşma Derneği
    May 02, 2018, 10:08:21 AM: 1 to vipganyan for 🔥🔥 Bountyhive Resmi Soru Cevap Alanı 🔥🔥

Received in the last 120 days

May 10, 2018, 09:43:20 AM: 1 from chn2z for John Mc Afee ''Üçkağıdı''
    May 10, 2018, 09:34:16 AM: 6 from chn2z for John Mc Afee ''Üçkağıdı''
    May 08, 2018, 09:15:15 PM: 1 from vipganyan for Selected Bounty List - Amazix/Sylon/Tokensuite/Deadley/Hotachy
    May 01, 2018, 05:55:19 PM: 1 from Fabsquire for Selected Bounty List - Amazix/Sylon/Tokensuite/Deadley/Hotachy

chn2z  alt hesabınla gelip burada rhego yu aklama, chn2z ile yaz ne yazacaksan,

rhegon' un yaptığı tam anlamı ile karaktersizlik, arkadan vurmak ve kalleşlik,  olay bu adamın translate kullanıp, milleti translate kullanıyor ayağına şikayet etmesi, konuyu saptırmaya gerek yok bence

insan oğlunun aşağılıklığına çok güzel bir örnek teşkil etmiş bu rhegonun yaptığı.
rumblesix
Member
**

View Profile
August 06, 2018, 12:03:05 PM

chn2z  alt hesabınla gelip burada rhego yu aklama, chn2z ile yaz ne yazacaksan,

bu adamın yaptığı tam anlamı ile karaktersizlik,  olay bu adamın translate kullanıp, milleti translate kullanıyor ayağına şikayet etmesi,

insan oğlunun aşağılıklığına çok güzel bir örnek teşkil etmiş bu konu.

Biraderim benim chn2z diye bir alt hesabım yok. Benim herhangi bir alt hesabım bile yok. Her kimle karıştırıyorsan yanılıyorsun.

Eğer bir kişi translate kullanıyorsun diye seni şikayet ediyorsa, sende gidip onu şikayet edersin olur biter. Herkes burada kişisel mevzuları başlık olarak açacaksa işimiz var. Sen burada adamı ifşa edecem derken kendini ifşa ediyorsun haberin yok. Basbaya yarım yamalak bir çeviri yapmışsın google translate ile sonra birisi şikayet edince gelip başlık açıyorsun.

Edit: Sende yazacaksan franch ile yaz.
blogmute
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
August 06, 2018, 12:07:17 PM

Bu çeviri işi büyük problem, cidden forumca kaliteli çevirilere ihtiyacımız var, iyi çeviri demek iyi bilgi demek, iyi bilgi demek, iyi kazanç demek
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: