Bitcoin Forum
May 13, 2024, 10:25:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7  All
  Print  
Author Topic: Altcoinler dinlenerek düşüyor  (Read 902 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
August 11, 2018, 11:30:11 PM

Yazıdan önce herkes bilmeli ki Goldman sanchin dediği gibi Bitcoin bir daha asla geri dönmeye bilir . Kripto paralar balondu ve patladı.

Altcoinler sert düşse de beni endiselendiren dinlenerek düşmesidir.
Sert düşüşler beraberinde sert tepkiler getirse de altcoinlere bir hafta düşürüp diğer hafta ufak bir tepki alımı geliyor sonra yeniden dibe gidiyor
Dinlenerek düşen altcoinlerds balinalar çok açık bu seviyeye kadar indirdi fiyatı ama hala ellerinde belkide öncesinden daha çok altcoin tutuyorlar.
Bunu nasıl mı yapıyorlar mesela ripple 10.000 satken daha da düşmez diyenlerin eline veriyorlar 8000 sata düşüyor burada ufak bir alim yapıp ha bu yükselir dedirtiyor millette dalıyor sonra  tekrardan satış yapıyorlar hem ellerinde token sayısı artıyor hemde bitcoinde geçip bitcoin sayısı. Dibin dibi yok balinaların elinde ise token eskisinden daha çok.
Şimdi ne olur altcoinler 2 sene sürecek ayı piyasası izlenimi veriyor ve dinlenerek düşüşe devam ediyor 1 hafta ha toparlaniyor galiba dedirtiyor haftaya tekrardan gumluyor.
Dinlenerek düşmesi ve tepki alımının gelmemesi altcoinlerdeki düşüşün daha çok başında olduğumuzu ve satış baskısının ilerleyen aylarda süreceği yönündedir.
BTC domanince muhtelemen daha çok yükselecek ETF ile ise doruğa ulaşacak. 2020 den önce altcoin pazarinda hareket beklemiyorum.
Y t d
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715639101
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715639101
Reply with quote  #2

1715639101
Report to moderator
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
August 11, 2018, 11:40:55 PM

Taktik budur doğru ümitlendir satın aldır düşür, sonra yine aynı şeyleri tekrarla. Bunları yapanların yatırımcı psikolojisi konusunda birer uzman olduklarından bir şüphem kalmadı artık.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
August 11, 2018, 11:47:34 PM

Senin bu dediğine göre btc 10k$ aa daha düşmez 7k$ bir mikyar alayım cıkar 6k$ dip kesin cıkar 5k$ madencilik kesin cıkar 4800$ balina topluyor 4000$ fed 3000 silkeleme yapıyorlar 2000$ yaz geldi millet tatil parası için satıyor kısa doğru cıkar

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
August 12, 2018, 12:01:16 AM

Piyasanın toparlanması ve yüksek beklentilerimizi karşılayacak seviyeye yeniden yükselmesi ortalama 2 yılı bulabilir doğruya doğru.
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 12, 2018, 12:13:28 AM

ETH de dahil olmak üzere çok iyi düşürdüler . Belkide DEVCON 4 öncesi yapılan bir müdahale olduğunu umut ediyorum .
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
August 12, 2018, 01:01:22 AM

Market cap 160 milyar dolara kadar düşmeyince bu iş bitmez.Ordan sonrada toparlanma olmaz 6 ay sürünür.Altlar burdan usd bazlı %30 daha düşmeli.Btc ninde 75 milyar dolara kadar düşmesini bekliyorum.Eğer ki CMC 160 milyar dolarında altına inerse,btc de dahil tüm piyasa öldü demektir.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
August 12, 2018, 01:25:04 AM

hangi altcoinler düşüyor, hangileri artıyor? önce buna bir bakmak lazım! ethereum ripple gibi, altcoinler arasında yüksek dominanta sahip coinler istikrarlı ve dinlenerek düşüyor, ok! ancak diğer birçok ıvır zıvır altcoin inebileceği  kadar indi, hem dolar hem ether hem satoshi bazında...

dikkat ederseniz her iki pump sezonunda da (mayıs ve aralık) en son atak ethereum'dan geldi çünkü önce diğer altcoinleri pumplıyarak ether bazında ve satoshi bazında uçurdular. özellikle ripple, iota, lümen gibi altcoinler ilk önce pumplandı ki ether karşısında da önemli bir değere sahip olsunlar. Yani adamlar bir taşla 3 kuş vuruyorlar. şimdi ether'in düşmesi altcoinler için sevindirici bir gelişme, en azından satoshi ve dolar olarak dibe vurmuş altcoinler ethereum'un da satoshi bazlı düşüşüyle bir tepki arayışına girmek durumunda kalacaklar.

yürüyen bir merdiven var, karşısında da tersi istikametinde yürüyen bir merdiven olmalı, sürekli düşüş hiçbir piyasada olmaz, o halde bir yerden artmak durumunda kalacak. uzun süredir ethereum'un ve birkaç altcoinin ezici üstünlüğünden faydalanılarak çok ucuza altcoin alındı. buradan sonra en kolay yol btc'nin (nispeten toplu olduğundan) ve ethereum bazında altcoinlerin artması...ethereum sürekli düşerken altcoinler ethere direnirse ve karşı atağa geçerse hem altcoinlerden kar elde edilir, hem piyasaya oyuncu çekilir (yeni kurbanlıklar Wink) hem nadiren gerçekleşen ethereum'un düşüşünden maximum fayda elde edilir. o arada btc de artışa geçerse pump sezonuna geçilmiş olur en son sıra yine ethereum'un pumplanmasına gelir diye düşünüyorum...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
August 12, 2018, 04:54:44 AM

Benim dikkatimi en cok IOTA cekti son bir haftadir gunluk ortalama %10 deger kaybetti. Hesabima ne zaman girsem bitcoin olarak degeri dusmus vaziyetten gordum bu hafta
marrtineden
Newbie
*

Activity: 69
Merit: 0

View Profile WWW
August 12, 2018, 06:30:23 AM

Genel mantık doğru ama öyle altcoinler öldü falan demek için erken. Bitcoine veya altcoinlere balon demek de gerçekten çok mantıksız bir yaklaşım olmuş. O balinalar alttan alıp yüksekten satarak adet arttırıyor diyorsun sonra da 2020'ye kadar hareket olmayacak diyorsun. Ne yapacak o balinalar ripple'larını mı yiyecek.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 12, 2018, 07:14:39 AM

La arkadaş son 1 haftada buna benzer 4 tane yeni başlık açtın. Hepsi aynı türden foruma hiçbir katkısı yok. Forum senin gibiler yüzünden çöpe döndü ve bundan dolayı merit geldi. Öyle , senin daha önce açtığın saçma sapan başlığa 50 MERİT  atacak tanıdıklarımizda yok.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 12, 2018, 07:21:01 AM

İyi de bunu yapan bilinçli bir merkez varsa, öncelikle o coini düşürecek kadar coin elinde bulundurması, ve zararı göze alıp elindekileri güncel derinlikten bozup, kademeleri temizlemesi gerekir. Buda mantıklı değil niye zarar etmek istesin. Daha sonra düşürdüğü bu fiyattan tekrar çıkacağını bilemez.

Bu muhabbetlere çok inanmıyorum ve banal geliyor. Baydı artık. Yapabiliyorsanız siz yapın, yapabilen varsa da helal olsun. Sonuçta serbest kuralsız piyasa.

Ne yapmaya çalıştığınızı da anlamadım gitti...

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
August 12, 2018, 07:33:29 AM

Sende bu altcoin piyasasından düşsen de bizde rahat etsek.Habire sallıyorsun iyi sallıyorsun.Bitcoin balon patlayacak, altcoinler düşecek falan inanmadığın piyasada ne işin var senin.Bu gidişle düşecek olan senin gibiler olacak bu piyasadan
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
August 12, 2018, 08:14:29 AM

Dinlenerek düşmesi şu anki süreçte dolar ile alakalı olabilir bana göre. Çünkü dolar yükseldikten sonra sert bir düşüş oldu coinler de bazıları dolara vede diğer dövizlere kaymış olabilir. Uzun vadede toparlanması zor gibi.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
August 12, 2018, 08:24:43 AM

senin dee altcoinlerinin dee ulan günde üç başlık açıyorsun altcoinler düşecek düşecek diye madem piyasaya inancın kalmadı siktir git ne duruyorsun buralarda boş insan almışsın 50 meriti yan hesabından sikik bir konuya bari göze batma böyle salak salak konular açarak
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 12, 2018, 08:27:04 AM

Bitcoin sanki altcoinleri çalkalıyo gibi her şey düşebileceği kadar düşüyo, altcoinler çıkmadığı gibi btc nin her düşüi hareketi ile biraz daha dibi boyluyor.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138
Merit: 2

View Profile
August 12, 2018, 09:04:56 AM

Piyasa asla bir anda düşmez ancak bir anda yükselebilir. Ben yıllardır bunu gözlemledim . Tecrübelerde elbet yanıltır çünkü yarını bile tahmin edemedğimizden.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 12, 2018, 11:13:30 AM

senin dee altcoinlerinin dee ulan günde üç başlık açıyorsun altcoinler düşecek düşecek diye madem piyasaya inancın kalmadı siktir git ne duruyorsun buralarda boş insan almışsın 50 meriti yan hesabından sikik bir konuya bari göze batma böyle salak salak konular açarak

Aynen hocam adam son zamanlarda aynı konulardan başlık açıp duruyor. O kadar laf söylüyoruz anladigida yok. 50 merit aldığı başlık o kadar dandik ki. Ya satın aldı. Ya da bu hesap birisin yan hesabı. Member olupta 60 merite ulaşan bi bu var. Carolina bile adam akıllı başlık açar oldu. Bu hala aynı. Forumun içine etti resmen. İnsan utanır biraz .  Bizim karışma hakkımız yok biliyorum ama forumda faydalı başlık olursa kendimizi geliştirmiş oluruz. Gerçekten çok kaliteli kişiler var. Adam destan yazsa okunuyor. Bize faydası var . Bu aynı şeyleri habire çevirip duruyor biktirdi artık.
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
August 12, 2018, 11:21:16 AM

artık cüzdanlara bakmıyorum elde avuçta ne varsa eridi gitti geçen yıl kışa doğru güzel hareketlenmeler olmuştu umarım bu yılda aynısı olur
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 12, 2018, 12:21:12 PM

valla dinlene dinlene düşüyor ne olacak bu altcoinleri hali belli değil hocam, bir türlü düzelemedi
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
August 12, 2018, 02:14:53 PM

Dinlensinler tabiki geçen yıl çıkarken çok yoruldular düşerken dinlenmek en tabii haklarıdır. Cüzdana bakıyorum, acı hissetmiyorum aştım artık bu safhayı.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7  All
  Print  

Jump to: