Bitcoin Forum
May 13, 2024, 09:18:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ALIM] Uzun sureli kiralanacak rigler aranmaktadir.  (Read 1431 times)
eozdem (OP)
Full Member

Activity: 227
Merit: 100

View Profile
February 23, 2014, 02:28:20 PM
Last edit: February 23, 2014, 02:39:40 PM by eozdem

Arkadaslar ben ypool uzerinde ozel bir miner ile islem yapiyorum, betarig gibi siteler sadece belirli algoritmalari ve standart minerlari desteklediginden buralarda kiralanmis olan rigler benim isimi gormemekte. Bana gerekli olan sadece:

Sizin de bagli oldugunuz bir anda rig e teamviewer veya benzeri bir programla eriserek minerimi kopyalamak ve calistirmak. Yani rig e uzaktan bagli olacagim zaman 1dk dan bile daha az olacak. Rig durmadigi surece de tekrar baglanmama gerek kalmiyor cunki ypool uzerinden minerin statusunu gozlemleyebiliyorum.

Kiralama sitelerinde listelediginiz fiyatlardan uzun sureli kiralama yapabilirim. Guven sorunu yasiyorsaniz da , Istanbulda iseniz ofisimde agirlayabilirim veya cep telefonu ile de gorusmemiz mumkundur.

Lutfen; aman rigime birsey olursa, kendim bile el surmuyorum, ne calistiracagini nerden bileyim, kartlarimi yakarsan gibi sacma endiseleri olan kullanicilar bu baslik ile ilgilenmesin. Gormemisin rig i olmus davranislari icerisindeyseniz, kendiniz mine edin veya kiralama sitelerinde kiralayin, bu ilan sizin icin gecerli degildir.

BTC: 3CK57YEqbkQNAj9UetrK2S2WpBEe8rke4J
Telegram : EttercapDb
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715591903
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715591903
Reply with quote  #2

1715591903
Report to moderator
1715591903
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715591903
Reply with quote  #2

1715591903
Report to moderator
OracionSeis
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 23, 2014, 09:20:29 PM

Arkadaslar ben ypool uzerinde ozel bir miner ile islem yapiyorum, betarig gibi siteler sadece belirli algoritmalari ve standart minerlari desteklediginden buralarda kiralanmis olan rigler benim isimi gormemekte. Bana gerekli olan sadece:

Sizin de bagli oldugunuz bir anda rig e teamviewer veya benzeri bir programla eriserek minerimi kopyalamak ve calistirmak. Yani rig e uzaktan bagli olacagim zaman 1dk dan bile daha az olacak. Rig durmadigi surece de tekrar baglanmama gerek kalmiyor cunki ypool uzerinden minerin statusunu gozlemleyebiliyorum.

Kiralama sitelerinde listelediginiz fiyatlardan uzun sureli kiralama yapabilirim. Guven sorunu yasiyorsaniz da , Istanbulda iseniz ofisimde agirlayabilirim veya cep telefonu ile de gorusmemiz mumkundur.

Lutfen; aman rigime birsey olursa, kendim bile el surmuyorum, ne calistiracagini nerden bileyim, kartlarimi yakarsan gibi sacma endiseleri olan kullanicilar bu baslik ile ilgilenmesin. Gormemisin rig i olmus davranislari icerisindeyseniz, kendiniz mine edin veya kiralama sitelerinde kiralayin, bu ilan sizin icin gecerli degildir.

tavrınız hoş değil, insanlar milyarlar koyuyor o riglere milyarı geçtim umut baglayanlar bile vardır bana para kazandırıcam su kadar kar edicem falan diye bu kadar acınası şekilde ezmek hoş değil - feedback koyuyorum.

Time off to sleep ... ( ̄︶ ̄)~
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 23, 2014, 09:38:05 PM

hepten paranoyak olmuşsunuz arkadaş. Adam donanım kiralamak istiyor şartlarını da ortaya koymuş. Uygun bulan kiralar bulmayan kiralamaz. Bu kadar basit.

OracionSeis
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 23, 2014, 09:43:42 PM

hepten paranoyak olmuşsunuz arkadaş. Adam donanım kiralamak istiyor şartlarını da ortaya koymuş. Uygun bulan kiralar bulmayan kiralamaz. Bu kadar basit.

Paranoyaklıka bir alakası yok dediğim şeyin maalesef,burası bir forum yazılan her konuda fikrimizimi  her açıdan beyan edebilceğimiz bir yer, ve bende ettim  . hayırlı satışlar dilerim

Time off to sleep ... ( ̄︶ ̄)~
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 23, 2014, 09:46:20 PM

arkadaş isteklerini belirtmekte gayet haklı hiç kusura bakmayın. forum şark kurnazı, kapalı çarşı esnafı, ölücü, donanımhaber tüccarı, mezarcıyla dolup taştı. zaten genelde bu zihniyet böyle garip mazeretler üretiyor.

arkadaşın endişesini şu yönden haklı buluyorum; forumda mh başında günde 0.010 kazanamayan bi sürü insan rigini 0.015 den falan kiralıyor. sorsan aslında günde 0.02 kazanacak ama uğraşamıyorum/güvenemem derler. sanki adam rigin içine dinamit koyacak teamwiever'dan.

selamlar olsun.
BeNBeNfdnzm
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 23, 2014, 10:22:04 PM

İnsanlar şartları yazmakta özgürdürler fakat bu arkadaşın not diye eklediği cümleyi bir okuyun. Görmemişin rigi olmuş zihniyetindekiler diyor, aşağılayıcı bir tavır içinde yazmış, insanların tepki göstermesi doğal. İnsanlar 5.000 tl -10.000 tl civarı paralar verip rig kuruyorlar ve dikkatli davranmakta haklılar, bu tip insanları bu şekilde aşağılamak hiç hoş bir davranış değil.
labtek38
Full Member

View Profile
February 23, 2014, 11:36:03 PM

Yeri geliyor microsoftun yüzbinlerce dolarlık serverına erişip kirasını vererek istediğinizi yapıyorsunuz. Olayı abartmaya gerek yok. İsteyen istediği şartları belirtmekte özgür. Kimseden zorla bişey alınmıyor.

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 24, 2014, 08:03:46 PM

0,0276 BTC/mhash/gün. Detaylar için PM lütfen.
eozdem (OP)
Full Member

View Profile
February 24, 2014, 10:16:19 PM

tavrınız hoş değil, insanlar milyarlar koyuyor o riglere milyarı geçtim umut baglayanlar bile vardır bana para kazandırıcam su kadar kar edicem falan diye bu kadar acınası şekilde ezmek hoş değil - feedback koyuyorum.

Arkadasim sen ne kadar alinmissin ben anlamadim. Burasi forum burda kim kimi ne kadar ezebilir veya kimin ezme niyeti olabilir. Ben bazi rig sahiplerinden gordugum muamele uzerine bu uyarilari koydum ilanima. Maalesef insanlarimiz cehaletin etkisi ile uzaktan makina yakilabilecegine falan inanmakta, ben bir rig ilanina teklif yaptigimda elemanin biri "ben bilgi islemci olan kardesime bile el surdurmuyorum yazmisti". hatta linkini de vereyim;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=463335.0

Isteklerini acik sekilde ifade eden bir yaziyi rencide edici buluyorsaniz bence alginizda sorun yasiyorsunuz.

xqurx
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 27, 2014, 10:21:42 AM

9.5 MHs rig var günlük 0.5 BTC
Uyarsa PM Wink
labtek38
Full Member

View Profile
February 27, 2014, 11:39:30 AM

Uyarsa PM Wink

Dostum sen de uçmuşsun kusura bakma ama. sen o rigle günlük 0,5 btc bi şekilde kazanabiliyorsan söyle biz de onu kazalım.

xqurx
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
February 27, 2014, 12:24:25 PM

Valla ne için kullanıcağını net belirtmediği bir iş için 30 bin tl lik yatırımı eline veriyorum. Bırak uzak bağlantıyı gelsin ofiste masa verim Wink
eozdem (OP)
Full Member

View Profile
February 27, 2014, 02:55:49 PM
Last edit: February 27, 2014, 03:15:10 PM by eozdem

Uyarsa PM Wink

guzel fiyat  Cheesy

bu fiyattan kiralamak isteyen birini bulursan ben de tanismak isterim  Grin . Lakin moralini bozmak istemem ama 30 bin lira ile olu yatirim yapmissin, Simdi senin teklifini ele alarak biraz matematik yapalim ;

9.5 MHs= 9500 KHs olduguna gore
ve Bit-Mining sitesinde su an 1 KHs 0.07 LTC olduguna gore
ve su an btc-e de ltc/btc = 0.0249 olduguna gore
senin rig gucunu satin almam icin 16.59 BTC odemem gerekir,
ki bu da bugunun kurlari ile yaklasik $9378 eder ve bugunku kurdan senin sistemini (suya sabuna ve tabii kablolara ve herhangi bir bilgisayar parcasina dokunmadan ve donanimlarin gelmesini beklemeden ve hatta elektrik ve sogutma maliyetlerine de katlanmadan) 21 bin TL ye alabiliyorum anlamina gelir, ama bitti mi ? bitmedi ;
16.59 BTC yi bir anda vermez ve senden gunluk 0.5 BTC ye kiralarsam tam tamina 33 gun sonra gece yarisi saat 02:30 gibi ayni harcamayi yapmis oluyorum ve elimde sadece fiyatinin ne oldugu veya olacagi belli olmayan cesitli scrypt coinlerim oluyor,
Oysa ki ben bu yatirimi bir kerede yaparsam 33 gun sonra hem satabilecegim 9500 KHs mining powerim (yani anaparam) ki 1 ay sonra muhtemelen daha yuksek fiyattan olacagindan dolayi buradan da kar etmis oluyorum,
hem de satin almis oldugum an mine etmeye baslayacagindan 33 gun sonra elimde, bu guc ile gunluk 2,88 den yaklasik 95 LTC coinim olmus oluyor ki bu da ana parama ek olarak ve LTC kur artisini bile hesaba katmazsak yaklasik 3000 TL civarinda 1 ayda edilmis kar anlamina geliyor.

Yani sevgili dostum, demek istedigim teklifin bana karli gelmedi  Grin

bos vaktim vardi boyle hesap yaparak degerlendireyim dedim ....  Wink

Katastroph
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
March 08, 2014, 02:06:27 PM

Uyarsa PM Wink

guzel fiyat  Cheesy

bu fiyattan kiralamak isteyen birini bulursan ben de tanismak isterim  Grin . Lakin moralini bozmak istemem ama 30 bin lira ile olu yatirim yapmissin, Simdi senin teklifini ele alarak biraz matematik yapalim ;

9.5 MHs= 9500 KHs olduguna gore
ve Bit-Mining sitesinde su an 1 KHs 0.07 LTC olduguna gore
ve su an btc-e de ltc/btc = 0.0249 olduguna gore
senin rig gucunu satin almam icin 16.59 BTC odemem gerekir,
ki bu da bugunun kurlari ile yaklasik $9378 eder ve bugunku kurdan senin sistemini (suya sabuna ve tabii kablolara ve herhangi bir bilgisayar parcasina dokunmadan ve donanimlarin gelmesini beklemeden ve hatta elektrik ve sogutma maliyetlerine de katlanmadan) 21 bin TL ye alabiliyorum anlamina gelir, ama bitti mi ? bitmedi ;
16.59 BTC yi bir anda vermez ve senden gunluk 0.5 BTC ye kiralarsam tam tamina 33 gun sonra gece yarisi saat 02:30 gibi ayni harcamayi yapmis oluyorum ve elimde sadece fiyatinin ne oldugu veya olacagi belli olmayan cesitli scrypt coinlerim oluyor,
Oysa ki ben bu yatirimi bir kerede yaparsam 33 gun sonra hem satabilecegim 9500 KHs mining powerim (yani anaparam) ki 1 ay sonra muhtemelen daha yuksek fiyattan olacagindan dolayi buradan da kar etmis oluyorum,
hem de satin almis oldugum an mine etmeye baslayacagindan 33 gun sonra elimde, bu guc ile gunluk 2,88 den yaklasik 95 LTC coinim olmus oluyor ki bu da ana parama ek olarak ve LTC kur artisini bile hesaba katmazsak yaklasik 3000 TL civarinda 1 ayda edilmis kar anlamina geliyor.

Yani sevgili dostum, demek istedigim teklifin bana karli gelmedi  Grin

bos vaktim vardi boyle hesap yaparak degerlendireyim dedim ....  Wink

Adam aynştayn beyler

Rig kiralamaya devam mı ?
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 08, 2014, 10:30:57 PM

Benim rigleri kiraya verebilirim size

.▄███████████████████████▄