Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:14:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Birileri arkanızdan sizi şikayet ediyor olabilir dikkatli olun !  (Read 1024 times)
derameyy
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 07, 2018, 06:31:32 AM

Sadece bu değil ki türlü türlü emeklerimizi hiç etme yöntemleri var bu tiplerin. Bounty yöneticileri daha dikkatli olmalı ama onlar da binlerce kişiyle uğraşıyor.
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
August 07, 2018, 06:51:46 AM

ceviri islerinde translate kullanimi yasaksa birinin yapilan isi sikayet etmesi dogaldir. sikayet edenin translate kullaniyor olmasi sikayet etmesine engel degildir.
bu durumdan rahatsizsaniz ya isi layigi ile yapin ya da hic yapmayin.
kimse yapilan islerin sikayet edilmesinin onune gecemez. translate ile ceviri yapildigini tespit ettiginiz projeleri gidin siz de bounty managerlere bildirin. elinizi kolunuzu baglayan mi var.
burada kimseyi koruma kimseyi karalama amacinda degilim. translate ile yapilan ceviri isi gorduyseniz sikayet etmekten cekinmeyin. kural kuraldir.

bu arada bu baslik bana gectigimiz aylarda gordugum bir haberi hatirlatti.
hirsizin biri bir bisiklet caliyor, bu bisikleti camide caldiriyor sonra da gidip polise bisikletimi caldilar diye ihbar ediyor.

+1 Konuyu acan arkadas Desico çevirisinde ingilizce sayfayı oldugu gibi değişiklik yapmadan sadece baslık kısmını google translate ile cevirerek konuyu tekrar acmıstı. Resimlerin hic birine dokunmamıstı hepsi ingilizce halde duruyordu.

İşini düzgün yapmadıgını gördüm ve gidip Telegram grubunda bounty manager'e durumu anlatarak kendisini şikayet ettim. Cunku yaptıgı saçma sapan calısma ile bu işi almayı hak etmemişti. Olay bu kadar.

Teşekkürler.

Yani o kadar kanıtlara verdiğin cevap bu öyle mi o zaman sende translate kullanmayacaksın bilader kimsenin hakkına girmeyeceksin sende o zaman.Bak eklediğim resimde translate kullandığın yerlerden bir kaç tanesini eklemişim düzeltte onları bari kaldırmasın EFS konunu. Herhangi biri şikayet etsin edebilir tabi herkesin en doğal hakkıdır da senin yaptığın düpedüz işgüzarlık kendin kullan başkasını şikayet et elinden al bu emek hırsızlığı değilde nedir kendin cevap ver buna ?
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
August 07, 2018, 07:35:24 AM

Bu konu icin cok yazip çizmeyeceğim zaten aklı salim olan ne okudugunu anlayan her insan benim seni ne icin ve neden ödül yöneticisine sikayet ettiğimi anlayabilir. hakkımda hakaret eden ve kötü konusan hic kimseyi kaale almıyorum cevap bile vermeye tenezzül ermiyorum cunku siz aldiginiz imza kampanyası icin post kasarken hic bir sucu gunahi olmayan insanlara hakeret edecek yerden yere vuracak kadar asagilik insanlarsiniz size girdiginiz scam ico odul kampanyalarinda basarilar dilerim.

Bu arada actigin konudaki resimleri neden sildigini halen soylemedin ?
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 07, 2018, 07:49:26 AM

Bu konu icin cok yazip çizmeyeceğim zaten aklı salim olan ne okudugunu anlayan her insan benim seni ne icin ve neden ödül yöneticisine sikayet ettiğimi anlayabilir. hakkımda hakaret eden ve kötü konusan hic kimseyi kaale almıyorum cevap bile vermeye tenezzül ermiyorum cunku siz aldiginiz imza kampanyası icin post kasarken hic bir sucu gunahi olmayan insanlara hakeret edecek yerden yere vuracak kadar asagilik insanlarsiniz size girdiginiz scam ico odul kampanyalarinda basarilar dilerim.

Bu arada actigin konudaki resimleri neden sildigini halen soylemedin ?

Ben kimseye küfür etmedim etmemde beni kendinle karıştırma. Hani 3 kere okumuşsun hiç bir şey anlamıyormuşsun ya tr sini ekleyeceğim resimlerin oraya. Hadi sende cevap ver sabah uzunca yazıp sonra kaldırdığın küfürlü yazıyı okudum sen neden kaldırdın yazıyı ? Yok grupları varmış da adamın birine izin vermişlermiş hiç bir şey yapmadan whitepaper için ödül almışta yok süt oğlanmış adminler editlediğin mesajdan görebilirler yazdığın küfürlü yazıyı.
rumblesix
Member
**

Merit: 16

View Profile
August 07, 2018, 08:44:08 AM

Ne öngörülü adammışım ben Smiley Ağlama duvarına çevirmişsin burayı Smiley

Herkesin bir açığı vardır sen hiç merak etme demişim. Başlığında da dediğin gibi.

Not: Kimse kimsenin hakkına girmesin saatlerce verdiği emekleri harcatmasın bir laf var "KULUN ADALETİ ŞAŞAR AMA ALLAH'IN ADALETİ ŞAŞMAZ"

Offfff kapak dediğin böyle olur. Allah kitap hak kitap karışıtırıp, google translate ile çeviri yapıp, asıl çevirmenlerin ekmeğine taş koyup para kazanmaya çalışan adam bana ne Allah'tan ne Kitap'tan ne de kul hakkından bahsetmesin arkadaş. Zaten Allah Kitap din peygamber ne kadar çok karıştıran varsa en çok günahı onlar işliyor. Artık bunlar prim mekanizmaları olmaktan çıktı. Ayrıca Desico projesindeki çevirilerinden dolayı telegram adminlerine bildiri yapıldı ve gereği yapılacak.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
August 07, 2018, 08:44:34 AM

Kimse kusura bakmasın herkes az çok ingilizce biliyor yapılan çevirileri EFS siliyorsa emin olun translate edilmiştir. Şu forumda çeviri işini bence adam gibi hakkıyla yapan 2 kişi vardı. Birini sürekli banlı bir hesabı var, diğer hesaplarınıda banlayın diye şikayet ederek forumdan uzaklaştırdılar, diğeride bir türlü hakkını alamadığını düşünerek bu işleri bıraktı.
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 07, 2018, 08:53:18 AM
Last edit: August 07, 2018, 11:15:37 AM by franch

rumblesix

Dikkat ediyorum da konu açıldığından beri bir koruma modundasın kardeşim neyin kapağı asıl çevirmen dediğin adam translate kullanıyor resmini atmışım görmüyormusun ben bu adamın mı hakkına giriyorum ? Yoksa görmezden mi geliyorsun. Asıl çevirmen dediğin benim buraya çeviri kullandığını ispatladığım kişimi cevap verirmisin ? Belli ki bir gruplaşma var şu duyurular konusunda ve kendileri dışında projeleri alan herkes şikayet yiyor. EFS burada yazılıp çizilenleri görüyordur umarım.

Edit : Yaptığım çevirinin bounty konusunu da atayım da üstünde bir kaç oynamayla çevirmeyle falan uğraşmadan daha kolay olur ödülü almanız

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777904

rumblesix
Member
**

Merit: 16

View Profile
August 07, 2018, 08:57:28 AM

rumblesix

Dikkat ediyorum da konu açıldığından beri bir koruma modundasın kardeşim neyin kapağı asıl çevirmen dediğin adam translate kullanıyor resmini atmışım görmüyormusun ben bu adamın mı hakkına giriyorum ? Yoksa görmezden mi geliyorsun. Asıl çevirmen dediğin benim buraya çeviri kullandığını ispatladığım kişimi cevap verirmisin ? Belli ki bir gruplaşma var şu duyurular konusunda ve kendileri dışında projeleri alan herkes şikayet yiyor. ETS burada yazılıp çizilenleri görüyordur umarım.

Ben adama çevirmen demiyorum ben asıl çevirmenler için konuşuyorum. Rhego'yu tanımam etmem açıkçası. Senin hakkına girdiğin insanlar gerçekten emek harcayarak çeviri yapanlar. İki gün sonra o da bir başlık açıp franch beni ispiyonlamış o da google translate kullanıyor derse aynı cevapları ona da veririm. Senin burada yapman gereken başlık açmak yerine sende adamı takip edip yaptığı çevirileri şikayet etmek olması gerekirdi. Zira bu başlıkta adamı ifşa edeceğim derken kendini de ifşa ettin ve şuan ikinizin de google translate ile çeviri yaptığınızı cümle alem gördü ve diğer çevirmenler sizlerin çevirilerini şikayet edecek.
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 07, 2018, 09:04:32 AM

rumblesix

Dikkat ediyorum da konu açıldığından beri bir koruma modundasın kardeşim neyin kapağı asıl çevirmen dediğin adam translate kullanıyor resmini atmışım görmüyormusun ben bu adamın mı hakkına giriyorum ? Yoksa görmezden mi geliyorsun. Asıl çevirmen dediğin benim buraya çeviri kullandığını ispatladığım kişimi cevap verirmisin ? Belli ki bir gruplaşma var şu duyurular konusunda ve kendileri dışında projeleri alan herkes şikayet yiyor. ETS burada yazılıp çizilenleri görüyordur umarım.

Ben adama çevirmen demiyorum ben asıl çevirmenler için konuşuyorum. Rhego'yu tanımam etmem açıkçası. Senin hakkına girdiğin insanlar gerçekten emek harcayarak çeviri yapanlar. İki gün sonra o da bir başlık açıp franch beni ispiyonlamış o da google translate kullanıyor derse aynı cevapları ona da veririm. Senin burada yapman gereken başlık açmak yerine sende adamı takip edip yaptığı çevirileri şikayet etmek olması gerekirdi. Zira bu başlıkta adamı ifşa edeceğim derken kendini de ifşa ettin ve şuan ikinizin de google translate ile çeviri yaptığınızı cümle alem gördü ve diğer çevirmenler sizlerin çevirilerini şikayet edecek.

Etsin kardeşim sorun yok benim için daha dikkatli oluruz fakat bu şekilde bu adamın yaptığını herkes görsün ki elinden almaya çalışan birilerinin olduğunu ama o kişinin translate kullandığını bilsin insanlar.  Wink
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
August 07, 2018, 09:12:52 AM

çevirmenler google translate kullanabilir veya çeviri yaparken hata yapabilir. iyi niyetle düşünürsek hata olabilir, aceleye gelmiştir veya doğrudan google translate üzerinden yürümüşte olabilirm. Bunun doğrudan managere bildirilmesine karşıyım ben. burada herkes bir şeyler öğrenmeye bir şeyler yapmaya çalışıyor.

bunu bounty managere bildirip adamın aylarca uğraştığı hesabı üstüne oynamak varken en mantıklısı uyarmaktır. Adam uyarıyı görmezden geliyor pişkinlik yapıyorsa localde konu açılır. Ha hala umursamıyor düzeltmeye gitmiyor globalde konu açılır üstüne bounty managerle konuşulur hatta gidip laudanın göreceği yere konu açılır ve adam negatif trust yer.

Problemi kendi aramızda çözmeye çalışmazsak herkes Laudanın polisleri gibi localde dolaşır ve birbirinin açıklarını aramaya kalkar.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
August 07, 2018, 09:30:42 AM

Hocam sikayet edilen konunu hicbir şeyi kaldirmadan resimleriyle burada paylasir misin rica etsem? Niye edilmis merak ettim.

1881 - 193∞
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
August 07, 2018, 09:30:48 AM

bu kıskançlık dedem harislik der biz Türklerin bir hastalığı özellikle kızmasınlar ama Trabzon lular da bu olay aşırı var biri yükseldi kazandı araba ev aldı diyelim bunlar hastalanır kıskançlıktan yataklara düşer ...
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 07, 2018, 09:35:40 AM

Bende çeviri ile uğraşıyorum ciddi emek veriyom. Forumda ki diğer arkadaşlar da ciddi emek veriyor.
Afedersiniz p*ç in biri durduk yere şikayet ediyor.
Ayıptır yakışmaz burada herkez evine 3 kuruş daha fazladan girsin diye saatlerce günlerce bilgisayar başında vakit geçiriyor.
Eşe aileye harcayacağın vakti burada harcayıp emek veriyorsun biri gelip emeklerini heba ediyor.
Hocam ismi not aldım bu adamları forumda barındırmamak lazım.
Emekleriniz boşa gitmez eğer bir kampanyadan elenme gibi bir durum var ise lütfen yazın bilelim bizde dil dökelim gerekirse. PM atmanız da kafi.

O kodların sıralamaların linklerin renklerin resimlerin vs nasıl vakit aldığını bu işlerle uğraşanlar iyi bilir yarım günden fazla alıyor. Bu proje elimden alınırsa da çok üzülmeyeceğim o kadar harcadığım emek için elimden alanlara hakkımı helal etmem olur biter. Bu işler böyle olmamalı bir hata varsa kendisine bildirirsin şurda şurda hata var düzeltir misin diye arkasından kuyusunu kazmazsın. Yapacak bir şey yok böyleleri de var.
Desteğiniz için teşekkürler hocam.

cryptobaro
Full Member

Turkish Translator

View Profile
August 07, 2018, 09:37:19 AM

hocam sikayet edilen konunuzu oldugu gibi paylasir misiniz?

1881 - 193∞
oerdogan
Member
**

Activity: 266
Merit: 23

View Profile WWW
August 07, 2018, 09:54:33 AM

+1

Anladığım kadarıyla çevirisi yapılan ICO Desicoydu ve ann threade tıkladığımda ise hiç birşey göremiyorum .

O kodların sıralamaların linklerin renklerin resimlerin vs nasıl vakit aldığını bu işlerle uğraşanlar iyi bilir yarım günden fazla alıyor. Bu proje elimden alınırsa da çok üzülmeyeceğim o kadar harcadığım emek için elimden alanlara hakkımı helal etmem olur biter. Bu işler böyle olmamalı bir hata varsa kendisine bildirirsin şurda şurda hata var düzeltir misin diye arkasından kuyusunu kazmazsın. Yapacak bir şey yok böyleleri de var.
Desteğiniz için teşekkürler hocam.

Anlaşılan bu yarım günlük vakti siz ayırmamışsınız.
cryptobaro
Full Member

Turkish Translator

View Profile
August 07, 2018, 10:00:13 AM

abi kimse dostum dusmanim degil, ha nasil halledilir konunu paylasirsin ben ben bunu yaptim, sikayet ettiler ayiptir vs diye. Oyle kiskanclar asagiliklar vs demek de nedir? Konunun nasil oldugunu icerigini burada paylasirsan herkes kanaat getirebilir emek var mi yok mu veya kiskanclik mi var

1881 - 193∞
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 07, 2018, 10:01:34 AM

Bir değil iki konusuna da harcadığım emek gitmiş oldu ki çokta önemli değil gitsin giden yarım günlük emek olsun. İnsanların neler yapabileceğini görmüş oldum olduk ona göre bu işlerle uğraşan arkadaşlar tedbirini alacaktır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777904.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777921
Rhego
Sr. Member

Merit: 278

View Profile
August 07, 2018, 10:07:45 AM

abi kimse dostum dusmanim degil, ha nasil halledilir konunu paylasirsin ben ben bunu yaptim, sikayet ettiler ayiptir vs diye. Oyle kiskanclar asagiliklar vs demek de nedir? Konunun nasil oldugunu icerigini burada paylasirsan herkes kanaat getirebilir emek var mi yok mu veya kiskanclik mi var

kendisi paylasmiyor konuyu cunku ortada anlattigi gibi bir emek falan yok ust basligi translate ile cevirip resimleri oldugu gibi atmis. Bende sikayet edince resimleri silmis suan.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777921.0

Dunden bu yana arkamdan atip tutan yapmadiginiz hakareti birakmadiginiz benim gidip acik odul telegram grubunda yöneticiye sikayet ettigim konu bu iste. bakim bakalim bunun neresinde emek bilmem ne var ?
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
August 07, 2018, 10:28:33 AM

bu tarz insanlar hayatımızın her yerinde karşımıza çıkan tiplerdir. sadece isimleri ve konumları farklı olur. kimisi patron yalakası olur iş arkadaşını satar. kimisi para hırsından yalancılıktan tut hırsızlığa kadar her şeyi yapar. kimiside böyle emek hırsızıdır. kendi yapamadığını kimsenin yapmamasını ister. Allah ıslah etsin
franch (OP)
Full Member

View Profile
August 07, 2018, 11:03:13 AM

kendisi paylasmiyor konuyu cunku ortada anlattigi gibi bir emek falan yok ust basligi translate ile cevirip resimleri oldugu gibi atmis. Bende sikayet edince resimleri silmis suan.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4777921.0

Dunden bu yana arkamdan atip tutan yapmadiginiz hakareti birakmadiginiz benim gidip acik odul telegram grubunda yöneticiye sikayet ettigim konu bu iste. bakim bakalim bunun neresinde emek bilmem ne var ?

Yaw he hee başkası paylaşıyor ondan alıp yapıştırıyorum zaten içerisindeki kodları da. Bak bir üstünde ki mesajda atmışım linkleri bunları da zaten başkası bana gönderdi bende paylaş yaptım.

Senin ingilizcen on numara beş yıldız okuduğun şeyi 3 kere okuyup anlamıyorsun ama translate kampanyası yapıyorsun ne yapmak istediğini anladı insanlar.

Neyse gören gördü duyan duydu adminler bu konuyu kilitleyebilirler artık.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: